Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Zákon rezonance

Pojem rezonance je všeobecně znám z fyziky (latinsky re-sonare - souznít). Ladička se rozezvučí při zaznění tónu, odpovídajícího pouze jejímu kmitočtu. Pokud tomu tak není, tón pro ladičku neexistuje, jelikož ho nemůžeme vnímat.

Rozhlasový přijímač nastavený na střední vlnové délky je schopen na základě své rezonance přijímat pouze střední vlny, jelikož nezná VKV a dlouhé vlny; tyto nepatří do jeho "obrazu světa". Stejně tak i člověk potřebuje pro každé vnímání mít v sobě analogii schopnou "souznít", která mu svojí rezonancí toto vnímání umožní. Goethe to vystihnul větou: "Kdyby oko nebylo slunné, nemohlo by slunce nikdy zhlédnout"; jak by pak mohlo nás "božské nadchnout, kdyby v nás nebyla vlastní síla Boží?".

Tyto Goethovy formulace již opouštějí ryze fyzikální oblast rezonance a přenášejí zákon rezonance pomocí analogie do naší zájmové sféry. Člověk je schopen vnímat pouze ty části skutečnosti, pro něž má rezonanční schopnost. To se netýká jen smyslového vnímání, nýbrž celkového zachycení skutečnosti. Vše, co leží mimo tuto rezonanční oblast, člověk nemůže vnímat, a proto to pro něj neexistuje. Z těchto důvodů také každý věří, že zná skutečnost jako celek a mimo ni již není nic. Čtenář knihy věří, že přečtenému porozuměl, přestože je známo, že je schopen přijímat pouze to, co je v souladu se současným stavem jeho vědomí. Ze tomu tak opravdu je, zjistíme sami nejlépe, přečteme-li si nějakou knihu po létech znovu. Jelikož se naše vědomí za tuto dobu rozšířilo, rozumíme knize "ještě lépe".

Všechny uvedené souvislosti jsou každému z nás více či méně známé a běžné a nám slouží pouze k objasnění principu, který je možno zcela všeobecně aplikovat také na osud.

Člověk může navázat kontakt pouze s lidmi, situacemi a myšlenkami, pro které má vlastní rezonanci nebo, jak budéme v dalším výkladu tuto vlastnost nazývat, pro něž má afinitu. Bez odpovídající afinity nemůže nikdy dojít k manifestaci. Dostane-li se někdo do hádky nebo do rvačky, nestane se tak nikdy náhodou, nýbrž vždy jen na základě vlastní afinity k takové události. Zcela shodně s tím je spoluvinen za následky rvačky i ten, kdo se domnívá, že byl do ní zavlečen bez vlastního přičínění. Bez odpovídající afinity by se do ní nemohl zaplést. Je-li někdo na ulici přejet, pak skutková a právní vina pachatele nic nemění na skutečnosti, že přejetý byl zralý pro onen zážitek, jinak by tato událost nemohla vstoupit do okruhu jeho zkušeností.

Zdroj: Thorwald Dethlefsen - Osud jako šance

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele zdeněk
  zdeněk (anonym)

  to je dokonalé popsání rezonance,ano tak to funguje,jen postrádám uroven rodinného systému,který prostupuje skrze nás do reality a rezonuje s okolím,naše rezonance není zdaleka naší osobní záležitostí i když jí prožíváme na osobní úrovni.Řešení je jednoduché a velmi nasnadě ,začít si uvědomovat v denním životě to co mě neustále dokola potkává,po uvědomění se mohu pomalu zjemnit negativní následky rezonance v osobním životě.

  Srp 20, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  co to je za blepty!

  Srp 21, 2007
 • Obrázek uživatele Tonda
  Tonda (anonym)

  divný článek... navíc opomněl zmínit jednu lidskou dobře známou rezonanci - poměr zlatého řezu

  Led 30, 2009
 • Obrázek uživatele Rezonátor
  Rezonátor (anonym)

  Analogie vždy zavádí. Analogie postavená na naprosté autorovo neznalosti pojmu rezonance ve fyzice je blábolem hodným pouze poklepání si na čelo a doporučení, aby si autor zopakoval fyziku pro základní školu.

  Led 30, 2009
 • Obrázek uživatele na
  na (anonym)

  Analogie vždy zavádí....to že sú to pre niekoho blepty, len potvrdzuje, čo sa píše v článku.. osobne s tým plne súhlasím a už to nejakú dobu sledujem na kolegoch v práci.. človek si sám priťahuje situácie, okolnosti a ľudí, ktorí mu zkrížia cestu..

  Feb 26, 2010
 • Obrázek uživatele monáda
  monáda (anonym)

  Jde tedy o to jak to zařídit aby nám do cesty přišli je ti správní lidé-pro dobro věci...má s tím někdo zkušenost?

  Feb 27, 2010
 • Obrázek uživatele na
  na (anonym)

  Jde tedy o to jak to zařídit...podľa mňa to tak už zariadené je, že sa človek stretáva s ľuďmi, ktorí mu niečo dajú.. nie vždy je to však zrejmé, chce to trochu cviku.. nie nadarmo sa hovorí, vrana k vrane sadá.. rovný rovného si hľadá.. to je podľa mňa presne rezonancia.. či už ide o osoby, ktoré máme stretnúť, knihy, ktoré si máme prečítať, filmy, miesta,udalosti, ktoré nás nejako obohatia.... aspoň taká je moja skúsenosť..

  Feb 28, 2010
 • Obrázek uživatele HesTia
  HesTia (anonym)

  Je to tak ako T.Dethlefsen pise. Perfektna kniha, vyborny autor. Jednoducho a jasne vysvetluje ako funguju zakony. Treba trochu zmenit zauzivany sposob myslenia aby sme pochopili o co tu ide...Nie su to ziadne mlhave ezotericke blaboly. Aj ostatne knihy od Th.Dethlefsena vrelo doporucujem hlavne tym, ktory su racionalne, logicky zamerany a nechcu alebo nemozu verit v nadprirodzeno...

  Lis 25, 2011
 • Obrázek uživatele Jiří
  Jiří (anonym)

  My lidé jsme vybrační bytosti. Životní situace si k sobě přitahujeme sami svým myšlením. Na toto téma pojednává velmi kvalitní kniha Esther a Jerry Hicks-Klíč ke všem vztahům. Vydala to slovenská WWW.eugenika.sk , samozřejmě v češtině. Skutečně stojí za přečtení.

  Lis 25, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama