Životní cíl

Životní cíl

24.9.2010 00:00  |  Duchovno

Kolik životních cílů jsme již ve svém životě měli - cíle v zaměstnání, soukromé cíle v lásce, v rodině a mnohé další? Některé své cíle dokážeme uskutečnit, a přece se může stát, že v nás vznikne pocit, že jsme nepokročili dále, nýbrž že přešlapujeme na místě.Pak si dáme nové cíle - a poklus v kruhu začíná opět od začátku.... celý článek

Komentářů: 10 | Poslední komentář: 5.5.2013 21:42

Komentáře

reagovat 27.11.2011 19:42 - HesTia

Ten duchovny ciel mam vyjasneny, presnejsie, som uz na ceste a viem kam a preco smerujem, no nedrari sa mi nachadzat zmysel vo svetskych cieloch, co je ale paradox, pretoze nemal by byt rozdiel medzi svetskym a duchovnym...

reagovat 27.11.2011 20:18 - Zdeněk

Napiš nám, jaký je tvůj duchovní cíl, proč a kam směřuješ.

reagovat 27.11.2011 20:44 - J.

V podstatě je duchovní cíl pro všechny lidi stejný, a to spojení vědomí individuálního s vědomím kosmickým. Cest je mnoho k tomuto cíli ale ten cíl Bůh je pro všechny lidi stejný, je jeden universálni Bůh. Pokud mezi sebou některé náboženství bojují, tak je to nesmyslné. Je to tím že universální Bůh se projevuje v mnoha podobách, ale zase je to ten jeden universální Bůh. Problém je v lidské nevědomosti.

reagovat 27.11.2011 21:12 - Zdeněk

Duch člověka pochází z duchovna, odkud vzešel jako semínko a může se tam vrátit, pokud zde na zemi v těle člověka dosáhl moudrosti, poznání, nebo-li osvícení. Toho lze dosáhnout, pokud se člověk bude řídit Citem, tedy tím, co mu radí jeho duch. Bůh je bezbytostný, lze jej poznat pouze v jeho díle. Člověk ani jeho duch nemá nejmenší šanci se přiblížit do jeho blízkosti.

reagovat 28.11.2011 18:12 - HesTia

Moj duchovny ciel je sebapoznanie; spoznat kto som Ja, cize prekonanie,transformacia,zduchovnenie mojho ega. Individuacia - ako to nazval Jung. Boha chapem ako vyssi stav vedomia (nez ego/osobnost/individualita), stred mojej bytosti.
Kralovstvo Bozie je stav bez ega. Vedomie moze existovat bez myslenia. Vedomie ktore hovori Ja som nie je to vedomie, ktore premysla.

Nabozenstva medzi sebou bojuju lebo nedokazu alebo nechcu prekonat uroven ega, stale sa nachadzaju v dualite. Ego pouzivam v zmysle ako ho definuje napr. Eckart Tolle, Eduard Tomas, Paul Brunton.


Co pod tym myslite ked pisete ze :"Člověk ani jeho duch nemá nejmenší šanci se přiblížit do jeho blízkosti."? A co mysticke zazitky v rozsirenych stavoch vedomia?
Boh je aj Jednota - co je kvalitativne vyssi stav vedomia.

reagovat 28.11.2011 22:57 - Zdeněk

Jakákoliv odpověď ode mne pro vás je zbytečná. Jste pevně přesvědčen o svém názoru a já nemám chuť vám jej dále vyvracet.

reagovat 5.12.2011 18:18 - HesTia

Preco predpokladate ze odpoved by bola zbytocna? Podla seba sudim teba? Aj vy ste pevne presvedceny o svojom nazore? Ved sme tu aby sme diskutovali.

reagovat 6.12.2011 22:33 - Zdeněk

Ano, já jsem o svém názoru přesvědčen, věřím že je to pravda, protože něco z toho mám již prožité. Vše co víte vy, máte naučené z knih. Ve Stvoření existuje mnoho úrovní. Život zde na zemi je hrubohmotný svět, nad ním je jemnohmotný svět, nebo-li onen svět, není již vidětelný pozemskýma očima, nad ním je bytostná úroveň, potom duchovní, dál praduchovní a pak Boží úroveň. Lidský duch nemůže se nikdy dostat do Boží blízkosti, neboť by byl vlivem ohromného žáru boží energie zničen.

reagovat 7.12.2011 19:18 - Zdeněk

Nikdo nedělá nic kvůli druhým lidem, vše co dělá, dělá proto, že to tak chce on sám. Platí to i pro ty, kteří se se řídí citem. Např. pokud někdo někoho obdaruje, udělal to proto, protože je to zvyk a nechtěl zvyk měnit, nebo se cítil být dlužníkem a chtěl se tak zbavit pocitu dluhu, nebo chtěl si darem někoho zavázat, nebo také tím že někoho obdaroval, mu způsobilo radost. Proto není správné ego zavrhovat, bude vždy takové, čemu dá člověk přednost, zda citu, nebo rozumu.


reagovat 5.5.2013 21:42 - Myšlenka

Myslet si, že když tučně někomu zaplatíte a on vás na oplátku za to naučí jak žít nebo vás zbaví toho co vás trápí, je tou největší lží sami sobě. Tím jen začnete hrát hru tohoto světa o moci, o penězích a o zneužívání nevědomosti a beznaděje mnohých. Nedávejte těmto lidem šance. Každý máte v sobě úžasné a velké schopnosti, o kterých nemáte ani tušení a pokud je nezačnete sami rozvíjet, za peníze se to stejně nenaučíte, ani je nekoupíte. Nepochybujte o nich ani o sobě, věřte si, věřte své intuici a učte se být sami sebou... Každý přece ví, že hloupost je lenost ducha a lenost hloupost těla, nebo ne?

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Jakákoliv odpověď ode mne pro vás je zbytečná. Jste pevně...
Zdeněk  |  28.11.2011 22:57

Preco predpokladate ze odpoved by bola zbytocna? Podla seba sudim teba? Aj...
HesTia  |  5.12.2011 18:18

Ano, já jsem o svém názoru přesvědčen, věřím že je to pravda,...
Zdeněk  |  6.12.2011 22:33

Nikdo nedělá nic kvůli druhým lidem, vše co dělá, dělá proto, že to...
Zdeněk  |  7.12.2011 19:18

Myslet si, že když tučně někomu zaplatíte a on vás na oplátku za to...
Myšlenka  |  5.5.2013 21:42

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *