Reklama

bušení srdce

Petr (Pá, 25. 7. 2008 - 22:07)

Dobrý den, je mi 23 let a před čtyřmi roky mi byl implantován z důvodu pomalé klidové srdeční frekvence kardiostimulátor. Pokud jsem v pohybu mám vlastní tepovou frekvenci normální jinak nastavenou bazální 60/min. Myslím si o sobě že jsem selkem v kondici - pokud se cítím dobře uběhnu i 3km bez zastavení. Asi před rokem a něco jsem ze stresových důvodů celkem dost shodil a začali se u mě projevovat zdravotní problémy
které přetrvaly i když jsem již opět přibral a ve stresu již také nejsem. Ráno někdy i přes den mám studené ruce a nohy a po probuzení mi velmi dlouho trvá než se "rozhýbu". Během dne se mi střídají stavy dušnosti, povrchního dýchání a bušení srdce a cítím se opravdu velice špatně. Táké pokud jsem unavený, více se najím nebo si přes den chvilku zdřímnu nastane tento stav. Také se cítím velice špatně druhý den po požití alkoholu (bušení srdce, zrychlený tep, tíha na hrudi,dušnost,nespavost..) co mi pomáhá při těchto stavech je acylpyrin nebo sklenice vína. Krevní tlak mám normální 130-140/60-70 i při obtížích, dušnost mi připomíná astma kterým sem ovšem nikdy netrpěl i když alergii mám od dětství. Dosavadní lékařská vyšetření nic neobjevila (ekg, sono srdce, Rtg plic, krevní rozbory). Co ještě mohu poznamenat je, že měřím 195cm a mám trochu kulatá záda. Prosím o radu. Petr'

Návštěvník (Út, 10. 6. 2008 - 11:06)

A co tohle? SLOVO NA DEN

...modlete se jedni za druhé, abyste byli uzdraveni. Vroucí modlitba spravedlivého dokáže mnoho. (Jk 5:16b) www.nbk.cz
----------------------'

Honza21 (Po, 14. 4. 2008 - 21:04)

Ahoj, mam problemy s vysokym tlakem bral jsem sectral 2x 200 mg denne a tlak jsem mel prumerne 147/80.. Doktorka se rozhodla mi zmenit medikaci a navrhla Tritace 2,5 mg rano. Ale ted se citim fakt divne. Staci abych se treba zvednul a odbehnul nekam a zacne mi busit srdce a zadychavam se. Je to divny pocit. Se sectralem se mi to nestavalo .. Co mam delat?

Radek (Po, 7. 4. 2008 - 19:04)

dobry den chtel jsem se zeptat nekdy mivam dost krece u srdce citim pichani ale behem 15 sekund to prestane nevite cim to je?icq mam 499-395-980 moc dekuji za radu tel602659712

Hanka (St, 5. 3. 2008 - 22:03)

Ahoj Twiky, podle tradiční čínské medicíny může mít bušení srdce několik různých důvodů (jedním může být jakékoliv oslabení Srdce, dalším může být i oslabená Slezina - kupodivu, mohou být i jiné důvody). Je třeba zjistit, proč k bušení dochází, a podle toho nasadit patřičné bylinné směsi. Nejsme každý stejný, každý člověk je konstitučně jiný (někomu buší srdce a má vysoký tlak, jinému buší srdce a má nízký tlak) a není jeden univerzální lék, který by pomohl na bušení srdce všem. Máte-li zájem, napište mi na jin_jang"volny.cz, zašlu Vám dotazník, zdarma udělám diagnostiku a doporučím vhodné bylinné směsi. S pozdravem Hanka.'

Twiky (Po, 3. 3. 2008 - 20:03)

Ahoj lidičky. Taky mě trápí bušení srdce. Už jsem byla na ekg echu a nic. Beru nějaký léky na srdce " prý mi to doporučujou" ale stejně mě to trápí. protože se mi to stává i v klidu. Bojim se. Nemůžu s tim pořádně v klidu žít, potrebuju chodit do školy mít silný nery přednášet atd. a jak můžu když mi buší srdce a já mam pocit že mam infarkt. Nevíte někco co s tim???'

Barca (Pá, 7. 12. 2007 - 00:12)

ahoj..
nekdy se mi stane, ze mi strasne rychle za sebou bouchne srdce..jedna se jen tak o 2-3vteriny ale vazne bouchne tak 10krat.v tu chvili jsem tak nejak "mimo"a moc o sobe nevim.kdybych stala, tak asi spadnu.zatim se mi to vzdy stalo vsede.jediny kdo se tim zabyva je pritel , pote co me to jednou postihlo kdyz lezel na me a citil to.strasne ho to vydesilo.tezko se to popisuje..nevite o tom nekdo neco?omlouvam se za chyby, jsem v zahranici a neni zde ceska klavesnice..moc dekuju

Barca (Pá, 7. 12. 2007 - 00:12)

ahoj..
nekdy se mi stane, ze mi strasne rychle za sebou bouchne srdce..jedna se jen tak o 2-3vteriny ale vazne bouchne tak 10krat.v tu chvili jsem tak nejak "mimo"a moc o sobe nevim.kdybych stala, tak asi spadnu.zatim se mi to vzdy stalo vsede.jediny kdo se tim zabyva je pritel , pote co me to jednou postihlo kdyz lezel na me a citil to.strasne ho to vydesilo.tezko se to popisuje..nevite o tom nekdo neco?omlouvam se za chyby, jsem v zahranici a neni zde ceska klavesnice..moc dekuju

Barca (Pá, 7. 12. 2007 - 00:12)

ahoj..
nekdy se mi stane, ze mi strasne rychle za sebou bouchne srdce..jedna se jen tak o 2-3vteriny ale vazne bouchne tak 10krat.v tu chvili jsem tak nejak "mimo"a moc o sobe nevim.kdybych stala, tak asi spadnu.zatim se mi to vzdy stalo vsede.jediny kdo se tim zabyva je pritel , pote co me to jednou postihlo kdyz lezel na me a citil to.strasne ho to vydesilo.tezko se to popisuje..nevite o tom nekdo neco?omlouvam se za chyby, jsem v zahranici a neni zde ceska klavesnice..moc dekuju

Barca (Pá, 7. 12. 2007 - 00:12)

dobry den,
nekdy se mi stane ze mi z niceho nic strasne rychle "bouchne"srdce.jedna se pouze napr.o 2vteriny kdy stihne bouchnout tak 10krat.v te chvili jsem nejak mimo a myslim ze kdybych stala, tak asi spadnu.spatne se to popisuje. jediny kdo se tim zabyva je pritel, ktery to sam zazil kdyz lezel na me a zrovna me to postihlo.strasne ho to vylekalo.nevite nekdo co by to mohlo byt?omlouvam se za chyby, jsem v zahranici a neni zde ceska klavesnice..

Karlos (Út, 13. 11. 2007 - 15:11)

Zdravím, přátelé...

Mám poslední dobou (už to je docela dlouho) tavý problém - jde o srdce. Totiž; strašně silně bije. Když ležím na břichu, cítím ho. Když se kouknu na mé nepříliš svalnaté levé prso, vidím ho jak bije - dnem i nocí.

Ono, patřím k těm labilním. Spíš bych měl být častým naštěvníkem fóra o panických poruchách; jenže právě to srdce, které se silně připomene pokaždé, když si lehnu na břicho nebo když si šáhnu na prs, mi na klidu nepřidává...

Máte s tím někdo skušenosti? Děkuji'

PK (St, 25. 4. 2007 - 21:04)

Pro Janu

PK (St, 25. 4. 2007 - 21:04)

Doporucuji vysetreni EKG v zatezi+ vsetreni pruchodnosti cev! Nemel nekdo Vas v rode problemy kardiovaskularni?

Blanka (So, 20. 1. 2007 - 20:01)

Může to být i od páteře - já jsem to tak měla.'

Milan81 (Pá, 19. 1. 2007 - 16:01)

Dobrý den,

mám problém s dýchaním. Pretrváva už asi týžden. Asi pred týždnom v noci sa mi rozbúšilo srdce. Postupne sa velmi zrýchlilo akoby ho išlo roztrhnút. Na to som sa zobudil a posadil, po pár sekundách sa v okamihu tep vrátil do normálu. (Takéto daco sa mi stáva tak raz za rok-dva). Odvtedy mám posledný týžden prerušovaný spánok, stále sa budím, rýchlo mi v spánku bije srdce. (Co je asi ciastocne spôsobené aj stresom zo strachu z možného zopakovania toho búšenia). Od toho búšenia sa k tomu pridala i kludová dušnost (a obcasné nepravidelné búšenie srdca), ktorá trvá už asi 5 dni. (Ked ležím tak dušnost nepocitujem). Takéto stavy dušnosti a nepravidelného srdecného rytmu mávam tiež tak raz za rok-dva, ale za jeden-dva dni zmiznú. Mám sedavú prácu, momentálne máme v práci trochu stres ale nechcel by om to hádzat iba na psychiku. Poslednú takúto dušnost som mal pred štátnicami, kedy som sa asi 3 hodiny nemohol vôbec nemohol úplne nadýchnut, a pri trochu hlbšom nádychu alebo rýchlom pohybe ma dost silno pichalo v lavej strane hrudníka. Vtedy som mal dost stres a celé dni som sedel za pocítacom. V minulosti som mal mierne problémy s vysokým krvným tlakom, tlak som si nemeral asi posledné dva-tri roky.
Vopred dakujem za všetky odpovede.'

Anna (Po, 7. 8. 2006 - 22:08)

Jano,to podle příznaků vypadá na boreliozu.Nech si udělat testy.'

Jana (Po, 7. 8. 2006 - 21:08)

I já přispěju svou troškou do mlýna. Velmi intenzivní bušení srdce mívám po probuzení, musím chvíli zůstat ležet, protože se úplně celá "vnitřně" chvěju. Sem tam se mi stane, že mi hrozně ztěžknou nohy, znecitlivují mi ruce a nohy, hlavně na levé straně. Mívám bolesti na levé straně pod žebry,které vystřelují pod levou lopatku a do levé ruky. Bolívají mne snad všechny klouby v těle, sem tam se mi udělá na některém kloubu boulička, která za čas zmizí. Jsem stále unavená a ospalá. Poraďte, prosím podle lékaře jsem v pořádku.'

petr (Ne, 25. 6. 2006 - 23:06)

Zdravim,někdy když se předklonim tak mi začne hrozně bušit srdce.Když se narovnám tak to přestane.Poradíte co to může byýt?Dik'

Noemi (Čt, 6. 4. 2006 - 09:04)

ahoj holky,nezatěžujte se rozpytváváním nervový vzruchům na srdci,nebo onemocníte organicky.Zkuste s tím žít,vím o čem mluvím,trpím tím od 30let.Jak to přišlo,tak to zmizí.Je to nepříjemný pocit rozhodně,ale dá se to potlačit:Q10,zkontrolovat hladinu železa,vitmíny B,valerián-kozlík lékařský,veselá mysl a věřte tam je původ.Někdy se nashromáždí moc starostí a pak předrážděné nervy k srdci jsou v nerovnováze a lítá srdce.Doktoři na to nic nedávají,co to upraví,dokonce kamošce přepálili cévku,když ji chtěli vruchy spravit,nosí přístroj na srdci,prý se to může stát,ale není to časté.Ona měla při aritmii i skroucené prsty atrvalo to dlouho a myslím,že to není váš problém.Uvidíte,že se to spraví,jinak můžete onemocnět panikou a to je problém nejhorší a nepříjemný.Zavoláte 155 a za chvíli to přejde a ten pocit,že jste blázni je horší než vzruchy.Přeju oběma mo a moc pohody a pozitivní myšlení.Noemi'

Simona (Po, 16. 1. 2006 - 13:01)

ahojky, odepsala jsem ti do tve mailove schranky simca76"seznam.cz zatim ahoj

Reklama

Přidat komentář