Reklama

Autohemoterapie: terapie vlastní krví

Autohemoterapie je léčba vlastní krví za účelem zvýšení imunitní reakce organismu. Během procedury se pacientovi odebere malé množství krve, které se v některých případech homeopaticky potencuje či se smíchá s přírodním lékem a poté se opět vstříkne pacientovi do svalu či kůže.

Princip autohemoterapie:

Krev obsahuje své normální živiny- hormony, protilátky, minerály a navíc i metabolické produkty vzniklé v důsledku akutní či chronické nemoci - tzv. hemotoxiny.

Terapeuti provozující autohemoterapii věří, že znovuzavedení krve do těla posílí pacientovu imunitu, jelikož organismus musí zesílit novou imunitní odpověď na nemoc vyvolávající substance obsažené v aplikované krvi.

Aplikace autohemoterapie:

Reklama

Autohemoterapie se nejčastěji aplikuje při léčbě chronických onemocnění: alergie, dna, revmatické potíže,cukrovka,  jaterní onemocnění, ekzémy či bronchitidy.

Historie Autohemoterapie:

Lékařská historie zaznamenala autohemoterapeutické efekty od chvíle, kdy pozorovala následující jev: U osob, které utrpěly tupá poranění s tvorbou hematomů a měly současně jiné příznaky, bylo pozorováno, že v průběhu absorbce hematomu mizely také ty ostatní příznaky. Následkem tohoto pozorování začala i terapie s pacientovou vlastní krví. Léčba nejprve spočívala v tom, že se pacientovi odebralo malé množství krve, a ta se okamžitě aplikovala zpět do svalu pacienta. Tímto způsobem se vytvořil ve svalu umělý hematom. Od té doby prošla autohemoterapie různými modifikacemi a vylepšováním až do současné praxe, kdy se nazývá:provokační terapie, reverzní terapie, nespecifická excitační terapie nebo stimulační terapie.

MK

Reklama

Komentáře

Pavel (St, 9. 2. 2011 - 07:02)
Další úžasná věc, u nás tak dlouho zakázaná!!!
Petr (St, 9. 2. 2011 - 07:02)
Člověk žasne, jakými blbinami se dokážou vážně zabývat medicínsky vzdělaní lidé.
eevika (St, 9. 2. 2011 - 09:02)
Člověk žasne, jakými...Milý Petře, mě tahle blbina zachránila život (těžké astma), naštěstí - v té době se již tyhle blbiny začaly nahrazovat kortikoidy, antihistaminiky a podobnými "léky", které chronické nemoci nikdy neléčily a neléčí - pouze utlumí příznaky, což je sice dobré, ale nemoc to neřeší.
Konečně se to vrací zpět - už na to lidy přicházejí, že je to dostupná metoda - bohužel, dřív byla zdarma, teď to stojí tisíce. Ale funguje.
alt1 (St, 9. 2. 2011 - 14:02)
Doporučuju přečíst si

http://autohemotherapy.blogspot.com/2009/05/dr-luiz-moura-dvd-lecture-english.html, je to čitelné i po překladu googlem,

a případně pro silnělší povahy pár obrázků co autohemoterapií vyléčil dr. Moura:
http://www.scribd.com/doc/35522455/Autohemotherapy-Treatment-of-Scleroderma
------ (St, 9. 2. 2011 - 15:02)
A opět přispěchal alt1 aby podpořil další blbinu...
alt1 (St, 9. 2. 2011 - 16:02)
A opět přispěchal alt1 aby...:-)))
Lulu (Čt, 10. 2. 2011 - 14:02)
Dvě věci na světě jsou...Ano, jen lidé jsou tak hloupí, že nevěří svému tělu a přírodě a věří pouze zázračné chemické tabletce s vedlejšími účinky. Každé divoké zvíře ví, jak si s běžnou nemocí poradit - nežere, odpočívá nebo sežere nějakou bylinu či si líže rány svýma slinama - jenom člověk běží s každým prdem hned do lékárny.
pro Lulu (Čt, 10. 2. 2011 - 16:02)
tak běž sežrat nějakou bylinu a nerozčiluj se.
Lulu (Čt, 10. 2. 2011 - 18:02)
Zatím nejsem nemocná, možná i díky svobodnému vyjadřování emocí. Ale nebylo to rozčilení, nýbrž emoce jiná. Až nemocná budu, určitě nějakou bylinu pozřu:-)
pro Lulu (Čt, 10. 2. 2011 - 18:02)
a proč se dožití lidí prodloužilo o tolik let? třeba za posledních 100 let?
a proč v Africe, kde nemají tu ošklivou chemii, ale žerou byliny, se dožívají o 30 let méně než my?
nemělo by to být naopak?
Afrika (Čt, 10. 2. 2011 - 23:02)
a proč se dožití lidí...v Africe je velice nízký stupeň hygieny, velice nízká životní úroveň, životu nebezpečná příroda a spousta lidí umírá i jen díky tomu, že nemají co jíst. A zkus si porovnat, kolik v průměru dávají v Africe na zdravotnictví a kolik třeba u nás a možná i ty pochopíš, jak je tvoje srovnání s Afrikou ubohé. Pokud by si mohli dovolit dávat na léčbu přírodními metodami aspoň desetinu toho, co se dává u nás na zdravotnictví, tak by možná srovnání vypadalo jinak.

Luboš (Ne, 13. 2. 2011 - 01:02)
Mrkněte na www.oberon.webnode.cz
alt1 (Ne, 13. 2. 2011 - 11:02)
ty peníze, které mají,...Ze stejného důvodu jako proč náš stát nakoupil za stovky miliónů vakcíny proti prasečí chřipce, které se pak vyhodily.

Opravdu věříš, že v Africe rozhodují vlády podle toho co je výhodnější pro lidi a ne podle toho, z čeho mají větší zisk sami? Že například Mubarak chtěl to nejlepší pro lidi, a proto zvolil západní medicínu?

Lulu (Ne, 13. 2. 2011 - 16:02)
Na tropické nemoci najsem odborník, ale vím, že na malárii funguje třeba nimba či dračí krev - latex lechleri. Jestli nevěříš, tak si můžeš přečíst rozličné studie: stačí zadat do googlu neem and malary. Na nimbě však žádná farmačka nezbohatne, protože si ji nemohou nechat patentovat - proto se snaží látky obsažené v nimbě vytvořit synteticky.

Jinak ještě k té Africe - lidé tam úmírají především hladem a kvůli nekvalitní vodě a to zejména v kojeneckém věku, což celkově hodně výrazně snižuje průměrnou délku života afričanů. Ti afričani, kteří mají relativně dostatek potravy a přísun čisté vody jsou mnohem zdravější než my a mnohé civilizační choroby se u nich vůbec nevyskytují. Že je mezi nimi hodně nakažených HIV je jiná věc. Všechny národy, které mají velký počet lidí nad 100 let se sále ještě živí tradičně a léčí se převážně přírodní medicínou.

To samozřejmě neznamená, že když nekdo dostane choleru a jsou na to účinné léky, že se musí hledat bylinky. V život ohrožujících akutních infekcích jsou antibiotia nenahraditelná. O to se tady nikdo nepře.
alt1 (Ne, 13. 2. 2011 - 19:02)
Asi by bylo lepší vrátit se k autohemoterapii. Má s ní někdo praktické zkušenosti? Četl aspoň někdo odkazy na podklady od dr Moury, které jsem sem dal 9.2.?
pro 13.2.2011 16:28 (Ne, 13. 2. 2011 - 21:02)
běž si naharmonizovat meridián osrdečníku, aby ti neupadla brada na stůl. A taky nezapomeň na furtošlap funebrálního perigea, ten je taky moc důležitý.
Nenech se psyc… (Ne, 13. 2. 2011 - 22:02)
běž si naharmonizovat...aby ti nevybledla aura. Taky by ti to mohlo rozhodit synchronizaci čaker, a to je veliký průšvih, to pak není čchi pod stálým tlakem a klesá výkon!
ýýýýýý (Ne, 13. 2. 2011 - 22:02)
Je tu sranda
koukám, že alternativci opět perleji..
Afrika plná zdravejch stoletejch lidí...
obvyklé řeči o farmacutických firmách, ty vám ale ležeji v žaludku, fakt...
Hanka (Po, 14. 2. 2011 - 10:02)
Kdyby jste se místo přihlouplého pochechtávání věcem, kterým vůbec nerozumíte raději opravdu vzdělávali.

http://ncseonline.org/Conference/Biodiversity/PPT/Symposia/11.%20Bioprospecting/Microsoft%20PowerPoint%20-%20S.king%20Bioprospecting.pdf
Hanka (Po, 14. 2. 2011 - 10:02)
Asi by bylo lepší vrátit...Ty podklady jsou velmi zajímavé. Je tam upřesnění, jak autohemoterapie funguje - krev odebraná z žíly pacienta a vstříknutá do svalu zvýší produkci makrofágů, kteří mají schopnost likvidovat bakterie, viry, rakovinné buňky, fibrin. Aktivita makrofágů je prý nejvyšší 5.den, proto se tato technika opakuje vždy po 7.dni. V Brazílii je tato metoda rozšířená, je velmi levná a dá se dělat prakticky kdekoliv. Účinky mají být srovnatelné s drahými přípravky na bázi výtažků z thymu.
škoda, že u nás tuto techniku nikdo nepraktikuje, ale je dobré o ní vědět, protože v případě velkých epidemií, kdy by nebyly léky či nějakých neštěstí, by se určitě hodila.

Ty obrázky jsou opravdu pro silnější povahy, ale je tam vidět, jak se ta nohy hojí.
pro Hanku (Po, 14. 2. 2011 - 14:02)
a nějaký důvěryhodný důkaz pro vaše tvrzení máte?
prý, mají být atd....co důkaz?
Hanka (Po, 14. 2. 2011 - 14:02)
Tak já ti asi důkaz nedám, protože jsem se takto neléčila ani neznám nikoho, kdo se tak léčil - ale ten článek ke kterému se vyjadřuji napsal doktor, který má za sebou s autohemoterapí dlouholetou praxi. A třeba ty fotografie jsou též výmluvné a kdo chce si najde v dnešní době na netu další meteriály - jsou tam odkazy na vědecké studie atd.
---- (Po, 14. 2. 2011 - 15:02)
Tak já ti asi důkaz nedám,...http://www.forumzdravi.cz/clanek-237-ozonoterapie-nova-nadeje-prilecbe-gynekologickych-zanetu

..zde je uvedeno že se jedná o rizikovou terapii, která se opouští i v alternativě
Hanka (Po, 14. 2. 2011 - 16:02)
Ale tam je popisována autohemoterapie nějak modifikovaná - přidává se do ní heparin a sytí se ozonem. A riziko je dáváno do souvislosti s manipulací s krví, ale vždyť zdravotníci odebírají krev a manipulují s krví denně.
alt1 (Po, 14. 2. 2011 - 18:02)
...Zajimavé, ale o něčem úplně jiném:-), i když se stejným názvem.

Takže ani uváděné riziko nesouvisí s velmi nízkým rizikem autohemoterapie jak jí dělal například dr Moura, tedy prostého odebrání krve ze žíly a okamžitého vstříknutí do svalu. Nebo jak se uvádí v úvodním článku této diskuze.
Magda (Čt, 7. 7. 2011 - 07:07)
Zdravím všechny. Přesto, že se na stránkách této diskuse neobjevují delší dobu nové příspěvky věřím, že se na ně koukáte, a to je dobře.
Obracím se na Vás s prosbou, zda někdo máte zkušenost v léčbě AIHA s autohemoterapií. Některé zdroje uvádějí, že je to metoda neúčinná, nesmyslná, jiné tvrdí opak - zejména u léčby asmatu,ekzémů, bolestí kloubú a jiných chronických onemocnění.
Napište, prosím, něco k danému tématu, ale popište i své zkušenosti s Vaší léčbou AIHA. I takto si můžeme pomoci...
Přeji všem krásné léto, dovolenou
a hlavně zdraví, protože je nutné, úspěch protože povznáší, lásku, protože té není nikdy dost a také štěstí. Magda
Marian Konieczny (Ne, 27. 4. 2014 - 10:04)
Asi by bylo lepší vrátit...Jsem obyčejný řádový veterinární lékař a tuto metodu už používám řadu let hlavně k léčbě bradavic u psů nebo kráv s dobrým výsledkem. Je zajimavé, že čím víc někdo z kolegů do toho dlubal(masti, zásypy atp.) se výsledek objeví dřív, někdy i po jedné AHT.
Karel Kukuč (Pá, 3. 4. 2020 - 19:04)
Někdy ve středověku asi 1979 mě stim zachranili na vojně. měl jsem od antibiotik žluta bělma nic nezabiralo.Podvou injekcich OK.

Petr Kohout (So, 10. 12. 2022 - 08:12)
Taky poprve na vojne. A taky behem zloutenky. Rok 1988. Prisli s tim mlady špagáti doktori. Delal jsem lapiducha a jelikoz vakcin bylo malo, najeli jsme na autohemoterapii. Za me skvela dostupna technika. Naposled jsem si aplikoval v roce 2021.
Dagmar (So, 13. 2. 2021 - 10:02)
Ať to zní jakoliv nevěrohodně já mám s touto léčbou výbornou zkušenost, od mala jsem trpěla na alergie a ekzémy pak mou lékařku napadla tato možnost léčby a já si užila krásných 10let bez jediného projevu alergie nebo ekzému až při stresech z rozvodového řízení se mi tyto projevy vrátili.Stres je jed. Teď se snažím znovu vykomunikovat tuto léčbu u své nové alergoložky, bohužel o této terapii nikdy neslyšela tak snad do toho půjde se mnou poprvé. Hezký den všem.
Zlata (Út, 28. 9. 2021 - 20:09)
Ja si to dávam robiť každé tri roky a poprosím svoju obvodnú lekarku a ta mi to robí , skúste sa obrátiť na ňu ,mne to vzdy robí obden začína sa 1 mililitrom az po 10 a potom 9,8,7... az po 1
Reklama