Proč potřebujeme nemoci?

Proč musíme prožívat ztráty? Z jakého důvodu potřebujeme nemoci? V Bibli se říká: nemoc nedovoluje lidem hřešit ("Ten, kdo trpěl v těle, skoncoval s hříchem." <1. Petr 4:l-2>).

 Co je to hřích? Hřích je takové chování člověka, jež zabíjí lásku. Ať je to jakékoliv chování, pokud při tom mizí láska - je to hřích. Hřích je ztráta jednoty s Bo­hem.

Proč nemoc neumožňuje lidem hřešit? Protože nemoc zastavuje lidské funkce, omezuje instinkty a energie už nesměřuje k instinktu, ale k Bohu. Proto nemoc, neštěstí, urážky a ztráty vytváří stres a pokud na něj budeme správně reagovat, bude lékem i léč­bou. Jestliže budeme upadat do deprese a hledat vi­níky, efekt bude opačný - stres bude zabíjet. Život bez stresu není možný a právě náš postoj k němu nás dělá buď silnějšími, nebo slabšími.

Stres nás může uzdra­vit, ale také může učinit nemocnými. V našem vnímání se skrývá naše zdraví či naše neštěstí nebo nemoc. Občas ke mně přichází pacienti a říkají: „Přečetli jsme Vaše knihy, ale výsledky nejsou žádné.“ Dívám se na jejich pole a říkám: „A proč jste ještě stále neodpustili blízké osobě?“ - „A jak mu mám odpustit, když se tak­hle zachoval?“ Vysvětluji: „Co je to odpuštění? Nikdy nedokážete odpustit, pokud si myslíte, že jen dotyčná osoba nese vinu. Jestliže chápete, že ne, že prostřed­nictvím této osoby vás Bůh léčí, pak jí odpustíte.“ Proto, aby bylo možné někomu odpustit, je třeba vi­dět ve všem Boží vůli. Toto realizovat je pro většinu z nás velmi obtížné, protože nás dnes učí, že Boží vů­le není, je jenom ďábelská vůle kolem nás, že svět je krutý a nespravedlivý. Pokud věříme, že svět je krutý a nespravedlivý a nevidíme Boží vůli ve všem, šanci na odpuštění, na přijetí toho, co se děje, nemáme. Když odpouštíme, pociťujeme lásku v duši a sami se uzdravujeme. Následně se uzdravují i naše děti a teprve pak se začíná měnit náš osud. Viděl jsem mnoho zanikajících rodů, které byly na jemné úrovni již prakticky mrtvé. Když ale začne člověk měnit svůj postoj k minulosti, odpouští všem a vidí v tom Boží vů­li, učí se milovat, tak začínají změny a já vidím, jak se u něj tvoří budoucnost. Je pravda, že při tomto proce­su může probíhat to, čemu říkám „očista“.

Jestliže má­me uvnitř v duši spoustu špíny a přitom se začínáme měnit, pak je cesta k Bohu doprovázena očištěním du­še. Můžeme být nemocní, mohou se objevovat nepří­jemnosti a také nezasloužené urážky - to je normální proces očištění. Nyní musí věda dobrovolně či nedob­rovolně dospět k pochopení toho, že naše city, pocity, naše jednání ovlivňují naše zdraví a osud.

Zdroj: Sergej Lazarev - Diagnostika karmy

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Proč potřebujeme nemoci? Aby farmaceutické firmy vydělávaly co nejvíce na prodeji léků.

  Říj 29, 2012
 • Obrázek uživatele no
  no (anonym)

  já když onemocním třeba chřipkou nebo tak něčím ( hlava bolí jak střep, z nosu mi kape a kýchám stokrát za hodinu, chrchlu jak tuberák a přitom si neulevím od bolesti na plicích, slzím, zaléhá a píchá mě v uších..jsem jak polámanej...atd.),prostě je mi fakt zle a všechno a všichni kolem mě sejří, takže to nebude platit ideálně pro každýho, že je to požehnání. když je mi opravdu blbě, jsem naštvanej na celej svět kolem. a teprve až je mi líp, uvažuju jinak, pozitivněji

  Říj 29, 2012
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Nemocí mnohdy náš nebeský Otec zkouší naši důvěru - to jestli jsme ochotni mu zcela předat vládu nad sebou sama. Mnohdy nám tím, jen chce něco říci, např. to, abychom se k nemocným dokázali správně chovat. A jak zjistíš co nemocný člověk potřebuje, když budeš vždycky "ten zdravý"?Nemocí se člověk učí být trpělivý, odevzdaný, učí se důvěře, spolupráci a mnoha dalším užitečným věcem.Uvědomí si, jaké to je, být na někom závislý - být na někoho odkázán.... Je to pro nás výzva i zkouška...

  Lis 20, 2012
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  Nemocí mnohdy náš nebeský...Neskutečné. A co malé děti, ty si mají taky něco uvědomit?

  Lis 20, 2012
 • Obrázek uživatele Člověk
  Člověk (anonym)

  Jo, na manželce to vidím periodicky, vždycky když má větší zdravotní problém. Už od porodu na mne ostentativně kašle, ale jak je nemocná, nebo jí hrozí ještě horší věc, tak vždycky shodí masku a chová se úplně jinak, dokonce mne prosí o odpuštění všeho, což považuji za vrchol pokory u ní. Ale jak orazí, vrátí se všechno zpátky do starých kolejí. Už mně je to jedno, nějak to už vydržim, ale vadilo mi to po celou dobu soužití, představoval jsem si jiný vztah, než fixaci matky na syna a z toho vyplývající opozici vůči otci. Bohužel tak dopadne většina chlapů, za dobrotu na žebrotu. Ženské jsou trochu jako malé děti. Využijí všeho, každé sebemenší slabosti a zaváhání, čekají na chybu, aby jí mnohonásobně využily proti. Zmítají se v emocích, které si ani nejsou schopny uvědomit. Dokud vypadají, jedou si podle programu samiček v přírodě, i psychika tak funguje. Neváží si dobrého, ale zkoušejí to na nás jako ty děti. Takže k tomu ty těžší nemoci pak asi patří.

  Pro 09, 2012
 • Obrázek uživatele John06
  John06

  Tento verš (1. Petr 4:1) si mnoho lidí, bohužel jsou mezi nimi i někteří duchovní vůdci, vysvětluje špatně pravděpodobně protože starší překlady nejsou dost srozumitelné. Proto kde tyto nemoderní verze uvádějí “Ten, kdo trpěl v těle, skoncoval s hříchem” v jiném překladu čteme: “ kdo trpěl v těle, upustil od hříchů” Hřích je všechno, co odporuje osobnosti Boha, jeho měřítkům nebo jeho vůli. Hříchem může být i slovo nebo nesprávné jednání nebo postoj mysli či srdce. Proto ten kdo je zvyklý hřešit, když si zlomí nohu nebo po bouračce se dostane na invalidní vozík, určitě neskončí s hříchem možná naopak. Myslím že každý normální člověk si přeje být zdráv. Zjevení Janovo 21 kapitola verš 4 nám slibuje že přijde doba kdy všichni lidé budou mít dobré zdraví a nikdo už neonemocní.” setře jim každou slzu z očí. A smrti již nebude, ani žalu ani nářku ani bolesti už nebude – neboť co bylo, pominulo.” Když jsi mladý, máš pocit, že ti patří svět. Ale když z ničeho nic přijde vážná nemoc, rychle vystřízlivíš.

  Led 30, 2013
 • Obrázek uživatele pepa
  pepa (anonym)

  jen dam souhlas,,v životzě to jináč nejde a nemuže ani jít.PE

  Bře 16, 2013
 • Obrázek uživatele pepahybl
  pepahybl (anonym)

  jen vnímam a chápu a dám za pravdu..pravda je vtom co pocituji a dokaži vnímat,,,,,,,chapaní..to neřeším je jasný,je cíl je jasno..Pe

  Bře 16, 2013
 • Obrázek uživatele Pampeliška
  Pampeliška (anonym)

  Jo, na manželce to vidím...Člověčě, to máš tedy nějakou nevyzrálou hysterickou paní, co tě takhle citově ždímá... ¨Netřeba ale generalizovat. Tak jako nejsou všichni chlapi prasata a tupci, tak nejsou všechny ženy hysterické krávy. Je to hodně o tom, jaké vlastnosti se dají vyrůst v tom kterém vztahu. V jiném by byla třeba jiná témata...

  Bře 16, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama