Proč mám šedý zákal ?

Toto onemocnění oka se projevuje zákalem oční čočky. Čočka postupně ztrácí svou průhlednost, takže čím dál více poškozuje zrak. Prvními známkami je mírné zatemnění zraku, vidění teček nebo drobných černých skvrn a dvojité či vícenásobné vnímání předmětů.

emocionální blok

Při této nemoci má postižený dojem, jako by měl oči přikryté nějakým závojem. Nemocný člověk má tedy zamlžený přehled o tom, co se kolem něj děje. Než aby někde viděl nezdar nebo něco, co končí, ra­ději nevidí vůbec. Je-li katarakta vnitřní, znamená to, ze člověk nechce mít přehled o tom, co se děje v jeho nitru, aby si nemusel přiznat svůj vlastní neúspěch. Vnímá tak život bez světla, jako temný, což u něj způ­sobuje smutek a zasmušilost.

 

duchovní blok

K pochopení duchovního bloku, který ti brání naplnit nějakou důležitou potřebu tvé bytosti, by sis měla v duchu položit otázky uvedené na konci knihy. Jejich zodpovězení ti poskytne podrobnější upřesnění skutečné příčiny tvého fyzického problému.

Zdroj: Lise Bourbeau - Význam nemoci, nakladatelství Eugenika

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele tlapka
  tlapka (anonym)

  Od dětství špatně vidím, šilná myopie, nyní mám šedý zákal a většiou mám špinavé brýle. Je to od hlavy: Nechci kolem sebe vitět, co se děje. I v době, když jsem viděla formálně přesně, jsem zrakovou realitu nerozeznávala.

  Lis 13, 2013
 • Obrázek uživatele adastra
  adastra (anonym)

  Oči jsou zrcadlem duše. Když člověk nevnímá svět kolem sebe jasně, jestliže jej nechce vidět v jeho ostrosti, která ho zraňuje, podvědomě zavře "okenice", aby nemusel vidět to, co nechce. Může to také znamenat, že vnitřnímu světu je třeba dodat jasnosti a ostrosti; proto se vnější svět zamlžil a jeho kontury se rozmyly. Řešení lze nalézt v odpovědi na otázku, jaký chybný vnitřní postoj kalí jasný pohled poznání, že vše, co se děje, je pro mne dobré a pro můj vývoj správné.

  Čer 20, 2014
 • Obrázek uživatele šlapka
  šlapka (anonym)

  Od dětství špatně vidím,... Aši ši blbka, přes realitu

  Čer 20, 2014
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Příčina šedého zákalu není známá, v podezření je poškození oční čočky UV zářením.

  Čer 20, 2014
 • Obrázek uživatele Julia
  Julia (anonym)

  Dobrý večer, najde se někdo kdo by mi mohl doporučit dobrou oční kliniku v Brně? Má dvaasedmdesátiletá maminka se konečně rozhodla porazit šedý zákal a chci pro ni najít něco kvalitního

  Lis 23, 2015
 • Obrázek uživatele SáraS
  SáraS (anonym)

  Dobrý den já mám velmi dobrou zkušenost s brněnskou klinikou Gemini. Všechno probíhá standartě a když jsem měla strach, tak jsem se zeptala a oni mi na mé otázky odpověděli bez problému… jinak něco se o zakroku mužeš dozvědět i přimo z jejich stránek www.gemini.cz

  Lis 25, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama