Štěstí

Jmenoval se Fleming a byl to chudý skotský rolník. Jednou, když se snažil vydělat pro rodinu na živobytí, uslyšel volání o pomoc z nedaleké bažiny. Zahodil nářadí a běžel k močálu. Tam našel vyděšeného kluka po pás v černém bahně, jak křičí a snaží se dostat ven. Rolník osvobodil mladíka zachránil ho tak před pomalou a úděsnou smrtí.

Další den se u Skotovy zahrádky zastavil luxusní vůz. Vystoupil z něho elegantně oblečený šlechtic a představil se jako otec chlapce, kterého rolník Fleming zachránil.

"Chci se s vámi vyrovnat," řekl šlechtic. "Zachránil jste život mému synovi". "Ne, nemohu přijmout peníze za to, co jsem udělal," odvětil skotský rolník a odmítl nabídku.
V tu chvíli se ve dveřích objevil rolníkův syn. "Tohle je váš syn?" zeptal se šlechtic. "Ano," odvětil rolník hrdě. "Udělám vám nabídku" řekl šlechtic. Dovolte, abych mu poskytl stejnou úroveň vzdělání, jaké se dostane mému synovi. Pokud je mladík aspoň trochu po otci, určitě z něho vyroste muž, na kterého budeme oba pyšní." A tak se stalo.

Syn rolníka Fleminga chodil do nejlepších škol a po čase promoval na Lékařské fakultě St. Mary's Hospital Medical School v Londýne a posléze dosáhl světového věhlasu jako vynálezce penicilinu Sir Alexander Fleming.

Po letech, syn téhož šlechtice, který byl zachráněn z močálu dostal zápal plic. Co mu zachránilo život tentokrát? Penicilin.

Ten šlechtic se jmenoval Lord Randolph Churchill. A jeho syn? Sir Winston Churchill.

Říká se:
Co chodí dokola, to se nakonec vrátí.
Pracuj, jako když nepotřebuješ peníze.
Miluj, jako bys nebyl nikdy zklamán.
Tancuj, jakoby se nikdo nedíval.
Zpívej, jakoby nikdo neposlouchal.
Žij,jakoby byl ráj na Zemi.

Dr.Tomáš KILIAN
Lázně Libverda-Léčebna Nový dům

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele house
  house (anonym)

  Doufám jen, že tuto pohádku nikdo nebral vážně. Skutečnost je poněkud jiná. Ale napřed dovolte, abych jmenoval lidi, kteří se zasloužili o objevení léčebných účinků penicilinu a jeho výrobu a podíleli se tak na záchraně milionů lidských životů. Jsou to : Howard Walter Florey Ernst Boris Chain Norman George Heatley a Mary Hunt, známá jako

  Říj 15, 2006
 • Obrázek uživatele Andris
  Andris (anonym)

  Dobrý den, nereaguji na příspěvek viz. výše, ale hledám kamarádku na cestě ke štěstí. Do pátku je otevřený vstup do on-line programu za štěstím za zvýhodněných podmínek za 50% a s kamarádkou na další půlku. Pokud Tě to zaujalo, podívej se tady http://centrumzmen.cz/ss2014 a zde mi můžeš nechat vzkaz. Já se těším, že prožiji ten nejlepší rok a že právě tento kurz mi v tom pomůže. Přidáš se? Já jsem z Brna.

  Led 15, 2014
 • Obrázek uživatele Muška jenom zlatá
  Muška jenom zlatá (anonym)

  Štěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš.

  Led 15, 2014
 • Obrázek uživatele tak
  tak (anonym)

  sem si to přečetla a za 18 000 kč co chtějí za koučink umím bejt štastná i bez jejich vylejvání mozku ..to teda fakt sorry. A nemají tam ani refernce nic ...

  Led 15, 2014
 • Obrázek uživatele Muška jenom zlatá
  Muška jenom zlatá (anonym)

  sem si to přečetla a za 18...No to víš, šmejdi, tahající lidem jen peníze z kapes, si vymýšlí pořád nové a nové fígle. Ale pokus o reklamu to od Andrese byl pěkný.

  Led 15, 2014
 • Obrázek uživatele b
  b (anonym)

  Dobrý den, nereaguji na...Šťěstí. Jo, věřím tomu, že budeš happy, když ti najivkové zaplatí nehorázné prachy za plkání krávovin. To jo.

  Led 15, 2014
 • Obrázek uživatele Andris
  Andris (anonym)

  Šťěstí. Jo, věřím...Mrzí mě, že to vyvolalo takovou reakci. No možná jsou tady lidi, kterým to nic neříká. Nejsem autor, ale jen hledám "parťáka", s kým do toho jít. Cena pro dva je 2850Kč a navíc k programu dávají bonusy až za 18000Kč - to jen pro toho, kdo neumí číst. Reference tam taky lehce najdete. Ale nevadí, každý máme svoji cestu....

  Led 15, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama