O stigmatech

Lidé, kteří se snaží o prohloubení svého poznání mystickou cestou nebo cestou jógické filozofie, zažívají postupně různé zkušenosti jako mezníky svého vnitřního vývoje. Poznávají například, že na různých místech lidského těla jsou vstupy a výstupy vesmírné síly. Taková místa jsou na dlaních rukou, na ploskách nohou, na čele i jinde.

Jistě jste si všimli, že kněží nebo různí zasvěcenci se modlí s rozpřaženými pažemi, s dlaněmi obrácenými navenek. Takto přijímají průchody uprostřed dlaní blahodárnou božskou sílu z vesmíru. Tou posilují a produchovňují vnitřně nejen sebe, ale přenášejí ji i na druhé jako požehnání nebes. Někteří tímto způsobem léčí nemoci své i jiných, a to tak, že sílu přijímanou z božského vesmírného zdroje zároveň nechávají proudit do nemocného člověka. Sami jsou tak prostředníky.

Čím se člověk Bohu více přibližuje, to znamená více si Boha uvědomuje, tím více této síly může nabírat. Na určitém stupni cesty k Bohu se opravdovým uctíváním Boha objevují někdy více viditelná, jindy jen naznačená znamení na místech těchto průchodů boží síly - stigmata. Často z těchto průchodů tryskají proudy nejnádhernějších vůní různých květin, jako růží, lilií, narcisů, fialek, levkojí, slunečnic, nebo drahých dřev, jako santalu, a exotického koření, například vanilky.

Jsou známé četné příklady křesťanských svatých, kteří měli stigmata v podobě otevřených krvácejících ran. V poslední době tím byla známá Terezie Neumannová z Konnersreuthu.


Zdroj: Míla Tomášová - Za čas a prostor

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (13)

 • Obrázek uživatele MandarinkaMa
  MandarinkaMa (anonym)

  Při úklidu komory jsem našla malou, hodně starou knížečku. Nějaký lékař popisuje autentické události v malém městečku na hranicích.U Terezie Neumannové prý vše začalo slepotou trvající čtyři roky a další velmi těžkou vnitřní chorobou. Došlo prý k zázračnému uzdravení v souvislosti se svatořečěním sv. Terezie. Po objevení se stimagmat, která pravidelně každý pátek krvácela až osum hodin, žila tato prostinká dívenka bez vody a potravy. Jedinou stravou byl malý kousíček sv. hostie. Onen lékař na vlastní oči viděl její krvácející rány na rukou. Podle jeho očitého svědectví se jedná o nevysvětlitelnou záhadu.

  Říj 28, 2004
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Právě si tuto malou knížečku z roku 1934 čtu. Objevila jsem ji u nás v kostele.Je to zajímavé, pravdivé dílo. M

  Kvě 12, 2007
 • Obrázek uživatele mandarinkama
  mandarinkama (anonym)

  Martino, to jsem ráda, že je těch knížeček více. Ta moje je zase někde, ani nevím kde. Myslím, že ty pravdivé knihy vždycky najdeme v pravý čas. Zajímavé je, že i slavná Edith Piaf byla jako dítě slepá a ženy prostopášného života, u kterých v dětství bydlela, podnikly cestu do Lisieux ke sv. Terezičce a vroucně se tam modlily za její uzdravení. Je Ti jistě jasné, co se pak stalo. Vždy kolem svatořečení se dějí věci, Tak už se těším na svatořečení Jana Pavla II. a na nové zázraky a milosti našeho Boha. Zdravím a přeji vše nej. Ma

  Srp 10, 2007
 • Obrázek uživatele hledající a nalézající
  hledající a nal... (anonym)

  .. žádná záhada, jen děj odpovídající přírodním zákonům, ... co člověk zasévá mnohonásobně sklidí ... co mohla zasít tato duše? třeba nic víc nebo nic víc než to , že se jako lotr na kříži posmívala J.K. a má z toho nedobrou karmu. Ne snad vyznamenaná, ale poznamenaná, chcete snad někdo říci, že Nejvyšší své vyvolené bezdůvodně a vlastního přičinění nechá topit v krvi? Co by to bylo za zrůdu?

  Led 06, 2008
 • Obrázek uživatele mandarinkama
  mandarinkama (anonym)

  Milý hledající a nalézající! Možná by stálo za to, při Vašem hledání, zjistit si více faktů o tom, co těm Tereziným stigmatům předcházelo. Boží cesty jsou nevyzpytatelné, tak ať nalézáte stále více informací k záhadám, které pochopíme stejně až ve chvílích, kdy pro to nastane ten správný čas.

  Led 20, 2008
 • Obrázek uživatele Primo
  Primo (anonym)

  Pro hledajícího snad jen 2 odkazy: http://www.neosfera.cz/Christophorus/texty/itawegmanova-terezaneumannova.htm http://www.e-stranka.cz/regenerace/2003/09/tereza.htm A známé doporučení: Nejdřív si vyndej trám z oka svého a potom třísku z oka bližního

  Bře 03, 2008
 • Obrázek uživatele Primo
  Primo (anonym)

  Pro hledajícího snad jen 2 odkazy: http://www.neosfera.cz/Christophorus/texty/ itawegmanova-terezaneumannova.htm http://www.e-stranka.cz/regenerace/2003/09/ tereza.htm A známé doporučení: Nejdřív si vyndej trám z oka svého a potom třísku z oka bližního

  Bře 03, 2008
 • Obrázek uživatele Primo
  Primo (anonym)

  Pro hledajícího snad jen 2 odkazy: http://www.neosfera.cz/Christophorus/texty/ itawegmanova-terezaneumannova.htm http://www.e-stranka.cz/regenerace/2003/09/ tereza.htm A známé doporučení: Nejdřív si vyndej trám z oka svého a potom třísku z oka bližního

  Bře 03, 2008
 • Obrázek uživatele Primo
  Primo (anonym)

  Omlouvám se za trojí stejný vstup do diskuze, ale vždy po odesláni mi to napsalo, že príspěvek nebyl odeslán z důvodu špatného kontrolního čísla. Prosím adminstrátora o úpravu.

  Bře 03, 2008
 • Obrázek uživatele hledající a nalézající
  hledající a nal... (anonym)

  Milý hledající a...... tak tak, prý nevyzpytatelné = "všeřešící" zaklínající formule, která slepě věřící bezpečně uspí. Pro skutečně hledajícího je vhodnější: Boží vůle ne nevyzpytatelná, nýbrž dokonalá a jako dokonalá neznající mezer a spravedlivá. Pokud tedy dokonalá a spravedlivá, tak platí zákon setby a sklizně, nutně se tedy musíme dobrat, že tato duše musela v minulém životě způsobit něco, co odpovídá stejnorodému zpětnému působení = musela být setba. Takže ano, na této trpící se projevuje dokonalost Boží vůle a správným jejím pochopením a prožitím může tato trpící bytost najít cestu ke spáse. Ne tím, že se nechá nazývat svatou nebo vyznamenanou, ale jako bývalý velký hříšník, který dostal šanci odpykat minulé velké provinění. A za to patří Tvůrci všehomíra převeliký dík. Označovaním se něčím jiným než hříšníkem, který pyká za své viny by vznikala nová vina a zavlečení vzhlížejících k ní do bludu a temnoty nevědomosti.

  Bře 26, 2012
 • Obrázek uživatele Zvědavec
  Zvědavec (anonym)

  Na stigmatech je nejzajímavější to, že se objevují na místech, kde si stigmatizovaný představuje, že by měla být... ovšem kde by při skutečném ukřižování rány po hřebech rozhodně být nemohly. Skutečná stigmata totiž nemohou být na dlaních, protože kdyby byly při skutečném ukřižování hřeby vedeny tudy, tah vyvolaný váhou těla by dlaně roztrhnul a tělo s kříže spadlo. Realita ukřižování byla kapánek jiná, než jí líčí církevní tradice.

  Bře 27, 2012
 • Obrázek uživatele jenže
  jenže (anonym)

  ... tak tak, prý...ono to může být úplně jinak. Každá nemoc/postižení nemusí být nutně trest za minulý život. Může to být úplně jinak. Jak by to bylo snadné- všechny takové lidi bysme označili za bývalé lumpy a nestarali se o ně. Možná to je právě důvod jejich postižení, otevřít nám oči a naučit nás se o ně starat, mít je rádi.

  Bře 27, 2012
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Jde zřejmě o extrémní případ hysterie.

  Bře 27, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama