Universum hudby

Tak jsem dychtil mnohými způsoby po spáse, hledal jsem zapomnění a vysvobození, tak velmi jsem žíznil po Bohu, po poznání a klidu, ale nacházel jsem to vše pouze v hudbě. Nemusí to být Beethoven nebo Bach: že je hudba vůbec na světě, že člověk může být tu a tam až do hloubi srdce zasažen tóny a zaplaven harmonií, to pro mne znamenalo stále větší útěchu a opodstatněnost celého života. Hermann Hesse

Lidské tělo obsahuje nejméně 70 % vody. Voda je schopna přijímat vibrace a sama může vibrovat. Každá myšlenka může změnit molekuly vody. Tak je tomu i při poslechu hudby.Vibrace příjemné hudby, její tóny a rytmus, přijímá většina lidí ráda. Z rytmu se rodí pohyb, vzniká tanec.

Odkud pochází schopnost pohybu? Je přítomna v přírodě již od počátku. V tanci je to skoro tak, jako kdyby tanečník byl hudbou. Avšak je možné vnímat pouze vibrace. Kdo z nich dělá hudbu?

Hudba je v člověku. Když lidé poslouchají hudbu, je tato hudba „probouzena".  My lidé jsme voda, rytmus, vibrace... a přece se nelíbí všem stejná hudba, nevibrují všichni lidé ve stejné chvíli stejným způsobem. Právě tato rozdílnost vnímání skýtá lidem možnost vzájemně se poznávat a hodně se naučit. 

Bůh se nachází ve všem.

Existuje jedna vibrace, která je vše ve všem, je naším původcem a původcem všeho života - v čase a také ve věčnosti. Z ní povstalo vše - v ní a skrze ni vše existuje. Tato vibrace osciluje v celém Universu.

Když my, lidé, z vnitřní touhy začínáme v její síle spoluvibrovat, začínáme se - začíná se náš mikrokosmos v podivuhodném procesu pomocí hudby znovu formovat v to, co byl podle svého původu. Božským životem naplněná kapka v oceánu Universa - neboli dokonalý nebeský člověk. 

Mezinárodní škola Zlatého Kříže s Růží LECTORIUM ROSICRUCIANUM

.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Karla
  Karla (anonym)

  Nádherný článek. Děkuji.

  Kvě 29, 2012
 • Obrázek uživatele Dacan
  Dacan (anonym)

  Je to blbost. To jako kdybysme se neskládali z vody, tak nebudeme vibrovat?

  Kvě 29, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama