Zjednodušte svoji duchovnost.

20.10.2005 00:00
Duchovno

Vaše osobní teologie by neměla být složitá. Zkuste věřit jenom tomu, co lze považovat za prvotní nebeské zákonitosti. Například:

 • Každou situaci lze během chvilky změnit a každou nemoc je možné vyléčit. Bůh není omezen lidským časem, prostorem nebo fyzickými zájmy.
 • Buďte důslední: žijte to, čemu věříte.
 • Změna je trvalá. Každý život prochází obdobím těžkých změn i klidu. Naučte se plynout s proudem změn, aniž se jim snažíte zabránit.
 • Nikdy nehledejte štěstí u jiného člověka -- štěstí je vnitřní, osobní postoj a odpovědnost.
 • Život je v zásadě zkušenost učení. Každá situace, problém a vztah obsahuje určitou zprávu, kterou stojí za to poznat nebo naučit jiné.
 • V každé situaci funguje pozitivní energie účinněji než negativní.
 • Žijte v přítomném okamžiku a odpouštějte ostatním.

  Nic nezískáme, jsme-li přesvědčeni o tom, že nebe "myslí a koná" složitým způsobem. Je mnohem lepší a účinnější naučit se myslet stejně jako nebe -- v jednoduchých a věčných pravdách.

  Se vší pravděpodobností jsme si zkomplikovali život mnohem víc, než je nezbytné. Chceme-li dosáhnout zdraví, štěstí a rovnováhy energie, musíme se zaměřit spíše na pozitivní než na negativní věci a žít způsobem, který duchovně odpovídá tomu, o čem víme, že je pravda. Učiníme-li pouze tato dvě rozhodnutí, umožníme síle obsažené v našem božském biologickém systému, aby působila na obsah a směřování našeho života.

  Jde o to, abychom se všichni naučili tytéž pravdy a umožnili své božské podstatě, aby pracovala v nás a skrze nás; je to jednoduchý úkol, byť nijak snadno proveditelný. Ve svém životě se setkáváme s různými lidmi a odlišnými situacemi, což nám však přináší stejné úkoly i vliv na tělo a ducha. Čím více jsme schopni tuto pravdu poznat, tím snáze se můžeme naučit symbolickému zření -- schopnosti prohlédnout fyzické iluze a rozpoznat lekci, kterou nám životní úkoly nabízejí.

  Zdroj: Zdroj: Caroline Myssová: Anatomie ducha. Sedm úrovní síly a léčení. Nakladatelství DharmaGaia
 • Související články

  Univerzální princip jednoty

  8.3.2002 00:00

  Existuje mnoho forem spirituality

  15.8.2001 00:00

  Dalajlama: Každý má svou cestu

  26.6.2001 00:00

  Vyzařující spiritualita

  23.12.2000 00:00

  Nutnost spirituality v našem životě

  29.3.2000 00:00

  Přehled komentářů

  zobrazit všechny komentáře 

  Přidám: Karma - zákon o vyrovnání, který říká, že každá činnost...
  Walter  |  21.10.2005 15:58

  Vyhoď všechno to haramburdí, člověče. Aby loď tvého života byla...
  Natali  |  22.10.2005 22:57

  zobrazit všechny komentáře

  Přidat komentář

   
  * *