Léčitelská církev

Ministerstvo kultury registrovalo první náboženskou skupinu, která se zabývá léčitelstvím. Společenství Josefa Zezulky se stalo 38. církví registrovanou podle zákona. Další tři církve či náboženské společnosti na registraci čekají.

Ani nově registrované, ani ty, které na uznání státem teprve čekají, ale již nemají a nebudou mít nárok na státní příspěvek na činnost ani na finanční část restitucí.

    Nově registrovaná společnost vychází z učení Josefa Zezulky (1912 až 1992), léčitele a filozofa, který svou léčitelskou metodu nazval biotronikou. Představitelem Zezulkova společenství je Tomáš Pfeiffer, jeden z nejznámějších českých léčitelů. Jako Zezulkův žák a pokračovatel získal věhlas už na počátku 90. let. Pfeiffer měl několik pořadů v televizích a pokoušel se léčit i prostřednictvím obrazovky. Uspořádal finanční sbírku a za peníze postavil v centru Prahy Biotronické centrum sociální pomoci.

    Religionisté Společenství Josefa Zezulky řadí do hnutí New Age. Zezulka i Pfeiffer více než jiní léčitelé zakotvili svou léčitelskou praxi v promyšleném náboženském systému. V dokumentech, které předložili MK pro registraci, uvádějí, že jde o “náboženskou společnost nového typu pracující ku prospěchu celé biosféry“.

    O Zezulkovi uvádějí, že nepůsobil svou vlastní silou, ale byl jen jakýmsi prostředníkem a “transformátorem“, který přijímal léčebnou energii přímo z transcendentna a předával ji svým pacientům. Podle vlastních tvrzení se prý ke svým schopnostem nedopracoval sám, ale získal je během jednoho okamžiku jako dar z duchovního světa. O Velikonocích roku 1945 se prý u něj náhle objevil jakýsi stav rozevřeného vědomí a radikální změna chápání sebe a světa.

    Náboženská nauka společenství se nazývá filozofie Bytí, léčitelská biotronika je její součástí. Jediným duchovním společenství je takzvaný sanátor, jímž je Tomáš Pfeiffer. Podle webové stránky je tradičním vyvrcholením celoročních duchovních akcí každoroční duchovní pouť na horu Říp v “Den otevřeného nebe“ 30. března, tedy v den Zezulkova narození.

    Český klub skeptiků Sisyfos udělil Pfeifferovi ocenění Bludný balvan za rok 2007 za “proplétání esoteriky s byznysem při plnění vodnářského poslání“.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele mil
  mil (anonym)

  Dlužno dodat informaci, o kterou čtenáře tento článek ochudil (stejně jako v jeho kopiích z předchozích měsíců), že totiž Josef Zezulka byl přinašeč - rodící se přibližně co 2000 let, tedy jako jeho poslední předchůdci Abrahám, Mojžíš, Ježíš ...

  Srp 15, 2015
 • Obrázek uživatele aha
  aha (anonym)

  Dlužno dodat informaci, o...a má na to ňákej papír? Kkti, co něco takovýho o sobě tvrdí, se rodí přibližně co 2000 minut.

  Srp 15, 2015
 • Obrázek uživatele D
  D (anonym)

  Každopádně ten závazek pracovat pro blaho celé biosféry, a to ocenění "Bludným balvanem za proplétání esoteriky s byznysem při plnění vodnářského poslání“ se mi celkem líbí. Steně jako sanátorská hodnost pro Tomáše Pfeiffera.

  Srp 15, 2015
 • Obrázek uživatele V
  V (anonym)

  http://www.jesus.sk/svedectvi/jak-jsem-byl-zachranen

  Srp 18, 2015
 • Obrázek uživatele Jan V.
  Jan V. (anonym)

  a má na to ňákej papír?...Možná,že tím papírem by mohlo být 125 stran knihy Bytí. Nikde v ní sice nepíše že je přinašeč, ale ucelenost filosofických myšlenek a jejich hloubka a přesah jsou dle mého názoru něčím unikátní a jedinečné!

  Srp 20, 2015
 • Obrázek uživatele Odnašeč
  Odnašeč (anonym)

  Možná,že tím papírem by...Tak to jo, to bude ten důkaz... Jenda V. si myslí, že je dost dobrej. Prosimvás, lidi, vychladněte trochu s tím dodáváním "informací".

  Srp 20, 2015
 • Obrázek uživatele sweetji
  sweetji

  Podle mého názoru se jedná...Nejedná se o podvod ale o okult.

  Lis 29, 2015
 • Obrázek uživatele ???
  ??? (anonym)

  Dlužno dodat informaci, o... další blázen co nedokáže žít po svém, mít svůj názor, podle mého názoru jste ucelení vydlabanci

  Kvě 03, 2016
 • Obrázek uživatele hm
  hm (anonym)

  Aneb o prachy jde až na 1. místě.

  Kvě 03, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama