Reklama

Reinkarnace a karma

Ve filozofickém způsobu myšlení se reinkarnace vždy spojuje s karmou. Karma - slovo pochází z indického sanskrtu a znamená "čin". Karma = souhrn dobrých a zlých skutků, majících vliv na další inkarnaci) - je logickým závěrem z představy, že náš vesmír se řídí zákony také nemorálními jako na fyzikální úrovni, kde platí zákony tíže a elektromagnetizmu.

Přírodní vědy přispívají k pochopení materiální podstaty věcí. Kosmický systém karmy nabízí rovinu pochopení pro jejich morální souvislostí. Ostatně je akceptována tato představa křesťanským náboženstvím (a také většinou jiných): "Co člověk zaseje, to také sklidí". (List Galatským 6, verš 7), nebo: "Oko za oko, zub za zub"(Korán a Starý zákon). Jak existují různé představy o nebi, tak existují naivní a filozofické modely karmy. Prostá představa vysvětluje karmu jako druh kosmického účetnictví: Naše dobré a špatné činy se pečlivě zapisují a na konci dostáváme účet. Proto je karma něco jako Mikuláš, který otevírá svoji knihu a potom buď odmění nadějí na příjemný nový život nebo potrestá těžkou, bolestiplnou novou inkarnací.

V některých východních náboženstvích je karma břemenem, které člověk musí nést. Přitom je třeba dávat pozor na to, aby se znova špatnými skutky nestalo ještě těžším a člověk si takto nezpůsobil "špatnou karmu". Dobré skutky naopak mají odlehčit karmickou zátěž. V každém případě se jí člověk chce zbavit. Otázkou je přirozeně vždy: Jak se liší dobré a špatné skutky.

Jiní zase věří tomu, že karma a reinkarnace mají něco společného s koncepcí evoluce vědomí - ne jako odměna nebo trest, nýbrž jako vyzvání a šance. Podmínky pro náš současný život jsme si sami vytvořili minulými životy. A jak se chováme v tomto životě, bude základem pro příští život. Karma je zákon, podle kterého jsme vstoupili na cestu. Když putujeme nesčetnými inkarnacemi, kde nás doprovází námi vytvořená karma, zúčastňujeme se gigantického procesu vývoje vědomí. Můžeme být jakkoliv malí a bezvýznamní - každý detail je pro celek důležitý a nezbytný.

Ještě jinou představu o karmě má esoterická reinkarnační terapie. Vychází z toho, že při stvoření získáváme všichni náš "karmický balík" (v astrologii odpovídá horoskopu) "balíček, který musíme nést", takzvaný kompletní učební plán: všechno, co se máme v životě naučit. V počátečních stádiích máme sklon k tomu, abychom udělali tyto domácí úkoly způsobem, kterému esoterika říká "nevykoupený": pomocí metody hej rup, bez upejpání, bez zamyšlení a bez zvláštního pochopení pro jiné. Téma agrese vyřizujeme "bezproblémově" vraždou. V dalším průběhu našeho vývoje se budeme učit prožít tyto situace na vykoupenější úrovni, konstruktivním jednáním a účinností. Ale než k tomu dospějeme, probíhá náš vývoj v karmickém smyslu na nevykoupené úrovni: Jsme střídavě obětí a pachatelem, postupujeme vpřed a padáme dozadu, a to tak dlouho, až uzraje čas k tomu, abychom prožili naše téma na vykoupenější úrovni.

Reklama

Odpracovat starou karmu - ve smyslu se jí zbavit - nebo vytvořit novou nemůže oproti tomu nikdo. Stejně tak jako fyzikální energie zůstává v uzavřeném systému, to znamená, že celkem se jí nemůže vytvořit ani více, ani méně, zůstává i karma lidské duše vždy stejná. V procesu vývoje se pouze přeměňuje směrem od nevykoupené formy k vykoupené.

Rozhodující otázkou proto není, jestli karma narůstá nebo se zmenšuje, ale za jakých předpokladů se může přeměnit. Pro praxi to znamená, že můžeme doufat. Protože čím více domácích úkolů zvládneme, tím menší bude utrpení, které sebou nevyřešené úkoly přinášejí, a tím snadnější bude náš život.

Zdroj: Maškarní bál duše - Mathias Wendel, Ute York

Reklama

Komentáře

amaryl (Pá, 23. 1. 2004 - 21:01)
no verit ze zivot na zemi je len jeden je absolutny nezmysel. Doporucujem ti dat sa do hypnozy a pozriet sa do minuleho zivota. Uvediem priklad. Uz mam vyse 50 rokov a cely zivot som sa musela o niekoho starat, o bezvladneho otca, potom o matku, o brata choreho na rakovinu. Raz som si dala urobit regres a tam som sa videla ako matka, ktora odvrhla svoje dve deti. A vtedy som to cele pochopila. Ze teraz iba splacam svoj dlh, z minuleho zivota. A ako si mozes mysliet ze zivot je len jeden. Potom ako chces vysvetlit ze jeden sa narodi krasny, jeden skaredy, iny je mentalne retardovany...tak to by bol boh teda pekne nespravodlivy. Ja hovorim ze spravodlivost existuje, a v tych zivotoch co prezijes sa ti to vyrovnava. Ved jak mozart mohol byt len tak pre nic za nic super genius - hmm nebolo to nahodou tak ze viacero zivotov sa venoval hudbe a v dalsom sa narodil ako genius?? porozmyslaj a never tym chorobomyselnym zvastom v biblii.
Renata Šénvajcová (So, 3. 4. 2004 - 15:04)
Nemyslím si, že by Bible byla zcela z cesty. Já byla také na regresivní terapii. Bylo hrozné zjištění, že jsem byla 2x faraonem, zlou manželkou Julia Caesara nebo panovníkem ve středověku. Prostě jsem byla jeden velký hříšník. Ale Bůh mi pomáhá se zbavit zloby, která je stále ve mě. Myslím si, že Bible je taková přírůčka na správné žití a vyvlečení z karmy. Neříkám, že je úplně skvělá, ale je velmi zajímavá. Moc neuznávám církev. Je to sekta. Já věřím v karmu, odplatu a Boha.
evka (Pá, 23. 1. 2004 - 21:01)
No je sice pravda ze co si cloveka zaseje tak to si sklidi, ale potom keby bol zivot len jeden neviem kedy a kde by si to sklidil...A to ze po smrti pojde clovek do neba a potom koniec to sa mi zda trocha dost divne. Zeby som sa prechadzala celu dalsiu vecnost po nebeskej zahrade, hmm.. tak to by som sa asi za 2 dni zacala nudit. No ja neviem, tak mi to objasni
Monča (St, 28. 1. 2004 - 13:01)
Karma je věčné uplatňování lidské svobody...
Naše myšlenky, slova, a skutky jsou vlákny pavučiny, kterou okolo sebe tkáme...........
opas (Út, 14. 12. 2004 - 12:12)
Ja verim ve vodnika. Vodnik chce, abych nekradl a nevrazdil. Ok, to beru.
Ale taky chce, abych nesoulozil pred tim, nez mi to povoli urednik (svatba) a abych si s nim chodil v nedeli k rybniku (do kostela) povidat. Prijde vam to normalni?
meďák (Ne, 21. 11. 2004 - 12:11)
Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o poskytnutí kontaktu
na osoby zabývající se regresivní terapií - reinkarnací. Předem děkuji za ochotu a podporu.
Budu se revanžovat.
Meďák: 606943442
Jiri Alman (Po, 24. 6. 2002 - 10:06)
Zdravim vas a chci se jen optat, zda je mozno vase ctenare seznamit i s nasimi tituly (viz "vec") i jinymi z naseho nakladatelsvi ALMAN. Tj.moznost nakupu u vas ci odkaz na nas e-obchod: www.alman.cz.
Dekuji za jakoukoliv odpoved a preji pekne leto. Jiri Alman.
Jiri Alman (Po, 24. 6. 2002 - 10:06)
Zdravim vas a chci se jen optat, zda je mozno vase ctenare seznamit i s nasimi tituly (viz "vec") i jinymi z naseho nakladatelsvi ALMAN. Tj.moznost nakupu u vas ci odkaz na nas e-obchod: www.alman.cz.
Dekuji za jakoukoliv odpoved a preji pekne leto. Jiri Alman.
petr K. (Ne, 4. 3. 2001 - 07:03)
Well Mr.Petr Jelen ,good job
tak jsem z toho vaseho komentare opravdu JELEN >Doufam ze to bylo mysleno jako zert a nebo ironie,a doufam ze nsjte tak naivni ze si myslite ze se zbavite uplne vsech chyb >Jestli jste to myslel opravdy vazne, tak klobouk dolu ,protoze je videt ze jste bibli ani poradne necetl ,jinak by vam doslo ze buh je milostivy a je mu jedno jestli jste devka nebo vrah a prave proto a prave o tom ucil Jezis ,a prave on to byl kdo zachranil nevestku od ukamenovani.Ja nejsem krestan ale v boha verim a je jedno jestrli ho nekdo nazyva Jezis, buh nebo budha .Mate bezesporu talent postavit se za svuj nazor ,tak by jste to mel vyuzit trochu lepe a inteligentneji .on totiz ne kazdy kdo veri v boha je inteligentni a ne kazdy inteligent veri v boha a zaroven ani inteligence neni patent na rozum ani vstupenka k bohu ,ale na svete jsou miliony lidi co ziji poctive a udelali obrovsky moc pro dobro lidi a sveta a protoze nekteri byli budhiste, tak by meli skoncit v pekle? To by ten Vas Buh musel byt pekny sobec nebo naprosto slepy .Bible je genialni vec, protoze je psana v obrazech a kazdy si ji muze vysvetlit podle sve urovne mysleni a poznani,a proto existuje i specialni vedni obor zabyvajici se studiem bible a snad proto je i tolik druhu sekt a.....Vidite to pane jELEN PRILIS JEDNODUSE .
WELL - GOOD LUCK IN STUDY OF BIBLE
Petr Jelen (So, 3. 3. 2001 - 09:03)
Ano, co clovek zaseje, to take sklidi, rika Bible. Ale Bible take rika, ze clovek nema vice sanci na zivot na Zemi. Proste jednou a dost. Zadna reinkarnace. Z toho, co v sobe a kolem sebe pozoruji je mi naprosto zrejme, ze se nepoucujeme, ani nevyvijime k lepsim a lepsim a hodnejsim lidem. Kdo ma tedy narok na dokonale nebe ? Je to ten kdo sice nekdy lze, ale jinak je "hodny" ? Nebo ten, kdo zabil a pak toho moc litoval a tak zacal byt hodny ? Nemylme se, na to, aby clovek mohl vstoupit do dokonaleho nebe, musi byt dokonaly a to nejen "trosku", ale naprosto, bez jedine skvrnky. Jinak by se totiz nebe jeho prichodem stalo nedokonalym. A to Buh nikdy nedopusti.
Ale jak uz jeden oblibeny porad "Nikdo neni dokonaly" napovida, nikdo z lidi neni dokonaly. .... pockat - krome nekoho, kdo tady zil, byl a pritom nebyl z tohoto sveta - Jezise Krista, ktery je z nebe a je dokonaly. Ten prisel, aby na sebe vzal ty nase "skvrny" (hrichy) a za ne zemrel, aby ukazal tu lasku, kterou ma nas nebesky Otec k nam, kdyz za nas dal sveho Syna ! Jina cesta nebyla, neni a nebude ! A nemylme se - zadne snazeni a prijmuti osudu, dobre skutky nam nepomohou.
A nerozsirujme ty nesmysly o karme, prevtelovani a dalsich sancich. Sanci ma kazdy - cestou nezaslouzene Bozi milosti v Kristu Jezisi.

Jan 14:6, Bible - Jezis mu odpovedel: "Ja jsem ta cesta, pravda i zivot. Nikdo neprichazi k Otci, nez skrze mne."
sinyanga (So, 3. 3. 2001 - 11:03)
Nemyslim, ze reinkarnacia je nezmysel. Boh nam predsa dal slobodu rozhodovania na Zemi, preco by nam ju odpopieral po smrti ? Verim, ze ak niekto bude opat tuzit po zivote na Zemi, nik mu v tom nebude branit.

Co sa tyka biblie, nepovazujem ju za uplne pravdivu. Napriklad predstava milosrdneho a vseveduceho Boha mi stale nejde dohromady so Starym zakonom, ktory je dost krvavy (a to som cital detske vydanie). Ono je toho viac, ale teraz tu ide o nieco ine...
Marek (So, 3. 3. 2001 - 15:03)
Váš komentář je opět důkazem namyšlenosti a netolerance křesťanů. Cesta k Bohu pouze skrze Ježíše Krista... A co různé národy, které v životě o Ježíši neslyšely? Nemyslím si, že by kvůli tomu měly být navěky zatraceni nebo čekat na nějakého misionáře, který je spasí a naruší tak jejich přirozenou kulturu a vývoj, jak se již mnohokrát v dějinách stalo. Nikdy to nepřineslo nic dobrého. Důkazem je napříkld úpadek indiánské kultury v Americe. Je plno duchovních směrů a cest. A každý si musí najít tu svou cestu. Možná, že evropani mají blíž ke křesťanské filozofii, ale to je neopravňuje k šíření tak netolerantních myšlenek.
TEREZKA (So, 6. 5. 2006 - 10:05)
LÍBÍŠ SE MI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anna (Pá, 30. 3. 2007 - 02:03)
Když jsem si přečetla tento článek je mi jasné že vůbec nechápete podstatu karmy,všichni kopírujete tyto názory jeden od druhého, ale pravá podstata vám všem uniká. Proto se svět řítí nepředstavitelně rychle do problémů. kdybyste vy všichni , kteří máte plná ústa karmy pochopili smysl, tak by nastal okamžitě převeliký převrat a všechno by se rozzářilo tvořením. Ale vše jsou jen planá slova. A těch málo jedinců, kteří mají opravdu plné napojení na duchovní sféru to nemohou zachránit, protože vás tlachalů kteří podáváte klamné informace je mnoho. měli byste se spíše zamyslet , jestli sami s vlastním poznáním a zkušeností jste prošli energiemi, které vám otevřely cestu do poznání.A pokud jste to neprožili na vlastní kůži , tak nešiřte bludy neoblbujte a raději pište o něčem,čím jste prošli, ale myslím že by toho mnoho nebylo. Přeji hezký den
Gawin (Pá, 30. 3. 2007 - 09:03)
souhlas, Anno, je to tak, jek píšeš. Kdyby kněží netlachali, nezdržovali by nás na cestě "do ráje". Ježe oni jsou za to především placení a myšlení je v církvích a sektách zakázáno:)
pavla (Út, 20. 11. 2007 - 09:11)
Pokud jsi opravdu"napojená na vyšší sféru bytí"vůbec by ses neobtěžovala někoho kritizovat,že žije špatně.Nehodnotila bys svět,že jde do záhuby,či kam.Měla bys být pokorně vděčná a štástná,že smíš být mezi námi nechápajícími
jana (So, 12. 4. 2008 - 00:04)
Jsem téhož názoru o převtělování ale co znamená letošní babyboom - chtějí se všechny *duše* dostat zpět na svět?
Návštěvník (St, 21. 5. 2008 - 10:05)
Táhni!!!
Marek (Út, 12. 8. 2008 - 02:08)
Nabozenstvi a k tomu odvozujici formy,je jen hledani toho,cemu nerozumime.Neni spatne necemu verit,ba naopak,pro slabsi jedince je jednosi vytrorit si nadeji neceho cemu v duchu sam tomu neveri.Je jednosi verit v boha,ktery ti da nadeji zit lepsi zivot,nez se vsemu celem postavit.Jakekoli nabozenstvi slouzilo a slouzi jako diktotorsky nastroj k usmernovani lidi.Nabozenstvi je pro lidi jednodusi pro pochopeni byti a existence na tomto svete.
Re Marek (So, 21. 2. 2009 - 12:02)
Náboženství není to co si člověk vytvoří a nevěří tomu, on tomu věří proto se tomu oddává. Asi jsi to nezažil, protože ono to čemu věří vstupuje do jeho jednání.Nejde jenom o Hegela nebo Heidiggera...
shakti (So, 7. 5. 2011 - 22:05)
V době, kdy jsem byla totální ateista, jsem v době krizí, kdy jsem uvažovala o sebevraždě,zažila 2x vnor do minulých existencí. Vždy do okamžiku smrti a v obou případech to bylo fuj- byla jsem zabita. Jednou jako mladík, podruhé jako mladá žena. Byla jsem plně u toho, ale chvílema jsem to pozorovala jakoby z výšky bez emocí, jako divák. Po probuzení jsem VĚDĚLA, že jsem byla v jiném životě, kupodivu ten zážitek byl živější, než běžná rwalita. A paradoxně jsem tvrdila, že jsem byla ve svých minulých životech, i když na ně nevěřím. Tlouklo se to ve mě hodně dlouho. Ale - oba životy souvisely s tím, co prožívám v tomto. Jakoby zlá realita minulých životů byla zkarikována v tomto. Nebo spíš jako by v tomto se na jemnější úrovni řešily problémy životů předchozích. Ne opak, oko za oko. Stejné obsazení, kdo byl agresor, je jím i v tomto, jen jinak. A co je zajímavé, tak ve vidění z minulosti jsem nějak dostala informace, které se "dostavily" až po probuzení- věděla jsem přesně kdo je kdo v tomto životě. Aniž bych při průběhu toho, jak jsem byla zabíjena vůbec tušila, že existuji v 20. století. V obouch případech mne bleskurychle přivedla do tohoto života bolest- reálná- při mém zabíjení a byla jsem v obou případech chvíli dezorientovaná, než jsem pochopila, že TEĎ mám jiné tělo. Nedá se to popsat, zážitek to je nepopsatelný. Ale na regresi bych nešla....je to moc bolestivé a šokující.
suei (Ne, 8. 5. 2011 - 14:05)
Taky jsem získala vhled do svých minulých životů (přirozeně v životě, ne jako cílenou regresi) a musím potvrdit, že je to skutečně náročné. Souhlasím s tím, že člověk některé lidi z minulých inkarnací potkává i v té současné. A "problémy se opakují" - ale opravdu na jemnější úrovni - většinou proto, že člověk stihl nějakou část problému vyřešit už minule. Když člověk získá vhled do minulých existencí své historie, má to šokující i terapeutický efekt. Násilná smrt v minulosti nebyla ničím výjimečným. Často jsme byli sami agresory, atd. Přesto znát své minulé inkarnace je dost zatěžující věc - ale když se tenhle vhled děje spontánně, je to asi nutné a ten člověk to má poznat. Pak ale člověk ví, čím byl a proč je to nyní tak jak je, a nemá se na co vymlouvat :-)
Monika Dvořáková (Út, 25. 10. 2011 - 10:10)
Dobrý den
chtěla bych se zeptat,zda neznáte člověka zabývající se reinkarnací.
Pište prosím na e-mail [email protected]
Děkuji
Jana (Ne, 3. 6. 2012 - 12:06)
Omyl, omyl! O reinkarnaci se v Bibli zmiňují - ve Starém a Novém zákoně. Roku 325 římský císař Konstantin Veliký spolu se svou matkou Helenou zmínky o reinkarnaci z Nového zákona vyškrtli. Druhý koncil v Konstantinopoli roku 553 jejich čin potvrdil a prohlásil reinkarnaci za kacířství, zřejmě z obavy, aby víra v ni neoslabila rostoucí moc církve; lidé by tak k usilování o spásu získali příliš mnoho času. Původní zmínky však zůstaly; reinkarnaci uznávali už první církevní otcové. První gnostikové - Klement Alexandrijský, Origenés, sv. Jeroným a jiní - věřili, že už někdy žili a zase žít budou.
eva (Po, 6. 5. 2019 - 10:05)
Přesně ,také si myslím ale nevím kdo přesně zařídil aby to bylo s Bible vymázáno ,aby se lidé nedověděli jakou moc mají.Přepsali určité poznání po svém aby nás mohli ovládat a držet ve strachu.Lidé nehádejte se a hledejte pravdu ,kdo chce najde jí.
! (Ne, 3. 6. 2012 - 20:06)
Karma = známá pražská firma vyrábějící průtokové ohřívače vody KARel MAcháček.
Jan@VEDA (Po, 4. 6. 2012 - 19:06)
42 min video:

http://krishnatube.com/video/835/Coming-Back--Reincarnation-in-America

Hari Hari
Jana (Po, 4. 6. 2012 - 19:06)
Karma = známá pražská...Tohle patří někam jinam.
zuzi (Po, 4. 6. 2012 - 20:06)
Tohle patří někam jinam. a prooooč?
Jana (Čt, 7. 6. 2012 - 16:06)
a prooooč?Protože tady se zabýváme duchovnem, ne firmama.
rr (St, 14. 12. 2016 - 10:12)
Kde nauka o převtělování vznikla?


Podle historiků a jiných odborníků si s myšlenkou o nesmrtelné duši pohrávali už obyvatelé starověkého Babylónu, města, které bylo založeno více než 2 000 let před naším letopočtem. Morris Jastrow mladší ve své knize The Religion of Babylonia and Assyria (Náboženství Babylónie a Asýrie) říká, že otázkou nesmrtelnosti „se vážně zabývali babylónští teologové“. Pro Babylóňany „byla smrt přechodem k jinému druhu života“. Pan Jastrow dodává: „Primitivní teorie o tom, že existence v nějaké formě pokračuje, vznikla nepochybně proto, že se lidé nedokázali smířit s představou, že už nikdy nebudou při vědomí.“
Precti si (St, 14. 12. 2016 - 11:12)
Live after live..autor dr.Moody.Pokud jsi sama nebyl(a) v klinické smrti..Ja takovych lidi znam vice a vim,ze to,co popisuji,je pravda.Duse putuji.A ty,u kterych jeste neprisel jejich cas,se vraceji na zem,zpet do svých tel..Jsou to ti jedini,kteri nam mohou po pravde rict,co prijde "pak";tedy po zivote...
rose (St, 14. 12. 2016 - 18:12)
precetla jsem uz davno, lidske predstavy, polopravdy a nedokazatelne. Podvedomi si zahraje tak, ze mas pobit, ze si byl na mesici.
rose (St, 14. 12. 2016 - 18:12)
precti si spise tohle
pri klinicke smrti je chemicke rozlozeni mozku takove, ze vidis to, co fetaci, a take predstavy fetaku a ruzovych slonech neni Pravda!!!
Redaktor lékařské rubriky v The Arizona Republic píše: „Při nejvyšším tělesném oslabení, třeba během anestézie nebo v důsledku choroby či zranění, souběžně klesá automatické ovládání tělesných funkcí. Tím jsou z nervového systému uvolňovány neurohormony a katecholaminy. Následkem jsou kromě jiných projevů i halucinace. Když člověk přijde k vědomí, jsou vysvětlovány jako smrt a návrat do života.“ — 28. května 1977, s. C–1; také německý lékařský časopis Fortschritte der Medizin, 1979, č. 41; Psychology Today, leden 1981.
rr (Ne, 18. 12. 2016 - 21:12)
klinicka smrt je jako ozralost, ne dukaz!!!
Karel (Po, 19. 12. 2016 - 07:12)
Zatím se věci okolo duše, klinické smrti a dalších věcí okolo stále i vědecky zkoumají. Takže zatím o tom ani z hlediska vědy není definitivně rozhodnuto.
Viz jen namátkou Kostlerův parapsychologický institut při univerzitě v Edinburgu (Skotsko - Anglie):
https://koestlerunit.wordpress.com/research-overview/beliefs-and-experiences/
na univerzitě v Calgary (Kamada) a na mnoha dalších místech, když se tu již někdo ohání vědou. :-D


rose (Po, 19. 12. 2016 - 13:12)
Pravda Pravda, ale duse podle BIBLE neni, jenom zivy tvor
... (St, 28. 12. 2016 - 12:12)
Bible obsahuje osm zpráv o lidech, kteří byli před svědky vzbuzeni z mrtvých.* Jednalo se o případy vzkříšení, ne převtělení. Ty, kdo byli oživeni ze smrti, jejich rodina a přátelé ihned rozpoznali. V žádném případě nemuseli pátrat po tom, zda některý z novorozenců — ať už v místě, kde žili, nebo daleko od nich — není převtělenou duší jejich blízkého, který zemřel. (Jan 11:43–45)
... (Čt, 29. 12. 2016 - 22:12)
hinduistická filozofie je velmi složitá a není v souladu s normální logikou.
Obsahuje následující myšlenky: 1. Hinduismus učí, že bůh Brahman zahrnuje tři podoby — stvořitele Brahmu, zachovatele Višnua a ničitele Šivu. Hinduisté však neuvažují o žádném osobním bohu, který by existoval individuálně. 2. Hinduisté věří, že všechno v přírodě má duši, která nikdy neumírá; že ta duše prochází prakticky nekonečným cyklem převtělování; že podoby, v nichž se znovu rodí, jsou určovány skutky (karma); že osvobození z tohoto „nekonečného kola“ je možné jen uhašením vší tělesné žádosti, a jestliže je toho dosaženo, duše splyne s duchem všehomíra. 3. Hinduisté obecně respektují jiná náboženství. Věří, že všechna náboženství, přestože učí protikladné nauky, vedou k téže pravdě.

aby se v tom prase vyznalo
... (Čt, 29. 12. 2016 - 22:12)
hlavne drzet lidi smirene v podruci, podivejte...

. Karma jóga — „Cesta činu neboli karma jóga, metoda činu. V základu znamená karma márga konat svou dharmu podle svého místa v životě. Jisté povinnosti se vyžadují ode všech lidí, jako ahinsá a zdrženlivost od alkoholu a masa, ale specifická dharma každého jednotlivce závisí na kastě a životním stádiu osoby.“ — Great Asian Religions (Velká asijská náboženství).
Tato karma se koná přísně v hranicích kasty. Čistota kasty se zachovává tím, že se člověk ani nežení ani nejí mimo svou kastu, jež byla určena karmanem z předešlého života. Proto se na kastu nepohlíží jako na bezpráví, ale jako na dědictví z předešlého vtělení. V hinduistické filozofii si muži a ženy nejsou všichni rovni. Jsou rozděleni kastou a pohlavím a vlastně barvou. Obvykle čím světlejší pleť, tím vyšší kasta.
Error (Čt, 29. 12. 2016 - 23:12)
Pravda Pravda, ale duse podle...Bible neni jaksi relevantní.
Velvyslanec (Ne, 9. 4. 2017 - 21:04)
Ale ano Bible je relevantní, o tom zda existuje Bůh se může přesvědčit každý z Vás, popros Ježíše aby se Ti dal poznat jako živý Bůh odpustil Ti každý hřích a ořišel i do Tvého života, popros Ježíše a´t Ti dá svého Svatého Ducha. Ježíš o sobě v Bibli říká ,, Já jsem ta cesta, pravda i život, NIKDO nepřichází k Bohu OTci než-li skrze mne " Neřešte minulé životy ani žádnou reinkarnaci, pokud máš nějaký problém pros Boha ať Ti ho pomůže vyřešit nebo ať ho vyřeší On sám. Začni si číst Bibli počínaje Novým zákonem a dál, poznáš sám že Bůh existuje ...
rr (Po, 10. 4. 2017 - 09:04)
dobre si Bibli prostudujte a nebudeta placate, Bible je jedno jednoznacna, ale uznava, ze mas svobodnou vuli, nemesis ji verit, ale se svobodou jde odpovednost, tojest poneses si nasledky
rr (Po, 10. 4. 2017 - 10:04)
reinkarnaci Bible vylucuje a stejne tak zakon spravedlnosti...
aa (Út, 11. 4. 2017 - 08:04)
jsi original a pored budes, nikam se neprerodis
rr (St, 12. 4. 2017 - 10:04)
neplatilo by, ze clovek sklidi co zasel, sklidil by to nekdo jiny. je to logicky i moralni nesmysl
ss (St, 12. 4. 2017 - 10:04)
neplatilo by, ze clovek...tyvole ty sračky se nedaj číst, dyť to nedává smysl... autor musí něco fetovat. Hlavně vůbec nepochopil myšlenku karmy. Samozřejmě, že karma vpodstatě znamená "v příštím životě sklidíš, co v tomhle zaseješ". To je tak primitivní myšlenka, že i jednodušší jedinec to pochopí. Holt asi ne každý...
Teorie karmické reinkarnace je pro jednodušší lidi. Křesťanství je asi pro ÚPLNÉ tupce, kteří ovšem nejvíc křičí.
aa (So, 15. 4. 2017 - 12:04)
vzdyt to necti, jdi na WC, kdyz mas problemy

Jsou vzpomínky na život v jiné době a na jiném místě, vyvolané v hypnóze, důkazem převtělování?

Hypnózou mohou být vyvolány mnohé informace uložené v mozku. Hypnotizéři otvírají podvědomou paměť. Ale jak se tam ony vzpomínky dostaly? Možná, že jsi četl knihu, viděl film nebo ses o nějakých lidech dozvěděl v televizi. Jestliže ses vžíval do příběhů lidí, o nichž ses dozvídal, mohlo to zanechat živý dojem, téměř jako by to byl tvůj vlastní zážitek. Mohlo to být tak dávno, že jsi na to zapomněl, ale v hypnóze se zážitek může vybavit, jako by sis vzpomínal na „jiný život“. Kdyby to však byla pravda, neměl by takové vzpomínky každý? Každý je však nemá. Stojí za povšimnutí, že stále více nejvyšších soudů v různých státech USA nepřijímá svědectví navozené hypnózou. V roce 1980 prohlásil Nejvyšší soud v Minnesotě, že „nejlepší znalecký posudek ukazuje, že žádný znalec nemůže určit, zda vzpomínka vybavená hypnózou, nebo nějaká její část, je pravdou, lží nebo konfabulací — vyplňováním mezer smyšlenkami. Na takové výsledky se nelze vědecky spolehnout jako na přesné.“ State v. Mack (Stát proti Mackovi), 292 N. W. 2d 764. V této nespolehlivosti hraje svou roli vliv sugesce, kterým hypnotizér působí na hypnotizovaného.
Sigfried (St, 19. 4. 2017 - 00:04)
Instantní karmapro zítřejší den.
Rama 2
Hera 3
Šiva 4
Khálí 1
Ramajána 2
Gejša 1
Roneo 1
Barometr ošklivo

Rok Opice je šťastný následující své cíle a to soustavně.
rr (St, 19. 4. 2017 - 10:04)
reinkarnace je proti zakonu spravedlnosti a tim padem I proti Bohu
Reklama