Reklama

Na smetišti jasnovidců

Nejdříve musím podotknout že mám hlubokou úctu k lidem, jenž mají jakýkoliv talent a k těm, jenž mají jasnovidecké schopnosti. Jsou velice schopní jasnovidci, ale jsou i tací, co doslova poškozují své zákazníky.

Je mnoho typů jasnovidců a to, že někdo umí číst budoucnost, neznamená ještě, že je jasnovidec. Jsou lidé, co čtou z karet, existuje numerologie, astrologie, někdo používá kyvadla, někdo je schopen určovat z předmětu, někdo z fotky. Ano, každý máme talent na něco a mít talent či schopnost věštit - to je už něco víc a měli bychom se zamyslet, co to znamená.

 

Napsal jsem svůj dotaz jedné kartářce, co má rozsáhlou poradnu na internetu a opdověď mě překvapila - samozřejmě na internetu můžete najít jakékoli informace o tom, kdo se ptá, internet Vám pomůže. Ale napsal jsem zhruba, že nemám žádný problém a jen bych chtěl vědět, kdo jsem, třeba minulé životy a stručně jsem vypsal, co dělám a v jakých oborech. Odpovědí mi bylo, že mám problém ve vztazích-směju se -kdo nemá nějaký ten problem s někým. Další odpověď byla že mám smysl v umění pro šperky - zase smích - tenhle talent rozhodně nemám i když maluji realisticky velice dobře věci, podle kritiků. A další odpovědi byli procentualní zastoupeni schopnost na .....80 %. Nakonec jako vrchol všeho vysvětlení, že jí nezajímají minulé životy, protože ty ovlivňují náš život jen na 10 %.

 

V Americe je věštění velice popularní a nazývají to "psychic reading" - tenhle termín je přesnější, protože se dá přeložit jako jasnovidné čtení. Navštivte nějaký chatroom na internetu a zaposlouchejte se do těch blábolů. Většinou staré dámy či pánové významným tónem herecky modulovaným čtou o.....A přitom na drůhé straně drátu třeba sedí člověk, co brečí a je na dně - jako například jedna slečna, co jí opustil partner a ona byla ve 3. měsíci těhotenství. A jako odpovědí jí bylo, aby si pročistila jednu z čaker. Promiňte, ale tehdy jsem v tom chatroomu udělal takovej vítr, že mě vyhodili, že prý mám problém.

 

A nebo se zasmějete, jak se najednou tihle jasnovidci začnou hádat mezi sebou a jak dokážou být agresivní. A jako perlička - kdosi z nich se objevil v mém "room", kde sám provádím psychic reading a začal vyhrožovat, že je hacker a že se mi dostane do počítače a budu vyřízenej. Já se jen usmál a řekl si - ženská, ty máš opravdu problém.

 

Reklama

Ano, já sám provádím psychic reading a umím -trošku- číst z numerologie atd. Ale bouřím se proti lidem, co zneužívají a využívají druhé. Běžte radši k dobrému psychologovi či psychiatrovi, nemusíte vědět, co Vás čeká, možná jen potřebujete vědět, jak na to. Je to lepší než si nechat poradit od nějakého hlupáka namyšleného, co Vám určí, co máte dělat a co se stane.

 

Tak tedy jako první - každému říkám, že není robot a aby nechtěl vědět, co se stane, protože tím se obírá o šance. Nejsme roboti a máme spoustu šancí, jak tvořit vlastní budoucnost. A i když přece jen má něco nastat a je to v osudu, tak přesto máme šanci tomu zabránit - kdyby tomu tak nebylo, tak bychom byli opravdu roboti a neměli šanci nic se sebou dělat.

 

A proto skutečně dobrý psychic reader Vám spíše poví, jaké máte schopnosti a talent a co můžete použít, na co si máte dát pozor, k čemu tíhnete a co je Vaší předností asi tak jako by někdo popsal možnosti Vašeho auta a ukázal Vám, co všechno s ním můžete a jaké má výhody a nevýhody. Ale je směšné, aby Vám někdo určoval, že to auto musí dojet právě tam a tam.

 

Jasnovidectví je velice vážná a seriozní věc, většinou o tom nemluvím, ale poslední dobou mi spousta lidí vypraví směšné a někdy hrůzné historky o jasnovidcích.

 

Skutečně dobrý jasnovidec, pokud chce pomáhat lidem, by měl být zároveň alespoň průměrný psycholog, protože lidé, co hledají odpověď jsou právě většinou ti, co mají skutečné problémy a je to velice odpovědné něco někomu říct a radit, stejně jako je odpovědná práce lékaře za své pacienty. Manipulovat s něčími životy a osudy je velká nezodpovědnost a mnozí z takzvaných jasnovidců si to ani neuvědomí.

 

Mám pár internetových přátel jasnovidců - jedním z nich je starý muž -původní indián, američané to nazývají native american. On sám není šaman a sám tvrdí, že jeho znalosti nejsou až tak dobré, ale vyprávěl mi spoustu historek o šamanech a schopnostech, má jasnovidné schopnosti a pomáhá lidem, má nádherné indiánské historky, co mají v sobě hloubku a.....

 

Další je třeba jedna dívenka z Číny, kterou vychovávali v budhistickém klášteře, ale nyní žije v moderním světě se svými rodiči, ona sama neprovozuje psychic reading a když přesto někomu pomáhá nikdy nebere peníze, je velice skromná a je z ní cítit pokora stejně jako z Learning Free - už zmiňovaného starého indiána.

 

Další člověk je počítačový genius, co sedí na počítači snad 48 hodin denně a nejen že dokáže zjistit víc, než kdokoli jiný přes počítač, ale sám používá psychic reading tam, kde počítač selže.

 

Ale třeba taky člověk, co má obrovskou poradnu, je velice přesný a skutečně dobrý a je i velice dobrý psycholog, ví, kdy má co říct, kdy uklidnit. Dokáže vycítit v jakém rozpoložení je ten, kdo se ptá.

 

A všichni tihle lidé se shodují a řeknou vám, že je pěkný "bullshit", promiňte ten výraz, určovat někomu osud, navíc, když někdo si jen hraje na jasnovidce.

 

Jo- ono je přece jen lehčí jít a zeptat se jasnovidce, co se stane, místo zamyslet se nad tím,co skutečně chceme, kdo jsme a co můžeme využít sami ze sebe.

 

Můj učitel bojového umění byl ......promiňte nevím, vím jen že byl budhista, taoista, ale hlavně taky člověk, co uměl žertovat, skromný člověk, co také uměl číst v budoucnosti. Ale byl to právě on, kdo mě naučil, že všechno je cesta. Každý máme svůj cíl, kam máme dojít a zaleží jen na nás, jakou cestu si vybereme a máme opravdu hodně možností. Můžeme použít svou mysl a věřit svým snům, co se začnou plnit a používat své skryté schopnosti. Opravdu záleží jen na nás, kam se dostaneme. Ale také mě učil, že jsou lidé, kterým bylo upřeno mnoho možností, jako lidé na invalidním vozíku, či jinak nemocní lidé a nebo si lidé ty možnosti ubírají sami tím, že jsou na drogách, že podvádějí, kradou a zabíjejí, protože všechno je koloběh života a všechno se dříve či později vrátí. A já si momentálně uvědomuji, kolik je lidí, co ubírají jiným lidem jejich možnosti tím, že na nich vydělávají coby psychic reader a určují jejich osudy svým falešným věštěním.

 

Věštění je opravdu velice seriózní a vážná věc a není to jen otázkou jednotlivců. I věda už dnes dokáže hodně, protože existuje třeba irisdiagnostika, kde z očí pacientů dokáže určit choroby dlouho předtím než vypuknou a manifestují se zevně. Rozbor z vlasů vám dokáže říct také, kde je váš systém v nerovnováze a ti lepší dokonce dokážou odvodit váš momentální psychický stav a v jakém jste období. Moderní reflexologie dokáže nejen určit a léčit pomocí zón na těle nohou a rukou, ale podle určitých znaků opět určit sklon a predispozice k chorobám a to i k duševním.

 

V tibetských klášterech, když potřebují zjistit něco o osobě, tak se sejdou lidé z různých oborů věštění a sedí a zkoumají dlouhé hodiny a dny, až najdou správnou kombinaci a opravdu si dají záležet, protože právě oni věří na to, že člověk určuje sám svůj osud. A přesto věští něco, co je nám v osudu dáno a čemu se nevyhneme, a nebo spíše, jak se tomu bránit a jak to využít ve svůj prospěch. Proto můj učitel tvrdil, že každá nevýhoda by se měla stát naší výhodou. To že někdo je upoutaný na invalidní vozík , neznamená, že je méněcenný, ale může z něj být třeba geniální výtvarník. Ale ona je spíše otázka, co je a co není nevýhoda a výhoda. Většinou se ukáže, že to co jsme kdysi považovali za ztrátu, bylo to nejlepší, co se mohlo stát.

 

Proto by se měla spousta lidí radši obrátit na skutečně dobré psychology než na nějakého šarlatána. V podstatě je to všechno "cesta" a máme možnost se učit o sobě, kdo jsme, jaké máme možnosti a jací jsme. Je to o odpovědnosti, o svědomí a třeba i o takových věcech jako je čest a pokora, na což jsme bohužel dávno zapomněli a považujeme to za zastaralé.

 

A je to také hledání harmonie a sama sebe. A když ta harmonie chybí a není se čím chlubit, tak si člověk něco vymyslí a stane se z něj "jasnovidec ". A nebo staří lidé, co si ještě chtějí něco dokázat a začnou s psychic reading. Je to smutné. Protože člověk je obrovská škála možností, kombinací a můžeme mnohem více než tušíme. Každý z nás může být génius na něco a může být něčím prospěšný.

 

Jeden poslední příklad o talentu. Potkal jsem člověka, jmenoval se Frank a byl to jednoduchý člověk, co uklízel přes 10 let po nocích bar. Měl ženu a dvě super roztomilé děti. Byl sice jednoduchý a nebyl moc vzdělaný, ale měl "velké srdce", byl to dobrák a pořád se usmíval. Vždycky jsem si z něho dělal legraci, že je to rozený herec, kam se na něj hrabe Hollywood. Opravdu, když vyprávěl, dokázal to podat tak, že jste mu naslouchali jako v transu i když třeba povídal o ptákovině, jak učil psa kouřit nebo jak ho honila policie že nemá světlo jako cyklista. Ten člověk - Frank dneska vydělává slušné peníze a má svůj dům a dobré auto, má svou jachtu a je dost bohatý a přesto zůstal tím skromným a usměvavým Frankem, kterého jsem znal. Jednou prostě si řekl, že by měl využít, co umí a tak šel do super špičkového hotelu přímo za ředitelem. Řekl, že skoro nemá žádné vzdělání, ale je poctivý dříč a že se umí usmát na lidi a prohodit s nima řeč. Možná měl Frank štěstí na dobrého ředitele, ale když začal vyprávět některé z historek, ředitel se řehtal až se sekretářka divila, co se tam k čertu děje. No a Frank dostal místo hotelového zaměstnance co parkuje a stará se o auta zákazníků. A já se směju tím zvláštním smíchem štěstí, když sedím před hotelem a vidím, jak nějaký milionář, co přijel na Floridu užít si dovolenou, se najednou směje a podává ruku Frankovi, zdraví se jako staří přátelé a podávají si ruce. Frank začal psát povídky a vyšla mu nejedna kniha. Má peníze, ale hlavně dělá, co ho baví. A když vám řekne "dobrý den", tak máte skutečně pocit, že vás někdo pozdravil.

 

Autor: Peter Kulík

Reklama

Komentáře

Blanka (St, 16. 5. 2001 - 15:05)
Jsem rada, ze jsem si ten clanek precetla. Mluvi mi z duse, myslim si ze vesteni jako takove neni moc dobra vec. Dobry jasnovidec by mel naznacit tendence, mozne cesty a talenty, ktere ma clovek vyuzit. Rozhodne by nemel predpovidat konkretni udalosti. Myslim, ze osud existuje, ze jsou veci dane, ale jsou i takove, ktere ovlyvnujeme sami a proto jakekoliv ovlyvnovani neni dobre. Podvedomi vstreba informace o predpovezenym udalostech a svoboda rozhodovani neni pak absolutni. Je dobre poslouchat svoje nitro a pokusit se citit, co je pro me dobre a co mene. Mam take velmi dobre zkusenosti s irisdiagnostikou, jeji velkou vyhodou je komplexni obraz zdravotniho stavu se souvislostmi, ktere nam nase obecna medicina neposkytuje. Pani, ktera me vysetruje pomoci irisdiagnostiky me ale pak cilene posila na nektera vysetreni, takze i tato spoluprace funguje.
Jeste jednou bych chtela podekovat za osvezujici clanek a zdravy pohled na vec.
jano (So, 31. 3. 2001 - 19:03)
Chcem ti popriat este vela objavov v nasom stvoreni.Ak by si ma mohol pocut tak by som ti zatlieskal.Ale nesmies zaspat na vavrinoch ale dalej hladaj a poznavaj.Ak prestanes plavat tak ta strhne prud.
Monika (Pá, 2. 3. 2001 - 10:03)
Myslím, že to souvisí s jejich karmou. Kartáři často zasahují nezákoně lidem do života a osudu, což se jim pak vrátí např. v podobě duševních nemocí. Správný kartář by prý nikdy neměl říkat negativní věci. Protože každá informace, kterou člověk dostane, začíná v jeho podvědomí pracovat jako program a má tendenci se vyplnit. Když například kartářka člověku řekne, že se v budoucnu rozejde se svým partnerem, tak člověk s tím stále trochu podvědomě počítá a při sebemenších neshodách může dávat podvědomě podněty k budoucímu rozpadu vztahu. Přitom, kdyby mu to ta kartářka neřekla, tak by třeba víc na vztahu zapracoval a k rozchodu by nemuselo dojít. Pokud chce být jasnovidec dobrým rádcem, neměl by zasahovat do zákonů svobodné vůle a předem definitivně určovat budoucnost. Měl by pouze naznačit tendence, trendy, vaše předpoklady situaci řešit....Přesně , jak je psáno v článku.
petr K (Pá, 2. 3. 2001 - 22:03)
Diky za oba komentare ,chtel jsem puvodne odpovedet, ale odpoved by byla rozsahu nejmene nekolika knih ,proto napisu dalsi clanek a vyberu neco z te knihy z niz clanek pochazi Co se tyce jasnovidcu,jez pak "skocili spatne " jak pisete -to je zase nutne rozlisit o jaky typ jasnovidectvi se jedna, o jake lidi a osobnosti,ja naopak znam spoustu opacnych prikladu-tech dobrych - o harmonii a pokore nekterych znamych osobnosti -jassnovidcu .A karme se nevyhne nikdo, ani kdyz jde o jasnovidce, respektive karme se da vyhnout, ale to je tema o dalsich oborech ,napsano spousta knih a spousta vyzkumu,pokusu.Je to stejne jako s vlastni dcerou,muzete ji pripravit do zivota, dat ji nejlepsi vzdelani a vychovani,ale zit musi sama a nemuzeme ji diktovat co a kdy ma udelatkdy sae ma provdat a za koho,je to take o respektovani svobodne vule .
Katerina (Pá, 2. 3. 2001 - 00:03)
Na sve prvni ceste ke kartarce me docela nahodou svezl jeden farar. Celou cestu me velice pobourene varoval od tech "dabelskych praktik", ktere buh tresta. Jako priklad mi uvedl rodinu pani kartarky (Kostelec n. Hane/ okr. Prostejov), ve ktere se vyskytuje spousta sebevrazd a zahadnych umrti. Jako atheista jsem na jeho varovani samozrejme nedala, jeho slova mi vsak zni v usich dodnes. Za nejakou dobu jsem v Berline poznala Nemku Lehmann(ovou), byvalou jasnovedkyni. Jeji "kariera" skoncila paranoiditou. Nebyla schopna byt kdekoli sama, trpela i prez silna sedativa strachem z duchu. A pak tu byl i Rus Andrew, v jehoz zivote se vyskytovaly jeste zahadnejsi okolnosti. A vubec jsem se v Rusku velice casto setkala s tzv. magickymi praktikami. V Rusku jako zemi, ktera je i prez sve nesmirne bohatstvi prozrana chudobou. Vidim fenomeny ktere neexistuji? Zna nekdo podobne pripady a dovede vysvetlit souvislosti?
Simona (Ne, 4. 3. 2001 - 00:03)
Já mám s kartářkou velmi neblahou zkušenost. Byla jsem poblázněná do jednoha kluka. Avšak bylo to s ním dost na levačku. Nějak nám to vzájemně neklapalo. Zašla jsem za kartářkou a ona mi zdělila, že ho musím dostat, jinak budu navěky sama. Prý, že mi ona pomůže. poradí, co mu mám říct, co mu mám napsat... Naštěstí jsem si to dokázala srovnat v hlavě a hned od začátku jsem tušila, že jí zřejmě jde o to, aby mne učinila na sobě závislou a vytáhla ze mne, co nejvíce peněz. Ve vztahu s tím klukem jsem se ještě nějakou dobu hodně snažila, ale když to něšlo, tak jsem ze vztahu vycouvala. Dnes žiji již několik let s perfektním klukem. Myslím, že nějaká jiná holka by mohla být na mém tehdejším místě dost nešťastná, kdyby dala na rady té kartářky.
Martin (Út, 6. 3. 2001 - 17:03)
Raz v zivote som stretol pani! Ta mi povedala, ze som upir! To znamena, ze som odoberal energiu inym ludom(nevedome)!
Naucila ma vytvarat si bloky, aby som tomu bol schopny zabranit. Tato znama, s ktorou som sa potom aj urcity cas stretaval
mi vestila z kariet len raz! Ovtedy mi nechcela vestit lebo som bol a to priznavam posadnuty maniou neustalych otazok kartam!
Povedala mi, naco ti budem vestit ked to dokazes aj sam! Mas schopnost premienat aj negativnu energiu na pozitivnu. Tak som sa
teda rozhodol a kupil si karty, ale nie astrologicke ako mala ona, ale tarotove! Ucil som sa a ucim sa z knih a nie od niekoho alebo na nejakych kurzoch!
Knihy napr. od Papus,Crowley a mam knizku tiez k Rider White tarotu. Moje vestenie prevadzam len ak som v 100 stave ako po dusevnej, psychickej a fyzickej stranke!
Kedze som mlady muz tak niekedy sa na zaklade mojej psychickej konstelacii ku kartam nedostanem aj pol roka(ako v tomto obdobi)! Prezil som lupezne prepadnutie
a cakam na doriesenie celeho pripadu. Vestim len osobne a hlavne zatial len osobam znamym! Mam zatial v priemere 85-90 uspech!
Na zaciatku kazdeho vestenia upozornim osobu, ze tieto veci nie su pevne stanovene. Objasnujem situaciu, v ktorej sa nachadza a kam ma terajsie smerovanie!
Rozoberieme to do podrobna a zalezi na tom cloveku, co je schopny z toho vytazit. Podla karty minulosti, ktora je ako prva i ked nie pozicne na stole ale pri vyklade
ma moznost povedat ci to suhlasi! Stalo sa, ze som aj po tejto karte ukoncil vyklad a znova spravil druhy s lepsim koncentrovanim alebo tiez uvolnenim dotycnej osoby!
Chcem povedat, ze som vestil aj v krcme niekolko krat! Nezalezi to od prostredia kde sa nachadzate, tam sa ukazuje vase vnutro!
Nepokladam sa za jasnovidca!!!! Ani za cloveka ineho ako je niekto iny! Sny mam len take, ktore sa stanu skutocnostou v roznom casovom obdobi(nepravidelny cas od sna k prezitiu tej udalosti),
len sled udalosti je dodrzany! Zacal som cvicit rano 5 Tibetanov(mozem odporucit)! Na zaver by som chcel autorovi poslat kus z mojej este zatial nevydanej zbierky ako vdaku zato ze rozobral aj tuto
temu. Do kazdej sfery, do ktorej ma pravo clovek zasiahnut, su vytvarane nespocetne mnozstva kombinacii(co je logicke), ale na zaklade toho vytvarame pozitiva a negativa, ktore ako vzduch prelinaju nase zivoty!
Martin z Ba(SK),25 r.
Kto si ty?
Ja BOH a cerv.
BOHOM sam sebe!
Vrtam hnilobu a zem.

Liecim hnile ludske duse,
chcem im dat smer, ale
nie ten svoj, ale
ukazat im "sen".

Chcem im dat sancu,
uvidiet svoju cestu,
bez ohladu na ciele,
popri nej!

Myslim, teda som?
Nebyt, som zvieratom!
P.S. Dakujem za ohladuplnost ostatnych citatelov a nebudu dalej kopirovat tu basen!.-)
Chcem poprosit autora aby jeho odpoved poslal aj priamo do mojej schranky alebo ma upovedomil aspon.
petr K (Út, 6. 3. 2001 - 18:03)
Martine,Vas peispevek byl rozhodne zajimavy a to ze jste "mlady muz "jak jste napsal,rozhodne nehraje roli v jasnovidectvi,protozeosobne znam dve mlade damy,jedna 9 let a jedna 14 let,co maji fenomenalni jasn. schopnosti .Navic vychidni filosofie rika cosi o stari duse pri inkarnacicch, tedy kdo vi jak stari jsme skutecne Dekuji za vasi poezii,sam jsem publikoval par sbirek svych basni .Jak jsem psal, zivot je cesta a mame v sobe hodne co muzeme vyuzit .Troufam si rict ze mate pravdepodobne talent i na pohybove aktivity a..... Kazdopadne napisu dalsi ukazku ze sve knihy "na smetisti jasnovidcu" coz by vas mohlo inspirovat .Co se tyka snu co se plni z toho si nemusite delat hlavu,protoze kazdy z nas ma takove sny,rozhodne to neco znamena a mel by jste to zjistit.
Iveta (Út, 23. 10. 2007 - 16:10)
Tak paní Radko Stuchlá-přestňte si psát sama pochvalné články o sobě. Jste dost průhledná a už jste jich napsala hodně !!!!!!!!!!!!!
Olouš (St, 24. 10. 2007 - 11:10)
Kde tady píše jaká Stuchlá?!
ivankaxx (Čt, 25. 10. 2007 - 19:10)
Stuchlá seděla v base!
Petra (So, 15. 12. 2007 - 17:12)
Něco Vám všem povím. Právě kvůli takovýmu odpadu jako jste vy, kdo jen pomlouváte ostatní, radíte ať přestanou psát články o sobě samé a o to, kdo kde seděl v base...Vy všichni děláte tenhle svět tím čím je. Falešným a sobeckým a odporným místem. Radka je jeden z nejlepších lidí, který znám, a ne jen jako kartářka ale jako osobnost a Vy všichni, kteří jí nesaháte ani po kotníky by jste si měli uvědomit, že jsme všichni jen lidi tak jí dejte pokoj s těmahle příspěvkama. Jen se ztrapňujete sami...Díky Petra H.
tmavovidec (Ne, 16. 12. 2007 - 03:12)
hovno, je to kráva.Když je střízlivá, tak plácá hlouposti a ožralá je denně, tak co z ní může vypadnout za bláboly. ŽE jo
Iva (Út, 11. 11. 2008 - 22:11)
Yes, úplně souhlasím!
Radka (Po, 13. 1. 2014 - 11:01)
hovno, je to kráva.Když je...Velice ráda se s vámi setkám ... A jestli jsem tedy taková kráva ...tak vám tu pravdu vyložím ,nebo-li zabučím do očí ...A ještě bych chtěla uvést na míru ,že sama sobě chvály sama sobě dávat nemusím ..jsem hrdá a chci ukázat co je ve mě..
! (Po, 13. 1. 2014 - 12:01)
Já ukazuji co je ve mně každý den ráno - na WC.
dežo sergejevi… (Po, 13. 1. 2014 - 14:01)
Velice ráda se s vámi...Radko to musí být ale schopnost po šesti letech zjistit, že tě někdo napsal, že jsi kráva.Evidentně měl pravdu.
Lucka (Út, 7. 4. 2015 - 10:04)
Podle mě se máte rozhodnout sami jaký kluk a jaká práce(vlastní úsudek) a hlavně oni Vám do toho nemají co mluvit.Jsou to zlodějíčci a co by Vám pomohlo Vám zaručeně neřekne.Nenechte se okrást!!!Já si koupila knihu.
Iva (Út, 7. 4. 2015 - 12:04)
Podle mě se máte rozhodnout...Je to tak.dnes to dělá každý kdo absolvuje kurz, přečte knihu už je věštec. Pokud to nemá dané, nebo léta praxe,tak je to o ničem. Když vidím ty v TV tak to musím hned přepnout. Když melou např. Tak teď máte na týden aktivní pomoc archanděla XY... No to je na prezentaci hubu.
Iva (Út, 7. 4. 2015 - 12:04)
Na prezentaci hubu
Avi (St, 8. 4. 2015 - 00:04)
Na prezentaci hubu Chtělas říct, že je to napřeshubu?
Iva (St, 8. 4. 2015 - 05:04)
Chtělas říct, že je to...Jojo. Tak tak.
Reklama