Reklama

Naši starší bratři a sestry - Stromy

Stromy jsou dýchající živé organismy s kůží, žilami, oběhovým systémem a nervy. Mohou pociťovat bolest, mohou se radovat. Mají velké paranormální schopnosti a uzdravující léčivou sílu. Dokážou komunikovat s lidmi, působit ozdravně na jejich duši i tělo, mohou ovlivňovat charakter člověka, poskytovat mu útěchu atd.

Ještě před dvěma sty lety měli lidé opravdu hluboký vztah ke stromům: když se narodilo dítě, zasadili rodiče v zahradě strom. Často byly strom a dítě symbolicky propojeny-placenta byla zasazena spolu se stromem. Někdy byl také strom zaléván vodou z první koupele dítěte. Mezi dítětem a stromem byla vytvořena doslova sympatetická tajemná vazba: Když dospělé dítě odešlo z domu a ochořelo, strádal také strom. Když však strom bujně rostl, byli rodiče přesvědčeni o tom, že i jejich dítěti se daří dobře. V Čechách panovalo dokonce přesvědčení, že duše dítěte v noci odchází z jeho těla a vchází do stromu.

Jakým způsobem lze tuto sympatetickou vazbu vysvětlit? Stejně tak jako lidé považují některé osoby ze svého okolí za sympatické a jiné za méně sympatické, panují podobné tajuplné mechanismy přitažlivosti či odpudivosti v celé přírodě. Vše je vzájemně propojeno. Tato spojení existují také na úrovni rostlin. Bylo proto velmi důležité vybrat pro novorozené dítě správný druh stromu, který by s dítětem vytvořil harmonický soulad a který by podporoval rozvoj jeho vrozených schopností.

Tímto magickým aktem jsou dva živé organismy propojeny a korespondují spolu celý život. Tak mohl strom zrcadlit zdravotní stav dítěte.
Esoterická tradice, že všechny živé organismy jsou obklopeny energetickým obalem, který řídí všechny subtilní životní pochody fyzického těla člověka, je již dnešním "moderním a vzdělaným" lidem k smíchu. Velkým překvapením byl tedy objev šesti ruských vědců z univerzity v Kazachstánu, kteří v roce 1968 zveřejnili následující zprávu:
Všechny živé organismy - rostliny, zvířata i lidé - mají nejen fyzické tělo, skládající se z atomů a molekul, ale také energetický obal.

Jasným důkazem této skutečnosti byly Kiriljanovy vysokofrekvenční fotografie, na kterých jsou v podobě sršících barevných svazků jasně zřetelná elektromagnetická pole, která obklopují všechny živé organismy.

Reklama

Jdeme-li na procházku do lesa, můžeme vnímat, jak energetickým obalem našeho těla proniká energie stromů. Energetické obaly lidského těla a stromu se vzájemně prolínají, zaplavují se a vyrovnávají. Z lesa se pak vrátíme posíleni, vzpruženi, plni nových nápadů a životní síly. Díky této zkušenosti začali lidé již dávno označovat les za "pramen mládí". Strom byl ve všech kulturách považován za symbol života, byl posvátný a naši předkové vnímali strom jako praotce lidského pokolení.

Zdroj: Aura stromů léčí - Manfred Himmel

Reklama

Komentáře

Justina (Út, 29. 8. 2006 - 15:08)
Dnešní ochrana stromů je velmi povrchní, neuvědomujeme si moudrost a kolektivní vědomí stromů, jejich vliv na naši planetu, je čas se probudit.
Katy (Pá, 29. 9. 2006 - 11:09)
mám svůj strom, je to starý, zdravý dub,má staré keltské jméno Cedrik,chodím k němu často, komunikujeme spolu, cítím jak je rád, že jsem přišla.
Teiwaz (Pá, 29. 9. 2006 - 14:09)
Nám roste na dvoře obrovský prastarý ořech a mým stromovým znamením je podle keltského horoskopu právě ořešák. Často si k němu chodím sednout na lavičku, opřu se zády o jeho kmen a je mi s ním krásně. Stromy jsou něco přenádherného a vždycky když vidím, jak někde někdo zbytečně strom porazí, bolí mě z toho srdce.
Návštěvník (So, 30. 9. 2006 - 07:09)
Katy je to tvůj pocit,tomu dubu to je jedno.Mysli si co chceš,znám stovky udatných stromů,je to můj obor,viděl jsem největší platan na světě,nejstařší olivu,vylezl jsem přes 50 metrů na jedli,bohužel komunikovat za stromem,to je utopie.Že se člověk cítí lépe,jakousi energii o tom jsem přesvědčen.
MR. GREEN (So, 30. 9. 2006 - 07:09)
Nikdo se zde nezastane nebohych bonsaji, jejich koreny a vetevky jsou po dlouha leta systematicky a sadisticky prostrihavany!
Utrpeni techto nebohych tvorecku je neustale a celozivotni a vyzaruji pouze bolest a depresi! Jako kdyby nekdo malym detem prstiky ustrihaval, tyto bonsaje nezmerne trpi a nemaji zastani!!!
rozkolnik (St, 31. 12. 2008 - 14:12)
po cestena svojej obvyklej prechádzke mám, sktorými sa vždy pozdravím 2 prastaré bukyNa svojej obvyklej prechádzke mám 2prastaré buky,pri ktorých sa vždy zastavím ,pzdravím sa s nimi ako s priateµmi apoprosím o energiu.Vždy sa potom cítim veµmi pokojnne.


milena (Čt, 12. 3. 2009 - 15:03)
já věřím že stromy žijí a jsem pověrčivá pokud se stromu ublíží a to tak že jsi příjde člověk ke stromu a uřízne ho v nesprávný čas a to v červnu nebo v srpnu a nedodrží čas spánku tj listopad až unor tak se stromy pomstí - bud na člověka spadne strom nebo ho těžce zraní.
co.rine (Čt, 12. 3. 2009 - 23:03)
Ahoj,když jdu se psy chodím na louku k ohromné staré lípě.Stojí sama s bezinkou na kopci,a až na menší malérky po vichřicích se statečně drží.Vítám ji na jaře a loučím se s ní na podzim,i když k ní chodím i v zimě.Ona tam stojí a v její přítomnosti-zrovna jako v lese-nejsou starosti.Jednou jsem k ní přišla v létě-zrovna s traktorama obraceli sena okolo,ale asi ve 20 metrovém okruhu od ní bylo úplné ticho a takový zvláštní klid-jako když je kolem ní poklop.Taky mne soused poslal k jasanu,že léčí-dobelhala jsem se k němu s bolavým kolenem a asi 10 minut jsem na něm koleno držela-a přestalo úplně bolet.Ale po několika metrech mě rozbolela kyčel :)
Jana (Pá, 13. 3. 2009 - 09:03)
Máme ve stráni nad zahradou pár borovic, já jsem si jednu vyhlédla a pravidelně k ní chodím, objímám ji. Je vysoká, silné větve, a vždycky mám pocit, že po tomto obřadu mám absolutní klid na duši. Ještě po cestě zpátky posbírám pěkné kamínky (nevím, kde se tam pořád berou) a donesu si je domů - mám takovou ošatku, kde je shromažďuji nebo je poházím po zahradě.
Pavla (Čt, 17. 12. 2009 - 08:12)
Katy je to tvůj pocit,tomu...Možná jste toho hodně viděl a nastudoval, ale zkuste nacítit to, co je uvnitř. Zastavíte-li se a ztišíte, a budete chvíli jen vnímat, budou komunikovt i s vámi.
Leoš (Čt, 17. 12. 2009 - 10:12)
Na jaře a během vegetace, strom obejměte, přiložte ucho a zavřete oči. Nedá se popsat ta slast, příjemné, sklidňující a uzdravující
Jitka (Pá, 19. 6. 2020 - 14:06)
Máme na malé zahradě docela dost vzrostlých stromů - jabloně, třešeň, javor. Ten celodenní zpěv ptáků je překrásný. A ve vedru stín neocenitelný.
? (Pá, 19. 6. 2020 - 14:06)
A co s tím chceš dělat?
Reklama