Reklama

3 rituály, které vám pomohou dobít energii

Podle psychologů patří rituály i na seznam našich přirozených potřeb – stejně jako láska, sex nebo jídlo a příroda nás touto potřebou vybavila právě pro navození psychické pohody a udržení energie.

1. Hledejte v každé situaci pozitiva

Většina úspěšných lidí ví, že jsou zodpovědní za utváření své reality, a to způsobem svého myšlení. Pozitivní myšlení je také charakteristické i pro filosofie nejšťastnějších národů. Napozitivitě je založeno například severské hygge nebo japonské ikigai. Jednoduše jde o umění vzít si z každé situace něco hezkého a nepodléhat jen negativním vzorcům chování. Tento způsob prokazatelně vnáší harmonii do oblasti nadšení, zdraví a štěstí. Podle odborníků navozuje pozitivní myšlení klid a pohodu a tím mimo jiné napomáhá předcházet kardiovaskulárním onemocněním nebo depresím. Vstávejte s úsměvem, i když není den jako z omalovánek, přijímejte s pokorou každý den takový, jaký je, věřte sami sobě, že máte sílu na to všechno zvládnout, neznervózňujte se zbytečně a nekonstruujte si negativní situace v hlavě.

2. Dotankujte energii ze zdravé snídaně!

Špatné nálady i neúspěchy mohou být velmi často důsledkem nedostatku energie. Právě tu tělo po ránu potřebuje nejvíc, protože je vyhládlé po dlouhé noci. Aby dobře fungovaly všechny buňky v těle a nastartovaly se metabolické procesy, je třeba do organismu dopravit tuky a sacharidy. Kvalitní tuky pomáhají udržovat tělesnou teplotu, jsou také důležité pro vstřebávání vitaminů rozpustných tucích (vitaminy A, D, E a K) a jsou nositelem různých ochranných látek, např. rostlinných sterolů nebo antioxidantů. Cukry jsou též významným zdrojem energie. V obou případech platí, že musejí pocházet z kvalitních zdrojů. Kobliha s polevou je plná ztužených tuků a rafinovaného cukru. Vašemu tělu rozhodně neprospěje, spíš jej zatíží. Navíc rafinovaný cukr patří mezi bílé jedy, které mají negativní dopad nejenpro tělo, ale i pro psychickou kondici. Řešením je pečivo z biopekáren,  kde se snaží nepoužívat nic, co by zatěžovalo tělo. Tím jsou míněny i umělé konzervanty, umělá barviva, a snaha vyhýbat také kypřícím látkám, či je alespoň nahrazovat vhodnějšími alternativami.

3. Buďte pravidelně nějaký čas offline

O škodlivosti elektromagnetického záření se diskutuje posledních 10 let. Pravdou však je, že ani poslední výzkum realizovaný americkým Národním toxikologickým úřadem v hodnotě 25 milionů dolarů jednoznačně neprokázal, že by mobilní telefon souvisel s vyšším výskytem rakoviny. Co se však naopak prokazuje velmi často, jsou psychologické a sociologické dopady. 73 % lidí spí s telefonem u hlavy a pro většinu z nich je to také první věc, kterou po ránu vezmou do ruky, aby zkontrolovali své sociální sítě, případně emaily. Všechno špatně. Když pomineme fakt, že mozek potřebuje po ránu nastartovat a zahltit jej děním na síti rozhodně není to pravé ořechové, nás čas strávený na mobilu okrádá o čas, který bychom měli věnovat sami sobě, svým plánům, vizím, organizaci dne, právě proto, abychom předešli stresu. Navíc – vstávat s životem někoho cizího také nemá žádný pozitivní přínos. Začněte svůj den raději kroky, kterými dosáhnete štěstí a spokojenosti.

Reklama
Reklama

Komentáře

Reklama