Reklama

Islám

Islám znamená vzdát se neboli podřídit se vůli jednoho Boha, Alláha. Základní vyznání islámu je: "Není Boha kromě Alláha, a Muhammad je jeho prorok." V roce 610 n. I. přinesl anděl Gabriel proroku Muhammadovi první z mnoha zjevení od Alláha. Nakonec byla tato zjevení sebrána do svatého písma koránu, jenž je považován za doslovné slovo Boží. Korán konkrétně popisuje vnitřní přesvědčení a mravní požadavky kladené na věřící.

Pět pilířů islámu vyžaduje neochvějnou poslušnost Alláhovi, věrnost, která proniká každým dnem muslimova života. Tyto pilíře zahrnují víru v základní vyznání víry (není Boha kromě Alláha a Muhammad je jeho prorok); modlitbu včetně rituálních modliteb pětkrát denně; hadž neboli pouť do Mekky, která se očekává od všech věřících; půst během denního světla po dobu měsíce ramadán; a zakát, daň používanou k péči o chudé a postižené. Přestože prvotní skupiny považovaly džihád (svatou válku) za šestý pilíř, jako takový nebyl islámskou komunitou nikdy přijat.

Alláh volá všechny lidi, aby jej uctívali. Až přijde poslední den, budou vzkříšeni mrtví a buď půjdou do nebe, nebo budou potrestáni v pekle. Protože lidé jsou pyšní a neposlušní, Alláh poslal mnoho proroků jako posly, z nichž největší je Muhammad. Přesto Satan stále svádí z cesty mnoho lidí, kteří by jinak byli spaseni.

Význačným rysem islámu je víra ve společenství věřících, od kterých se požaduje, aby na zemi nastolili sociální a ekonomickou spravedlnost. V počátcích islámské historie se toho často dosahovalo džihádem neboli svatou válkou. Účelem džihádu nebylo vynutit přestup na víru, ale získat politickou moc, tak aby se jednotlivé země nasměrovaly v souladu se zásadami islámu. Islám je druhé největší náboženství na světě s více než 840 miliony věřících.

Reklama

Reklama

Komentáře

Návštěvník (Pá, 24. 11. 2006 - 22:11)
TO CO SE TADY PISE JE PRAVDA JE TO NAPSANE V KORANU ALE JINDE TO NEPISOU PODLE PRAVDY NAPR. ZE PROROK MOHAMED JE LUPIC A NASILNIKA ALLAH ZE SI Z LIDI PRY DELA OTROKY
j. (St, 29. 11. 2006 - 11:11)
Souhlasim. Vzhledem k tomu ze ziji v Londyne se s muslimy setkavam denne - hlavne v praci, a to byl take duvod proc jsem se zacala alespon trochu zajimat o jejich historii. Muzu rict, ze spousta informaci na internetu je zkreslena. Mnoho lidi v Evrope trpi predsudky, protoze jsou ovlivneny filmy a zkreslujicimi medii vubec a hlavne to neznaji, takze maji mozna trochu strach. Tento clanek je oproti jinym naprosto bez osobniho nazoru a emoci a je postaveny na faktech. Jen skoda ze neni delsi. Mohu za sebe rict, ze muslimove jsou uplne normalni lide - stejni jako my.
Jana (St, 29. 11. 2006 - 13:11)
Mam manzela muslima, o nabozenstvi se moc nebavime, on vi, ze ja v nic neverim a nevadi mu to a on je uplne normalni!Mam kamaradku, kterou jeji pritel (Cech) neustale schazuje, vylozene mu posluhuje a on s ni vubec nejedna pekne, takze ja si nemuzu vubec stezovat. Neni to o nabozenstvi, je to o lidech!
islam (So, 2. 12. 2006 - 15:12)
http://www.islamweb.cz/objevte_islam/indexp.htm
Radka (Po, 25. 12. 2006 - 12:12)
Neporadíte mi někdo, co znamená mazdžida, mirha a maválí?děkuju
Adéla (St, 3. 1. 2007 - 21:01)
maválí-podřízené postavení klientů některého člena kmene
masdžid(a)-místo prostranství, původní název islámské motlitebny
mirhát neboli mihráb-výklenek napodobující absidu, v němž ve starší dob byl umístěn stolec
Adéla (St, 3. 1. 2007 - 21:01)
pro chalífu...Jinak to vše najdeš Svět Islámu-Felix Tauer
Martina (Pá, 5. 1. 2007 - 11:01)
Prosím o nějaké informace o posmrtném životě, či nebi islámu. Děkuji
jan (Pá, 5. 1. 2007 - 12:01)
prý se dá zabránit stavbě mešity tak, že se pozemek polije vepřovou krví, je to pravda?
jan (Pá, 5. 1. 2007 - 12:01)
Prý se dá zabránit stavbě mešity tak , že se pozemek polije vepřovou krví, je to pravda?
Jan (Pá, 5. 1. 2007 - 12:01)
Salám a tlačenka s Vámi, prý se dá zabránit stavbě mešity politím pozemku vepřovou krví, je to pravda?
Aisha (Ne, 30. 12. 2007 - 19:12)
http://www.turntoislam.com/
Anesha (Po, 31. 12. 2007 - 01:12)
Ne vole,zemina se vybagruje a naveze čistá,neposkvrněná,poté ten pozemek započně hlídat pár schopných snědých hochů a s tebou bude..asi..amen.Jediná budocnost pro dnešní svět!
jezibabka (Ne, 23. 3. 2008 - 13:03)
měla jsem velký splín.po téhle diskusi mě všechno přešlo.díky.moc jsem se nasmála.
Návštěvník (Út, 12. 8. 2008 - 14:08)
www.islamweb.cz
www.islamweb.sk
www.muslim-inform.cz
michaela (So, 1. 11. 2008 - 17:11)
princeznaAisha proroka mohameda milovala a on ji láskou věrnou něžnou a krásnou na věky ,vim to,mikdy ho nezradila,a on ji,marně on učil človběka moudrosti,byl muž něžného a laskavého srdce ,zlomyslníky trestal a ti ho ...m
adriana (St, 2. 6. 2010 - 14:06)
Ahoj, potrebovala bych nekoho, kdo rozumi muslimum tak dokonale, ze by mi vysvetlil chovani jednoho kluka, co si me chce vzit, jenze ja nevim nakolik je to uprimne, protoze je muslim. A nevim jestli jeho city jsou vazny nebo je to jenom neco co ho nuti udelat jeho vira, ze kdyz je se zenou tak si ji musi vzit? Jsem z jeho chovani docela zmatena, protoze obcas mi prijde, ze to dela jenom z rozumu, jak se chova. tak nevim co si o tom myslet a nakolik mu muzu verit.
karel kryl (Pá, 14. 1. 2011 - 09:01)
arabové měli v době mohameda 365 božstev na každý den jedno.pan mohamed jich 364 odvrhl a zvolil si božstvo(démona) jménem aláh-je to veliký černý kámen v mekce,kam se mu chodí klanět muslimové.mohamed byl psychicky nemocný člověk,sám to o sobě věděl a říkal.napsal dílo podobné mein kampfu,které také vede lidi k vraždění druhých.je to velice nebezpečné bludné učení.za manželku si vzal 6 letou dívenku a ihned s ní obcoval chudák aiša.podle něj i dnes mohamedáni znásilńují malé děti-dívky.jsou jako komunisté mluví něco a udělají úplně něco jiného.nelze s nimi uzavřít jakoukoli smlouvu!!v televizních debatách lžou lidem do očí,že jsou hodní ale chtějí násilně obsadit celý svět a vraždit opozici.i dnes kradou lidi do otroctví.pohrdají všemi,co nevěří jejich bludu.alah není bůh,je to jen učení o násilí a velmi silné manipulaci a zotročování národů.česká dívka,která si veme muslima mu porodí malé muslimkyjen proto,aby za 20 let odhlasovali ve volbách korán a šaríu v této zemi a evropě.všechny ostatní lidi dají do otroctví nebo povraždí.jsou stokrát horší než komunisti a fašisti dohromady.varuji český národ před falešným samozvaným prorokem mohamedem a jeho nebohem démonem alahem.
HEY (Pá, 14. 1. 2011 - 09:01)
arabové měli v době...VRAŤ SE DO HROBU MAGORE
... (So, 10. 12. 2011 - 21:12)
Ženy, dávejte si pozor na.......:o)))
Lucie (So, 10. 12. 2011 - 21:12)
Ano... muslimové už mílovými kroky dohánějí Evropu... zatím jsou asi tak v 16.století....:)))
Jaromír (So, 10. 12. 2011 - 22:12)
A hlavně bacha na duchovního, ten vypadá jak obrovské pánské přirození.
Jaroslav (So, 10. 12. 2011 - 22:12)
"Zpráva následuje jen pár dní poté, co konzervativní klerikové v Saúdské Arábii varovali, že zrušení zákazu řízení pro ženy ohrožuje mravnost."

* * *

Copak, tam jim zase vadí šaltpáka?? ;-)
Zdeněk (So, 10. 12. 2011 - 22:12)
Co čekat od přitroublého muslima? Vyliskat ho, aby se probral.
Tonda (So, 10. 12. 2011 - 22:12)
Tak to vypadá na skutečně vzdělanýho člověka. Tímhle si dost zřetelně řekl o přirovnání o sobě...
Ema (So, 10. 12. 2011 - 22:12)
Nakonec, co je na tom divného? Nám přece taky Unie nařizovala, jak má vypadat okurka... Jen asi zapomněli dodat proč.
Co muslimy neu… (So, 10. 12. 2011 - 22:12)
Dav se shromažďuje, zatímco jí tečou slzy po tvářích. Její poslední den bude jejím nejhorším. Rozmanitému davu jsou povoleny kameny určité velikosti: ne větší nebo menší než jedna třetina lidského prstu. Díky tomu bude dosaženo největší bolesti. Cílem je ukamenovat nevěrnou ženu k smrti.

Žena je zakopávána až po krk, zatímco její děti scénu sledují. Íránský stát nutí blízké příbuzné žen se veřejných poprav účastnit. Nákladní auto přiváží kameny správné velikosti. Je přečten rozsudek, a zástupce režimu hodí první kámen.

Začíná skandování a házení kamenů. Kameny drtí její křehkou tvář. Brzy jí z čela začíná proudit červená tekutina. Intenzita přímých zásahů jí vyrazí pravé oko. Její nos je zcela rozbitý. Její zuby jsou vyražené. Dýchá nechutnou směs vzduchu a krve. Její tvář je navždy zničená.

Nabývá a ztrácí vědomí. Jak kameny brutálně dopadají na místo, kde byl dříve její obličej, úlomky kostí se rozlétají do všech směrů. Poslední věc, kterou uslyší, zatímco dav ničí její křehkou duši, je “Aláhu akbar!”.

Takový je osud žen, které jsou např.v Íránu shledány vinnými z nevěry. V moderním světě žádný státem schválený trest nepřekonává toto otřesné, veřejně projevované barbarství.
Oko za oči (So, 10. 12. 2011 - 22:12)
Žíravina zničila život Íránce Amáni Bahrámí, když jí před šesti lety chrstl do obličeje kyselinu její odmítnutý ctitel. Přišla o zrak, má znetvořenou tvář.
Sakíne Aštíaní byla odsouzena za Foto: ISIFA

Teprve pět let poté byl odsouzen k trestu oko za oči – doktoři mu měli nakapat kyselinu do jednoho oka. Proč pouze do jednoho?

Podle islámského práva je totiž mužské oko dvakrát cennější. Zda byl rozsudek vůbec vykonán, jisté není. V místech, kde to lze, přijde takový trest do úvahy v případě pokud se rodiny nedomluví na finančním vyrovnání.

Není to pouze Írán, kde se občas uplatňují drakonické tresty. Loni v srpnu se objevila zpráva, že saúdskoarabský soudce zvažuje, zda přistoupit v rámci starého islámskému práva „oko za oko“ k přerušení míchy muže, který při rvačce paralyzoval tehdy 21letého Abdula Azíze...
Evropan (So, 10. 12. 2011 - 22:12)
V údolí Svát přecházejí na šaríu. Budou kamenovat hříšné ženy a sekat ruce...
...hlavně jim musíme dovolit postavit u nás mešity s minaretama...
Hodně mešit...
Ax (So, 10. 12. 2011 - 22:12)
Šaríja - podívejte se budoucnosti Eurabie do očí!
Neboť je to to poslední, co ve svém bídném životě uvidíte
Ať žije islám! (So, 10. 12. 2011 - 22:12)
Vždycky jsem tvrdil, že tohle tahat do Evropy i s těmi fousatými magory, je nehorázný nesmysl. Jsem proti multi kulti. Oni ať se tam třeba pos..., evropská a americká kultura si musí hledět svých hodnot a proti tomuhle se nesmlouvavě vymezovat, než bude hůře...
Jarek (So, 10. 12. 2011 - 22:12)
Jó, pokrok nezastavíš...
je skvělé vědět, že takovéto státy vlastní atomové bomby. Kdypak je nám sem asi začnou posílat...
Protože pozabíjet "nevěřící psy" na celém světě mají podle koránu tak nějak v popisu práce...
Jakej pán, tak… (So, 10. 12. 2011 - 22:12)
Už historie a samotné posvátné texty muslimů ukazují, že islám je produktem negramotného pedofilního bandity a vraha, co se k tomu ještě rád občas převlékal za ženskou :-)...
Jen do toho, následujte "proroka", buďte stejně tupí, nevzdělaní, úchylní, frustrovaní a agresivní jako on!
Sekání rukou? (So, 10. 12. 2011 - 22:12)
To tady zavést - to by bylo v bankovním sektoru bezrukejch !
Hahaha (So, 10. 12. 2011 - 22:12)
To tady zavést - to by bylo...A co teprv v politice!
Muslimská zábava (So, 10. 12. 2011 - 22:12)
http://www.uloz.to/live/2456858/ve-ejna-poprava-varovani-pro-slabsi-zalutky-nedivat-flv
Schipmunk (So, 10. 12. 2011 - 23:12)
...Fuj! Zmrdi jedni...
Joie vivre (Ne, 11. 12. 2011 - 21:12)
Jestli se ta verbež včas nevymlátí, dostane se to až sem...
Islam (Po, 12. 12. 2011 - 17:12)
Jo bible je taky hezky napsana a Jezis to pry myslel dobre. Ale realita je ze zenska ve vetsine techto islamskych statu stoji min nez koza a taky se s ni tak jedna. Az si nekdy zajedete do nejakeho takoveho statu at vas neprekvapi mrskaci, kteri se staraji jako neco nabozenska policie o to aby se verici modlili vzdy, kdyz maji nekdy i nekolikrat za den. Neuznavam zadne nabozenstvi, ktere potlacuje svobodu cloveka.
Novák (Út, 11. 2. 2014 - 14:02)
Jednou zemřeš a půjdeš na věčnost.Hledej proto dokud dýcháš pravdu,která existuje.V soukromí říkej nahlas : Pane bože jestli jsi,dej se mi prosím poznat.Pokud to budeš myslet upřímně,tak pravdu najdeš!!! Dej si však pozor,na svět přišlo mnoho falešných proroků,a tak překrucují pravdu za lež a lež za pravdu.Nejcennější věci na světě se falšují:zlato,drahokamy,obrazy,starožitnosti.A také jediná pravda,tedy jediný Bůh je zde na světě falšován,i jeho Slovo....Věz,že musíš být zachráněn(a),abys až naposledy vydechneš byl(a) přijat(a) do jeho věčné Lásky,Slávy,Života,Pokoje,Odpuštění.Tam Bůh setře každou slzu z očí............H L E D E J P R O S V O L E J T L U Č pokoř se.Vždyť vše,co se na světě děje,Bůh neplánoval při stvoření,tedy to zlo,smrt,hřích,klam,bolest,zimu,tornáda,války,pouště,žraní se navzájem,strach,deprese,nemoci,zradu,povodně a.t.d. jednou se s ním setkáš připravuj se najdi způsob,který ON připravil,abys JEJ nalezl(a).Mnoho JEJ našlo a jsou už s Ním na věky.
Petr (Ne, 13. 4. 2014 - 15:04)
Ahoj, potrebovala bych...Ahoj. Buď velmi opatrná. Téměř vždy to nemyslí upřimně. Ve svém okolí znám jen rozvody s těmito rádoby chlapíky. Neunáhly se. Manželství s nimi končí násilým a krachem. Naprostá většina těchto smíšených manželství se rozsype.Neříkám, že u manželství s bílým se musí povést, ale násilné praktiky u muslimů v manželství jsou mnohem brutálnější. Když už uděláš tu životní chybu a vemeš si ho, tak v žádném případě necestuj s dětma do jeho muslimské země. Tam to pro bílou ženu dopadá tragicky.
Ivan (Ne, 13. 4. 2014 - 15:04)
arabové měli v době...Máš do značné míry pravdu. Mohamed byl opravdu psychicky narušený jedinec, který měl ve své schizofrenii představu, že mluví s archandělem. Ano muslimství je zlo, proti kterému se musíme bránit. Všude, kde jsou muslimove v dnešní době, tak z těch míst dělají peklo na zemi, at to je Evropa, Indie atd. Všude jen vraždí a znásilňují bezbranne.
Neznaboh (Čt, 8. 1. 2015 - 06:01)
prý se dá zabránit stavbě...Jestli to funguje,polil bych vepřovou krví každý centimetr zeměkoule.Vyhubit ty islámský zmrdy.
nena93 (Čt, 8. 1. 2015 - 10:01)
Myslím, že problém s muslimy je jako problém s cikány. Mezi námi také žije pár cikánských rodin, které se začlenily a jsou v pohodě. Většina čechů nebere lidi podle pleti. Když nedělají bordel, tak jim nevadí národnost, ani víra. To samé ,jenže horší je s muslimy. Bohužel, ti nepřizpůsobiví se množí jako kobylky. Ve jménu Aláha jsou schopni i vraždit, tato víra ,pokud ji vyznává fanatik je bohužel stejná jako nacismus. Fanatici jsou vychováváni jako nadřazená rasa, která má právo ve jménu boha konat jak se jim zlíbí. Korán je napsán tak, že blbec si tam najde pro sebe ospravedlnění na cokoliv. To je vrácení společnosti do středověku. Tyto fanatiky nemáte jak potrestat, smrt je pro ně služba Bohu. Politici jsou buď slepí, nebo se bojí problém prostě pojmenovat. Nemám ,jako většina čechů problém se slušnými muslimy. Ale jak je rozeznat.
mamut (Čt, 8. 1. 2015 - 18:01)
Nový Zákon vůbec...Ty výzvy k násilí jsou i v Bibli. Nejde o to, jaké je náboženství. Záleží na tom, jaký je člověk. Náboženství je opium lidstva. A fanatici, ať už jsou jakéhokoli vyznání, nebo jsou bez vyznání, jsou pohromou pro tento svět. Lidstvo nepotřebuje bohy. Lidstvo potřebuje dostat rozum a používat ho.
Karel (Čt, 8. 1. 2015 - 19:01)
Ty výzvy k násilí jsou i v...To není ani tak náboženstvím jako spíše lidmi. Oni marxleninisté - z jejich repertoáru termit "opium lidstva" pochází také ve velkém vraždili, žeano.
mamut (Čt, 8. 1. 2015 - 23:01)
To není ani tak...Že je náboženství opium lidstva je smutný fakt a je jedno, kdo ho první vyslovil. To, co se stalo ve Francii a děje se třeba v Sýrii a jiných státech, není o islámu a křesťanství, či jiných vyznáních, ale o bohatství a bídě. Náboženství je jen záminka a možná jistý tmelící prvek. Propastné rozdíly mezi chudobou a bohatstvím vedou lidi, kteří už nemají co ztratit, k extrémům a radikalismu, zvlášť když je někdo promyšleně naočkuje. Proč vznikají revoluce ? Je to systém akce a reakce. Kdyby někdo nevraždil marxleninisty, nevraždili by oni. Vše má svou příčinu - na to se dnes hodně zapomíná.
mamut (Čt, 8. 1. 2015 - 23:01)
Nový Zákon vůbec...Vůbec se nedivím nějakému afghánskému či iráckému pasákovi koz, kterému někdo "humanitárně" nebo "omylem" rozbombardoval jeho pastoušku, ve které zahynula celá jeho rodina, že se nakrkne, opásá se výbušninou a ve svém zoufalství se odpálí někde mezi lidmi, o nichž si myslí, že to vše mají na svědomí. Při své nevzdělanosti nemůže vědět, kdo za tím skutečně stojí. Bída a nevzdělanost jsou zla, která plodí další zla. Další zlo je nenažranost bohatých a mocných. Matka Tereza sama prohlásila, že není problém nasytit chudé, ale ty bohaté.
Karel (Pá, 9. 1. 2015 - 02:01)
Vůbec se nedivím nějakému...1/Afgánskou válku rozpoutali v roce 1979 komunisti. To nemá nic společného s nenažraností mocných.

2/V Africe třeba válečníkům z Boko haram vybomabardoval pastoušky? Nebo jde o rozpínavost islamistů a snahu o vytvoření nové "lepší" a "spravdelivěšjí" splečnosti pomocí systematického vraždění? :-) Pordobně jako tomu bylo v jiných "revolucích"?
mamut (Pá, 9. 1. 2015 - 10:01)
1/Afgánskou válku...Afghánskou válku rozpoutaly reakční síly. Afghánistán byl a je zaostalý feudální stát s kmenovým zřízením, kde vládli bohatí statkáři a kmenoví náčelníci, popř. majitelé opiových plantáží a pašeráci. Ti, co neměli půdu, byli na úrovni otroků. Když to pár osvícených lidí chtělo změnit, rozpoutal se teror. USA, Saúdská Arábie a ostatní monarchie okolo bránily vývozu revoluce a osvobození afghánskému lidu pod rouškou ztráty islámského vyznání. Proto začaly podporovat mudžáhidy. Dokud tito bojovali proti SSSR, bylo vše v pořádku. Pak se ovšem mudžáhidi obrátili proti USA, protože chtěli mít kontrolu nad vývozem opia a rázem z nich byli teroristi. No a v Africe jde zase jako všude o suroviny a peníze za ně. Nihil nov sub sole.
Reklama