Reklama

Karma a léčení

Na počátku by člověk inklinoval k tomu, aby řekl:"Jestliže nějaká osoba trpí, je to její karma a člověk by do toho neměl zasahovat". Ale trochu hlubší vhled nám ukáže principy, které byly již dávno známy taoistům a které dr. Carl Jung nazval "synchronicitou". To nám říká, že bezprostřední situace, ono "teď", je rozhodujícím bodem ve veškeré činnosti jedince, ať již je to činnost mentální nebo fyzická.

Člověk má udělat správnou věc, která přísluší každému "teď". Spojte to s ideou jednoty každého jedince s celým lidstvem, která byla již vyjádřena, a vyplyne z toho, že jakékoliv "teď'" je vhodné pro čin v jeho bezprostředním okolí.

To znamená, že jestliže nějaká osoba je v nouzi, pak ten, kdo je přiveden do tohoto obrazu, nebo kdo to sám vidí, má určitou úlohu, kterou má v celkovém průsečíku onoho okamžiku sehrát. Jestliže je nějaká osoba nemocná nebo zraněna, pak vyškolený "léčitel" (za předpokladu, že se do záležitosti nevtírá: jako nezvaný a že jeho znalosti jsou odpovídající) má svou roli, kterou zde má sehrát, a má pro onu osobu učinit, co je v jeho silách. On se nachází v okamžitém "obrazu-světa" toho druhého, ale tak, že je pod vlivem jeho způsobu vidění. A tak je karmicky správné, aby v onom okamžiku došlo ke vzájemné interakci oněch dvou "obrazů světa". Řečeno krátce, při pomáháni určité osobě, která má potíže (za předpokladu daného vzájemného souhlasu, ať již slovního nebo jiného) se nejedná o interferenci s karmou.

zdroj: Duchovní aspekty léčitelství

Reklama
Reklama

Komentáře

spajkinka (Čt, 9. 10. 2008 - 09:10)
ja bich potrebovala pro manzela sehnat nemocnici kde by mu mohly visetrit sperma jenomze bez uspechu hledam a nic potrebovala bich pomoc odvaz budu vam moc vdecna kdyz mi pomuzete nevim co mam delas uz smekalova
spajkinka (Čt, 9. 10. 2008 - 09:10)
ja bich potrebovala pro manzela sehnat nemocnici kde by mu mohly visetrit sperma jenomze bez uspechu hledam a nic potrebovala bich pomoc odvaz budu vam moc vdecna kdyz mi pomuzete nevim co mam delas uz smekalova
Mosy (Ne, 24. 3. 2013 - 02:03)
Buxbiznaz-uplně nová klikačka


Potřebujete peníze, pátráte po příležitosti bez vstupních poplatků? Chcete si vylepšit svou platební bilanci a nedaří se Vám najít to pravé? Nabízím Vám časově nenáročnou činnost( max.10 min denně), kterou můžete úspěšně provádět z domova pomocí počítače a internetu. Žádné poplatky, vše naprosto zdarma a výdělky opravdu zajímavé a navíc při troše šikovnosti docela rychlé!

Jedna se o uplně novou klikačku buxbiznaz

Prvních 10 000 členu dostane premium zdarma
Zatím je zaregistrováno 8000 lidí

Počet denně reklam kolem 60+

Registrace: Pomocí Linku

http://www.buxbiznaz.com/?ref=tomik52712

Děkuju všem, kdo se registruje pomoci tohohle Linku
Marek (Po, 15. 9. 2014 - 16:09)
Jak si vydělat na...Dobrý den chtěl bych Vám představit nový způsob vydělávání peněz přes internet. Stačí mít otevřenou jejich stránku s reklamy a peníze se Vám budou přičítat. Nejde sice o velké částky ale hlavně nemusíte na nic klikat a určitě si tu vyděláte více. Je to zajímavý způsob vydělávání peněz, který zaujal i mě. Navíc ihned po registraci dostanete 30,-Kč na účet. Zda to chcete vyzkoušet, tak se zaregistrujte na:
http://www.penizezanic.cz/?ref=coudekm%40atlas.cz
. (So, 20. 9. 2014 - 12:09)
Dobrý den chtěl bych Vám...Jasně. Tak pozor na špatnou karmu, podvodníku.
Jindra (Pá, 7. 4. 2017 - 15:04)
Co je to Karma,a dá se změnit skutečně až v příštím životě? Nechci slovíčkařit jestli jde jen o užší vymezení nebo širší vymezení karmy , které lze změnit a co to je příští život (konzervativním viděním považuji příští život za něco dalšího co nás potká ještě za našeho života).
Přepólování zřejmě moderní výraz pro změnu karmy,nebo postoje k životu.Zmoudření,nebo naopak omládnutí,co kdo potřebuje.
Taky si nemyslíte,že pro většinu lidí snažících se změnit je receptem jedině potřeba jít do Ashramu,chrámu nebo uskutečnit dalekou dlouhou cestu a bez nějakého radikálního přístupu osobní změnu k lepšímu uskutečnit nelze.Že jsme Lutheránsky predisponování k jednomu nebo k druhému?
Paul (Pá, 7. 4. 2017 - 16:04)
Co je to Karma,a dá se...Karma,se dá ovlivnit v tomto životě,ale jen částečně.Většina je již určena z našich dřívějších vtělení,a ted si připravujeme to příští.Můžeme hodně vylepšit,stejně jako pokazit.
Karel (Ne, 9. 4. 2017 - 10:04)
Co je to Karma,a dá se...Karma jsou něco jako následky činů. Ofšem nejen činů fyzikálních. Podle originál východních učení je i každá myšlenka činem. Protoi se dá také karma v určité míře měnit mediatcí. Co člověk myslí, to vytváří a také tím ovlivňuje podle oněch východních nauk svůj další život.
Z tohu důvodu také páchá meditace mnoho originál východních joginů. Můžeme si toho fšimnout třebas na youtube kde jsou krásné ukázky takových meditací od originál východňárů.
Příklad?
https://www.youtube.com/watch?v=-gVPH4hKcHI

https://www.youtube.com/watch?v=0N0XxhFlivk

Samozřejmě jen malá ukázka.
hmhm (Ne, 9. 4. 2017 - 11:04)
Karma jsou něco jako...Dovolím si oponovat, ten 1. odkaz jsou poklony bohyni Lakšmí a ten 2. baohu Ganéšovi. Lakšmí má přinášet štěstí, Ganéša prašule. Jsou to jedni z mnoha mnoha indických bohů. Tyto mantry člověka/bytost nikdy nevysvobodí z cyklu neustálých zrození a smrtí. Ovšem je fakt, že drtivá většina baží právě jen po materiálním bohatství a štěstí, pak tyhle odkazy chápu.
Karel (Ne, 9. 4. 2017 - 18:04)
Dovolím si oponovat, ten 1....A tvrdil jsem snad něco o osvobození??? Kde? Nefšimnul jsem si.
není třeba se … (Ne, 9. 4. 2017 - 18:04)
A tvrdil jsem snad něco o...O tom sice nic, ale logicky, když chce tzv. léčit karmu, tak je lepší se z toho pokoušet vymanit co nejdříve. Protože štěstí a blahobyt časem stejně vedou zase k sešupu dolů...
Karel (Ne, 9. 4. 2017 - 19:04)
O tom sice nic, ale logicky,...Na to se názory různí. A to tak, že velmi. Ani samotní východňári z jejichž repertoáru termit karma pochází vždy neudilují o nějaké osvobození, ale např. o přechod mezi bytosti vyšší, např. Vidjádhary. Viz pro příklad od Somadevy, Oceán příběhů. Dílko kašmírského šivaistického kněze.
https://uloz.to/!zVtfyLPpc/somadeva-ocean-rar
https://uloz.to/!otlwqF7n15T1/soma2-rar
Kájo (Ne, 9. 4. 2017 - 19:04)
Na to se názory různí. A...No jo, no. Ale pak zase poklesnou a začne to nanovo a kdoví, ne-li časem ještě hůř.
Karel (Ne, 9. 4. 2017 - 20:04)
No jo, no. Ale pak zase...Právě že na to se názory různí. Ofšem někteří lidiškové si dělají patent na rozum a svůj osobní pohled berou jako jedinou a neměnnou realitu.
Kájo (Ne, 9. 4. 2017 - 21:04)
Právě že na to se názory...Tak to je fakt.
rr (Po, 10. 4. 2017 - 09:04)
karma je blabol, hazet sve hlouposti na osud. buh si nas srovna ve svuj cas vsechny
hejhulák (Po, 10. 4. 2017 - 09:04)
karma je blabol, hazet sve... Není to o házení hlouposti na osud, ale o zákonu akce a reakce. U křesťanů je známější pořekadlo Boží mlýny melou, nebo se také říká, co zaseješ, to sklidíš. Velmi zjednodušeně řečeno.
rr (Po, 10. 4. 2017 - 10:04)
az na to, ze ta akce a reakce je fyzikalni zakon a v ohledu moralnich zakonu tady jeste poradek neni. Nemuzeme fyziku cpat do moralky, tu musi zajistit nekdo a karma je pokusem nahradit Boha. To je ulet, my si boha nahradime,,,
Hmm (Po, 10. 4. 2017 - 11:04)
az na to, ze ta akce a reakce...patrně nějaký náběh na psychickou poruchu,vývody dávají smuysl jen pisateli
rr (Út, 11. 4. 2017 - 08:04)
Shogune, skoc si na zachod a nech nas se bavit
Shogun (Po, 10. 4. 2017 - 11:04)
patrně nějaký náběh na...Náběh? Ta už v tom jede hodně dlouho a progresivně se to zhoršuje...
Shogun (Po, 10. 4. 2017 - 11:04)
Osobně ovšem nevidim důvod, proč by měly být lidský skutky nějak posuzovány, odměňovány a trestány někým nadpřirozeným. Co se týče posmrtnýho stavu, tam není prakticky žádná šance něco takovýho zjistit, a všechny výhrůžky podobnýho ražení považuju za falešný donucovací prostředky náboženských vůdců. Pokud jde o nějakou karmu za života - nevšim jsem si, že by něco takovýho fungovalo. Co funguje, je, že když někoho naserete, nebude vás mít rád a bude se vám chtít pomstít, a naopak, když někomu pomůžete, bude ochoten pomoci zase on vám. Pokud tohle nazýváte karmou, tak budiž. Ale že by existoval nějakej všemocnej zákon trestající "špatný lidi", k tomu nevidim nejmenší důvod.
Reklama