Reklama

Nevlastníme zemi, ale země vlastní nás

Když Angličané kolonizovali Austrálii, bylo to prováděno se značným násilím a zabíráním země lidí z velmi staré kultury Aboridžinců.

Země byla vykolíkována a rozparcelována ostnatým drátem. „Toto je moje,“ řekl nový vlastník, „tato země je mým vlastnictvím“. Potomci Aboridžinců, staré kultury, tomu nemohli rozumět. Nerozuměli konceptu vlastnění země. Když se pak někteří z nich naučili anglický jazyk, zeptali se, co Angličané míní držením a vlastněním země. Angličané nezvládli překlenout kulturní propast a nakonec Aboridžinec, který si vytvořil určitou představu o tom, co asi měli Angličané na mysli, řekl: „My nevlastníme zemi, ale země vlastní nás.“ Jinými slovy náležíme k zemi.

Hranice jsou vymazány, když si uvědomíme svoji zodpovědnost za Zemi ve vztahu k mikrokosmu a makrokosmu a svoje místo ve středu jako pozorovatel skutečnosti. Protože síly věčnosti, které přesahují všechny hranice a všechna omezení, jsou přítomné v našem středu.

Z časopisu Pentagram - Lectorium Rosicrucianum

Reklama
Reklama

Komentáře

Štefan (Po, 27. 1. 2020 - 10:01)
aneb Prach jsi a v prach se obrátíš...
Návštěvník (Po, 27. 1. 2020 - 14:01)
zeby belošska rasa prebudila dotet nic jiného nedělala jen hanili jiné narodnosti když jseš černej nemaš nárok na život zdohni vse patri neam belohum ze ?
Návštěvník (Pá, 29. 1. 2021 - 14:01)
co to píčuješ za blbosti, čobol kototovi!
Mára (Po, 27. 1. 2020 - 12:01)
Jsme ve středu . Tudíž Země vlastní nás a my vlastníme Zemi.
Reklama