Křesťanství

Křesťanství je založeno na životě Ježíše Krista a představuje největší náboženství na světě, s více než 1,5 miliardou věřících. Ježíš byl Žid, který se narodil kolem roku 7 př. n. 1. a který hlásal, že království Boží přijde v budoucnosti, ale že se už také projevuje v přítomnosti.

Přestože se Ježíš považoval za naplnění židovského Starého zákona, odmítl židovské očekávání nacionalistického mesiáše. Místo toho přišel na zem jakožto Syn Boží, mesiáš, jenž může odpouštět hříchy a bude vystupovat jako konečný soudce na konci času.

Ježíš předložil "novou smlouvu", která zdůrazňovala, že ti, kdo v něj věří (a prostřednictvím něj v Otce), budou zachráněni před smrti.

Evangelia zaznamenávají tuto "dobrou zprávu", že Ježíš, který byl plně člověkem a plně Bohem, zemřel na kříži, aby odčinil hříchy svého lidu. Po své smrtí a pohřbení byl Ježíš vzkříšen a zjevil se mnoha svým stoupencům. Po svém pobytu na této zemi se Ježíš vrátil k Otci.

V životě jeho stoupenců se teď aktivně projevuje Duch svatý (třetí část Trojíce, jež tvrdí, že je jeden Bůh ve třech osobách: Otec, Syn a Duch svatý). Víra v Ježíše Krista křesťany ujišťuje, že jejich hříchy jsou odpuštěny, a slibuje jim věčný život v nebi.

Křesťanství se vyznačuje požadavkem, aby se věřící změnili a dodržovali přísné mravní poselství, které zdůrazňuje milovat nepřátele, konat dobro vůči lidem, kteří člověku ubližují, a chovat se k bližním tak, jak si člověk přeje, aby se ostatní chovali k němu.

Křesťanská etika vyžaduje, aby věřící soucítili se slabými, nemocnými a nesvobodnými. Od učedníků, kteří z lásky k Bohu chtějí plnit jeho vůli, se očekávají dobré skutky zde na zemi. Přesto nikdo nedosáhne dokonalosti a musí najít odpuštění a věčnou spásu skrze víru v Ježíše Krista.

Zdroj: G. Kenneth West - Dobrodružství psychického vývoje - Kapitoly z vývojové psychologie, nakladatelství Portál

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (68)

 • Obrázek uživatele rudolf
  rudolf (anonym)

  Kristus je najvyšší slnečný duch.Vtelil sa do Ježiša Nazaretského v 30 roku jeho života.

  Pro 28, 2002
 • Obrázek uživatele Patricia
  Patricia (anonym)

  Rudko, dakujem Ti za dobre pobavenie - skvely vtip.

  Led 03, 2003
 • Obrázek uživatele PRAVDA
  PRAVDA (anonym)

  Ježíš Kristus je Syn Boží, ne žádný sluneční duch.

  Led 03, 2003
 • Obrázek uživatele rudolf
  rudolf (anonym)

  Hm,ako som to pochopil z literatúry,tak slovo syn a slnko majú podobný slovný základ,

  Pro 12, 2004
 • Obrázek uživatele Nicol
  Nicol (anonym)

  buch je mocny verte tomu i kdyz na nej neverim

  Lis 03, 2006
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Nicol, a gramatika je taky mocná, věř tomu!

  Lis 03, 2006
 • Obrázek uživatele Jenda
  Jenda (anonym)

  Ja som boh sam sebe, nebudem mať iných bohov nadomnou. Amen

  Lis 03, 2006
 • Obrázek uživatele Lucka
  Lucka (anonym)

  ahoj všem, našel by se tu někdo, křesťan, kdo by mi pomohl s mojí prací?Je to práce o rozdílech mezi křesťany a ateisty, jednalo by se o vyplnění dotazníků a odpovězení na pár otázek. Pište prosím na mail A-Leila"seznam.cz

  Črv 09, 2008
 • Obrázek uživatele koji
  koji (anonym)

  Byl Ježíš člověk, mýtus nebo Bůh? Po celém světě během staletí bylo mnoho napsáno o náboženství, jeho významu, platnosti a přínosu pro lidstvo. Zvláště na Západě bylo popsáno hodně papíru spekulacemi o povaze a historickém pozadí hlavní postavy západních náboženství, Ježíše Krista. Mnoho lidí se pokoušelo vypátrat Ježíšovu totožnost a vytvořit životopisnou črtu, která buď podpírala víru nebo odhalovala lidštější stránky tohoto bohočlověka, které jej k nám přibližují. Je zřejmé, uvážíme-li strávený čas a energii na toto téma, že křesťanství a jeho legendární zakladatel hrají velmi důležitou roli pro západní myšlení a kulturu. Navzdory velkému množství této literatury, která je nepřetržitě vydávána, veřejnost jako celek má vážné mezery ve formálním a širokém vzdělání, pokud jde o náboženství a mytologii a většina jedinců je v této oblasti zcela neinformovaná. Co se týče například křesťanství, mnoho lidí je ve většině škol a církví učeno, že Ježíš Kristus byl skutečnou historickou postavou a že jediný rozpor o jeho osobě spočívá v tom, že někteří lidé ho přijímají jako Syna Božího a mesiáše, kdežto druzí nikoli. Avšak zatímco zuří tato debata, je dnes zcela evidentní, že tento spor není vůbec důležitý. Pro většinovou populaci se může zdát být šokující, že vytrvalý a hluboký rozpor v této věci je o to, zda osoba jménem Ježíš Kristus skutečně existovala. Ačkoli tato debata nemusí být z publikací, běžně dostupných v lidových knihkupectvích, zřejmá, když se na tento problém podíváme více zblízka, zjistíme, že existuje obrovské množství literatury, která logicky a inteligentně ukazuje, že Ježíš Kristus je mytologická postava, stejně jako ostatní řečtí, římští, egyptští, sumerští, féničtí, indičtí nebo jiní boholidé, kteří jsou všichni považováni spíše za mýtické než za historické postavy.

  Črv 16, 2010
 • Obrázek uživatele Luboš
  Luboš (anonym)

  Kdyby Ježíš zjistil co zbylo z jeho ideálů za frašku,tak by asi znovu s holí šel vyčistit chrámy od lidí co tam nemají co dělat...

  Črv 16, 2010
 • Obrázek uživatele Jan
  Jan (anonym)

  Křesťanství stojí na dvou základních pilířích. Tím nejdůležitějším pilířem je peklo. Bez pekla by nemělo náboženství smysl. Pokud bys jenom umřel jako zmizel, zanikl, tak toho by se nikdo nebál. Ale když křesťané člověka dostatečně vystraší, že peklo reálně existuje, už ho mají zčásti zpracovaného. Dalším pilířem je hřích. Křesťané začnou vyjmenovávat, co všechno je hřích, takže se v tom každý najde. I když jsi nikoho nezabil, i když jsi nic neukradl, tak určitě jsi někdy onanoval a už to je hřích, tím spíše další sexuální hříchy jako třeba když jsi měl holku před svatbou. Většina lidí měla sex před svatbou a většina lidí někdy masturbovala, takže vidíš, je to jasné, z pekla není úniku. A když tě křestané dostatečně vystraší, a vyvolají pocity viny, hříchu atd., tak ti řeknou, že jen u nich najdeš z toho řešení a záchranu. No a pak už postupují podle naučeného schématu, kterému říkají evangelizace. Naslibují ti hory doly, budou ti tvrdit, že mají osobní vztah s Ježíšem a budou ti tvrdit, že Bůh uzdravuje, že tě spasí atd. Pak začneš chodit do jejich sborů. Budeš zvedat ruce a zpívat haleluja. Ale pokud budeš pozorný, přijdeš časem na to, že jim nefunguje nic z toho, co deklarují. Když do toho začneš šťourat, budou ti říkat, že málo věříš... Prostě musíš vypnout mozek a slepě věřit a dělat, co ti řeknou. A pak se po smrti dostaneš do nebe...

  Pro 19, 2015
 • Obrázek uživatele sweetji
  sweetji

  Křesťanství stojí na dvou...Máš smůlu, tak to s křesťanstvím není. To jsou pouze interpretace některých církevníků.

  Pro 19, 2015
 • Obrázek uživatele Jan
  Jan (anonym)

  Co z mého textu není pravda?

  Pro 19, 2015
 • Obrázek uživatele mima
  mima (anonym)

  Skoro pravda :-)Křesťanství možná ano, ale víra v Boha je založená na lásce. Bůh odpouští, miluje i s chybami. Ví jak je to s člověkem, nejsme anděle. Naopak, pokud uděláš něco špatně tam v nitru zabliká kontrolní věž ty si uvědomíš, že jsi jednal špatně je Ti to líto, nechceš to dělat..... ( Pavel píše v Bibli, chci činit dobře, ale drží se mě zlo... ) je pro Tebe odpuštění. Pokud, ale je v Tobě něco, co Tě navádí konat zlo, není Ti to líto, naopak máš radost, když uděláš nějakou špatnost, ubližuješ, lžeš, kradeš, děláš násilí.......tak to je o něčem jiném. Do pekla se dostat není až tak jednoduché. To si musíš pěkně vyšlapat cestičku se vším všudy..

  Pro 19, 2015
 • Obrázek uživatele mima
  mima (anonym)

  Křesťanství stojí na dvou...Čti Bibli a zjistíš jaké těžké charaktery Bůh miloval a pracoval s nimi. Nikdo nebyl bez viny, my by jsme je hned poslali do horoucích pekel, kdežto Bůh jím nepočítá jejich nedokonalost. Zde do posledního dne našeho života, bude bojovat to duchovní naše já s tělem, které jednou zde zůstane. Prach jsi a v prach se obrátíš.

  Pro 19, 2015
 • Obrázek uživatele sweetji
  sweetji

  Čti Bibli a zjistíš jaké...Přesně tak mimo, Jan to má pokroucené. Ježíš jednal zcela jinak než středověcí církevníci.

  Pro 19, 2015
 • Obrázek uživatele Draha
  Draha (anonym)

  Křesťanská víra vytváří v podvědomí sexuální bloky. Sice některé zásady křesťanství jsou dobré, ale nesmí se to vztahovat na sexualitu. Stačí dodržovat nezabiješ a nepokradeš.

  Pro 19, 2015
 • Obrázek uživatele mima
  mima (anonym)

  Přesně tak mimo, Jan to má...Bůh nám dal svobodnou vůli " vyber si mezi dobrým a zlým " To je vlastnost člověka, vyhrožovat peklem. Láska, víra v Boha vynucená na základě vyhrožování, není ta pravá láska, ta pravá víra.

  Pro 19, 2015
 • Obrázek uživatele mima
  mima (anonym)

  Křesťanská víra...Nestačí Přistoupil k němu jeden ze zákoníků, který slyšel jejich rozhovor a shledal, že jim dobře odpověděl. Zeptal se ho: "Které přikázání je první ze všech?" Ježíš odpověděl: "První je toto: `Slyš, Izraeli, Hospodin, Bůh náš, jest jediný pán; miluj Hospodina, Boha svého, z celého svého srdce, z celé své duše, z celé své mysli a z celé své síly!' Druhé je toto: `Miluj svého bližního jako sám sebe!' Většího přikázání nad tato dvě není." Pokud budeme milovat bližního jak sebe samého tak bude na světě ráj. Nebude nenávist, zloba, budeme žít bez válek, rozvodu, rodiče se budou milovat, dětí budou vyrůstat v úplných rodinách... náš záznam DNA nebude předávat dalším generacím nemoci. Malé děti budou zdravé,umírat na rakovinu nepoznají , dospělí se nebudou léčit z pohlavních nemocí. ..zdravý duch bude ve zdravém těle.

  Pro 19, 2015
 • Obrázek uživatele Jan
  Jan (anonym)

  Nikdo nevyvrátil ani jednu moji větu.

  Pro 19, 2015
 • Obrázek uživatele Borec
  Borec (anonym)

  Bůh nám dal svobodnou vůli..."Bůh nám dal svobodnou vůli..." Možná jí nějakej bůh dal tobě, ale já a většina návštěvníků této diskuse nic takovýho nezažila, takže nás z toho vynech. "vyber si mezi dobrým a zlým" svobodná volba není mezi dobrým a zlým, ale mezi tutím a tamtím, tím a oním. S nějakou dobrotou to nijak nesouvisí. "To je vlastnost člověka, vyhrožovat peklem" Tím chceš říct, že po smrti není žádný "soudce", který by dělil lidi na "spasené" a "zatracené"? A nebo tím chceš říct, že bůh nevyhrožuje, ale prostě rovnou posílá do pekla? To by už skoro bylo lepší vyhrožovat... samozřejmě za (mylného) předpokladu, že nějaký peklo/zatracení a nebe/spása vůbec existujou.

  Pro 19, 2015
 • Obrázek uživatele Borec
  Borec (anonym)

  "Pokud budeme milovat bližního jak sebe samého tak bude na světě ráj. Nebude nenávist, zloba, budeme žít bez válek..." Dokud zůstává u keců, který se neberou vážně, a udržuje se to v rozumných mezích, je tato utopie ještě jakž takž v pořádku. Problém nastane, když se to začnete pokoušet uvádět do praxe. Potom např. z lásky k bližním muslimákům si je sem nakvartýrujete po milionech a připravíte nejhorší osud svým skutečným bližním z Evropy, protože slimáci vás jako svoje bližní neberou a nikdy brát nebudou. Naopak, vyhubí vás, jakmile dostanou příležitost. Že je to naprostá utopie, to vidí každej rozumnej člověk. Jak by si měla vybírat např. žena, kterou osloví dva muži? Miluje je přece oba stejně, jako sebe samu. Má si vybírat podle toho, kdo ji oslovil dřív? Nebo snad komu ji domluvili rodiče? Nebo si snad nemá vybírat žádnýho, ale milovat se s každým mužem, kterého potká? Vždyť je miluje všechny stejně, beznohý smradlavý jakož i krásný navoněný. A oni nemůžou žárlit, vždyť chtějí dopřát milování svému bližnímu o nic míň než sobě... S takovou bysme se ani nevyvinuli. Evoluce by se nehnula od baktérie.

  Pro 19, 2015
 • Obrázek uživatele D
  D (anonym)

  "Pokud budeme milovat...... protože slimáci vás jako svoje bližní neberou a nikdy brát nebudou. Naopak, vyhubí vás, jakmile dostanou příležitost... Pokud můžu v praxi pozorovat, většina jich jde do Evropy za lepším životem, protože jejich vlastní země fungují hůře než evropské. Pokud by - čistě hypoteticky - vyhubili místní obyvatelstvo, vytvořili by nakonec v Evropě pouze repliky násilného, korupčního a bídného prostředí svých původních zemí, ve kterých nechtěli žít, a ze kterých odešli sem k nám. Jinak je též otázkou, co to je považovat někoho za bližního. Jako sousedé, kolegové, poskytovatelé všemožných služeb či pobírači sociálních dávek většina z nich funguje celkem obstojně. Pouze si o sobě samotných myslí, že rozumí veškerenstvu a jeho smyslu lépe než jakýkoli jinověrec, agnostik či ateista, a nepřejí si, aby jejich děti podléhaly vlivům okolního sekulárního světa, nebo se nedejbože sezdávaly s nemuslimy.

  Pro 19, 2015
 • Obrázek uživatele Borec
  Borec (anonym)

  ... protože slimáci vás..."Pokud by - čistě hypoteticky - vyhubili místní obyvatelstvo, vytvořili by nakonec v Evropě pouze repliky násilného, korupčního a bídného prostředí svých původních zemí..." Pochybuju, že jejich náboženství se nechává porazit pragmatickým hlediskem. Jinak by to tam nevypadalo jako teď. I kdyby nás snad nechtěli vyhubit, jejich směřování je na hony daleko od nějaký harmonický symbiózy s Evropany.

  Pro 20, 2015
 • Obrázek uživatele Jan
  Jan (anonym)

  Ještě bych dodal, že křesťanství straší nejen peklem po smrti. Což jsou věčná muka. Křesťanství straší satanem a démony už teď za života. Nejznámější křesťanští kazatelé často tímto operují. Křesťanství je náboženstvím strachu. Cílem je, abys byl dostatečně vyděšený a pak aby tě mohli zpracovat. Ty se začneš bát nejen toho, co je po smrti, ale i toho, že tě pozorují démoni. A oni mohou do tebe proniknout, když hřešíš. A pak o to více potřebuješ, křesťany, kteří tě z toho vysvobodí. Křesťanství je psychopatické náboženství. Nutí tě k neustálému sebezpytování a žene tě za tzv. svatostí, které stejně nikdy nemáš šanci dosáhnout. Křesťanství tě povede k boji proti tělesnosti. Tělo je zlé, vyvolává žádosti. Přitom to tělo stvořil Bůh, ale to se zase křesťané vymlouvají, že prý za to může člověk. Prostě je to tak dokonale vymyšlené, abys vždycky cítil vinu. A to dokonce vinu za to, že ses narodil jako člověk.

  Pro 20, 2015
 • Obrázek uživatele mima
  mima (anonym)

  "Bůh nám dal svobodnou...Možná jí nějakej bůh dal tobě, ale já a většina návštěvníků této diskuse nic takovýho nezažila, takže nás z toho vynech. %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%% Omlouvám se Borci a většině návštěvníku za mou smělost. Teď už jen za sebe, jsem ráda, že ve svém životě mám možnost ve všem se sama rozhodovat. Nikdo nemá právo zasahovat do mého svědomí, jsem to já kdo za své činy, skutky, rozhodnutí odpovídá před lidmi za mě i před Bohem. svobodná volba není mezi dobrým a zlým, ale mezi tutím a tamtím, tím a oním. S nějakou dobrotou to nijak nesouvisí. %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%% Jde o to co je tutím a tamtím, tím a oním. "To je vlastnost člověka, vyhrožovat peklem" Tím chceš říct, že po smrti není žádný "soudce" %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%% Teď jsem zmatená, jak mám odpovědět, když Tě a většinu diskutujících mám vynechat.

  Pro 20, 2015
 • Obrázek uživatele mima
  mima (anonym)

  "Pokud budeme milovat... Dokud zůstává u keců..... %%%%%%%%%%%%%% nepochopil jsi myšlenku. Pokud tak uvažuješ jak píšeš, tak se nedivím, že svět je takový jaky je. Že je to naprostá utopie, to vidí každej rozumnej člověk. Jak by si měla vybírat např. žena, kterou osloví dva muži.... %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%% To je tak složitý úkol pro Tebe být dobrý, milovat bližního.... myslíš že to co píšeš nejde vyřešit tak aby byli všichni šťastní.Vždyť v těch příbězích které nastiňuješ není zúčastněna jen žena, ale jsou tam muži, kteří pokud milují danou bytost, udělají pro ní vše i to, že ji odejde z cesty a nechá ji se rozhodnout dle jejích citu.

  Pro 20, 2015
 • Obrázek uživatele sweetji
  sweetji

  Ještě bych dodal, že...Jan tu zase načmáral pitomosti, protože věci nerozumé. Démoni jsou realita ale není třeba se jich bát. Pokud je démon demaskován, tak ho křesťan může lehce zahnat. Boj proti tělesnosti není křesťanství vlastní. Jedná se vlastně o jedovaté novoplatonistické býlí, kterým jsou některé směry křesťanství zamořeny.

  Pro 20, 2015
 • Obrázek uživatele D
  D (anonym)

  "Pokud by - čistě...: I kdyby nás snad nechtěli vyhubit, jejich směřování je na hony daleko od nějaký harmonický symbiózy s Evropany. Co to u tebe je "harmonická symbióza"?

  Pro 20, 2015
 • Obrázek uživatele mima
  mima (anonym)

  Ještě bych dodal, že...Míly Jene To jsou Tvé jediné zkušenosti o kterých píšeš. Tvoje poznání se rovná výborně upečenému kuřeti, které Ti naservíruji na talíř a ty budeš všem vyprávět jak je ono ošklivé, hnusné....protože má uvnitř kostí. To že mimo kostí má chutné maso které Tě zasytí nevnímáš. Neb dostaneš třešňový koláč, ale kvůli peckám ho vyhodíš celý a stačilo by jen pecky vyplivnout.

  Pro 20, 2015
 • Obrázek uživatele mima
  mima (anonym)

  Jene a nestrašíš se ty sám tím vším co popisuješ? Démoni zde jsou, to netřeba ani strašit, jen se koukni kolem sebe. Takový démon alkoholu, víš co všechno s člověkem udělá? Jiný démon Tě může donutit k sebevraždě.....když někdo křičí na své děti, manželku podívej se na jeho výraz na jeho oči, jak vypadá....

  Pro 20, 2015
 • Obrázek uživatele sweetji
  sweetji

  Jene a nestrašíš se ty...Nejhorší jsou náboženští duchové. S duchem jehovismu jsem se tu před léty dost potýkal. Ten teprve dovede některé lidi opanovat, o duchu islámu ani nemluvě.

  Pro 20, 2015
 • Obrázek uživatele duka
  duka (anonym)

  kardinál duka, ten se asi často postí, nejhorší jsou ty náboženský duchové

  Pro 21, 2015
 • Obrázek uživatele Borec
  Borec (anonym)

  : I kdyby nás snad nechtěli..." Co to u tebe je "harmonická symbióza"? " Řeknu to jednodušejc: nedá se s nima hromadně a dlouhodobě koexistovat.

  Pro 21, 2015
 • Obrázek uživatele Borec
  Borec (anonym)

  Možná jí nějakej bůh dal..."Teď jsem zmatená, jak mám odpovědět, když Tě a většinu diskutujících mám vynechat." Ptal jsem se, co tím chceš říct. Zní mi to jako "Bůh peklem nevyhrožuje, to dělá člověk. Bůh peklem jenom láskyplně trestá."

  Pro 21, 2015
 • Obrázek uživatele Borec
  Borec (anonym)

  Míly Jene To jsou Tvé...To by mě zajímalo, kde tam vidíš to křupavé kuře. To bys Jana stejně dobře mohla uvrhnout za mříže a pak mu vyčítat, proč si ztěžuje, když ho zadarmo krmíš. Popsal to naprosto přesně.

  Pro 21, 2015
 • Obrázek uživatele Borec nakonec
  Borec nakonec (anonym)

  Dokud zůstává u..."nepochopil jsi myšlenku." Pochopil jsem ji přesně, je primitivní a utopická. Svět prostě není tak jednoduchoučkej, jak ho vy křesťani chcete vidět, a je to dobře. Nějaký univerzální jednoduchý návody na štěstí naštěstí nefungujou. Svět je dynamickej, nezkrotnej, donekonečna záhadnej, nebezpečnej. Boj a svár je podstatou dění. Počkej si na jeho termodynamickou smrt, potom dostaneš ten jednoduchý řád, to bezpečí, po kterém tak prahneš. Nebo si počkej na tu svoji smrt. Do té doby je tu nekonečný boj.

  Pro 21, 2015
 • Obrázek uživatele Martin
  Martin (anonym)

  "nepochopil jsi...Myslím, že mnozí větu "Miluj bližního svého jako sám sebe" chápou špatně a z toho pramení všechny problémy nektritických pomahačů - Človek musí nejprve poznat a milovat sám sebe, pak může teprve pomáhat a milovat druhé. Ten, kdo sám sebe miluje a zná, tak již nikdy nepomáhá bezhlavě, protože ví, že taková pomoc vede ke špatným koncům, jak pro něj samotného (a proč by si škodil, když se miluje), tak i pro toho, komu je pomáháno, protože ten, kdo sám sebe poznat ví, k čemu vede to, když něco dostane zadarmo a bez svého vlastního úsilí.

  Pro 21, 2015
 • Obrázek uživatele Martin
  Martin (anonym)

  A problém lidí tkví právě v tom, že milují málo sami sebe. Kdyby se milovali, tak by nidky nedopustili ničení svého životního prostoru v jakékoliv podobě.

  Pro 21, 2015
 • Obrázek uživatele sweetji
  sweetji

  A problém lidí tkví...Lidi milují sami sebe nadměrně, jenže v nepravých aspektech, ne tak, jak by měli.

  Pro 21, 2015
 • Obrázek uživatele sweetji
  sweetji

  To by mě zajímalo, kde tam...Vůbec ne, jeho pohled je zkreslený. Vidí vše jen povrchně.

  Pro 21, 2015
 • Obrázek uživatele sweetji
  sweetji

  Konzistenci ve svých názorech nemají ani političtí křesťané, protože dali přednost miliardám. Nazaretský by je jako ty veksláky vypráskal z chrámu.

  Pro 21, 2015
 • Obrázek uživatele mima
  mima (anonym)

  "Teď jsem zmatená, jak... Bůh nás netrestá, Bůh dál určité zákony, nedodržení zákonu nás samo potrestá. Je to stejné jak v pozemském životě. Za nedodržení zákona neseš důsledky, následky...

  Pro 21, 2015
 • Obrázek uživatele mima
  mima (anonym)

  To by mě zajímalo, kde tam...To co píšeš je o něčem jiném. Protože tady nejde u Jana o stěžování, ale o pomlouvání. Pomlouvá lidi, kteří to myslí upřimně a kteří jsou v tom nevinně. Vytahuje jen kostí s kuřete a maso schovává pod koberec. To ten systém je špatný v církvích, který církve nastolily. Jenže v každé církvi se vždy najdou dobří lide, kteří to myslí upřímně. Bůh nejedna s církvemi, ale s jedinci. Proto žádná pozemská církev, nemá před Bohem šanci....

  Pro 21, 2015
 • Obrázek uživatele mima
  mima (anonym)

  "nepochopil jsi...Lidé tvrdí, že svět je strašný, tváří se skepticky a vůbec je nenapadne, že si všechny nepříjemnosti způsobují sami svou zbabělostí a hloupostí. Jean Dutourd

  Pro 21, 2015
 • Obrázek uživatele D
  D (anonym)

  " Co to u tebe je...V Británii s nimi hromadně a dlouhodobě koexistujeme. A Británie je i tak nejen bohatší, ale i bezpečnější zemí než ČR.

  Pro 21, 2015
 • Obrázek uživatele konečně
  konečně (anonym)

  Lidé tvrdí, že svět je...normální věta,díky mimo

  Bře 01, 2017
 • Obrázek uživatele Nápodobně
  Nápodobně (anonym)

  Co ty tady zase votravuješ...Steve. Víš jaký je rozdíl mezi katolíkem a zatuchlou fuseklí??? Žádnej..., obojí pěkně smrdí...

  Bře 02, 2017
 • Obrázek uživatele KATOLICKÁ CÍRKEV
  KATOLICKÁ CÍRKEV (anonym)

  MÁ KE KŘESŤANSTVÍ HODNĚ DALEKO.

  Bře 02, 2017

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama