Totemová zvířata nám můžou pomoci odhalit nové stránky naší osobnosti

K poznání sebe sama i okolního neviditelného světa můžeme využít zpodobení svého totemového zvířete, eventuálně i jiné totemové obrazy.

Nemusíme přitom být přesvědčeni o tom, že tyto symboly vynikají nějakou mimořádnou inteligencí, stačí, že jsou archetypálními silami, které sídlí mimo nás a řídí všechny děje v přírodě. Tyto síly jsou nadány zvláštními vlastnostmi, odrážejícími se v chování zvířat i v dalších projevech přírody.

Budeme-li přírodnímu totemu věnovat pozornost a naučíme se ho znát, brzy pocítíme, co v sobě ukrývá. Jen tehdy, když se otevřeme a naladíme na energii, kterou vyzařuje, lépe porozumíme podmínkám, v nichž žijeme, a všem faktorům, které ovlivňují náš život. Naučíme se sdílet jeho moc, jeho "magickou sílu".

Přírodní totemy - zvláště ty, které mají zvířecí podobu - jako by byly symboly zvláštní energie, s jejíž pomocí jsme schopni regulovat svůj duchovní život. Zvíře se tak stává symbolem zvláštní moci, neviditelné duchovní říše, promítající se do našeho života. Zkoumáme-li vlastnosti a chování totemových zvířat, odhalujeme zároveň mnohé z našich vlastních vrozených schopností."

Zdroj: Lexikon zvířecí magie - Ted Andrews

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele skleny
  skleny (anonym)

  Jak bych mohl zjistit jaké mam totemové zvíře?:)

  Pro 22, 2006
 • Obrázek uživatele hathathor
  hathathor (anonym)

  Totemové zvíře lze objevit například při vizualizaci vnitřního chrámu. Ale v podstatě je to zvíře, které se v mysli objevuje spontánně, které máš nejradši, ke kterému cítíš nevysvětlitelnou úctu. Je to spíš o citu než o rozumu. Přečti si "Jak se setkávat a radit s duchovními bytostmi" od Teda Andrewse. Hodně štěstí

  Led 17, 2007
 • Obrázek uživatele vlcica
  vlcica (anonym)

  Vlk, jednoznacne. Ale aj havran sa mi vybavuje spontanne v mysli.

  Led 17, 2007
 • Obrázek uživatele Sarah
  Sarah (anonym)

  vždycky vnímám bílého vlka, nebo šedou kočku=)

  Čer 27, 2007
 • Obrázek uživatele J.
  J. (anonym)

  Knížky jsou dost na houby, protože tam jsou návody, které vždycky nevyjdou:) mě vychází zvíře s vlastnostmi vlaštovky a kachny a to je nesmysl:) Je lepší cítit, co by si tak člověk vybral k uctívání(nemyslím třeba pivo nebo Klause:)a řídit se podle toho.

  Čer 27, 2007
 • Obrázek uživatele Maffia From RU
  Maffia From RU (anonym)

  Mým zvířetem je tygr. Od malicka... V pěti letech jsem od taty dostala plysoveho tygra, v zivotni velikosti... mam ho do ted, mam ho vytetovaneho na lopatce, a navzdy zustane mym "symbolem zivota"

  Kvě 22, 2009
 • Obrázek uživatele Eifi
  Eifi (anonym)

  Knížky jsou dost na houby,...proč by to byla blbost??Oba jsou to stěhovaví ptáci,kteří se maximálně věnují své rodině..jsou vcelku malí a nenápadní,oddaní mladejm...když ukončí co je jeho ukolem,začne znovu od začátku,rád se opakuje...tak proč by to nemohly být vlastnosti těchto ptáků...Já třeba mám totemové zvířátko z jiné planety,no a?proč ne?a pak když ho necháš přijít a nebudeš do toho cpát co chceš vidět tak si s ním můžeš i povídat a nakonec uvidíš že ti kráčí(nebo létá) pořád při boku...a to je panečku pocit :o)

  Lis 11, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama