Reklama

Magické užívání bylin

Evropský šamanský obřad je naplněn rostlinami. Ztělesněním toho je bylinné umění Wicca či rituály druidů, soustředěné na stromy. Čím detailněji nahlédnete, tím lépe pochopíte, jak velké množství rostlin se účastní obřadního i světského života.Je užitečné zabývat se obřadním, šamanským a magickým užíváním bylin, i když vaším primárním zájmem je bylinná léčba.

Pochopení rostliny skrze její charakteristickou povahu vám usnadní zapamatovat si její účinky, prohloubí vaše znalosti a podnítí osobnější a živější vztah s ní.

Například taková myrha. V magii je myrha spojována s měsícem, vodou a s egyptskou bohyní Ísis. Pálí se jako očistná esence, která, obvykle ve spojení s františkem, vyvolává klid a napomáhá při meditaci. Myrha je častou součástí pohřbů a zimních obřadů a občas se užívá při vymítání a očišťování.

Jak vám mohou tyto informace pomoci lépe porozumět a zapamatovat si její léčivé účinky?

Myrha je výborné antiseptikum (exorcismus). Jako adstringent ovlivňuje tekutiny stejně jako měsíc. Adstringence je stahující - v zimě se stahujeme dovnitř, ve smrti se stáhneme docela. Myrha se užívá jako kloktadlo na posílení a dezinfekci (očistu) bolavých dásní, odstraňuje zápach z úst (znovu exorcismus) a ve formě pudru léčí hnisavé záněty (přináší klid). Je snadné dát do vzájemného vztahu její magickou pověst s léčebným využitím.

Reklama

Znalost jednoho aspektu, ať už šamanského či vědeckého, vám pomůže vyvolat si ten druhý. To platí pro kteroukoliv rostlinu.

Zdroj: Herbář tajemných rostlin - Loren Crudeová, Volvox Globator

Reklama

Komentáře

Reklama