Proč mám kašel ?

Kašel je reflexní akt vyvolaný podrážděním dechových cest, jehož účelem je vypudit hlen nebo cizí tělesa, která v nich překážejí. Následující definice se vztahuje na kašel bez zjevné příčiny, nikoli na kašel vyvolaný nemocemi, jako je astma, chřipka, rýma, zánět hrtanu a jiné.

emocionální blok

Člověka, jenž více či méně často kašle bez zjev­né příčiny, většinou něco snadno podráždí. Má velmi aktivní vnitřní kritiku. Kašel je upozorněním, že jeho srdce touží po větší toleranci, především vůči sobě sa­mému. I když podráždění vzniká jako reakce na zevní události nebo osoby, v nitru to zároveň nastartuje kri­tiku vůči člověku samotnému. Kýchání souvisí s tím, co pochází zvnějšku, a kašlání s tím, co se děje v nitru člověka.

duševní blok

Pokaždé, když zakašleš bez zjevné příčiny, si udělej čas na to, aby ses zastavila a uvědomila si, co se ti při kašli honilo v hlavě. Vše se ti v mysli míhá tak rychle a automaticky, že si často neuvědomuješ, že kritizuješ sama sebe nebo že se nepřijímáš takova, jaká jsi. To ti pak brání v tom, abys mohla řádně „na­dechovat“ život a žít jej naplno tak, jak si to přeješ. Nejsi tím, čím si myslíš -jsi mnohem víc. Od okamži­ku, kdy si uvědomíš nějakou vnitřní podráždenos, buď k sobě tolerantní tak, jak bys chtěla, aby osta byli tolerantní k tobě.

duchovní blok

K pochopení duchovního bloku, který ti brání naplnit nějakou důležitou potřebu tvé bytosti, by sis měla v duchu položit otázky uvedené na konci knihy. Jejich zodpovězení ti poskytne podrobnější upřesnění skutečné příčiny tvého fyzického problému.

Zdroj: Lise Bourbeau - Význam nemoci, nakladatelství Eugenika

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Může být i kašel alergický. Kdy není zjevná příčina = není astma, chřipka......

  Říj 28, 2012
 • Obrázek uživatele já
  já (anonym)

  ještě takto krásně popsat a vysvětlit prdění a je to dokonalé. Kam na ty bláboly autorka přišla??

  Dub 14, 2014
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Paní autorka má pravdu, není to blábol, je to rozbor kašle z duchovního hlediska a je to přesně - děkuji za krásný článek Eva

  Lis 15, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama