Reklama

Problémy jsou řešitelné

Určitě i vy znáte lidi, kteří se domnívají, že určité problémy i konflikty nelze řešit. Tito Lidé mají pravdu ze dvou důvodů: za prvé proto, že svět je to, co si každý člověk o něm myslí a za druhé, protože mnoho problému nelze skutečně vyřešit obvyklým myšlením.

Zastávám názor, že všechny problémy nebo konflikty jsou řešitelné. A i já mám ze dvou důvodů pravdu: za prvé, protože svět je to, co si o něm myslím, a za druhé, protože navrhuji radikálně jiné myšlení.


"Žádná forma reality není mocnější, více oživující, podivuhodnější než lidský duch," říká například Iqbal Mohammad, duchovní vůdce mnoha milionů muslimů. Jak by tedy nemohl člověk vyřešit své problémy?


Stručně zde shrnu zásady, kterých je podle mého výběru nutné dbát:


1. Každý člověk musí se změnou začít sám u sebe. Přestaňme se vměšovat do záležitostí jiných lidí.


2. Každý člověk má svobodnou vůli, může si myslet, co chce. Může své myšlení kdykoliv změnit a tím změní svou budoucnost.


3. Potenciál každého člověka není omezený, nýbrž neomezený. Člověk musí tento potenciál bez hranic uplatnit? jestliže chce optimálně řešit své problémy a dosahovat svých cílů rychleji než dosud.


4 Všechno je zachvívání/energie. Proto lze všechno libovolně změnit.


5. Neexistuje objektivní svět. Svět je to, co si o něm myslím. To dává
každému člověku nepředstavitelnou moc. Může svým myšlením
svět změnit.

6 Všechno je JEDNO. Následky tohoto poznatku jsou nedozírné, vedou k eliminaci konfliktů, a tím k extrémně ekonomickému chování To znamená, že cílů se dosahuje rychleji a problémy se řeší rychleji.


7. Musíme se zbavit omezujícího a konfliktního myšlení "buď-anebo" a přejít k myšlení "nejen nýbrž i". To znamená, že musíme přestat neustále posuzovat život.


Předpokladem toho všeho je naše schopnost odstranit meze našich obvyklých systémů víry, meze, které jsme si sami stanovili. Jinak to nejde.


Každý člověk má v sobě moc zvítězit nad všemi nesnázemi. Určitě se nenarodil proto, aby si vydělával na živobytí v potu tváře a v boji se svými bližními. Narodil se proto, aby se rozvíjel, aby vítězil, aby byl šťastný a úspěšný. Chudoba nemoc a neštěstí určitě nejsou lidské ctnosti, o něž by stálo za to usilovat.


Zdroj: René Egli - Princip LOLA, nakladatelství Pragma

Reklama
Reklama

Komentáře

bobo (Čt, 31. 7. 2003 - 08:07)
Papir z nakladatelstvi Pragma toho snese opravdu hodne.
? (Út, 5. 8. 2003 - 14:08)
Vykládejte člověku s genetickou, kvůli které se neustále setkává s ponížením, že vše je zachvívání energie a lze to zněnit
roman (St, 1. 10. 2003 - 13:10)
So vsetkym co sa tu pise sa da suhlasit...ale nie vsetci ludia su schopny tu zmenu myslenia pocitit aj z vnutra.mnohy si to dva dni nahovaraju,nepocitia ziadnu zmenu potom sa tym prestanu zaoberat.
napr...sme u psychologa,naberieme od neho tu spravnu energiu,citime sa dobre a za den dva to odide...
mozno plati jedna univerzalna veta,ktoru ked sa naucime aplikovat do svojho zivota - mame vyhrane.
...naucit sa mat rad vsetkych ludi.cudzich,aj tych s ktorych mame pocit ze im nie sme sympaticky,kolegov s ktorymi sme mali konflikt...
proste keep smiling.mnoho situacii si vysvetlujeme zlozitejsie ako naozaj su a vysava to z nas energiu.
najprv to skusme pocitit z vnutra a potom to dajme najavo
opakujem...najprv pocitit z vnutra a nie sa priblblo usmievat.skuste to a o par tyzdnov pocitite spatnu vazbu... pekny den :o)
Lidka (Pá, 2. 2. 2007 - 15:02)
Já nevím co si mám myslet nebo co se ode mne čeká. Jsem těžce nemocná nebo spíše byla jsem. Protože jsem neměla dost informací a přiznám se ,ani síly, neuměla jsem si poradit.Dnes vím ,že prostě bojovat chci a budu, dokud budu živa. Ale musím podoktnout,že bez podpory mých blízkých by to asi nešlo.
Vašek (St, 15. 8. 2007 - 18:08)
Bod 4. - s tím tak úplně nesouhlasím. Spíše bych řekl, že vše se mění svým způsobem samo, a my často trpíme proto, že se do tohoho procesu snažíme zasahovat našimi omezenými lidskými možnostmi.

Václav Gerla, http://zivotni-energie.cz/
Ilona (Čt, 28. 2. 2008 - 15:02)
Optimismus je potřeba, ovšem někdy je mu třeba trochu pomoci. Těžko se mi žilo s depresemi, a měla jsem jen kvůli banálním věcem. Těmi věcmi byla kariéra a peníze. Dnes vím že jsou potřeba, ale vše v mezích..., začala jsem cvičit, nechala si vytvořit několik programů pro mozek (spánek, relaxace) apod. a je mi mnohem lépe.....
Reklama