Farářka pomáhá v nemocnici pacientům i o vánočním čase

Tradiční vánoční ekumenickou bohoslužbu provedla v Nemocnici AGEL Podhorská farářka Mgr. Miroslava Běhalová, která s nemocnicí spolupracuje již od roku 2018. „Bohoslužba se uskutečnila den před Štědrým dnem, tedy 23. prosince dopoledne, a to ve společenské místnosti Sociální služby Podhorská, prozrazuje farářka Mgr. Běhalová s tím, že kromě bohoslužby bude v prosinci k dispozici pacientům a klientům nemocnice pro tradiční setkání.

I v prosinci mohou zájemci využít příležitost k setkání se, a to buď při mé tradiční návštěvě, která probíhá zhruba jedenkrát měsíčně, nebo v případě potřeby i individuálně, kdykoliv po telefonické domluvě, prozrazuje farářka s tím, že na společném setkání při kávě a čaji si s ní pacienti mohou popovídat o čemkoliv, co je trápí, těší či zajímá. A to jak skupinově, tak i jednotlivě na pokojích. Mimo to samozřejmě nabízí i duchovní službu.

Při osobních setkáních hlavně naslouchám klientům. Když mají zájem o duchovní službu, třeba modlitbu, zpověď, útěchu, Večeři Páně či čtení z Bible, pak tuto službu vykonám. Pro mě osobně jsou tato setkání velmi obohacující a těším se na ně. Ráda poslouchám životní příběhy klientů, jejich zkušenosti, radosti i starosti. A jsem ráda, že i já je mohu svou sdílenou životní zkušeností někdy povzbudit a potěšit, prozrazuje Mgr. Běhalová s tím, že v posledních měsících v souvislosti s pandemií více pozorovala izolovanost pacientů i jejich strach o sebe a své blízké, což se negativně projevovalo na psychice pacientů.

Pro nadcházející vánoční období proto farářka připomíná: „Anděl Hospodinův zvěstoval pastýřům pasoucím svá stáda v betlémské krajině narození Spasitele – Ježíše Krista. Ono poselství o Boží lásce k člověku platí dodnes a platí pro každého člověka. Každý, kdo ho přijme, smí vědět, že jeho život je pevně ukryt v Božích rukou a nikdo a nic ho nemůže z Božích rukou vytrhnout.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Jan Tzukal
  Jan Tzukal (anonym)

  .....aby šla něco dělat a neblbla lidem hlavu........

  Pro 24, 2021
 • Obrázek uživatele Eva Domková
  Eva Domková (anonym)

  Souhlas

  Pro 25, 2021
 • Obrázek uživatele Václav Pancíř
  Václav Pancíř (anonym)

  Myslel jsem,že přebaluje ležící pacienty...

  Pro 26, 2021
 • Obrázek uživatele Koukám
  Koukám (anonym)

  že v neveřcím Česku to mají faráři těžké. No možná u umírajících to bude jinak.

  Pro 27, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama