Esence z květů a drahých kamenů

Květové esence a esence z drahokamů mají léčivé účinky. Získat je i využít může každý z nás. Jejich působení se nekříží s žádnou formou tradiční ani netradiční medicíny a v celkovém procesu uzdravování působí velmi dynamicky: Pomáhají nám pochopit ponaučení, kterého se nám dostává prostřednictvím konkrétního onemocnění či obtíží.

Podporují obnovení tělesné rovnováhy, pomáhají vyvážit emoční, duševní a duchovní nerovnováhu, která vyvolala či zhoršila fyzický problém.

Můžeme je využít k otevření nových rovin uvědomění - a nejen těch, které jsou spojené s naším zdravím - probudit jejich prostřednictvím senzibilitu, tvořivé a duchovní uvědomění a učinit je součástí našeho života.

Přispívají ke sladění s okolním prostředím. Poněvadž jsou složeny z přírodních prvků, pomáhají pochopit jemnou vnitřní souhru přírody a člověka.
Jejich prostřednictvím se můžeme spojit s jemněhmotnými energiemi, naladit se na ně a poznat jejich vliv na fyzický život.

S jejich pomocí můžeme také rozvíjet dévické vědomí, tedy pochopení archetypálních energetických zákonitostí, které v přírodě působí. Právě tyto zákonitosti umožňují každé rostlině, stromu, kamenu či krystalu růst a utvářet se jedinečným způsobem a přitom v souladu s přírodou i člověkem.

Esence z květů a vzácných kamenů působí jako katalyzátory emoční, duševní i duchovní proměny a tím ovlivňují také sféru fyzickou. (Pojem esence je třeba chápat ve smyslu duchovní, nikoli chemickém.)

V roce 1930 zanechal londýnský lékař dr. Edward Bach své výnosné praxe a věnoval se výzkumu květových léčebných prostředků a jejich působení na obnovu vitálních sil. Sbíral květy různých rostlin a stromů a z jejich esencí připravoval léky proti negativním stavům mysli. Jeho postup byl jednoduchý: nejprve se snažil rozpoznat duševní stav, náladu a povahové rysy pacienta a na základě toho vybral vhodné léčivo.

38 léků, které objevil, vyzkoušel nejprve na sobě. Byl považován za výjimečně senzitivního muže. Stačilo, aby si položil květ nějaké rostliny na jazyk, a v krátké době s velkou přesností určil, na jaký stav mysli bude působit. Byl proslulý svými homeopatickými schopnostmi.

Na rozdíl od bylinkářství v rámci tradiční medicíny nevyužívají květové esence fyzickou hmotu rostlin, ale energii v nich skrytou a působící jejich prostřednictvím, která je jednoduchým alchymickým postupem extrahována. Léčba je velmi prostá a nezpůsobuje žádné fyzické potíže, neboť využívá pouze čisté a krásné přírodní složky. Rostliny, z nichž se esence získávají, rostou divoce ve volné přírodě, a jsou tedy přístupné každému. Lze je také pěstovat v přírodních podmínkách bez chemických prostředků.

Esence z květů a drahých kamenů mají velmi mírné účinky. Jejich působení je blahodárné a nekříží se s žádnými jinými léčebnými prostředky. Nikdy nevyvolávají nepříjemné reakce. Pokud si někdo někdy stěžoval na vedlejší účinky, pak nejčastěji proto, že "si nevěděl rady s probuzenou energií".


Zdroj: Průvodce léčitele aneb jak léčit energií - Ted Andrews

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama