Zjednodušte svoji duchovnost.

Vaše osobní teologie by neměla být složitá. Zkuste věřit jenom tomu, co lze považovat za prvotní nebeské zákonitosti. Například:

 • Každou situaci lze během chvilky změnit a každou nemoc je možné vyléčit. Bůh není omezen lidským časem, prostorem nebo fyzickými zájmy.
 • Buďte důslední: žijte to, čemu věříte.
 • Změna je trvalá. Každý život prochází obdobím těžkých změn i klidu. Naučte se plynout s proudem změn, aniž se jim snažíte zabránit.
 • Nikdy nehledejte štěstí u jiného člověka -- štěstí je vnitřní, osobní postoj a odpovědnost.
 • Život je v zásadě zkušenost učení. Každá situace, problém a vztah obsahuje určitou zprávu, kterou stojí za to poznat nebo naučit jiné.
 • V každé situaci funguje pozitivní energie účinněji než negativní.
 • Žijte v přítomném okamžiku a odpouštějte ostatním.

  Nic nezískáme, jsme-li přesvědčeni o tom, že nebe "myslí a koná" složitým způsobem. Je mnohem lepší a účinnější naučit se myslet stejně jako nebe -- v jednoduchých a věčných pravdách.

  Se vší pravděpodobností jsme si zkomplikovali život mnohem víc, než je nezbytné. Chceme-li dosáhnout zdraví, štěstí a rovnováhy energie, musíme se zaměřit spíše na pozitivní než na negativní věci a žít způsobem, který duchovně odpovídá tomu, o čem víme, že je pravda. Učiníme-li pouze tato dvě rozhodnutí, umožníme síle obsažené v našem božském biologickém systému, aby působila na obsah a směřování našeho života.

  Jde o to, abychom se všichni naučili tytéž pravdy a umožnili své božské podstatě, aby pracovala v nás a skrze nás; je to jednoduchý úkol, byť nijak snadno proveditelný. Ve svém životě se setkáváme s různými lidmi a odlišnými situacemi, což nám však přináší stejné úkoly i vliv na tělo a ducha. Čím více jsme schopni tuto pravdu poznat, tím snáze se můžeme naučit symbolickému zření -- schopnosti prohlédnout fyzické iluze a rozpoznat lekci, kterou nám životní úkoly nabízejí.


  Zdroj: Zdroj: Caroline Myssová: Anatomie ducha. Sedm úrovní síly a léčení. Nakladatelství DharmaGaia

 • Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
  Diskuze ke článku
  Přidat komentář

  Komentáře (2)

  • Obrázek uživatele Walter
   Walter (anonym)

   Přidám: Karma - zákon o vyrovnání, který říká, že každá činnost vytváří sílu, která se vrací ke svému zdroji. V moderním pojetí je "Karma" reflexí, která způsobí, že každý osobní skutek bude odzrcadlen tak, aby bytost, která je původcem skutku, zpětně pocítila jeho "kalitu". Podle esoterických pramenů jsou původci karmického zákona jisté bytosti nám nadřazené sluneční hierarchie tvz. "Pánové karmy". Co dál?

   Říj 21, 2005
  • Obrázek uživatele Natali
   Natali (anonym)

   Vyhoď všechno to haramburdí, člověče. Aby loď tvého života byla lehká... J.K.J. - Tři muži ve člunu Jak je těžké nelpět na věcech, na penězích... je stejně těžké nelpět na svých "pravdách" a představách (a někdy je taky těžké nelpět na lidech,nehledat právě to štěstí u někoho jiného, viďte?). Ale když loď našeho života bude opravdu lehká, není tak jednoduché ji převrátit. A i když ztroskotáme, nebude to taková škoda a rychleji se zase zvedneme. Tož to je moje trocha do diskuse. :-)

   Říj 22, 2005

  Přidat komentář

  Reklama

  Reklama