Všeobecné relaxační cvičení

Toto cvičení můžete provádět v jakékoli situaci - kdykoli je to možné a vhodné.

Nejdříve si uvědomte polohu svého těla, jak spočívá na zemi a je stabilní. Na své tělo pohlížejte jako na celek a vnímejte i jeho okolí. Dívejte se do prostoru a vydechujte veškeré napětí, úzkost a negativní pocity.

Až se zklidníte, pozorujte prostě všechny myšlenky, pocity a vnější jevy, jako byste byli diváky sledujícími slavnostní průvod. Jste rádi, že se můžete dívat, ale nesnažíte se vyskočit na každý alegorický vůz. Víte přesně, co se děje, ale nemusíte nijak zasahovat.


Vezměte na vědomí všechny myšlenky a pocity, ale nereagujte na ně a nijak je neposuzujte.

Tomu se říká plná bdělost v každém okamžiku.

Nesnažte se rozdělovat myšlenky na pozitivní a negativní - jen je prostě rozpoznejte, buďte si jich vědomi.

Toto cvičení můžete provádět tak dlouho, jak si přejete. Můžete je dělat u stolu v práci nebo když ležíte, prostě kdekoli.

Zdroj: Akong Tulku Rinpočhe: Krocení tygra. Tibetská učení pro všední život. Nakladatelství Dharmagaia.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele katka
  katka (anonym)

  je to hezké ale je tu málo soutěží o výhru

  Říj 26, 2006
 • Obrázek uživatele JASNOVIDEC-MARTIN WSZOLEK
  JASNOVIDEC-MART... (anonym)

  Dárek zdarma Pokud je zájem,mohu vám zdarma emailem poslat relaxační program Intuice /Kreativita: Tento relaxační 12min program hladině Théka vám posili intuici,je vhodný pro akcionáře-podnikatele.Poslouchejte intuici jeden krát denně,3 týdny,ve sluchátkách.Doporučuji také knihu:Praktická intuice / Laura Dayová / práh. Beta vlny (13 - 30 Hz) Tyto vlny převládají v normálním bdělém stavu vědomí. Při vyšších frekvencích nastávají stresové stavy nebo stavy napětí. Zde probíhá logicko-analytické myšlení, často se projevují neklidem, stresem, zlostí nebo strachem. Pozornost je vedena vně a směřuje k problémům spojeným s okolím. Alfa vlny (8 - 13 Hz) Převládají v uvolněných a současně bdělých stavech. Klid a mír bez pocitu ospalosti nebo únavy jsou charakteristické pocity pod vlivem alfa frekvencí. Zde vznikají představy, kreativní řešení problémů a idejí. Mozek pracuje harmonicky a bez vysokých ztrát vzniklých třením. Theta vlny (4 - 8 Hz) Tyto mozkové vlny charakterizují stav hlubokého uvolnění, meditace, určité fáze spánku. Při theta frekvencích lze nacházet v bdělém stavu vědomí neobvyklá řešení problémů, mohou nastat hluboké náhledy, rozvoj intuice a vize. Delta vlny (0 - 4 Hz) Delta frekvence se vyskytuje hlavně v hlubokém spánku nebo stavu hlubokého uvolnění. Tyto mozkové frekvence doprovázejí procesy obsahující tělesnou regeneraci.

  Led 09, 2009
 • Obrázek uživatele Olga Kučerová
  Olga Kučerová (anonym)

  Dárek zdarma Pokud...Dobrý den, prosím o zaslání Vámi nabízeného programu, jelikož jsem momentálně pod tlakem a intuice mi nefunguje jak má, ráda bych si tuto schopnost s Vaší pomocí obnovila. Moc děkuji Olga Kučerová

  Kvě 31, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama