Reklama

Židovství

Pro židovství je klíčové přesvědčení, že Bůh si vyvolil Izrael za svůj národ tím, že s nimi uzavřel zvláštní smluvní vztah. Jahve (stvořitel a jediný Bůh) vysvobodil Izrael ze zajetí v Egyptě a pak na Sinaji uzavřel s Izraelity úmluvu. Podmínky této úmluvy jsou zachyceny v Tóře (prvních pěti knihách Starého zákona), která zaznamenává historii smluvního vztahu, Boží působení po mnoho generací židovské historie a etického chování, které Bůh od svého národa očekává.

Naplňováni Tóry je známkou věrnosti židovského národa svému Bohu. Bohaté tradice a historie židovského národa hrají klíčovou roli v každé z jeho tří teologických škol: ortodoxní, konzervativní a reformní.

Na rozdíl od hinduistického přijímání mnoha božstev nebo Buddhova neuznávání žádného boha židovský monoteismus vedl k vroucí víře v jednoho Boha, Jahveho. Na rozdíl od obou východních náboženství, která zdůrazňují zájmy mimo tento svět, židovství vyznává Boha, který jedná v dějinách a v životě svého národa. V židovské víře je kladen menší důraz na metafyziku a na učení, které se týká posmrtného života, než na každodenní odpověď Židů na zvláštní úmluvu, uzavřenou mezi Bohem a jeho vyvoleným národem. Židovskou víru slaví více než 18 milionů lidí.

Reklama
Reklama

Komentáře

ty (St, 11. 2. 2015 - 18:02)
woe, hysterka je zpátky
D. (St, 11. 2. 2015 - 18:02)
K mnou zmíněné mé snaze o...PS: Své vlasy si budu vždy svazovat, v tričkách s hlubokýmy dekolty mě už nikdy nikdo neuvidí, stejně tak se budu snažit dodržovat veškeré židovské zvyky, které jsem se naučila.
O Židech se budu vyjadřovat už jen vždy slušně: ale to pouze a preventivně jen proto, že bych se někdy snad mohla i potkat s některým opravdu hodným a slušným Židem. A jako že věřím i na zázraky Boží, s přírodním jevem, hodným a slušným Židem, jsem se nikdy nesetkala.
Nicméně mou vírou je víra v dobro a naději. A má Naděje je ta, že možná, možná někde nějací hodní i slušní Židé jsou. Možná.
D. (St, 11. 2. 2015 - 18:02)
no,,paní D,
díky za...Pane Jahodo,
svým způsobem, v tomto konkrétním případě, je škoda, že se tady tato diskuze odehrává jen písemně. Protože bych vám jinak ráda, velmi ráda ukázala své oči-oči ztýrané ženy, oči ponížené ženy, oči zneuctěné ženy. A je za tím práce vámi tolik milovaného národa. Židovského národa.
D. (St, 11. 2. 2015 - 18:02)
I slušná Židovka chodí v...Nebudu dokazovat že mám co ukázat.
Jahoda (St, 11. 2. 2015 - 18:02)
PS: Své vlasy si budu vždy...
Já se tady bavil o milionech zavražděných nevinných lidech a vy si odvažujete dávat svoje "utrpení " na roveń jejich?!
Jenom jestli jste Žid,něco mě říká,že spíše provokatér!
Jahoda (Čt, 12. 2. 2015 - 00:02)
Porad si melete svoje a...proč se D prezentujete nickem jako ten samý D z příspěvku z 6.12 .2014 ?
Tam jste dštil sýru a oheń na Barucha G. a přesvědčoval mě o pravosti atheizmu..
Nějak se vám tam vloudila chybička ,se mě zdá.)))))
Tam mě přesvědčujete v mužském rodě a zde je z vás zase žena..tak jak to tedy je,jste provokatér,nebo ne?
klid (Čt, 12. 2. 2015 - 09:02)
proč se D prezentujete...jahodo, hysterka D sebrala filozofovi D nick už před lety. Ale jsou jasně rozpoznatelní
Jahodo - vem s… (Čt, 12. 2. 2015 - 12:02)
proč se D prezentujete...pořádně se podívej na nicky a uvidíš, že jeden píše v ženském rodě a má D. - slovy Déčko s tečkou a druhý píše v mužském rodě a má D bez tečky.
Nemohu samozřejmě zaručit, že za oba nepíše jeden člověk.
Jahoda (Čt, 12. 2. 2015 - 15:02)
s tečkou,nebo bez tečky,jedno je jasné,je to provokatér!
Uvažuje jako neonacistická kurva a proto opět virtuálně močím na Hitlera a jeho projevy prezentované na Svobodný Odpor a propagandu nacizmu,kdy je tam prezentován Adolf Hitler a omlouvány jeho projevy ospravedlňující světovou válku.
Vpád nacistů do Polska a pak do Ruska.
Na 30 milionů zavražděných Rusů a poté,co je vyvolávána nenávist proti Židům i omlouvání 6 mil. zavražděných Židů.
Já netvrdím,že Stalin nebyl krvavý dikrátor,jeho a té jeho bandy mě líto není,tam to byl samý masový vrah,zde se jedná ale o ty desítky milionů obyčejných Rusů,kteří umírali za svou vlast a stovky milionů těch,kteří museli bránit své domovy před vrahy a agresory.
Jejich válka byla spravedlivá!
Ještě je tam zmínka o Dráždanech,tak o těch jsem se také vyjádřil a to v tom smyslu,že spojenci,pokud by prohráli válku,byli by souzeni jako váleční zločinci.
Ano-bombardování Dráždan je válečný zločin,ale to se týká také Londýna,Coventury a jiných míst v UK,které nacista bombardoval,on byl totiž přesvědčen,že on může vše a ti ostatné ne.
Takže se nakonec jednalo o válku a tu vyvolal Hitler!
Bombardování Dráždan je tudíž jeho vina.
Kritické časy (Čt, 12. 2. 2015 - 17:02)
Žijeme v kritické době. Jeden představitel židů prohlásil, že v Evropě nyní dochází k nové vlně nenávisti k židům. Jsou hanobeny jejich hřbitovy, zapalovány Synagogy a je jim vyhrožováno plynovejma komorama. Proto se někteří židé začínají vystěhovávat z Evropy do Izraele.
Nacisti začínají zvedat hlavu a pod rouškou obrany národních zájmů se dostávají postupně k moci. Ukrajina je toho vzorovým příkladem. Tam se dostali oficiálně i ke zbraním a dělají si co sami uznají za vhodné. Oficiální ukrajinská armáda nemá nad nimi žádnou moc.
Německý časopis Focus zveřejnil rozhovor s několika členy pravého sektoru, kde jeden její člen prohlásil
"„Abychom neztratili identitu, nesmí se naše krev smíchat s žádnou jinou,“.

Když spustí tirádu proti homosexuálům, Židům a Rusům, jeden ze spolubojovníků ho brzdí – něco takového by západní novinář neměl slyšet."
Dále z rozhovoru vyplynulo, že se pravého sektoru bojí i policie. Bojí se zastavovat a kontrolovat jejich auta.

Z jednoho průzkumu v Německu vyplynulo, že 60% Němců by chtělo návrat Hitlera.
Vře to v celém světě.
Rozpadají se arabské i africké státy a terorismus dosahuje takových rozměrů jako nikdy v dějinách lidstva
Máme se na co těšit.
Naplňují se slova Bible o velkém soužení, jaké nikdy nebylo.
Matouš 24:21-22
21?neboť potom bude velké soužení, jaké nenastalo od počátku světa až dosud, ano jaké již nikdy nenastane. 22?Vskutku kdyby nebyly ty dny zkráceny, nebylo by zachráněno žádné tělo; ale kvůli vyvoleným budou ty dny zkráceny.
Ouha (Čt, 12. 2. 2015 - 17:02)
Žijeme v kritické době....Tak ještě tady, než nám to EU zatrhne.

Nevím sice, kdo Židům dnes vyhrožuje plynovejma komorama, zato vím, že problémem je muslimský terorismus. Zbytek světa vůči nim má kvůli holokaustu pocit viny. A také to, že Židé stojí za kapitálem USA a USA je jedna ze dvou velmocí ovládajících svět

A nevyhrožuj tady hrůzama. Nebo si myslíš, že za ty dva tisíce let od Matouše plné válek,vraždění, touhy po moci a majetku, zla a nenávisti tady bylo někdy líp než dnes?
Inteligence (Čt, 12. 2. 2015 - 18:02)
USA se dostali svým chováním do situace, že kam vkročí tam jsou po čase tak nenáviděni, že je mi z toho až smutno.
Násilím ještě nikdo nikdy trvale nezvítězil.
Proč nejhorší z těch co vládnou jsou vysokoškolsky vzdělaní? Takže to vypadá, že vysoké školy z nich vychovali sobecké chamtivé, necitlivé a narcistické osoby, které chtějí ovládat druhé lidi za cenu milionů mrtvých a fyzicky i duševně zmrzačených lidí.
Takže to vypadá, že vzdělání vede k nesmyslným válkám, protože se vyvíjejí nové zbraně na co největší zabíjení lidí, místo aby se ty vědecké kapacity použili na vývoj např. zdravotnictví.
Nejvíc to odnáší obyčejní lidé, kteří nechtějí žádnou válku, ale nikdo se jich na to neptá ať je to z jakékoli strany.
Takže se nechá říct, že inteligence totálně selhává.
Jahoda (Čt, 12. 2. 2015 - 20:02)
USA se dostali svým...Bůh žehnej Americe a její sladké svobodě.
D. (Po, 16. 2. 2015 - 19:02)

Já se tady bavil o...Ano, dávám své utrpení na roveň těch zavražděných Židů. A ještě něčím vás dorazím: smrt není to nejhorší, život v trýzni je drastičtější než smrt.
D. (Po, 16. 2. 2015 - 19:02)
proč se D prezentujete...Pane Jahodo, jedná se o podobné nicky. Pisatel pod nickem D bez tečky sem přispívá už dlouhodobě a já o něm vím. Jen jsem jeho nick neznala v době, kdy jsem si zakládala tento svůj, tj. D. s tečkou.
Buďte tak laskav a nevymýšlejte si problémy.
D. (Po, 16. 2. 2015 - 19:02)
Žijeme v kritické době....Jo, tak to s tím koncem světa jsme nedávno zažili-tři roky to jsou. Zajímavé by bylo vyhodnotit, kdo a proč s tou dezinformací strašil svět.
Zároveň se to dá těžko kritizovat, protože se báli naprosto všichni. Jenže se báli ZBYTEČNĚ.
Když sem, Židi, (prozatím) nestřílíte ty svoje uhozený anekdoty, co si třeba vymyslet nějakou židovskou pohádku?! O konci světa třeba....
Jahoda (Út, 17. 2. 2015 - 13:02)
Jo, tak to s tím koncem...paní D.
po celém světě,hlavně v Evropě se zvedá mohutná vlna antisemitizmu,je vyvolávána nenávist a jak jsem předpověděl,tyto antisemitské nálady vyůstují v útoky proti Židům a tito jsou vražděni po celé Evropě.
Vy přestanete proti Israeli psát a to tak,že hned !
Chcete být součástí tohoto antisemitizmu?
Chcete,aby toto byla Vaše vizitka a profil?
Aby po Vás zůstala takto natrvalo památka?
To se nebojíte,že byjste se pak na sebe nemohla podívat do zrcadla?


Označila jste mě za Žida?
Mě se to líbí ,vím totiž kam patřím a chci,aby to tak zůstalo i do budoucna.
Ještě k americkému prezidentovi a jeho politické korektnosti,kdy označil útok na košer obchod v Paříži za náhodný čin.
At už ten chlap konečně vypadne a uvolní místo schopnému státníku,který se nebude bát věci pojmenovat pravým jménem a tím je ISLÁMSKÝ TERORIZMUS !
Republikán s tím nebude mít problém a ochrání Ameriku před islámským terorizmem ,který nyní začal v Evropě.
To nejsou ojedinělé útoky,to je počátek civilizační války,která bude provázet svět celým 21 stoletím ,války v níž politici jako je Obama nebudou mít místo.
Bůh žehnej Americe a ochraňuj ji před demokratickou stranou a islámským terorizmem.
Já Jahoda Ameriku miluji a žít v ní je můj sen,já bych byl dobrý Američan a vážil bych si toho..byl bych svobodný člověk a nemusel bych se bát totality a diktátorství,to by bylo tak krásné....,žil bych si v klidu.
Co se týže Židů,kteří opouštějí Evropu ,tak k tomu si toliko,měli by zůstat,účelem terorizmu je vyvolávání hrůzy a pokud Žide hromadně opouštějí Francii,potom tato islamistická hrůza plní účel ,já souhlasím s tvrzením francouzkých státníků,kdy odchod Židů z Francie označují za prohru Francouzké demokracie,kdy s nima odchází i kus Francie...
Islamisté,kteří vraždí lidi a vyvolávají nenávist světa hrají s každým utečeným Židem z Francie hru vítěztví,jejich účel byl splněn a to je strach a hrůza.
Jahoda (Út, 17. 2. 2015 - 21:02)
jinak je ale politika pr. Obamy vůči islámskému terorizmu dobrá,on musí dělat hlavně politické ústupky vůči arabským státům a nehanit jejich kulturu a nerozbíjet koalici a asi nemůže jen tak něco vypustit z úst,světový terorizmus se ale stejně postará o konec jakékoli korektnosti,teroristé totiž rádi vraždí a vyvolávají nenávist.
A toto bude asi tak v kostce celé 21 stol.
Pernamentní a nekončící civilizační válka a bláhový je ten,kdo je přesvědčen,že se ho to netýká.
O tom byl přesvědčen i svět před 2 WW a za chybný pocit bezpečí ustupoval zlu v podobě nacizmu.
Chamberlain je toho důkazem a proto po něm pak musel nastoupit politik jako je Churchill a ten si zjednal pořádek.
Ještě k první dámě během návštěvy tuším v SA kdy nebyla zahalena a podávala ruku všem těm arabům-to bylo reprezentativní chování hodné supervelmoci,jen tak dále.
Amerika každého potencionálního teroristu,který byt´je projeví snahu jít bojovat do IS státu zatkne ,soudí a uvězní a ty,kteří by se chtěli vrátit z IS do Ameriky také a tím se brání,je to něco,co Evropě schází,většina islamistických teroristických útoků měla souvislost s veterány IS,tam nepomůže pouze nějaké odebrání pasu,sledování ,viz Británie a Francie.
Veteráni IS v Evropě jsou nebezpečí,nebezpečí,které i Američané k sobě nepustí,tam je pořád ještě duch divokého západu,tj polejt dehtem ,posypat peřím a povozit na kládě a taky rčení -spolu jezdí,spolu visí.
Amerika se ubrání!D. (St, 18. 2. 2015 - 19:02)
paní D.
po celém...Pene Jahodo,
děkuji za skutečnost, že jste se na mě správně naladil, tzn. že jste se vůči mé maličkosti konečně začal vyjadřovat vůči vícero národům.
Zazněla tady i myšlenka, že možná opravdu nejsem Židovka. Omyl, jsem Židovka a vy vůbec nepochybujte. Ovšem především jsem míšenka.
Po Židech jsem ostatně podědila tu nejsilnější židovskou vlastnost: extrémní bojovnost. Schopnost bojovat, ikdyž je prohráno. A už jen tento vyjímečný gen ze mě dělá Židovku.
Jenže mé další národy mě rovněž vybavily něčím vyjímečným (vyjímečně charakteristickými národnostními vlastnostmi). S Francií mě slučuje dobrá míra SEBEVĚDOMÍ a vkusu.
S Německem mám jako společně sdílenou vlastnost správně a zdravě chápaný nacionalismus a STATEČNOST.
A jsem za tuto svou výbavu hluboce VDĚČNÁ.
D. (St, 18. 2. 2015 - 19:02)
Pene Jahodo,
děkuji za...K vaší zdejší Zdi nářků ohledně nacismu bych vám ráda připomněla skutečnost, že vámi tolik nenáviděný Adolf Hitler byl rovněž Žid. Pokud snad nevíte nebo pochybujete, zjistěte si ověřená fakta. Kdyby vám to nestačilo, zkuste si z fota A. Hitlera odstranit na PC tolik demagogující účes a specificky zkreslující střih jeho kníru. Jasně na něm poznáte židovské rysy: rysy, které nejsou tolik typické u většiny Židů protože jsou v jemněji řezané, nicméně tvar lícních kostí a především charakteristický tvar Hitlerových očí jsou jasně židovské. A to, co tento jeden z vašich lidí vytvořil v dějinách byla zrůdnost sama.
Největší malér je, že onen mezižidovský konflikt (holocaust) si odnesl celý svět. Byla to taková katastrofa, že postihla celosvětový vývoj na mnoho dalších generací.
Součástí tohoto maléru byl i fakt, že Žid Adolf Hitler začlenil do své "sounáležitosti" veškeré národnostní menšiny.
Další nedílnou součástí neštěstí Druhé sv. války byl i způsob vedení boje a rys Hitlerovy geniality: tzn., že na téma bojovnost uměl používat nejen dravost, ale i absolutní GENIÁLNÍ BOJOVÉ uvažování. Což je vlastnost každého průměrného Žida, který je jinak přirozeně tupost a blbost sama.
Skutečnost, že ke svému projevu židovství Žid Adolf Hitler zneužil tolik talentovaný národ jako je Německo snad ani nebudu rozpitvávat. Termín zneužití Německa je slabé slovo. Jo, ale promiňte, že o zneužívání vůbec píšu. Pro vás, Židy, zneužití nic neznamená. Zneužijete svět, národ i konkrétní ženu a nepřijde vám to vůbec špatné. Zastavíte se jen nad smrtí: tak buďte spokojen, mrtvých měl Žid Adolf Hitler miliony a to nejen Židů. A že pro Žida Adolfa Hitlera bojoval a umíral Německý národ?! .......jo, to vás asi taky nikoho nezajímá........ a když, chápete to po svém. Demagogie tolik chutná....
D. (St, 18. 2. 2015 - 20:02)
K vaší zdejší Zdi...Měla bych ještě něco napsat po židovsku?
Třeba strašit lidi koncem světa, vymýšlet židovské pohádky, oblbovat svět výmysly všeho druhu, překrucovat dějiny a ještě dojímat důsledky židovské brutality?!
Jako Židovka mám pro tento svět pouze omluvu za svůj původ a snad, snad mi společnost projeví toleranci a přijmě mě jako míšenku.
Toť mé niterné přání...
D. (St, 18. 2. 2015 - 20:02)
Po Židech jsem ostatně...Jo, já ještě zapomněla na jednu židovskou vlastnost: vyhrožování. Vyhrožování a zastrašování.
Ještě něco jsem zapomněla zmínit?
xyc (St, 18. 2. 2015 - 20:02)
Měla bych ještě něco...Pochopila jsi vůbec, že Jahoda je sice milovník Židú a Ameriky, ale není Žid? Nebo je Žid jako spousta lidí, kteří mají někoho z prapředků Židů a ani o tom neví, což ty jsi si nějakou prababku- dědka někde vyhrabala jistě

Máš to v hlavě vyhrabaný a zbytek popletený, jsi zamilovaná sama do sebe a čistá rasistka
xyc (St, 18. 2. 2015 - 20:02)
Měla bych ještě něco...Pochopila jsi vůbec, že Jahoda je sice milovník Židú a Ameriky, ale není Žid? Nebo je Žid jako spousta lidí, kteří mají někoho z prapředků Židů a ani o tom neví, což ty jsi si nějakou prababku- dědka někde vyhrabala jistě

Máš to v hlavě vyhrabaný a zbytek popletený, jsi zamilovaná sama do sebe a čistá rasistka
D. (St, 18. 2. 2015 - 20:02)
Pochopila jsi vůbec, že...Víš kdo jsem?
Zodpovědný slušný člověk. Tečka.
xyc (St, 18. 2. 2015 - 20:02)
Víš kdo jsem?
Zodpovědný...Podle toho, co sm píšeš, tak slušný a "lidsky" myslící člověk nejsi. Jsi plná záště a sebelítosti. Jediné, co by tě omlouvalo je duševní nemoc.

Já si např. Narozdíl od tebe nemyslím, že Židé jsou hloupí tupci. Mám s nimi jen nejhorší zkušenosti v pracovní oblasti. Vždy narozdíl od nás, drží při sobě a vůči nám, nežidům se chovají povýšeně. Ale, že by se mi z toho stalo motto života, jak to máš ty, to ani náhodou.

Pracuješ? Máš rodinu? Na co jiného myslíš než na své vlasy, výstřihy a nenáviděné Židy. Jo a na to, jak ty tomu říkáš, zneužití. Víš vůbec, co to znamená zneužití? Zkus definovat finanční, sociální, sexuální....něco z toho

Dobře na tebe reagovala Datumka. Ty jsi totiž člověk, který kdyby neexistovali Židé, našla by sis jinou oběť
Jahoda (Čt, 19. 2. 2015 - 07:02)
Odpust , že se pletu do...já jsem především sardanapal hlavně antifašista,filosemita,odsuzuji lidskou špínu .
A ty si tomu říkej jak chceš,narozdíl od tebe ale nevidím v zabíjených dětech šváby a at tvoje komentáře nikdo zde na doktorce nemaže-to jsi napsal ,tak si za tím i stůj!
Jahoda (Čt, 19. 2. 2015 - 07:02)
já jsem především...
Ale taky jsem pro Israel a ty si tomu sardanapal říkej jak chceš.
Jahoda (Čt, 19. 2. 2015 - 07:02)

Ale taky jsem pro Israel a...a jestli jsem kvůli mé podpoře Israele a antifašizmu v tvých očích magor,potom je to pro mě pocta a vyznamenání.
Jo,ještě jsem si vzpomněl,jak se Ukrajinci a Rusové přou o to,kdo osvobodil Osvětim.
Můj selský rozum mě ale říká,že to byla hlavně a především Rudá Armáda...ale to bokem.
Pokud bych se do té doby narodil,bylo by pro mě ctí v ní sloužit a jít proti Hitlerovi s flintou a stejně tak i u US armády,nebo v RAF.
Prostě bych do toho bombardéru vlezl a bil bych se za ně!
A toto je můj apolitický antifašizmus,který politicky angažovaní jako jseš ty prostě nemohou přijmout.
Že by se jednalo o jistou dávku fanatizmu?
Jahoda (Čt, 19. 2. 2015 - 07:02)
a jestli jsem kvůli mé...tvého fanatizmu,ovšemže!
Jahoda (Čt, 19. 2. 2015 - 07:02)
tvého fanatizmu,ovšemže!a končím.
Jahoda (Čt, 19. 2. 2015 - 08:02)
Jo,ne nadarmo se říká. Tak...to ale neplatí pro všechny ty zloděje,tuneláře a lumpy v ČR...
........
Já zde psal hlavně jako anonym a chci,aby to tak pokud možno i zůstalo,pokud bych se ale se svým antifašistickým a proIsraelským názorem vyjádřil veřejně,jsem zvědav,kolik lidí by se za mě postavilo.
To by se pak to ucho utrhnout nemuselo a já bych své Židy nezradil.
Lidská hloupost je nekonečná,bylo by to aktuální téma,dá se říci nadčasové..))


xyc (Čt, 19. 2. 2015 - 09:02)
to ale neplatí pro všechny...Moc lidí by se za tebe nepostavilo. Pokud budeme vycházet z toho, že každý trochu soudný člověk už dávno odsoudil holokaust, neznamená to, že by na Židech neviděl chyby. A Židé chyby mají ať už jako stát Izrael nebo vládci amerického kapitálu

Jo a ještě k tomu Obamovi. Aby v USA padli demokrati a vyhráli republikáni, to si snad ani nepřej. To by byl teprv masakr. Máme v rodině jednu USA republikánskou rodinku a musím říct, že jejich nenávist a krvelačnost (naposledy tu byl na měsíc jejich jednadvacetiletý syn) je až strašidlná
Jahoda (Čt, 19. 2. 2015 - 14:02)
zde se jedná hlavně o boj proti terorizmu a nyní prostě nastala doba,kdy je třeba politiky Chamberlainy vyměnit za politiky Churchily.
Mluvíš o nenávisti?
Tak ta milý xyz začne po útocích jihadistů v Evropě,ti se tam chtějí infitrovat pomocí přistěhovalců,kteých do Evropy přjíždí tisíce každý měsíc.
Pak teprve začne ta pravá a nefalšovaná nenávist ...to mě je jako pravičákovy milejší i náš pan preziden Zeman,ten totiž naplno a bez politické korektnosti jmenuje věci pravým jménem ,je to inteligentní člověk a pokud mluví o islamistickém terorizmu,pak to myslí vážně a veřejnost za ním stojí.
Pan prezident Obama je na boj proti terorizmu moc slušný a slabý,tam to chce prostě chlapa,který se nebude mazat a ochrání západní kulturu před civilizační válkou a toto je především a hlavně vizitka Republikánů.
Bláhový je ten,kdo je přesvědčen,že se jej tato civ. válka netýká,tam se jedná o čiré zlo a nacizmus byl svého času také takový.
A zlu se nesmí ustupovat,se zlem se musí bojovat.
(Že i toto jsou slova našeho pana prezisenta Zemana?)
A v tomto stojím na jeho straně a to i když jej určitě volit nebudu,já bych na jeho místě radši viděl Fishera,je to Žid a udržoval by dobré vztahy s Israelem..to by se mě líbilo.
xyc (Čt, 19. 2. 2015 - 14:02)
Jahodo, nenávist republikánů vůči čemukoli jinému než je americký republikán vyplývá z podstaty jejich politiky. Proč si myslíš, že asi 65% amerických židů volili Obamu? (nepleť si to s občany Izraele, tam je to zase jinak mezi Izraelci Araby a Izraelci Židy).

Ale s tebou je, jak se říká na Moravě, marné boj. Hýčkej si svůj názor, ale nikdy se nesnaž konfrontovat s opravdovými jaksi aktivními židy ani Židy (jak by mě napomenula datumka), byl bys zklamaný
D. (Čt, 19. 2. 2015 - 18:02)
Nezklamali jste. Je lhostejné jakou víru vyznáváme, je lhostejné v jaké zemi žijeme a jak žijeme. Na téma bojovnost jsme všichni stejní: ŽIDÉ.
Dobrý, pokračujte dál, já budu nadále pečlivě číst vaše příspěvky.
Jen jednou nejsilnější vlastností se od vás, Židů, zásadně liším: nejsem sadistická svině.
PS: kdyby jste měli obavy o mé duševní stavy, pak vás ujišťuji, že se neocitám v žádných problémech. A pokud by mé netové projevy měly nějaké důsledky, ponesu si je v plném důsledku.
ty (Čt, 19. 2. 2015 - 19:02)
Nezklamali jste. Je...už zmlkni, na takovou diskuzi nemáš
sardanapal (Pá, 20. 2. 2015 - 13:02)
" bez buzoly a mapy "
Tenkrát měli plno hvězd a kor na poušti , tam měli noční oblohu jak na dlani .
Jahoda (Pá, 20. 2. 2015 - 20:02)
Jahodo, nenávist...v psychologii je jedna věc známa a to,že mladý muž,pokud se zamiluje do dívky,nalepí si na ni vlastnosti ,které ta dívka nemá a představuje si její povahu takovou,jaká prostě není.
Je to jev u mladých lidí v pubertě a přesně takto ti pubertáci mnohde uvažují.
Proč o tom píši ?
Mnoho dospěláků totiž uvažuje podobně a považují to za rozumné.
Prostě si nalepí na někoho vlastnosti a je jedno,zda se jedná o rasizmus,fašizmus,nacizmus,šovinizmus,nebo náboženské tmářství.
Pak se záměrně vyvolává nenávist proti skupinám obyvatelstva,nebo jiným rasám.
Tak třeba rasisté,ti když vidí třeba toho černocha,ihned si na něj nalepí pouze zápory a dívají se tak na všechny černochy a nenávidí je jenom proto,že jsou černí.
To samé u romů,jak takový rasista vidí roma,ihned vidí pouze zápory a nezajímá jej,jestli je ten člověk slušný nebo ne!
Nacisté to samé u pro ně méněcenných ras a tkzv. podlidí ,třeba u těch Židů.
A pod. a pod.
Já ale nejsem teen pubertální tele a proto na tuto nenávist pubertálních primitivů neskočím,
-netvrdím,že co rom,Žid,černoch ,asiat anebo běloch je pouze samá ctnost jenom proto,že jsou černoši,běloši,Židé a romové.
To bych byl naivní.
A přesně tak se chovají všichni ti,kteří preferují kolektivní vinu a na základě této viny nenávidí,nenávist vyvolávají a ubližují tak zcela nevinným lidem.
Píšete o mé konfrontaci se Židy?
Já je mám v přízni to zaprvé,mám v přízni i romy a znám je z práce,jsou to slušní lidé.
Takže pouze kladné skušenosti a konfrontace.
Čím to asi bude?
Žeby slušní lidé a lumpové zároveń jsou mezi všema rasama,etniky a to tak,že po celém světě?
Takže mě prosím nepodsouvejte teorii kolektivní viny,já nejsem nácek a neskočím na ni a máte v tomto pravdu,se mnou je to v tomto případě marné boj.
Odsuzuji lidské zlo a zároveń hledám na lidech klady .
A nenávist,která je poslední dobou vyvolávána vůči Židům mě prostě vadí a víte proč?
Mám z ní strach!
A mám z ní strach proto,že se může obrátit proti všem slušným lidem .
Jahoda (Pá, 20. 2. 2015 - 20:02)
v psychologii je jedna věc...a nenávist se může také obrátit i proti těm lidem,kteří jsou přesvědčeni,že se jich netýká a není proto třeba na upozornit.
xyc (So, 21. 2. 2015 - 12:02)
v psychologii je jedna věc...V žádném případě nikoho neposuzuji dle kolektivní viny, takže se vším, co jsi napsal souhlasím.

Také si ymslím, že na světě j více dobrých lidí než chamtivců, jen ti dobří nejsou tolik slyšet.

Co se týká rozeznávání židů a romu v mé blízkosti, tak ani nevím, jak je rozeznat, protože znám také spoustu z nich, kteří naprosto naprosto dobře fungují a já je rozeznám jen tehdy, když se ke svému původu přihlásí
D. (So, 21. 2. 2015 - 17:02)
už zmlkni, na takovou...Ráda ti nechám, že máš navíc než já. Udělám to tak pro své vlastní dobro.
Zkus si někde vybiflovat (nedejbože vyhodnotit na základě uvažování) proč.
D. (So, 21. 2. 2015 - 17:02)
v psychologii je jedna věc...Pane Jahodo,
ten Rom se píše s velkým R.
D. (So, 21. 2. 2015 - 17:02)
Pane Jahodo,
ten Rom se...PS: u těch, vámi sdělených národností si nejsem jistá v pravopise-přiznávám se k tomuto fatálnímu nedostatku.
Ale u těch bělochů jsem si jistá malým b. Možná že už je to tak i proto, že se mezi ně někdy řadí i Židé.
D. (So, 21. 2. 2015 - 17:02)
v psychologii je jedna věc...Pane Jahodo,
jaký máte názor na mé tvrzení, že antisemitismus by mohl být vyvoláván i slušnými lidmi?
Jinak: mohl by být za slušného člověka považován i člověk, který má odpor vůči Židům?
Jahoda (Po, 23. 2. 2015 - 16:02)
žádný slušný člověk není antisemita,to by totiž musel nenávidět a přát zlo.
Já jsem přesvědčen,že antisemité a rasisté se řadí do kategorií a to
Jsou plni nenávisti protože ještě nemájí svůj názor,jejich věk tomu neodpovídá.
Jsou plni nenávisti za účelem politického populizmu´.
Jsou psychicky nemocní a nemohou mít svůj názor.
Do jaké kategorie se řadíte vy?
Jahoda (Čt, 5. 3. 2015 - 00:03)
chudáci děti zfanatizované nacistickou kurvou,co to myslela přece,jak jinak dobře...
Na Odpor org je článek o bývalém dobrovolníku SS Albert Sudhoff narozeném v r.1926.
kolik muselo být tomu chlapci počátkem r 1939 .když začala světová válka?
A o tyto oběti nacistické zvůle se opírá neonacistická propaganda na odpor org.
Kdo má více rozumu jak testosteronu snad pochopí,že?
A nyní báseń:
Antisemita...
Fuj -hnůj
Hnus...................flus!
Jahoda (Čt, 5. 3. 2015 - 00:03)
chudáci děti zfanatizované...a ještě báseń:
V USA ,tam se maj,
rukama, pokud možno nic nedělaj.
Maj se tam jak v píci jeleni,
kdo tam nelení,
-tomu se zelení.
Žije si jak to prase a nekrade
kdo krad ,ten je smrad
,nikdo jej nemá rád!
A ani propisovačku,potřeboval by nakládačku,
.............cajzl..
hajzl!
V USA je demokracie to svět,já Jahoda chtěl být její součástí hned.
Byl bych dobrý Amerikánec a měl bych se...
jak to v žitě prase.
Jahoda (Čt, 5. 3. 2015 - 00:03)
a ještě báseń:
V USA...hajzl se týká těch 10 000 lumpů nahoře,co maj nožky nahoře,´protože jim to krákoře a ti blbci na dvoře-musej na ně makat ve fabrice,aby se ta banda měla dobře více.
A nyní pro pozornost srovnat republikový průměr a daně poplatné obyčejnému občanu ČR a platu politických papalášů,že?
Jak jinak taky..
slusnej (Čt, 5. 3. 2015 - 03:03)
Tady nekomu bije ve vezi.
Bim bam.
Reklama