Pravdu nám zakrývá mlha lží

Jen si představte, že byste se zítra ráno probudili v Evropě čtrnáctého století s tím, že byste věděli to, co víte dnes, a věřili tomu, čemu dnes věříte. Představte si, co by si o vás lidé mysleli, jak by vás kritizovali. Dali by vás k soudu už za to, že se každý den koupete.

 

Vše, čemu věříte, by ohrozilo to, čemu věří oni. Jak dlouho by to trvalo, než by vás obvinili z toho, že jste čarodějnice? Mučili by vás, nutili k přiznání, že jste čarodějnice a nakonec zabili, protože by jim vaše přesvědčení naháněla strach. Jste schopní snadno rozpoznat, že ti lidé žili své životy pohrouženi v pověrách. Jen stěží něco, čemu věřili, byla pravda a vy to dokážete snadno rozpoznat díky tomu, čemu věříte dnes. Ti lidé si však svých pověr nebyli vědomi. Jejich způsob života byl pro ně naprosto normální. Neznali nic lepšího, protože se nikdy nic jiného nenaučili.

Možná pak také to, co si vy o sobě myslíte, je plné pověr stejně jako ta přesvědčení lidí z dávných časů. Jen si představte, kdyby lidé z budoucnosti žijící o sedm či osm století později viděli, co si většina z nás dnes o sobě myslí.

Způsob, jakým se většina z nás vztahuje ke svému vlastnímu tělu, je stále barbarský, ačkoliv ne tolik jako před sedmi sty lety. Naše tělo je k nám naprosto loajální, ale my své tělo posuzujeme a zneužíváme. Zacházíme s ním, jakoby to bylo naším nepřítelem, a přitom je to náš spojenec.

Naše společnost přisuzuje značnou důležitost atraktivitě, která se řídí představami, jež nám prezentují média ? televize, kina, módní časopisy. Věříme-li, že nejsme podle těchto představ dost atraktivní, pak věříme lži a používáme slovo sami proti sobě, proti pravdě.

Lidé, kteří média řídí, nám diktují, čemu máme věřit, jak se oblékat, co jíst a manipulují lidmi, jakoby to byly loutky, což znamená jakýmkoliv způsobem, který si jen usmyslí. Když chtějí, abychom někoho nenáviděli, rozšíří o něm pomluvy a pomocí lží docílí svého. Když přestaneme být loutkami, jasně uvidíme, že naše životy ovlivňovaly lži a pověry.

Představte si, co by si lidé z budoucnosti o našich pověrách asi mysleli. Pokud by věřili v dokonalost všeho, co se nachází na zemi, včetně lidí, ukřižovali bychom je za jejich přesvědčení?

Co je pravda a co je lež? Vědomí je velmi důležité, protože pravda nepřichází se slovy nebo poznáním. Ale lži ano a jsou jich miliardy. Lidé věří tolika lžím, protože si to neuvědomují. Ignorujeme pravdu, anebo ji zkrátka nejsme schopni vidět. Jak na nás společnost působí, tak shromažďujeme spoustu znalostí a všechny ty znalosti jsou jako zástěna z mlhy, která nám nedovoluje pravdu vnímat, vnímat to, co skutečně je. Vidíme jen to, co chceme vidět. Slyšíme jen to, co chceme slyšet.

Náš systém přesvědčení je jako zrcadlo, které nám ukazuje pouze to, čemu věříme. Jak se vyvíjíme a rosteme, učíme se tolika lžím, že se tím celá konstrukce našich lží stává velmi komplikovanou. A děláme si to ještě komplikovanější, protože myslíme a věříme tomu, co si myslíme. Vytváříme domněnku, že to, čemu věříme, je absolutní pravda a nikdy nás ani nenapadne, abychom vzali v úvahu, že naše pravda je relativní pravdou, virtuální pravdou. Obvykle se zdaleka ani neblíží jakémukoliv druhu pravdy, nicméně je jí nejblíže tak, jak se k ní můžeme dostat, aniž bychom si vše uvědomovali.

Zdroj: Don Miguel Ruiz, Don Jose Ruiz - Pátá dohoda - toltécká kniha moudrosti, nakladatelství Pragma

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (57)

 • Obrázek uživatele Josef Drnda
  Josef Drnda (anonym)

  A kde je pravda?

  Dub 15, 2010
 • Obrázek uživatele tom
  tom (anonym)

  Takové kecání o ničem, i když základní myšlenka je zajímavá.

  Dub 15, 2010
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Pravda se vždy ukáže dříve či později vyplave vzhůru jako oka na polévce.A taky pravda se nemusí obhajovat-pouze to stačí že je-lež snáší všemožné argumenty ale pravdy nikdy nedosáhne.

  Dub 15, 2010
 • Obrázek uživatele Jožko
  Jožko (anonym)

  Tak jako pád polského letadla.Vyšetřuje to ruská komise.Ani za 10 let nenapíší pravdu.Je to pár dnů a krom lží ještě nenapsali nic.

  Dub 15, 2010
 • Obrázek uživatele Krista
  Krista (anonym)

  Zatím sem četla jsen čtyři dohody od Ruize. Je to dobrá kniha a žádné kecání o ničem. ;-)

  Dub 15, 2010
 • Obrázek uživatele golem
  golem (anonym)

  Tak jako pád polského...Ta vyšetřovací komise je mezinárodní. Rusové, jako stát, kde k nehodě došlo (standardní postup) a Poláci, kteří byli okamžitě přizváni, aby nemohlo dojít k podezření z podjatosti, jak se často u různých rusofobů a okolořitních akrobatů US stává. Takže si nastuduj fakta a až potom diskutuj, protože jinak jsi za v--a. Nic ve zlém.

  Dub 15, 2010
 • Obrázek uživatele Jožko
  Jožko (anonym)

  Za vola možná já,za debila a pořádného ty.Jestli si myslíš,že ruská komise něco vyšetří,jsi naivní blb.V životě nic nepřiznali po pravdě.Nikdy.Kdybys to sledoval a ne jen slintal,věděl bys,že od prvního dne se rozcházejí informace.Dnes už není jediné info stejné jako v tu sobotu.Čest soudruhu.

  Dub 15, 2010
 • Obrázek uživatele ----
  ---- (anonym)

  Jožko, jenom se ztrapňuješ.

  Dub 15, 2010
 • Obrázek uživatele Olina
  Olina (anonym)

  Tento článek, přestože do sebe něco velmi málo má, by rozhodně neuznal ani jeden z obchodníků nebo dobrých podnikatelů. Vyzváří naprostý protiklad k tomu, že vše, co si představujeme a čeho chceme dosáhnout, toho také dosáhneme. Tak jaká je tedy pravda? Myslím, že je vždy v danou chvíli důležitý výsledek a cíl, než to, že budeme zkoumat co je lež a nebo pravda. Ale dalo by se o tom v hospodě povídat celé hodiny a hodiny.

  Dub 16, 2010
 • Obrázek uživatele pro Olinu
  pro Olinu (anonym)

  Tento článek, přestože do...Olino zajímavě napsáno-takže vlastně důležité je dosáhnout svého a to za každou cenu at už je to pravda nebo lež-to vyplývá ze tvého příspěvku.

  Dub 16, 2010
 • Obrázek uživatele helenna
  helenna

  "... a poznáte PRAVDU a PRAVDA vás osvobodí." Jan 8:32 ? Ježíš mu řekl: "Jsem cesta a PRAVDA a život... Jan 14:6.

  Dub 16, 2010
 • Obrázek uživatele Tony
  Tony (anonym)

  "... a poznáte PRAVDU a...Proč tedy nejsi v Kristu a místo toho tu propaguješ potroublej jehovismus.

  Dub 16, 2010
 • Obrázek uživatele helenna
  helenna

  Proč tedy nejsi v Kristu a...Ale Tony, ? mám ti to snad vysvětlovat i tady ? ? Myslíš, že tady to pochopíš, když to nejsi schopen pochopit na diskusi o Jehovovi ? Být na straně Jehovy Boha přece neznamená být proti Kristu. ? Ale tím, že následujeme Krista máme uctívat Jehovu Boha. A to je PRAVDA ! ? Nepíšu to pro tebe, protože ty to stejně nepochopíš, ale píšu to pro ty ostatní.

  Dub 16, 2010
 • Obrázek uživatele blboun nejapný
  blboun nejapný (anonym)

  Kubrte,přišly gumičky?

  Dub 16, 2010
 • Obrázek uživatele Klea
  Klea (anonym)

  Tento článek, přestože do...Olino- vše, co si představujeme a čeho chceme dosáhnout, toho také dosáhneme - to je sice pravda, ale jen za předpokladu, že při tom nejdeme proti nikomu, ničemu a neporušujeme vesmírné zákony - jinak nám to vesmír jednou pěkně spočítá a nám se naše lži vymstí - to není nic proti poctivým podnikatelům a obchodníkům

  Dub 16, 2010
 • Obrázek uživatele Olina
  Olina (anonym)

  Olino- vše, co si...Ano, přesně tak. Upřesním to co jsem psala: to co si představujeme, toho dosáhneme......ano, jedině ale, když tomu skutečně věříme. A věřit můžeme, pokud jsme přesvědčeni, že děláme dobrou věc, ktará nikomu nemůže uškodit. V opačném případě je pravdou :-), že se nám to zákonitě vymstí. Tak asi tak. Fakt je, že ale znám i lidi, kteří jsu sami přesvědčeni, že dělají jen dobré, věří tomu a vychází jim to, přestože to tak není. Toť navenek dojem. Uvnitř si myslím, že každý sám moc dobře ví, co dělá dobře nebo špatně, nejde-li o fnatismus a totální zblbnutí. No, to by se dalo stále dokola filozofovat......donekonečna.

  Kvě 04, 2010
 • Obrázek uživatele Mrkněte se na DUchovní web : www.svetlo.ic.cz
  Mrkněte se na D... (anonym)

  Mějte se lidičky světlo

  Kvě 08, 2010
 • Obrázek uživatele občan
  občan (anonym)

  Myslím,že 14 století byla procházka růžovou zahradou proti tomu jak jsme vražděni zrůdami,kteří si říkají doktoři.Zrůda MUDr.Božena Dlouhá,která Vás posílá s vysokým krevním tlakem tak dlouho na psychiatrii,až Vám zničí zdraví.Zrůda MUDr.Maria Quispeová Sotová,která mrzačí zdravé občany aby měla pacienty.Tu máte skleničku s vodou,za hodinu šílené bolesti u srdce,za 48 hodin 191/113.Být to v noci nežijete.Do dnes zničena imunita,paměť,bolesti kloubů,bolesti u srdce,lehké nohy,tachykardie,vystřelováni vys.tlaku,bolesti hlavy,závratě.Před tím naprosto zdravý.Ne,doktorské zrůdy střílet.Zub za zub,oko za oko.Právo Šaría.Díky bohu už vznikají občanské popravčí čety.Ty dvě svině půjdou prví.Proč?Nemáme faktická občanská práva.Korporativně-fašisticko-feudální tyranie,korupcí prolezlý stát od shora dolů,doktorsko-justiční mafie.Až se vystřílí doktorské zrůdy,zbytku dáme letenky na Měsíc,ať jsou co nejdál.My občané se umíme léčit lépe.Důkazy rapidshare lékaři.

  Kvě 04, 2011
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Kdysi jsem četl, že jeden monarcha měl osobního lékaře, který dostával plat jen v případě, že panovník byl ZDRÁV. Jakmile onemocněl, přestal doktor brát plat. Dnes by to asi nešlo, protože nikdo z doktorů by plat nedostával. Další problém vidím ve vývoji nových léků. Léky se sestavují tak, aby choroby pouze zmírnily. Pokud by ji úplně vyléčily, přišly by farmaceutické firmy o kšeft.

  Kvě 05, 2011
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  Planeta je přelidněná, tak se dělá na vládní úrovni ledacos,aby lidí ubylo..doktoři dělají celkem špinavou práci za farmaceutické firmy,které jsou těsně spjaty s vládami- ty mají pod kontrolou léky.Takže vše dává smysl.Včetně toho, že lidi budou pracovat až do smrti, žádný důchod. Škoda mluvit, jak jsou nastaveny zákony pro zločince a pro jejich oběti! Lidé jsou zastrašováni denními zprávami z médií, vyrábějí se stresy a umělé problémy.

  Kvě 05, 2011
 • Obrázek uživatele Dle konspiračních teorií
  Dle konspirační... (anonym)

  Planeta je přelidněná, tak...novodobé vakcíny (např. proti prasečí chřipce) jsou dělány tak, aby ovlivňovaly plodnost obyvatelstva a tím redukovaly počet lidí na naší planetě.

  Kvě 05, 2011
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  novodobé vakcíny (např....To je celkem známo.Nedávno se provalil kandál s očkováním mladých dívek, věkem ještě dětí, proti rakovině děložního čípku.Ve skutečnosti to mělo za následek neplodnost, jak jinak, a dvě dívky dokonce po očkování zemřely. Zdravotní pojišťovna uvádí úplně nedůvěryhodné informace, což je trestuhodné.Proto je nutno hledat informace z různých zdtojů, protože masová propaganda mainstreamu slaví úspěchy. 100x opakovaná lež se stává pravdou. Nebezpečná věc.

  Kvě 05, 2011
 • Obrázek uživatele To samé HA
  To samé HA (anonym)

  To je celkem známo.Nedávno...není jen neškodná pilulka. Ženy, které ji dlouhodobě užívají a pak chtějí mít děti, s tím mívají problém. Děti se tak přestávají dělat "přirozeně", ale v "laboratoři". Nevím, co řekne příroda na zvýšený počet identických dvojčat.

  Kvě 05, 2011
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  není jen neškodná pilulka....Nevím,co řekne.Matka Příroda už dávno pláče nad beznadějným případem "Homo sapiens". který jako jediný živočich dobrovolně a rád ničí sám sebe.:-D Mimochodem žádná pilulka není neškodná.A aby to tak netlouklo do očí, přibarví se, ochutí se (jen víc chemie do těla!) a lidé to polykají jak lentilky! Mají je tam,kde je potřebovali mít, a lidé ještě platí za to, že jsou ničeni.:-D

  Kvě 05, 2011
 • Obrázek uživatele občan
  občan (anonym)

  není jen neškodná pilulka....Chtěl bych vystoupit na obranu HA.Zachránila mi život.Mimochodem proti jedům,tzv.lékům na nízký krevní tlak(Ramipril,Egilok,infarkty,mrtvičky,sraženiny v krvi,zůžení cév v mozku,poškození ledvin,cirhoza jater,poškození kostní dřeně a tím tvorby krvinek,poruchy zraku,spánku,astma,zhoršení imunity,bolesti hlavy,břicha a další)je to dětská nevinná hračka.Léčím se aminokyselinou Argininem,je to zázrak.Nejen,že léčí vysoký krevní tlak,ale regeneruje endotely a vy máte v 50.cévy jak dvacátník.Zvyšuje imunitu,likviduje cholesterol,sraženiny,léčí cukrovku,ledviny a další.Proto mě doktorská zrůda MUDr.Sotová otrávila.Život jsem si právě zachránil Argininem a Gravistatem.HA zásadním způsobem zvyšuje účinek Argininu,především při léčení endotelu.Kombinace dokáže srazit jakýkoliv tlak(použil jsem 10 Gravistatů a Argininů,zachránil život,bez vedl.násl.).Arginin likviduje sraženiny z HA.Více na stahuj,ulož to Rapidshare a Vipfile pod lékaři,NWO.Aminokyseliny,vitamíny,stop.prvky vyléčí všechny nemoci(lysin,selen na rakovinu).Oni nás neléčí,ale vraždí.Chce to do ulic.Demonstrace za antibiotika bez receptu,stačí občanka a poučení od Magistra(mají mnohem vyšší úrověň než Mengelové),proplácení léků,odborných vyšetřění,testů(nemusíme za doktorským packalem,máme Internet),léčení rakoviny podle MUDr.Jurkoviče a Dr.Matthiase Ratha,metodické pokyny pro léčení boreliózy z Německa,Wheldonův protokol do met.pokynů min.zdrav. a další.Prosil bych o názory na demonstraci SMS na 773039723.

  Kvě 06, 2011
 • Obrázek uživatele ???
  ??? (anonym)

  Chtěl bych vystoupit na...??? ??? ??? No comment.

  Kvě 06, 2011
 • Obrázek uživatele občan
  občan (anonym)

  ??? ??? ??? No comment.To si musíte na Rapidshare pod lékaři,aby jste pochopil jak nás léčí doktorský dementi.

  Kvě 06, 2011
 • Obrázek uživatele ???
  ??? (anonym)

  To si musíte na Rapidshare...Ok občane, ale tím, že navrhujete vybírání antibiotik na občanku, nevymýtíme lékáře-dementy. A má potom doktorská profese význam?

  Kvě 06, 2011
 • Obrázek uživatele občan
  občan (anonym)

  Ok občane, ale tím, že...Aspoň hypochondrizovaní pacienti s chlamydiemi a boreliózou by si nemuseli posílat antibiotika z Ukrajiny.Magistři by si přišli na peníze.SUKL zabíjí naše občany.Mě vyhodila MUDr.Milada Pokorná s boreliózou,protože jsem si u ní nechtěl léčit krevní tlak.Ona mně nebyla schopna snížit pod 170/100,já Argininem na 120/80. Důkazy na Rapidshare pod lékaři.Kdybych neukecal hodnýho lékárníka a nekoupil bez receptu,tak si rejdím na vozíčku s roztroušenou sklerózou.Pražský PL jsou skvělí,ale Kladenský jsou zrůdy.Pražáci se díky tomu dožívají delšího věku.Rok a půl jsem se vyhýbal doktorům,léčil se podle Internetu,byl jsem nejzdravější.Pak ty testy,tak třetí Mengela.Ta mě málem zabila,viz zvukové nahrávky dealerského vraha.Pl je zbytečný,odborní lékaři jsou potřební.Porovnejte si učinky Argininu a těch hnojů,kterými nám léčí krevní tlak,viz žaloba Dr.Matthiase Ratha.

  Kvě 06, 2011
 • Obrázek uživatele ???
  ??? (anonym)

  Aspoň hypochondrizovaní...No je to hrozný, co je v tomto státě možný...

  Kvě 06, 2011
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  Aspoň hypochondrizovaní...No coment.Potlačené emoce a ctižádost.

  Kvě 06, 2011
 • Obrázek uživatele občan
  občan (anonym)

  No coment.Potlačené emoce a...Když Vás dvakrát zmrzačí a zničí Vám život(půl roku posílán s 170/115 na psych.a pak další Mengelou léčen 18 měs.na 170/100)tak se nedivte.Třetí Mengela,která Vám chce léčit 120/80 po Argininu Ramiprilem z dealerských zásob se pojistí a vnutí Vám skleničku,málo pijete,no a za hodinu příšerné bolesti u srdce,za 48 hodin jste málem mrtvej.Důkazy(zvukové nahrávky Mengely) Rapidshare,Vipfile pod NWO,lékaři a syndrom bílého pláště.

  Kvě 06, 2011
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  Když Vás dvakrát zmrzačí...Vyznáš se občane v doktorech. Buď jsi doktor,nebo hypochondr.

  Kvě 06, 2011
 • Obrázek uživatele občan
  občan (anonym)

  Já jsem hypochondr,když říkám dealerský doktorce,která mě chce léčit 120/80,že mám normální krevní tlak.Já jsem hypochondr,když ji na OMRONU ukazuji několika denní měření a stabilně 120/80.Já jsem hypochondr,když jí říkám,že EKG bylo v pořádku,což uznala,to znamená normální krevní tlak a srdeční tep,tudíž,že mě nemá co léčit.Já jsem hypochondr,když ji řeknu,že jsem v podstatě zdravej,jen chci ty testy na boreliózu(po roce léčení Argininem a dvěma paličkama česneku denně ustoupily bolesti hlavy,závratě a zlepšila se mi paměť).Bylo to zbytečné.Dva Egiloky a jeden Ramipril na 120/80 od dealerské zrůdy.(důkazy Vipfile,Rapidshare,zvukové nahrávky doktorky,články o zázračných účincích česneku a Argininu)

  Kvě 07, 2011
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  Já jsem hypochondr,když...Máš nemocné srdce úplně z jiného důvodu...

  Kvě 07, 2011
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  Já jsem hypochondr,když...Tenhle přístup mě ale vůbec nepřekvapuje. Lidí je přece všude jak mladých myší, a doktoři mají příliš rádi svoje peníze za špinavou práci. Je to byznys, a se zdravými lidmi žádný byznys neudělají, vždyť je to jasné jak facka. Pro ně má smysl pouze pacient na lécích. Zdravému člověku nevěří, že je zdravý!Musí se z něj vyrobit pacient.

  Kvě 08, 2011
 • Obrázek uživatele občan
  občan (anonym)

  Tenhle přístup mě ale...Mary nebojte se.My ty doktorský lumpy zničíme,ale musíme se spojit a do ulic.Já jsem dal na Internet MUDr.Dlouhou,jak posílá lidi s vysokým krevním tlakem na psychiatrii a už o tom mluví celá Praha. Lidi si to na rapidshare stahují,jsou tam důkazy,které se nedají vyvrátit.Občané nahrávejte si je,jak vidíte funguje to výborně.Stačí MP3 nebo mobil.Pod NWO jsem dal lékaře,kteří vyloženě lhali,zfalšované lékařské zprávy,ale tak mizerně,že jsou autoři k smíchu.

  Kvě 08, 2011
 • Obrázek uživatele občan
  občan (anonym)

  Ještě naposledy.Chtěl bych poděkovat servru Rapidshare a Vipfile.To co tam dávám je hustý,ale je to pravda.Určitě jsou na ně tlaky od doktorské mafie,ale nic mi nesmazali.Pro mě jsou to hrdinové.Na servru Rapidshare pod Českými radiokomunikacemi pracuje krajanka zpod Bílých Karpat.

  Kvě 08, 2011
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Planeta je přelidněná, tak...Kde jste prisla k blabou o prelidneni? Nesmite verit vsemu co se pise...

  Kvě 11, 2011
 • Obrázek uživatele Milá Mary
  Milá Mary (anonym)

  Kde jste prisla k blabou o...blábolům nejen věří,ona je i sama vytváří.Stačí se podívat na její příspěvky jinde.Například o tom,že alergik by měl být vděčný za svoje alergie na prakticky všechny léky proti horečkám a bolestem,protože mu to umožní zamyslet se nad sebou a navrátit se k přírodě

  Kvě 11, 2011
 • Obrázek uživatele Bílá mafie
  Bílá mafie (anonym)

  Ministersto zdravotnictví oznamuje. Nelezte k nám, my k vám taky nechodíme. Já dodávám. Dřepíte u doktora od rána do večera a tady si honíte triko.Všichni už takových kverulantů psychopatických, máme dost.Padejte za svými léčitely a nezabírejte místo těm, kteří doktory opravdu potřebují. A ta neznámá paní doktorka má pravdu, patříte na psychiatrii. Jste závistivý neschopní lidé, kteří dovedou jenom na druhé plivat. JDĚTE UŽ VŠICHNI K ČERTU A NECHTE NÁS V KLIDU PRACOVAT.

  Kvě 11, 2011
 • Obrázek uživatele Vilda
  Vilda (anonym)

  Vážený Pane my máme důkazy o tom jaký jste prasata.Zdravým pacientům cpete na 120/80 hrst dealerských prášků a ještě se se pojistíte.Tady máte skleníčku,málo pijete.Za hodinu příšerné bolesti u srdce,za 48 hodin 191/113.Na všechno jsou důkazy.Před tím neutečete.Lidi nahrávejte si je(Je to vážný,máte v moči cukr,Paní doktorko ale já jsem Vám posledně říkal,že mám renální glykosurii,nahráno v ordinaci,bez kom.).

  Kvě 11, 2011
 • Obrázek uživatele BM
  BM (anonym)

  Vážený Pane my máme...Znovu opakuji, proč nás obtěžujete, když vše děláme pro peníze a proto, abychom z vás udělali mrzáky. Něky se zamyslete, kolik bylo zachráněno lidských životů. Kolika lidem se odoperovalo srdce, aby nezemřeli. Kolik se vyměnilo ledvin, aby byl ten život pro pacienty snesitelnější. Kolik stojí léčba narkomanů, lidí, kteří se sebepoškozují, alkoholiků. Kolik lidí, jenom díky péči lékařů přežilo těžké popáleniny.Nikdo nikoho neléčí schválně a nebo, že by ho chtěl vědomě poškodit. A jen tak mimochodem. Za předminulý rok, mám VZP dala 70 000,- pokutu, protože jsme vydali příliš peněz za léčbu a vyšetření. Když někoho nepošleme na vyšetření, může ho to stát život. Asi není dobře být důsledný. Při preventivních prohlídkách dostávají pacienti test na krev ve stolici. Kupujeme je za své peníze a pojišťovna nám to proplatí pouze tehdy, když ho pacient vrátí zpracovaný. 70% ho nevrátí. Pár jich už zemřelo na rakovinu tlustého střeva. Přišli pozdě. A přitom stačilo odebrat 3 vzorky ze stolice a nemuselo se to stát. Ale co mají lidé zadarmo, na to kašlou. Jejich škoda. Tak o tom popřemýšlejte. Nejste hloupý muž. A mimochodem, jsem žena.

  Kvě 11, 2011
 • Obrázek uživatele vilda
  vilda (anonym)

  Znovu opakuji, proč nás...Dva roky jsem jedl denně 2 paličky česneku. Dva roky bez doktora,byl jsem nejzdravější,rakovina tlustého střeva a další rakoviny nemají šanci.Česnek jsem bral proto,źe MUDr.Milada Pokorná mě nebyla schopna snížit krevní tlak pod 170/100.Po česneku 140/90,po Argininu 120/80.Česnek jsem bral dále,protože s Argininem léčí poškozenou paměť,dárek spolu s bolestí hlavy a závratí Paní MUDr.Boženou Dlouhou,která mě posílala s vysokým krevním tlakem půl roku na psychiatrii.No a vrchol,když mě MUDr.Pokorná vyhodila s Boreliózou(za to neléčení vysokého tlaku).Chcípni občane,díky SUKLU si nekoupíš Doxybene.A tak MUDr.Sotová,které mě málem zabila,když se chtěla pojistit,že budu brát ramipril na 120/80.Po otrávení Paní doktorkou po česneku tachykardie,lehké nohy,zhoršení paměti,imunity,bolesti u srdce,poškozené nervy,mravenčení,nekoordinované pohyby(rozpouští tuky,že by dioxin).Teď navíc bolesti dolních končetin(neprokrvení,ramipril?spravil jsem to argininem,karnitinem,selénem,zinkem a koenzymem).Kdy by jste byli na Měsíci před třemi roky,nešel bych k MUDr.Dlouhé,ale koupil Omron a léčil se argininem.Byl bych zdravej jak řípa,teď jsem na tom hůř než polomrtvej.

  Kvě 12, 2011
 • Obrázek uživatele BM
  BM (anonym)

  Dva roky jsem jedl denně 2...Trochu vám nerozumím. Jednu doktorku zatracujete, že vám nebyla schopna snížit tlak 170/100 a jinou, že vám chce léčit tlak 120/80. Tak jaký ten tlak vlastně máte? Podejte mi to polopaticky.

  Kvě 12, 2011
 • Obrázek uživatele Vilda
  Vilda (anonym)

  Trochu vám nerozumím. Jednu...Kdyby jste si přečetl články nahoře tak je to jasný.MUDr.Dlouhá mě posílala s 170/115 půl roku na psychiatrii,přestože EKG bylo pozitivní(105),oba rodiče isch.,AH.Neurolog MUDr.Inneman mě jaksi nezměřil tlak,ten v květnu mohl už být vysoký.Dost to smrdí,to není normální.V říjnu na preventivce mě řekli,že mě to mohlo zabít.Bolesti hlavy,závratě,zhoršená paměť,děkuji za první zmrzačení(argininem,česnekem jsem se časem z toho jakž takž dostal).Vyměnil jsem doktorku.MUDr.Pokorná mě nedokázala snížit krevní tlak pod 170/100.Důkazy,výpis z preventivek je na Rapidshare,Vipfile,pod lékaři a NWO.Tak jsem přestal chodit k lékařům a léčím se Argininem,který mi snížil krevní tlak na 120/80.No a poslední doktorka MUDr.Sotová(potřeboval jsem testy na boreliózu,MUDr.Pokorná mě stím vyhodila,zaplatil jsem si u MUDr.Klubala chlamky,no prostě mi je neudělali,můžete se soudit)mě vnutila skleničku vody,že málo piju.Za hodinu doma příšerné bolesti u srdce,za 48 hodin 191/113.No chtěla se pojistit,že si těch 120/80 budu dealerským ramiprilem léčit(mimochodem teď bylo EKG v pořádku,viz zvukové nahrávky doktorky na uvedených stránkách,zázračný arginin).Co říct.Lékařky mě vždycky zmrzačily,sotva jsem se z toho dostal samoléčbou,tak zas.

  Kvě 12, 2011
 • Obrázek uživatele tak
  tak (anonym)

  Kdyby jste si přečetl...pokračuj v samoléčbě. Nakonec, když se z toho dostaneš sám, tak proč s tím pak chodíš k doktoroj??

  Kvě 12, 2011
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  Kdyby jste si přečetl...To musel být puch.

  Kvě 12, 2011
 • Obrázek uživatele Vilda
  Vilda (anonym)

  To musel být puch.Prosím vás kde jste zapoměli mozky nebo jste se narodili bez?

  Kvě 12, 2011
 • Obrázek uživatele BM
  BM (anonym)

  Děkuji za vysvětlení. Už je mi to naprosto jasné. Hodně zdraví a zdaru.

  Kvě 12, 2011

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama