Reklama

Kirlianova fotografie

Záměrem Kirlianovy fotografie - jméno je podle ruského inženýra Semjona Kirliana a jeho manželky Valentiny - je získat fotografie aury, která odhaluje mentální a tělesné poruchy lidí dřív, než se projeví nějakými zjevnými příznaky.

Podle diagnóz z fotografií mohou léčitelé navrhnout příslušné léčení od AKUPUNKTURY až po JÓGU.
Po mnoho století mystiky, duchovní léčitele a okultisty vzrušovaly aury-světélkující, záhadné kontury -, které prý obklopují lidi, zvířata, rostliny a ostatní živé i neživé předměty.

Aury údajně odrážejí celkové zdraví člověka a jejich barvy a jas se dají lékařsky vysvětlit. Z toho vychází Kirlianova vysokovoltážní fotografie a elektrofotografie. Taková fotografie prý zachytí interferenční úkazy, které vznikají při setkání vysokofrekvenčního elektrického okruhu s elektromagnetickým polem člověka neboli s jeho aurou.

Semjon Kirlian učinil tento objev v roce 1939 při opravě přístrojů v laboratoři. Z jednoho přístroje vylétla jiskra, silně se zablesklo a dostal elektrickou ránu. Když se vzpamatoval, přemýšlel, co by se stalo, kdyby mezi elektrický výboj a svou holou ruku vložil fotografický papír a udělal fotografii v okamžiku, kdy dostane elektrickou ránu.

Zkusil to a na filmu se objevily prsty lemované zářícími světelnými proužky. Manželé Kirlianovi si pak zřídili vlastní laboratoř a následujících 40 let se zabývali svými záhadnými fotografiemi.
Začali tím, že mezi fotografické desky a vysokofrekvenční elektrické náboje o vysokém napětí vložili dva podobné listy, jeden ze zdravé rostliny a jeden z nezdravé. Nepoužili k tomu žádný světelný zdroj, po vyvolání byla na fotografii kolem listu silná aura, kolem nemocného slabá.

Reklama

Vyhodnocením barev a vzorů aury se dá prý poznat, jaký je zdravotní stav člověka.

Reklama

Komentáře

Alrisha (Út, 1. 6. 2004 - 23:06)
Velmi ma zaujima prakticka otazka: Ako vyfotit cloveka, aby som mohla povedať, že to je kirlianova fotografia?
Zaujima ma to v suvislosti s dokazom tachyonizovanych latok. Po uziti tachyonizovanych vyzivovych doplnkov, alebo vody, alebo... malo by sa dat kirlianovou fotografiou dokazat, ze tie veci boli tachyonizovane tak, ze sa to prejavi na kirlianovej fitografii. Ale ako? Nikde neviem najst, ako sa taka fotografia robi :(
Ved ten rus Kirlian nemohol mat ani take vybavenie fotograficke, ako ma teraz hocaky amater.
Prosim, poradte mi....
VladoMan (Ne, 28. 11. 2004 - 14:11)
Na elektrofotografii potřebuješ zroj vysokého VF napětí, který si vyrobíš podle některého z návodu co najdeš na webových stránkách (flyback ), nebo "Rumkorfův transformátor" (nevím jak se to píše, ale má to každej kabinet fyziky), jednostranně plátovanej kuprexit a skleněnou desku (tloušťka podle potřeby - tak 2,5 až 5 mm). na stůl položíž kuprextit mědou navrch,sleněnou desku na tu měď, na skleněnou desku položíš fotofilm emulzou nahoru a na ní pak položíš vodivý objekt,který chceš fotit. (třeba i svůj prst). zdroj připojíš na měděnou plochu kuprextitu a na svůj prst (což osobně moc nedoporučuju), nebo jakýkoliv vodivý objekt. Fotografuje se v podstatě koronový VF výboj mezi měděnou plochou a vodivým objektem.
zvedavec (Po, 17. 4. 2006 - 21:04)
ahoj, prave ctu knizku ve ktere se pise, ze elektromagneticke pole, ktere se kolem vseho kolem nachazi nema prave nic spolesneho s aurou. Dochazi pry casto k jejich zamenovani. Pro podrobnejsi info si prectete Osud jako duse od Thorwalda Dethlefsena
Plant (Ne, 10. 9. 2006 - 19:09)
Hladam niekoho, kto poskytne odborne rady pri skonstruovani a zabehnuti kiril fotograf aparatury plant"centrum.sk
Rackman (St, 16. 4. 2008 - 22:04)
Jako elektronik Vam mohu rict tolik: Aparatura na "foceni Aury" ma jednu velice dulezitou vlastnost: NEFOTI AURU, ale VF ELEKTROMAGNETICKE zareni, ktere generuje sama aparatura (viz.prispevek VladoMana).Puvodne se tato aparatura pouzivala na visualizaci a mereni vyzarovacich charakteristik ANTEN :o) !Dnes na to mame specializovany SW.Ty "paprsky" jsou skutecne jen tzv. "korona", kdy elektricka energie o vysokem napeti a frekvenci diky tzv. "skin efektu" neskodne proudi po povrchu vaseho tela a neskodne se vybiji do okolniho vzduchu, ktery ma jinou polaritu.Experimentovat s amatersky vyrobenou aparaturou proto NEDOPORUCUJI !
Rackman (St, 16. 4. 2008 - 22:04)
To Alrisha: Takzvane "tachyonizovane" doplnky stravy jsou bohuzel jen vyborna finta pochybnych firem, jak z duverivcu tahat penize.A budte rada !Pokud by to totiz fungovalo jak oni tvrdi, tak tu nejsme :o)
tomas (Út, 10. 12. 2013 - 18:12)
Jako elektronik Vam mohu rict...Také jsem elektronik a naprosto souhlasím nefotí se aura, ale výboj vn zdroje který teče po povrchu předmětů. Je smutné že spousta lidí to nechápe a myslí si že je to aura. Je to ostuda, měli by to učit na základních školách. Tím ovšem neříkám že aura neexistuje. Jen tvrdím že neexistuje fotografie aury a neexistují přístroje které by ji zobrazili, to co prodávají za těžký prachy je jen jeden velký podvod to pozná každý elektronik když se seznámí s principem tohoto přístroje. Slyšel jsem že rusové mají speciální radar, který to dokáže, ovšem nezobrazí auru ale deformaci radiových vln, měří ji nepřímo..
Reklama