Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Probouzení léčivé energie

Všichni máme planoucí fyzickou a duchovní energii ve větším množství, než si uvědomujeme. Tuto energii můžeme probudit a používat ji při meditaci a v každodenním životě. Vždyť energie a světlo jsou totéž. Abychom pomohli svému zdraví, duševnímu i tělesnému; můžeme zapálit a zvětšit svou vnitřní energii, světlo a moudrost.

Cvičením k probuzení této síly je meditace o vlastním těle jako o zdroji obrovské energie. Pohodlně se posaďte v teplém prostředí, zavřete oči, nebo je nechte pootevřené. Dýchejte přirozeně a klidně. Pomalu si představujte své tělo jako úžasnou, nádhernou věc s její pokožkou, kostmi, svaly, nervy a dalšími orgány a miliardami buněk všeho druhu potřebnými pro tento zázrak života.

Toto všechno si můžete představit s tak vědeckou přesností, jak si přejete, i když realistický přístup není nezbytný. Pro léčivou sílu meditace je důležité použít jakoukoli představivost, která vám pomáhá, abyste cítili a věřili, že vaše tělo je pozitivním místem obrovské energie a nezdolnosti.

Na začátku vám velmi pomůže, když si představíte jednu buňku svého těla, vstoupíte do ní a uvidíte a ucítíte její zázračnou vitalitu. Představte si její velikost. Mohla by být velká jako celý vesmír.


Možná budete považovat za vhodné přinést do svého rozjímání trochu živelných vlastností země, vzduchu, ohně a vody - jako je plodnost nebo síla země či očišťující vlastnost vzduchu. Krásu a bohatství této jedné buňky můžete také ocenit tím, že si představíte nějakou melodii nebo jiný příjemný zvuk, či se dotknete buňky a budete vnímat její živost a pulzující sílu.

Když se budete nějakou chvíli věnovat jedné, dvěma nebo třem buňkám, postupně rozšiřte meditaci tak, abyste cítili rozsáhlost svého těla, jeho úžasnou sílu a schopnost léčit. Uvědomujte si, že jste na místě plném krásy, zázraků a nekonečného bohatství.


Potom se vraťte a dívejte se na jednu nebo několik buněk, jasných a zářících světlem. Pociťujte teplo světla. Oslavujte toto klidné, báječné místo světla, třeba si znovu představte příjemnou melodii a zvuk. Zahajte svou meditaci tak, že si představíte své tělo zářící zdravím a teplem.

Představte si a vnímejte, že každá temnota, chlad, bolest, tlak, smutek nebo disharmonie v těle nebo mysli je léčena tímto zářícím světlem, pocity klidu a míru, oslavnými zvuky. Všechny buňky jsou živé v jednotě štěstí a vřelosti. Léčivá energie a světlo miliard buněk naplňují jako paprsky miliard sluncí vaše tělo. Vracejte se k tomuto pocitu znovu a znovu a vyhřívejte se v něm.

Nakonec byste si mohli představit světlo a energii vyzařující z vašeho těla jako jasný oheň v temnotě. Můžete vidět paprsky vyzařující z vašeho těla v auře, ochranném kruhu léčivé energie. Potom se léčivá energie rozšíří, aby se dotkla jiných lidí nebo míst, zalévá je světlem a pohodou. Jste-li zkušení meditující, mohli byste se postupně otevřít celému vesmíru. Ať je vaše rozjímání jakékoli, skončete uvolněním a splynutím se svými pocity.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Mgr.Jana Hochmannová
  Mgr.Jana Hochmannová (anonym)

  Velmi pěkný článek.Vyučuji meditaci řadu let a souhlasím s Vámi, že pravidelným praktikováním meditace se stáváme spokojenějšími a zdravějšími. meditcentrum"seznam.cz

  Zář 17, 2006
 • Obrázek uživatele Hana B.
  Hana B. (anonym)

  S podobným způsobem práce jsem se setkala u mé paní psychoterapeutky, léčitelky, kterou vám mohu tímto doporučit, protože kromě snížení úzkosti již netrpím migrénami (které mne trápily od dospívání) najdete ji na rovena.info

  Pro 08, 2007
 • Obrázek uživatele Hana B.
  Hana B. (anonym)

  S podobným způsobem práce jsem se setkala u mé paní psychoterapeutky, léčitelky, kterou vám mohu tímto doporučit, protože kromě snížení úzkosti již netrpím migrénami (které mne trápily od dospívání) najdete ji na rovena.info

  Pro 08, 2007
 • Obrázek uživatele Petr Doležal
  Petr Doležal (anonym)

  Pokud máte zájem absolvovat Reconnection od skutečného certifikovaného praktika, podívejte se na www.reconnection.cz

  Bře 09, 2008

Přidat komentář

Reklama

Reklama