Vyčerpání

Stav vnitřního nepokoje vznikne i tehdy, když se bráníme energiím, které by měly být součástí naší bytosti nebo když tyto energie potlačujeme. Když se člověk snaží odolat nějaké energii, vzniká v jeho nitru žár. A pokud se této energii brání přespříliš, vzplane v něm bolest a utrpení.

Všichni potřebujeme jistou dávku rezistence, protože nám to umožňuje dozvědět se o různých typech energií. Potíže nastanou, když odoláváme přespříliš nebo se snažíme danou energii úplně zablokovat, což se stává velmi často.

Hlavní příčinou bolesti je rezistence. Pokud něčím trpíte, zeptejte se sami sebe: Čemu se snažím odolat? - Co v sobě blokuji? Tato rezistence je také hlavním činitelem, který přispívá ke vzniku velice rozšířeného problému - vyčerpání.

Syndrom chronické únavy a podobné stavy jsou způsobeny přerušením toku čchi mezi jednotlivými aspekty lidské duše. Syndrom chronické únavy má vždy nějakou hmotnou příčinu, nějaký typ nákazy, což se však dá považovat za důsledek porušené rovnováhy čchi na jiných úrovních. V mnoha případech je to způsobeno rezistencí vůči nějakému aspektu v životě. Obvykle je příčinou to, že ego je v rozporu s duchem. Pokud dojde ke změnám na této úrovni, nemocný se obvykle velice rychle uzdraví.

Neustále otevřeně sledujte, čemu byste mohli odolávat a co potřebujete změnit. Čím větší je rezistence, tím větší úsilí je třeba vynaložit. Není divu, že se člověk unaví. Jak nám tao připomíná:

Jestliže staří říkali:
Co je neúplné, dojde úplnosti,

,zdaž to nebyla prázdná slova?

Vpravdě, dovršujíce úplnost,

vracfme se k prazákladu.
(TAO 22)

Celkový stav únavy způsobený rezistencí je jiný než stav, kdy někdo někomu odčerpává energii. Při odčerpávání energie obvykle pocit únavy nastupuje velice náhle. Jak už bylo uvedeno, k tomuto typu energetického vyčerpání jsou vÍce náchylní lidé některých profesí, jako učitelé nebo zdravotníci. Jejich únava na sklonku dne je způsobena tím, že jim lidé soustavně odčerpávají čchi. Tento problém je možné vyřešit ochranou nebo doplněním energie, což je důležitější. Rezistence vůči energiím, které mají snahu skrz vás proudit, vyžaduje velké úsilí, a proto také přichází únava.

Také je třeba vzít v úvahu, že hmotné tělo má své potřeby. Svou roli hraje i to, co do těla pňchází ve formě jídla, které jíme, cvičení atd. Většina lékařů by pňčítala náhlý pokles energie porušené chemické rovnováze v těle. Na hmotné úrovni je to správné. Ale tak jako pocit strachu způsobuje, že se do těla okamžitě vyloučí adrenalin, i vyčerpání jemných energií vyvolá chemickou změnu. Všechny úrovně lidské bytosti jsou navzájem propojeny, a jsou tudíž neustále v souladu.

Pň prožitku jakýchkoli emocí je důležité, abyste je neodmítali a nepovažovali za nějakým způsobem nežádoucí. Pokud se ráno probudíte smutní, rozhněvaní, rozmrzelí nebo s jakýmkoli jiným pocitem, dopřejte si prostor na to, abyste tuto energii procítili. Pokud se to v dané situaci nehodí, najděte si chvilku klidu jindy během dne a daný pocit si uvědomte. Tím se energie ve vašem nitru uvolní a dosáhnete životní rovnováhy.

Zdroj: David Furlog - Léčitelem sobě i druhým, nakladatelství Mustang

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  velmi ma zaujali tieto stránky,preto Vám napíšem ďalšie zaujímavé informácie dostáva sa k nám náplasť, ktorá reguluje váhu aj energiu človeka,svojím zložením je veµmi zaujímavá, v praxi sa ukazuje že dop?ňaním energie..UŽASNA.. pozrite si stránky: www.tarasovicova.blue4net.cz prajem Vám všetkým pekný deň Mária

  Feb 21, 2009
 • Obrázek uživatele já
  já (anonym)

  Zase pěkná kravina na vytahování peněz z kapes naivních blbců!

  Feb 21, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama