Věci nejsou takové, jakými se zdají být.

Dva andělští poutníci se zastavili, aby strávili noc v domě bohaté rodiny.

Rodina byla nepohostinná a odmítla anděly nechat v místnosti pro hosty. Místo toho byli ubytováni ve studeném sklepním pokoji. Jakmile si ustlali na tvrdé podlaze, starší anděl uviděl díru ve
zdi a opravil ji. Když se mladší anděl udiveně ptal proč, starší odpověděl:
"Věci nejsou takové, jakými se zdají být."


Další noc si šli odpočinout do domu velmi nuzného, ale pohostinného farmáře
a jeho ženy. Poté, co se s nimi manželé podělili o trochu jídla co měli, řekli andělům, aby spali v jejich posteli, kde si dobře odpočinou. Ráno po svítání našli andělé farmáře a jeho ženu v slzách. Jejich jediná kráva, jejíž mléko bylo jediným příjmem rodiny, ležela mrtvá ve chlévě. Mladší anděl se ptal staršího, jak se to mohlo stát. První muž měl všechno a tys mu pomohl, vyčítal. Druhá rodina měla málo, ale byla ochotna podělit se o vše, a tys dovolil, aby jim zemřela kráva.
Proč??
"Věci nejsou takové, jakými se zdají být" odpověděl starší anděl". Když jsme byli ve sklepním pokoji, všiml jsem si, že v té díře ve stěně byla zásoba zlata. Jelikož majitel byl posedlý chamtivostí a neochotou sdílet štěstí, utěsnil jsem stěnu, aby poklad nemohl najít. Když jsme další noc spali ve farmářově posteli, přišel si anděl smrti pro jeho ženu. Dal jsem mu místo ní krávu. Věci nejsou takové, jakými se zdají být.


"Většinou neznáme všechny souvislosti. I když máš víru, potřebuješ také důvěru, že vše, co přichází, se vždy děje ve tvůj prospěch. A to se vyjeví až časem. Někteří lidé přicházejí do našeho života a rychle odcházejí, někteří se stávají našimi přáteli a zůstanou na chvilku. Přesto zanechávají v našich srdcích nádherné stopy - a my nezůstaneme nikdy zcela stejní, protože dobří přátelé nás proměňují!


Včerejšek je historie. Zítřek tajemství. Dnešek, přítomnost je dar. Život je neobyčejný a chuť každého momentu neopakovatelná!Zdroj: internet

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele mandragora
  mandragora (anonym)

  Jak pravdivé.Nevidíme souvislosti, ale víme, že nic se neděje náhodou.

  Pro 27, 2008
 • Obrázek uživatele Klea
  Klea (anonym)

  Bohužel věci vidíme tak, jak je vidět chceme.

  Pro 27, 2008
 • Obrázek uživatele Rose
  Rose (anonym)

  Nic není dobré či zlé.. všechno závisí na našem postoji...

  Pro 28, 2008
 • Obrázek uživatele jim
  jim (anonym)

  Toto je nejlepší článek na doktorce.Otevřete si jej klinutím.Stojí za to.A přemýšlejte.Můj názor je,že bude líp když nebude vládnout kretén Václav Klaus antikrist s vládou pekelníků a jednou provždy přenecháme naše životy jen a pouze našim Andělům.Jen v Kristu je člověk svobodný!

  Zář 02, 2009
 • Obrázek uživatele "Speciál Melčák"
  "Speciál Melčák" (anonym)

  Tady diskutujeme o nastalé ústavní krizi: zda a kdy budou volby, proč to Melčák provedl a co z toho vyplyne pro situaci v Česku. Připojte se a napište Váš názor! Hlasujte v anketách! http://www.pimpaku.cz/

  Zář 02, 2009
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  Toto je nejlepší článek na...Zde je docela dobře vysvětleno, proč některým hodným lidem se dějí špatné věci. Je možné, že v minulých životech nebyli tak dobří a nesou si špatnou karmu, ale jelikož se snaží nyní napravit a chovají se dobře, tak se jim dějou pouze špatné věci místo hrozných věcí, které by se třeba děly, kdyby i v tomto životě pokračovali ve škodění. Nikdy nevidíme za závoj.

  Zář 18, 2009
 • Obrázek uživatele Maret
  Maret (anonym)

  Bytosti se nevyjeví vždy vše co vnímá, spoustu vjemů zůstane v podvědomí nebo nevědomí a mohou se vyjevovat v podobě snů a chybných atomechanizmu, ale i toto nestačí aby člověk vnímal plně realiu, která je součásti skutečnosti, která nás obklopuje, v podstatě je to marný boj se nemýlit. Nebo snd být vševědocí Dipousi.

  Lis 02, 2009
 • Obrázek uživatele Maret-pokračování
  Maret-pokračování (anonym)

  Aby člověk více vnímal vynalezl si přístroje jako prodloužení nebo zostření smyslu, ale i to nestačí a stačit nikdy nebude, nikdy nebude!!!! A tí co se ohanějí pravdami ji zítra mít nemusí, tak ať si je nechají a já o ně nikdy nestál, ve skutečnosti, a nestojím. A o tom co člověk nevnímá je jiná kategorie.

  Lis 02, 2009
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Moc hezký a pravdivý článek, stojí za popřemýšlení. Člověk nezná okolnosti toho, co se mu děje, často to považuje za nespravedlnost a možná je všechno jinak.

  Dub 06, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama