Reklama

Totemová zvířata nám můžou pomoci odhalit nové stránky naší osobnosti

K poznání sebe sama i okolního neviditelného světa můžeme využít zpodobení svého totemového zvířete, eventuálně i jiné totemové obrazy.

Nemusíme přitom být přesvědčeni o tom, že tyto symboly vynikají nějakou mimořádnou inteligencí, stačí, že jsou archetypálními silami, které sídlí mimo nás a řídí všechny děje v přírodě. Tyto síly jsou nadány zvláštními vlastnostmi, odrážejícími se v chování zvířat i v dalších projevech přírody.

Budeme-li přírodnímu totemu věnovat pozornost a naučíme se ho znát, brzy pocítíme, co v sobě ukrývá. Jen tehdy, když se otevřeme a naladíme na energii, kterou vyzařuje, lépe porozumíme podmínkám, v nichž žijeme, a všem faktorům, které ovlivňují náš život. Naučíme se sdílet jeho moc, jeho "magickou sílu".

Přírodní totemy - zvláště ty, které mají zvířecí podobu - jako by byly symboly zvláštní energie, s jejíž pomocí jsme schopni regulovat svůj duchovní život. Zvíře se tak stává symbolem zvláštní moci, neviditelné duchovní říše, promítající se do našeho života. Zkoumáme-li vlastnosti a chování totemových zvířat, odhalujeme zároveň mnohé z našich vlastních vrozených schopností."

Zdroj: Lexikon zvířecí magie - Ted Andrews

Reklama

Reklama

Komentáře

skleny (Pá, 22. 12. 2006 - 11:12)
Jak bych mohl zjistit jaké mam totemové zvíře?:)
hathathor (St, 17. 1. 2007 - 16:01)
Totemové zvíře lze objevit například při vizualizaci vnitřního chrámu. Ale v podstatě je to zvíře, které se v mysli objevuje spontánně, které máš nejradši, ke kterému cítíš nevysvětlitelnou úctu. Je to spíš o citu než o rozumu. Přečti si "Jak se setkávat a radit s duchovními bytostmi" od Teda Andrewse. Hodně štěstí
vlcica (St, 17. 1. 2007 - 16:01)
Vlk, jednoznacne.
Ale aj havran sa mi vybavuje spontanne v mysli.
Sarah (St, 27. 6. 2007 - 07:06)
vždycky vnímám bílého vlka, nebo šedou kočku=)
J. (St, 27. 6. 2007 - 08:06)
Knížky jsou dost na houby, protože tam jsou návody, které vždycky nevyjdou:)
mě vychází zvíře s vlastnostmi vlaštovky a kachny a to je nesmysl:)
Je lepší cítit, co by si tak člověk vybral k uctívání(nemyslím třeba pivo nebo Klause:)a řídit se podle toho.
Maffia From RU (Pá, 22. 5. 2009 - 23:05)
Mým zvířetem je tygr. Od malicka... V pěti letech jsem od taty dostala plysoveho tygra, v zivotni velikosti... mam ho do ted, mam ho vytetovaneho na lopatce, a navzdy zustane mym "symbolem zivota"
Eifi (Čt, 11. 11. 2010 - 13:11)
Knížky jsou dost na houby,...proč by to byla blbost??Oba jsou to stěhovaví ptáci,kteří se maximálně věnují své rodině..jsou vcelku malí a nenápadní,oddaní mladejm...když ukončí co je jeho ukolem,začne znovu od začátku,rád se opakuje...tak proč by to nemohly být vlastnosti těchto ptáků...Já třeba mám totemové zvířátko z jiné planety,no a?proč ne?a pak když ho necháš přijít a nebudeš do toho cpát co chceš vidět tak si s ním můžeš i povídat a nakonec uvidíš že ti kráčí(nebo létá) pořád při boku...a to je panečku pocit :o)
Reklama