Reklama

Snaha vymazat utrpení biologickými a vědeckými či pseudovědeckými prostředky

Nejstarší z těchto prostředků je asi alkohol a nikotin. Postrachem dnešních rodičů jsou drogy. Pamatuji se na nadšení, které ve vlně zavládlo po prvních aplikacích Chlorpromazinu, prvního z tzv. psychofarmak. Konečně měli lékaři v rukou lék na utišení psychosomatického utrpení! Dnes se léků této skupiny spíše hrozím.

Hlavně proto, že příliš mnoho lidí zbavují v nejrůznějších situacích duchovní i tělesné svobody a navlékají jejich mozku i srdci svěrací kazajku, že poskytují medvědí službu milionůn umírajících, kterým nedovolí v posledních okamžicích života svobodné plnění lidského úkolu, a s plným vědomím litovat svých chyb a hříchů. A to raději nemluvím o jejich modifikacích, které už jsou a mohou ještě přijít a které mohou cíleně měnit vědomí a myšlení lidí.

Snahu odstranit námahu a netrpělivost čekání korunuje úspěchem moderní technika a automatisace jako plod neuváženého trhání ovoce ze stromu poznání. Odstranění bolesti a utrpení slibují, oprávněně či neoprávněně, nejrůznější druhy reklamy nejrůznějších zásahů a cest, způsobů, ověřených či neověřených, jak odstranit to či ono kolečko či mechanismus v komplexu utrpení. Jejich vyznavači je dovedou často dryáčnicky nabízet a prodávat.

Do této skupiny je možno zařadit i různé metody a postupy okultismu, které nám nabízejí např. zbavení se utrpení nejistoty. Dále sem patří manipulování sebe či druhého násilným nebo podloudným vstupem do nevědomí v době, kdy stráž vědomí je odlákána jinam a neplní svou hlídací funkci. Děje se to v podstatě dvěma způsoby, a to sugescí či autosugescí, nebo její účinnější formou, hypnosou či autohypnosou. Za zbavení úzkostí, nejrůznějších potíží, bolestí a strachu zde platíme daň ztrátou skutečné svobody.

Žít na světě tak, abych se měl dobře, aby mě nic netrápilo a abych vždy dosáhl toho, co považuji za dobré pro sebe. Netrpělivost a nedočkavost nutí takového člověka uznat za dobrý každý prostředek, který vědecko-mystickou cestou slibuje věčnou harmonii bez cesty utrpením. Proto prodělává technický a petrochemický průmysl horentní rozvoj, proto se tak bouřlivě rozjela automatizace, průmysl se smrtí nenarozených, na startovní čáře stojí průmysl se smrtí starých, nepotřebných a brzy i nevhodných, k drogám přibyly subliminální techniky, jejichž pomocí může být ovlivněno a zneužito nevědomí nesčíslného množství lidí.

Reklama

A tak se dále šíří lhostejné myšlení a chování mnohých. Trpně očekávají nejen rány politické, ekonomické, kulturní, ale i navrácení zdraví od lékařů, vědců, léčitelů, bylinek, techniky, politiků, ekonomů, sekt či vůbec jiných faktorů, metod a postupů, aniž by se snažili zaměnit pohodlnou pasivitu za aktivní životní postoj. Zcela podle zavádějícího hesla z dob komunismu: Lid má právo na zdraví!

Zdroj: MUDr. Jaroslav Debef - Aurikulotherapie, Votobia

Reklama

Komentáře

Monika Morsteinová (Pá, 16. 4. 2004 - 11:04)
Děkuji za článek, souhlasím s vámi. Jen si myslím, že aby člověk mohl vykročit svobodně a mohl přijmout i cestu "bolesti a utrpení", musí být duchovně zralý a přemýšlející a hledající skutečný smysl života.
Radek Dressler (St, 22. 9. 2004 - 14:09)
Působí to na mě divně, používám subliminální sugesci sám na sebe, právě pro toho zmiňovaného "hlídače", který hlídá bludy do mě vložené rodiči a jinými dospěláky v mém dětství. Po všech různých terapiích jak oficiálních, tak i duchovních mi všichni řekli, že mi není pomoci. Lékaři tvrdili, že moje psychické potíže jsou neléčitelné, jen se dají projevy tlumit psychofarmaky. Duchovní guruovové cosi mleli o špatné karmě a další nesmysly. No a "hloupý elektronický přístroj" mě dal komplet dohromady během dvou měsíců. Je mi 45 let a celý předchozí život byl pro mě utrpením. Všichni, kdo mě léčili, ze mě jen darmo tahali peníze. Nedám na elektronickou mašinku dopustit.
Radek Dressler
Praha 9
Hanka (St, 13. 4. 2005 - 11:04)
No konečně rozumný názor, různé guruy taky nemusím, četla jsem o přeprogramování podvědomí pomocí subliminální sugesce ledaccos, bohužel jen na webu, nenašla jsem jedinou tištěnou knižní publikaci, že by toto téma bylo tabu? Český výrobce nabízí přístroj komukoliv, kdo si ho chce koupit, tak to na mě působí. Proto mám trochu strach ze zneužití, když si představím, že mi např. soused namíří do okna uvedenou mašinku a namluví mi, že mu mám darovat všechny své úspory, no a já po čase budu přesvědčená, že mu moje peníze určitě příjdou vhod víc, než mně. Je na tom úplně strašidelné, že to udělám ráda a dobrovolně ze svého vnitřního přesvedčení. Hanka
Návštěvník (Pá, 15. 5. 2009 - 19:05)
Autor zřejmě neviděl umírajícího, kterému tyto léky utišily bolest.. A pracovat na sobě, abych byl lepší je podle něj taky špatné. Je to pomatenec.
Jarmila (Pá, 28. 8. 2009 - 09:08)
PO přečtení Vašeho článku Věda v Řádu z r.l994,který jsem našla mezi ostatními poklady v rámci generální debordelisace odborné literatury jsem na Vás, pane doktore, hledala kontakt.Trochu jsem dnes zklamaná. Z historie mediciny cudně míjíte cílenou sugesci spojenou s s léčením lidí v Asklepionových chrámech i ověřené poznatky o programování celého života, stavu zdraví tělesného i duševního našimi myšlenkami, city, slovy.Bylo by to na delší debatu.
Návštěvník (Pá, 28. 8. 2009 - 14:08)
Bolest a utrpení nejdou dohromady se svobodou. Autor je mimoň.
Kalinová (So, 28. 11. 2009 - 20:11)
Působí to na mě divně,...Radku,věřím Vám a mohu se zeptat,ten přístroj jste si koupil osobně?Je to pěkná láce.Nebo by šlo si to za jistou provizi půjčit?
Díky za odpověď.
jana (Út, 28. 6. 2011 - 12:06)
Působí to na mě divně,...RADKU , JAK SE TEN PŘÍSTROJ JMENUJE, POTŘEBOVALA BYCH TAKY POMOCT DEKUJI. PROSÍM, NAPIŠE PROSÍM NA HERMAN,[email protected]
?? (Út, 28. 6. 2011 - 13:06)
http://www.subliminalset.eu/subliminální%20technika/subliminální%20technika.htm
------------------------------------------
Článek zajímavý.
------------------------------------------
Mašinka? Další reklamní trik?

Reklama