Dary Tří králů mají dodnes léčivou sílu

K jesličkám přinesli Tři králové Ježíškovi zlato, myrhu a kadidlo. Dary skutečně hodné Božího syna. Vždyť ve své době byly obě rostlinné pryskyřice stejně cenné jako nejdražší žlutavý kov.

Jejich hodnotu znali již o tři tisíciletí dřív i staří Egypťané, kteří kadidlo využívali nejen k náboženským rituálům, ale přidávali ho také do parfémů a do léčebných prostředků. Myrha jim sloužila k balzamování zesnulých a díky éterickým olejům v ní obsaženým se uplatnila i při desinfikování ran a ošetřování kožních onemocnění. Ani v moderní době však nezůstávají její známé antibakteriální účinky bez povšimnutí. Používá se ve formě tinktury při léčbě zánětů úst a hltanu. Někteří pacienti k ní však mají výhrady kvůli výrazně hořké chuti.


Lékaři však na ni nedají dopustit. Stejně jako na směs pryskyřic, známých pod názvem, kadidlo. Pomáhá totiž při léčbě ran, vředů, nádorů v trávicím traktu, stejně jako při zánětlivých onemocněních, například artritidě, dně nebo revmatu. Osvědčuje se rovněž při boji s rakovinovými nádory, zejména mozkovými, které jsou rezistentní vůči chemoterapii. V laboratorních podmínkách se při pokusech na zvířatech prokázalo, že kadidlu nedokáží odolat ani jiné tumory, třeba prostaty, které rovněž vzdorovaly chemoterapii.


Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Rose
    Rose (anonym)

    Velky omyl. Nebyli to kralove, ale mudrci a orientalni spiritisti. Bible nerika jejich pocet a rika ze prisli za Jezisem do domu, ne k jeslim. Bylo to tedy pozdeji po jeho narozeni. Divna hvezda je vedla nejdriv do jeruzalema k herodovi, ktery chctel jezise zabit. Takzezadna pratelska hvezda. Pak dal herodes zabit deti do dvou let, takze jezis uz musel byt vetsi.

    Lis 02, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama