Čím méně se bráním, tím větší je moje bezpečí

Každá obrana vytváří útok. Čím více se bráníme, tím intenzivněji vyvoláváme útok proti nám. Obrana slouží k tomu, aby ochránila skrytou bolest, jenomže skrytá bolest nám do žil vlévá jed.

 Když nás někdo napadá a my se nebojíme procítit city, které v důsledku toho útoku vznikají, útok nám pomáhá docílit uzdravení. Větší část této bolesti pochází z minulosti a onen útok vynesl tyto jedy do světla našeho vědomí. Když nás někdo napadá, pak to, do jaké míry zůstáváme nechránění, nakonec určuje rozsah našeho úspěchu.

Pravda se bránit nepotřebuje - obranu potřebuje pouze naše ego, jež ukrývá veškerou bolest a je samou podstatou odloučenosti. Jádrem komunikace je otevřenost. Je to schopnost dávat a být sám sebou bez jakýchkoliv výmluv. Když zůstáváme bez obrany, nacházíme další dar, jenž nám byl dán: podporu lidí kolem.

 Dnes zůstaň bez obrany vůči všemu, co k tobě přichází - snaž se ze všech sil. Všechno, co tě potkává, se stává tvým učitelem. Tvoje otevřenost umožňuje, aby tato poučení pronikla do tvého nitra co nejšetrnějším způsobem.

Zdroj:  Chuck Spezzano - Jestli to bolí, není to láska;

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Chemik
  Chemik (anonym)

  Je to jen jiné vyjádření principu akce a reakce, který formuloval v letech 1984-1988 francouzský chemik a fyzik Henri Louis Le Chatelier.

  Feb 28, 2013
 • Obrázek uživatele helena
  helena (anonym)

  hezky clanek proti zlu manipulaci je třeba se obrnit jinak vas uplne umori to je třeba taktika ruznych vestkyn a manipulatorek které když se jim rekne pravda tak jako dablove kopou kolem sebe a ještě vic ublizuji je pepe je ignorovat a nedat jim sanci ono na ne dojde chce to cas uz se dosst lidi bouri

  Črv 18, 2014
 • Obrázek uživatele Wrunx
  Wrunx (anonym)

  Každá obrana vytváří útok? Člověk žasne, jak absurdně překroucené výroky se dnes prezentují jako duchovno... :-D

  Bře 13, 2015
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  hezky clanek proti zlu...Proč říkat věštkyním pravdu? Lepší je se s nimy vůbec nebavit. :-D

  Bře 14, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama