Největší lidské hříchy

Jsou dva hlavní lidské hříchy, ze kterých vyplývají všechny ostatní: netrpělivost a lhostejnost. Pro netrpělivost byli vyhnáni z ráje, pro lhostejnost se nevracejí zpět.

Možná ale je jen jeden hlavní hřích: netrpělivost. Pro netrpělivost byli vyhnáni, pro netrpělivost se nevracejí.


Tak jako se netrpělivost v nynějších podmínkách lidského žití ihned zmocní každého proniknutí světla a zhmotní je do strnulého díla v prostoru a čase, tak to byla také netrpělivost, která překroucením vytvořila ze života člověka žijícího původně ve shodě s řádem věčnosti nynější životní podmínky.


Kdysi žil člověk v řádu věčnosti, v ráji, a tajemství pro něj bylo zjevenou samozřejmostí. Tím, že z netrpělivosti ukvapeně uskutečnil tento řád, místo aby trpělivě spolupůsobil na jeho provádění, vytvořil čas a prostor.

Zdroj: Franc Kafka

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (117)

 • Obrázek uživatele anti
  anti (anonym)

  Největší hřích lidí všeobecně je,že věří církvím jako nějakým rozhřešujícím zastupitelům na zemi.Hovadina první kategorie.Církve jsou největší rabiáni s rukama od krve a s mozoly od počítání mamonu ,v neposlední řadě s morálkou,se kterou by je nevzal ani Lucifer jako palivo pod kotle.

  Feb 22, 2015
 • Obrázek uživatele no
  no (anonym)

  Největší hřích lidí...a co jako?

  Feb 22, 2015
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Před Velkou Sametovou Revolucí jsem si myslel, že by církev mohla pozvednout všeobecně devastovanou morálku společnosti. Pak se ukázalo, že jsou jedni z nich - hlavním zájmem byly restituce, teď vydyndali prachy od státu (které platíme my všichni, i nevěřící). Vrcholem všeho je, že peníze získaly i církve, které vznikly po roce 1989 a nikdo jim tedy nic nesebral.

  Feb 23, 2015
 • Obrázek uživatele Souhlas.
  Souhlas. (anonym)

  Největší hřích lidí...Největší hřích je strašení lidí peklem, prodávání odpustků, vybírání penízků na svatostánky.

  Feb 23, 2015
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Jak kdysi řekl jeden nejmenovaný český politik: "Peníze jsou až na prvním místě". :-)

  Feb 23, 2015
 • Obrázek uživatele ShabbaTot
  ShabbaTot (anonym)

  Jak kdysi řekl jeden...ha,ha..největší rabijáni s rukama od krve jsou ataističtí vůdci,jedno zda z prava,či z leva. Třeba největší masovej vrah v dějinách lidstva Stalin-asi 50 mil obětí. Pol Pot a Jenk Xari-6 mil. obětí Hitler-2WW a 60 mil. obětí Mao ce Tung a jeho kulturní revoluce a vyvolaný hladomor-kolem 6 mil lidí, jedno mají tito největší vrahové lidstva společné-jejich režim nenáviděl církev. A toto je logika s fakty. Že byla nějaká sametová revoluce? To si pouze stará klika komunistických vládců nalezla do vlády a nikdo jiný tam již od r. 89 není. Všechno staré struktury,aparátčíci a estébáci,hroší kůže a převléknuté kabáty a kradou a kradou! Kolik zbohatlíků zde v Česku nemá předlistopadovou minulost? Ani jeden! Všechno staré kádry a jsou nad zákon,dělají si co chtějí a všechno jim projde,jejich vinou je zde v ČR nízká životní úroveň a to ještě mají tu drzost svádět na nějaký "kapitalizmus a pravici". Žádná v tomto státě nikdy nebyla. Viz Klauz a pan Zeman. Jeden šel jako do prava a druhý jako do leva ,ale v konečném důsledku se jednalo o prognostiky z předlistopadové stb školy . Že největším hříchem je strašené paklem? Tak tak také všichni zloději mohou skončit-bez rozdílu! Zde si užívají světských radovánek,ale také se může stát,že za to skončí na věčnosti v pakle a svůj mamon-peníze a moc -si tam nevezmou.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  ha,ha..největší rabijáni...Ještě přidej demokratického republikána Lyndona Johnsona,imperialistické královny Britského králvství(jen hladmory v indii 4mil),šlechtu a monarchy a jejich války o moc a plesír,počínání protestantů(odpadlíků od pravé víry)spíše ateistů v historii osidlování USa. Bombarďáka Trumana,přičemž Japonsko by jinak osvobodil SSSR.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  ha,ha..největší rabijáni...Jsi pomatený,strašení peklem?Dnes se straší zprávami z ISIS. Pravice tu prý nebyla.V rusku asi také ne.Právě řáďila tu a v zemích třeba jako azerbajdžán se jí to nepovedlo,tady se jí to povedlo,jsme dobyťi pravicí.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  ha,ha..největší rabijáni...Člověče nějak ti nesedí čísla Hitler 60 mil a Stalin 50 mil? To jako stalin vyvraždil polovinu obyvatelstva z té třetiny mužů co mu zbylo po válce ,nebo tam započítáváš i oběťi(tzn. co prošli pracovními tábory?)

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  Největší a nejhnusnější byla první světová ze strany Německa.Zavedení bojových plynů yperitu na řece Ypres,židovský vynálezce a německý nacionální fašista to komentoval slovy:"jedno na co pojdou"

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele ShabbaTot
  ShabbaTot (anonym)

  Ještě přidej...co se týče šlechty a monarchů,tak tam se jednalo také o imperialistcké choutky a náboženství v propojení s politikou-viz inkvizice a pod. Ale On si to ten Nejvyšší nahoře přebere již po svém. Ještě jsem chtěl zmínit záměrně vyvolaný hladomor na Ukrajině a 6 mil hladem umučených lidí..a to je pouze jedna malá epizodka vládnutí Stalina a jeho kliky vrahů. Co se týče atomové bomby na Japonsko,tak to byl trest lidstva a celého civilizovaného světa za nepředstavitelná zvěrstva japonské armády v ČÍně,viz Nanking anejen tam. Oni jsou totiž Číňani také lidi a stejně tak i Židé,viz zaměřovač amerického jaderného bombardéru-Enola Gay,byl to Žid a jeho slavný výrok zněl,že by si to samé zopákl velmi rád i nad Německem. Velké štěstí nacistického Německa,že prohrálo válku dříve jak Japonsko. A to by byl trest za holokaust!

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  Největší a nejhnusnější...To ještě židé bojovali za německý fašismus,což stálo v I.WW více českých životů než v druhé WW. Byl to židovský vědec Haber.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  To ještě židé bojovali za...a teď piš o fašismu ty fantasto,israel je fašistický stát

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  Židé nemají v náboženství milost a slitování.Proto mohou vražďit a podporovat války a brát nekřesťanské lichvářské úroky.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele ShabbaTot
  ShabbaTot (anonym)

  a teď piš o fašismu ty...ne,není.Nešahej mě na idol,prosím..

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  To píšu pro úplnost ne pro to ,že bych byl proti židovsky zaujatý,dokonce schvaluji i stát Israel a chápu,že nejde nepřátelům ustupovat a neválčit,ale proč si nepřiznat že útok na gazu byl preemptivní proxy válka,která zřemě rozbouchla celou ISIS i ty arabská jara.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele ShabbaTot
  ShabbaTot (anonym)

  To ještě židé bojovali za...no jestli byl Haber tím co píšeš,potom to byl válečný zločinec a vrah,ale já ShabbaTot určitě nebudu spojovat s jedním ujetým magorem celý můj milovaný Israel.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele ShabbaTot
  ShabbaTot (anonym)

  To píšu pro úplnost ne pro...ale já vím,že nejsi antisemita,ty pouze stejně jako já odsuzuješ lidské zlo a všichni lidé bez rozdílu jsou prostě v tomto stejní. A proto prosím pozor na kolektivní vinu,nelze spojovat se zločiny jednotlivce celá národ X generací po té. Já přece nebudu nenávidět Francii za Napoleona,Němce na Hitlera,Rusko za Stalina a Židy za Lenina,Goldštajna,toho zákeřného vraha,co střílet modlící se lidi do zad a Čech za genocidu na nevinných lidech během divokých odsunů...no...

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  Už je po ostřelování Gazy,navíc schválně nepřesně a s rozptylem šrapnelů do hustě osídlené oblasti,má ten prvek fašismu v sobě,nakonec při jeho zrodu musel bojovat války a útočné války jsou fašistické,má povinnou branou povinnost žen atd.,vyvýjí nukleární hlavice,mimo jinné je to i demokracie a kultrurní země a je mladá ovšem.Nejsem nijak antisemitsky ani proti izraelsky založen,ale proč když je tu řeč o hrůzách nezmínit ostřelování gazy. Jako stejnou chytristikou "pošli to kam pošli" s tím já prostě nemohu souhlasit ,válku mířenou i na civilisty.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  ale já vím,že nejsi...Proč by si měl francii nenávidět za Napoleona?TO bylo rok 1800 zaprvé a za druhé jeho vojsko bojovalo téměř výhradně jen s vojskem jiných států.Války byly vždy soustředěné do míst bitev a přes nezbytnou krutost(vlastně jatka) měli napoleonské války smysl v pádu monarchií a jejich poddanství,nevolnictví,moci zdegenerované šlechty a konec hegemonie církve nad státem a právem,potlačení moci Ruska v Evropě a rozpínavosti Pruska(na čas). Francouzi napoleona ctí,i když je stál nejvíc oběťí,stejně jako jejich vylidněnost po první světové(kterou vyprovokovalo to samé s čím bojoval Napoleon,zkostnatělá Monarchie,rozpínavé prusko)

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Menas
  Menas (anonym)

  Už je po ostřelování...Jinak v Sharpově regimentu,je zajímavé jak Ministerstvo Obrany velké británie se ještě suše a pravdivě jmenovalo Ministerstvo války.To ještě neznali onu korektnost a eufemismus a po pravdě útočné války a jejich iniciace vysíláním válečného loďstva(jak jinak když jsou to ostrované) do vzpurných zemí,naverbování expedičného vojska,přidání k nim nějakých šlechtických a buržoazních synků coby důstojníků z povolání co to beztak řídili z dálky

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  Fašismus ať už jakýkoli je největším hříchem lidstva.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Stalin je přezdívka
  Stalin je přezdívka (anonym)

  ale já vím,že nejsi...ten člověk se nejmenoval Stalin ale ????? ?????????

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele ShabbaTot
  ShabbaTot (anonym)

  Fašismus ať už jakýkoli...hmmm...takže odstřelování Gaza? Anebo spíše odstřelování Israele z Gaza? Spíše to druhé,to za prvé. Jenom na jeden zátah přes 100 000 !!!!!! arabských raket kasám. A na to mají ti utiskovaní peníze? Za druhé. OSN bych hnal na válečný soud za to,že umožňuje dělat ze svých OSN škol odpaliště těchto raket na Israel a z dětí v nich dělat živé štíty.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele ShabbaTot
  ShabbaTot (anonym)

  Proč by si měl francii...nevím proč,ale mě je tak nějak milejší Prusko,jak Franci a jeho Napoleon,který vedl válku s celým světem až do Ruska. Ale v tom se ten antikrist přepočítal,vest válku proti Rusku. Odtáhl jak spráskanýpes.Já tedy vážně nevím,na co jsou ti Franci tak hrdí?

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  nevím proč,ale mě je tak...Hledal bych zatím fašismus.Protože peníze,moc ani čest prostí vojáci ze zabíjení mít asi nemohli,pokud nebyli sadisti výchovou jak v Prusku,a to právě je Napoleonův přínos,alespoň načas odnaučit fašistické militantní státy fašismu.Důsledek je zřejmě růst vzestup lidových vrstev,chtějící změnu systému v rusku,no v německu se to moc nepovedlo,opět se to ještě 2x opakovalo.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele ivoš
  ivoš (anonym)

  nevím proč,ale mě je tak...Já sem v Ruském tažení s Napoleonem nebil,prý Rusové ustupovali a ustupovali a nakonec si sami podpálili Moskvu.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  hmmm...takže odstřelování...To je fakt téma tohleto. Hlavně že války útočníkům přinesou užitek.Nemusí u toho přeci umírat civilisté.Čím se kdo provinil,že se narodil a žije v místě.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele ShabbaTot
  ShabbaTot (anonym)

  Já sem v Ruském tažení s...já v tomto Rusům dosti fandím,že se ten národ dokáže v případě napadení sjednotit a povstat. Má to v genech a proto vím,že v případě světové války by převálcoval nejen nepřítele,agresora,ale i celou Evropu až k Atlantiku západní Evropy. Napoleon byl antikrist a služebník pakla,lucipera a jeho démonů a protože Rusko té doby byl silně věřící národ Pravoslavné pravé církve,neměl šanci. Ostatně tatktiku spálené země Rus praktikoval i proti nacistickým agresorům v 20 stol. Vyplatila se. A ještě jednu vlastnost má Ruský národ. Dále jak k Volze žádného agresota nepustí.I kdyby se přes Volhu dalo přejít suchou nohou a ta řeka byla plná mrtvol-nepřítel neprojde!

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  Hřích je fašismus,který vyvíjí zbraně a používá je na mírumilovné státy co nezbrojí.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  já v tomto Rusům dosti...Důvodem Napoleonova tažení do Ruska nebylo dobytí nebo zničení Moskvy,ale přinucení cara Mikuláše dodržovat obchodní blokádu britské monarchie a zamezit jeho rozpínavosti v polsku s spolu s pruskem si rozdělili polsko.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  Připomenout je dobré taky ruský fašismus,tedy Bolševismus,který se snažil opět sebrat samostatnost Polsku,ale v kruté 2 roky trvající válce 1919-21 byl Trocký se Stalinem Poláky poražen,ale uchvátili Ukrajinu.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  Yefim Yevdokimov, N.I.Yezhov a Lavrenti Beria a jejich angažmá na ukrajině,to jak si radili a předávali zkušenosti s sovětským fašismem což je bolševická mutace národního fašismu a vůbec to samé spřádali Polsku Trocky se Stalinem v případě prohry Polska v Polsko Sovětské válce 1919-21 by tito arciďáblové působili i na území polska.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele ShabbaTot
  ShabbaTot (anonym)

  Yefim Yevdokimov, N.I.Yezhov ...jenže zde je na jedné straně vrahounská klaka aparátčíků kolem Stalina a na té druhé hrdinství a oběti obyčejných ,prostých lidí bránících svou vlast a to byla drtivá většina Rudoarmějců. V nejednom případě i bělogvardějců válečných veteránů a to bolševika nenáviděli obvzláště.,nic jim nebránilo vstoupit do CA a bojovat proti nacistickým vrahům. Nacista totiž,kam vztoupil,tam i vraždil.Odvolávám se při tom na paměti SS sturm Batalion Wotan Kuno won Dodenburg,který přesně analyzoval,proč všude,kam vztoupila nacistická vraždící mašinerie obyvatelstvo nacisti nenávidělo a to i když v nich zprvu vidělo osvoboditele . Ze strany CA bránící svou vlast se jednalo hlavně o čistotu,upřímnost a nezkažený patriotizmus mnohdy zaplacený i životem. A né kradení,faleš,lži a politickou špínu současných postaparátčíků.kteří kudy chodí,tudy lžou a kradou. Však se ale říká-Kdo lže,ten i krade...do pakla se hrabe! Tam upřímnost není.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  jenže zde je na jedné...Bolševická fašistická revoluce byla revolucí intelektuálů. angažmá monarchistického nereformovaného carského ruska v I.WW podlomilo zcela vůli patriotů,bělogvardějců ubránit stát na morálních principech a reformovat ho jen trochu co do větších práv buržoazie a růstu podílu občanského zastoupení na vládě. Rusko sice vyhrálo v I.WW evropě svobodu a demokracii ,ale za to podlomilo pravicový řád ve vlastní zemi,oslabilo armádu a nutnost i příslib reforem už nestačil už zabránit tomu že vyhrál vnitřní nepřítel,což ve výsledku vedlo k obavám německa z bolševismu a růstu nacistů a nezasáhnutí Ruska dříve před vzrůstajícím zbrojním potenciálem nacistů.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  jenže zde je na jedné...Co ale vehnalo němce do náručí nacistů a rusy do náruče bolševiků?No co?

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  Co ale vehnalo němce do...Bismark byl ten co způsobil fašismus a nacismus a celá pruská vojenská škola,stejně tak fašistická koloniální anglie a nakonec i fašistická revamšistický napoleonská třetí francouzská republika.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele ShabbaTot
  ShabbaTot (anonym)

  Co ale vehnalo němce do...šmankote....!Snad to není Žid? Na jedné straně Lenin a na té druhé lichva německého Žida a naturalizmus toho amerického? Ne...tomu nevěřím. Evropa,ten evropský válečnický obr žil již od dob temného středověku svýma genama a sounáležitostí ,která volala po válce a imperializmu. A s tím Žid a Israel přece neměl nikdy nic společného. Právě že naopak,byl pronásledován a evropanem nenáviděn a to tak,že byl nežádovcí,nepřející a nevítaný a to tak,že všude! A nebyl to snad evropan,který byl z 95% negramotný a blbej jak tágo na jedné straně a Žid,který pocházel z indoperské lokality a proto mimořádně vzdělaný a inteligentní s rozhledem,protože je v Judaizmu Bar Micmah a tam se od 12 let MUSELO umět číst a psát. A zde se v Evropě střetávala kultura vzdělanosti a inteligence,rozhledu a gramotnosti s literárním odkazem starodávných předků s primitivem ,tím evropanem,který měl tak mizernou životosprávu,že nebyl schopen ani položit stočený kabel do homole,.šmankote! Jistě,že se mu dařilo LÉPE. A proto přišla nenávist a zlo,od středověku a jeho pogromy,až po 20 století a jeho pogromy a holokaust,ještě v Rusku kozák vraždil Žida v 20 století aprimitivní křestanský polák vraždil Žida ještě po světové 2 válce. Ne Ivoš. Za nacizmus a inperializmus si může Evropa sama s tím Žid a Israel nemá nic společného. Podívej na Britskou vlajku.....je snad toto dílo Žida? Naštěstí byla ale Británie ve svém kolonializmu nositelkou demokracie a svobody a všude,kam Brit zavítal se na něj vzpomíná v dobrém. Tam byla snaha i lidství. Narozdíl od Německa a Rakouska z něhož přišel hitler. Mnoho evropských národů proto nenávidí Němce až do nynějška a to i když si Němec sype popílek na hlavu a za nacistickou minulost se stydí. Jenže tam je vyrovnání s minulostí...že?....

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Menas
  Menas (anonym)

  šmankote....!Snad to není...Vyčerpávající,vysvělteno kdo za to může,je to negramotný evropan.Já mám dojem,že za to může protestantismus spojený s imperialismem a nacionalismem.Nakonec nejvíce válčili britové a prusové,sice historicky nebyli hegemony co do prvenství koloniální velmocim,ale po té co porazili spojené franko španělské lodě v bitvě u trafalgaru pod vedením adminára nelsona,který zemřel a pak ho strčili do sudu s rumem,kde přečkalo jeho tělo v dobrém stavu aby se nad ním mohla dobře přečíst z knihy common prayers a byl tak řádně vypraven po smrti jak se sluší a patří na anglického sira. V druhém anglickém impériu(neplést s třetí německou říší,byla to druhá anglická říše 1815-1915) po té co prusko za fridricha velkého vyválčilo v sedmileté válce v roce 1763 kolonie na francii a tím pomohlo anglii založit pozdější bezkonkurenční koliniální hegemonii na úkor francie,se anglie dál nemilosrdně prosazovala a válčila s kdekým,potalačovala rebelie,vyháněla jiné kolonizátory dovnitř státu jako třeba boery z Kapského města,podporovala pirátské indické společnosti v exportu v číně zakázaného opia do číny a šířila anglickou kulturu a anglikánsktví misionáři,kteří byli v dotyčných zemích často dříve než armáda. Ve válce za nezávislost USA na británii,jim porážku v 7 leté válce Francie osladila a dovozem zbraní američanům a největšími vojenskými ztrátami ze všech bojujících stran(na pár mrtvých za svobodu se ve Francii nikdy moc nehledělo)což přispělo spolu s ochotou Francie vyhlásit osamoceně válku Anglii k samostatnosti Usa. Po svržení monarchie ve Francii se anglie celkem 4 krát utvořila koalici ,aby vrátila opět monarchii do Francie. Po prohrané válce rakouska v bitvě u Sadové 1866 a porážce Francie 72 se prusko stalo hegemonem Evropy a tím i zůstalo.Tudéž politika GB mít za spojence Prusko se mu zle nevyplatila v I.a II. světové válce,kdy v první británie musela žádat pomoc svých kolonií a posléze jim musela garantovat samostatnost a v druhé světové už británie bojovala o holý život protože neměla na to porazit už sjednocené německo spolu spojené s japonskem na obou frontách a spoléhala se akorát na smlouvu s USA.Francie byla od porážky Pruskem revanšistická,podlomená a Británie tak málem přišla o samostatnost načež odvěké nepřátelství zabránilo k francií způsobilo i liknavost přijít jí na pomoc včas jak v prvé tak v druhé světové.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  šmankote....!Snad to není...Máš to posunutý směrem do Ruska a na Ukrajinu,to ale není Evropa,tam ano bili negramotní chudáci a mužici a neustále jen bojovali ve válkách ,umírali hladomorem a jejich krutý život občas vybublal proti neviným a udělalali místní pogrom,který,ale byl místního rázu,a spíše šlo o rabování než o zabíjení(i když pár lidí většinou zabili,ale tak 2-10 spíš méně),proto také spousta ukrajinských štetlů zůstala před němci ,protože tvrdila ,že za první světové též byli němci na ukrajině a nikoho nezabili a považovali zprávy o vraždách němců na židech za šířenou poplašnou zprávu bolševiky,aby se vystěhovali.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele ivoš
  ivoš (anonym)

  Ještě větší krutost čnící snad i nad holocust(a to tím,že to hlad v británii byl řízen stálou imperiální vládou ,která se do tohoto stavu vyvinulo po stletí vývoje krutosti) svou podlostí k bližním a přátelům ,kteří byli na své zemi,narozdíl od židů,kteří byli sami ze svého přesvědčení jiní a neasimilovaní,neintegrovaní,nepřizpůsobiví,což podnítilo nekalé živly v německu chopit se moci a vylít si na nich zlo. Tak to byl hlad v Irsku,necitelný,bezhohledný,vyznačující se imperiální krutostí cynisimem ,účelovostí až epickou koloniální krutostí a neadekvátností.

  Čer 02, 2016
 • Obrázek uživatele ShabbaTot
  ShabbaTot (anonym)

  Ještě větší krutost...máš v mnohém pravdu a důkaz toho je Luther. Nejdřív,když chtěl,aby německý Žid skákal,jak on pískal,byl Israel vyvoleným Božím národem z něhož vzešel Kristus a ten byl také Žid,stejně jako panna Maria a první apoštolové,ale jak si Israel v Německé zemi nepodrobil-ihned to byl zaprodanec pakla a služebník lucipera a satana. To samé i jinde v Evropě.Judaizmus je totiž konzervativní vyznání,které dosti lpí na tradicích a nenechá si do nich zasahovat od blba a proto byl Žid ihned prohlášen za nečistého a vedena proti němu křestanská svatá válka. No...bylo v tom propojení politiky a náboženství a taky bledá závist,že se ten vzdělaný Žid měl vždy lépe a taky se mu tak dařilo. A proto byl vyobcován z veřejného života a zakázáno provozování řemesel. Jediné,co mu bylo povoleno byl obchod a správa financí . Toliko tedy k neasimilaci a neintegrování Židů. Od si prostě vždy lpěl na své víře a nenechal se nikým ovlivnit a nikomu nelezl do zádele. A to vyvolalo zlost u Luthera,který by měl být postaven před soud v Haagu,protožejich nechal několik stovek upálit.

  Čer 03, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  máš v mnohém pravdu a...Luther byl hodně zklej,das is recht.Osobně dávám přednost jiným.Třeba Johanku z arku.

  Čer 03, 2016
 • Obrázek uživatele Menas
  Menas (anonym)

  Mohli by jsme menovat Genocidu ve Rwand2,uměle vytvořenou nenávist Holanďany dosazenými Tutsiji do vládnoucích pozic nad většinovými v převážně domácími Huty.To vedlo po převzetí patronátu země(společně s ekonom. problémy jak jinak)liknavými peacemakerskými a alibisticky pouze lacině diplomatickými francouzi a později UMPROFOR pod vedením frankofoního kanadského generála D. k eskalaci konfliktu ,a genocidy milionu tutsijů.

  Čer 03, 2016
 • Obrázek uživatele Ivoš
  Ivoš (anonym)

  máš v mnohém pravdu a...Židé konvertovali k jiným náboženstvím,pravda židovské nábožebnství má jistě výhodu v propracovanosti,ale nějak extra,že by poskytovalo lepší náboženské školy společenského vzdělání než třeba křesťanské školy ve středověku a raném novověku.Jistě po reformaci se ten model ješiva aplikoval na reformované školy,každý byl rovnocenný ve víře a měl stejné povinnosti k znalosti písma ve vlastním jazyce a taky k uskutečňování víry činy,do té doby měli pravda židé výhodu(o kterou se ale nepodělili) že měli knihu knih a ve svém jazyce ji probírali s rabínem a mezi sebou,to je spojovalo,zatímco spoluobyvatelé válčili o pravou víru,neměli kázání ve svém jazice(katolíci tuším v latině),takže tomu kolikrát nerozuměli.

  Čer 03, 2016
 • Obrázek uživatele ShabbaTot
  ShabbaTot (anonym)

  Luther byl hodně zklej,das...Johanka z arku byla potrefená matrona.Její nadpřirozené vize jsou dle mého názoru psychoporucha a na to jsou i diagnozy. To dle mého názoru nemělo až tak velký vliv na vývoj staleté války ve Francii.Tam se vírou a Bohem oháněl každý a to i včetně Angličanů Nejdůležitější byla dle mého názoru prostě ta vzpruha,že se tam najednou zjevila pěkná ženská a protože většina chlapů a to i v tehdejší době má takové ty představy,že když vidí nějakou ženskou,ihned si ji představují nahatou,..prostě najednou se tam jedna pěkná,mladá a prsatá zjevila a mužné vojsko mělo svůj idol a protože myslelo penisem,bitva o Franci byla rozhodnutá. Stačí se podívat na film Johanka z Arku,když se tam Johana oběvila,najednou byl drtivý útok francouzů a totální blitkrieig,který Brita ihned porazil.

  Čer 04, 2016
 • Obrázek uživatele erasonebezpecny
  erasonebezpecny

  Největší lidské hříchy a největší lidské Hříchy dnešní doby...

  Čer 04, 2016
 • Obrázek uživatele ShabbaTot
  ShabbaTot (anonym)

  Největší lidské hříchy...jeden z největších hříchů je krádež! A proto at je ŘKC vše vráceno a bez daní. Jak si nemenklatura kradla privatizací,až vše rozkradla a ty peníze jsou nyní ve Švýcarsku a nikdo se k nim nehlásí,protože musíbýt čistá jak lilije nemyslí,že si ten svůj hamomamon vezme na onen svět. Většinou se totiž jedná o staré dědky a můžou co moment zaklepat bačkorama ,no.. Belzebub,luciper a satanáš již mají připravené pěkné smradlavé místečko pro všechny nacisty,neonacisty a zloděje jedno od kud.

  Čer 04, 2016
 • Obrázek uživatele ShabbaTot
  ShabbaTot (anonym)

  jeden z největších...je to místo kde je skřípění zubů,kde nářek nekončí a červ nezmírá,paklo a plameny pakelné na věky věkův ! Kajte se vy dobytci a čiňte pokání chátro,jinak skončíte na věky věkův v pakle! Člověk je pyšná shnilina a hříšný pyšník,...

  Čer 04, 2016

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama