Reklama

Všechno je JEDNO

"Již nemohl tolik hlasů rozeznat, veselé od plačících, dětské od mužských, patřily všechny k sobě, nářek touhy a smích vědoucího, křik hněvu a sténání umírajícího - všechno bylo jedno, všechno bylo navzájem protkáno a spojeno, tisíceronásobně propleteno."
Hermann Hesse, Siddhárta

Pocit odloučení je možná pro mnoho lidí jedním z největších problémů. Mám na mysli odloučení od jiných lidí, od přírody nebo vůbec od života. Tento pocit odloučení je však lidskou iluzí, ve skutečnosti takové odloučení vůbec neexistuje. Pocit odloučení vzniká z myšlení hlavou. Myšlení srdcem nezná pocit odloučení. Myšlenka odloučení je proto známkou toho, jak silně je naše hlava oddělena od srdce V naší společnosti to vidíme na drogově závislých, to jsou lidé, kteří nejvíce trpí pocitem odloučení


Od mnoha mystiků z minuté doby však víme, že neexistuje odloučení; v kosmu je pouze jednota Všechno souvisí se vším. Podívejme se však, čím k tomuto tématu přispěly nejnovější poznatky fyziky.


V teoretické fyzice existuje celosvětově akceptovaná

Reklama
Reklama

Komentáře

pro autora? (Pá, 2. 2. 2007 - 12:02)
No physical theory of local hidden variables can ever reproduce all of the predictions of quantum mechanics.
Myslite tento Belluv theorem? A mohu se optat jak vzniknul Vas preklad? nema to nahodou docela jiny smysl?
A k tomu Charonovi, udejte prosim zdroj tohot citatu, on totiz zadny fyzik Charon nei k nalezeni...cili byl by dobry original clanku..
Olga (Pá, 2. 2. 2007 - 13:02)
Bože, mě už je dneska taky všechno jedno...
katka - pro Olgu (St, 17. 9. 2008 - 08:09)
Autor nemyslí "je mi to jedno" ale všechno je JEDNO (od slova Jednota). Nic není oddělené. Všechny myšlenky, co vysíláme, se vrací...
katka - pro "p… (St, 17. 9. 2008 - 08:09)
J. A. Charon byl přírodovědec. Viz. http://en.scientificcommons.org/j_a_charon (citován je v knize Princip LOLA od René Egli)
Reklama