Život je nejistý

Život je nejistý

27.6.2007 00:00  |  Duchovno

Každý člověk si utváří určitou psychologickou jistotu, aniž by si uvědomoval skutečnost, že jistota je jeho vězením. Lidé jsou obklopeni všelijakými druhy nejistoty, a tak přirozeně touží po tom, aby si vytvořili ochranu. Jak si více a více uvědomujete rizika, kterými procházíte, tato ochrana se více a více rozrůstá. Vaše vězeňská cela se zmenšuje. Začínáte žít tak dobře chráněni, že život sám začíná být nemožný.... celý článek

Komentářů: 35 | Poslední komentář: 12.9.2010 21:09

Komentáře

reagovat 28.6.2007 08:03 - Roman

Až většina lidí pochopí a přijme za svá tato evidentní fakta, tak už se snad populisti, vůdci sekt, církevní pohlaváři a podobní šašci budou muset začít živit vytvářením nějakých rozumných hodnot a přestanou dostávat bezpracně peníze od svých přihlouplých oveček.

reagovat 28.6.2007 08:13 - Venus

"..Život je možný pouze v nejistotě. To je velmi zásadní věc, jíž je třeba porozumět: život je ve své podstatě nejistota. Zatímco chráníte sami sebe, ničíte svůj život..."

BLÁBOLY chlapa, který má v podvědomí ten egocentrismus hluboce zakořeněný. Ženu by takové nesmysly nikdy nenapadly. Ona chce tu jistotu,například teplo a jídlo pro svoje děti...

reagovat 28.6.2007 16:09 - R.

a jistotu, aby se dětem nic nestalo... Mohou pak ale děti vůbec volně žít a hrát si?

Včera jsem náhodou zahlédla kousek pořadu Sama doma. Nějaká lékařka, tam říkala, jak je důležité, aby děti neseděly jenom doma u počítače, ale chodily do přírody a tam si hrály. Následoval pak výčet všech možných zranění, které se dětem venku mohou přihodit doplněný působivou fotodokumentací. Věřím, že plno matek po shlédnutí usoudilo pod vlivem touhy po jistotě zdraví dítěte, že přece jenom bezpečněji bude u toho počítače.

reagovat 28.6.2007 16:32 - LordChirurg

No samozřejmě..Nejistota...to je nejlepší..Nechtěl by někdo z Vás chodit domů s tím, že tam na Vás čekají děti a manželka, nebo že se určitě vrátí(pominu-li fakt, že Vás přejede auto či jakýkoliv jiný důvod, který se nemusí stát ani jednou za celý Váš život)??Já určitě.To co je napsaný nahoře je úžasnej výčet života feťáka či jakéhokoliv jiného druhu podobnému člověku.Pokud se jim tahle volba líbí, tak prosím, ale já nechci bejt mezi "sektou", kde nemáte nic a jste jen právě ten řadový vojáček.Mezi daňovými poplatníky jste taky jen řadový, ale máte už něco, čím se můžete potěšit a říct si "tohle je moje/naše" přitulit se k partnerce/ovi nebo jít někam do "společnosti".Taky zde nemáte jistoty, ale máte aspoň něco."Oni" nemájí vůbec nic a jenom si vším co dělají ničí život, i když si ho "užívají".Ona "jistota" a "jistota" jsou dvě odlišné věci, ikdyž vypadají podobně...

reagovat 28.6.2007 16:43 - R.

LordeChirurgu:-) nepleť sem sektu. Ten článek je snad pouze o tom, že by si měl člověk uvědomit, že v životě nemá nic jistý -i to, co si jako řadový daňový poplatník naškudlíš, může být během dne pryč a nikdy se nelze dostatečně ochránit.

Lidé, co touží po maximální jistotě dávají vidělat akorát pojišťovnám. Možná by nebylo špatné začít uzavírat pojištění na partnery. Až by partner zdrhnul s milencem, tak by ti pojišťovna vyplatila odškodné:-)

reagovat 28.6.2007 16:46 - R.

vydělat:-) a partnerka zdrhnula:-)

reagovat 28.6.2007 17:08 - LordChirurg

R:

Mno samozřejmě.Nic není jistý.To chápu a asi je opravdu naivní se toho domáhat.Ale proč je to tolik nejistý?Proč nemůžete s partnerem prožít celej život, pokud se k sobě hodíte, ale přebere vám ho někdo jinej aniž by třeba v tu chvíli ten partner chtěl(podnapilost).Proč nemáte jistotu, že na Vás někdo neudělá výbornej podfuk se smlouvou(třeba na to pojištětí).Protože jsou na světě svině.To, že nemáte jistotu, že se dítě narodí zdravý, nebo jestli vás nezajede to auto, to je jasný, s tím nikdo nikomu nepomůže, ale s tím ostatním??Stačilo by, kdyby si lidi aspoň trochu uvědomili, že pokud nebudou na sebe tak hnusný, tak se jim to několikrát vrátí.Chápu, že jeden..nebo i tisíc lidí to nezmění, ale je to škoda, kam jsme až došli...Civilizace hadr-hlavně být víš než ten druhej i kdyby to byl třeba dobrej známej.Tím jsem myslel "jistota" a "jistota" a ty sekty to proto, že oni jsou právě tíím prvním podnětem k těmhle činům...

reagovat 28.6.2007 17:26 - R.

No já se sektama nemám žádnou zkušenost, vždy jsem se vyhýbala všemu, co závadělo nějkou organizovaností či sektářstvím - max. jsem se seznámila s některými jejich myšlenkami, ale do sítě se lapit nenechala:-)

Ale také asi sekta jako sekta - např. příslušníci Hare Kršna myslím světu nijak neubližují...

To, že tě může zradit či okrádat např. i nejbližší kamarádka jsem zažila - proč to lidi dělají? Nevím. Většinou jsou nešťastní a nedokážou se z toho stavu dostat a tak nepřejí štěstí a pohodu ani lidem kolem sebe.

reagovat 28.6.2007 17:37 - LordChirurg

R.

Zdáš se mi velice inteligentí co se týče tohoto tématu.Rád bych to rozebral i víc, ale už bych nechtěl zde zaplňovat fórum. Pokud tedy jsi stejného názoru rád se Ti budu věnovat na icq - 193 307 524 nebo na skype - lordchirurg.

Jinak se sektami nemám taky žádnou velkou zkušenost.Jen píšu jak to vidím.

reagovat 28.6.2007 18:32 - Jitulalala

Je zajímavý, že na otázku nejistoty života se rozepíšete o sektách atd...Proboha, začněte trochu přemýšlet. To je o filosofii, náboženství a pocitu v duši a v srdci...Sekty? Jak omezující...Já si myslím, že život je jistý ve smyslu osudu, který máme daný. To, že "nevíme", jaký je náš osud, je ta nejistota. Ta podle mě dělá ze života to krásné. Nevíte, co se stane za deset let a ani to, co se stane za hodinu. Je to úžasné, překvapující dobrodružství a je třeba si vychutnat každý přítomný okamžik.

Jo a nejsem v žádné sektě, to je můj osobní pocit a moje srdce se s tímto hluboce ztotožnilo. Žije se mi teď mnohem lépe...:-)

reagovat 28.6.2007 21:02 - R.

LordChirurgu

Myslím, že by to nikomu nevadilo to tady trochu zaplnit. Od toho tady to fórum je, ne.

Já teď nemám přístup na ICQ ani skype - jsem pod přísným bezpečnostním režimem:-)

reagovat 28.6.2007 21:07 - Roman

Klidně to tady zaplňuj, LordeGhirurgu, ať se poučíme jak se to z ovečkama dělá.

reagovat 28.6.2007 21:07 - Roman

Klidně to tady zaplňuj, LordeGhirurgu, ať se poučíme jak se to z ovečkama dělá.

reagovat 28.6.2007 23:47 - LordChirurg

Vezmem to polopatě.Co se týče nějakých sekt či združení záleží na každém, ke komu se při a jestli vůbec se k někomu přidá.Někteří lidé vyžadují pro svůj pocit blaha nějaký smyšlený řád života nebo něco na ten způsob.Jiní zas potřebují vyléčit své mindráky a tak se přidají k nějaké skupině, aby byli prostě trochu vejš než ostatní(aspoň tak si to asi oni myslí).Tak či tak je to každého věc.Já do toho nikomu nekecám.Sám nejsem v žádné a myslím, že taky můžu žít(nebereme-li stát atd.)A co se týče tý nejistoty.Dneska si opravdu nemůže bejt nikdo jistý v ničem.Pokud by však lidé dostali trochu rozumu(ani by ho nebylo otřeba tolik), tak by se určitě některé věci dali brát za "jisté".Např.: někde na Islandu(nebo někde) stačí z vozu vystoupit na parkovišti a jít do obchodu.Nemusíte ani vytahovat klíčky ze zapalování.Myslíte, že by jste to mohli udělat někde tady??No určitě mohli, jen s tím rozdílem, že by jste ani nedošli do toho krámu a to auto by tam nebylo.To jsou ty ovlivnitelný jistoty.A ruku na srdce, určitě se vám někdy stalo, že jste zapoměli něco uplně zabezpečit.Tohle je jasnej příklad toho, jak by život mohl bejt klidnější a v určitých věcech jistější.Všechno je o lidech - jen nevím jestli to je dobře, nebo špatně...

reagovat 29.6.2007 11:02 - R.

To co píšeš platí například i v Japonsku - necháš někde kufr a můžeš si být jistý, že ho tam najdeš ... avšak zas tam máš mnohem větší nebezpečí zemětřesení, které ti určitě nějaké jistoty rozboří... To třeba ohledně smrtícího zemětřesení si u nás můžeme být jistí:-)

Samozřejmě, že by se lidi měli k sobě chovat slušně, neokrádat se, nevraždit...avšak myslím, že na celkovém principu, že život je nejistý, by to moc neměnilo.

reagovat 1.7.2007 07:39 - Bič na blbce

Když někdo(Lord) řekne určitou zkušenost typu A,okamžitě se vyrojí nějáký blbeček(Roman).a řekne,že je to B,aniž by dokázal sesmolit víc než jednu větu.A jeno proto,aby se snažil dokázat,že trošku výš než Lord.A přitom když srovnáme příspěvky,tak je to zkušené pozorování života,a odpověd blbečka,který chce být zajímavější ve stylu-jááááá-jsem ten nej.Ze jsem zase na tu doktroku lezl.Je to pořád dokola-Chytrý něco řekne,a blbeček okamžitě přichvátá a plivne jed.

reagovat 7.7.2007 11:16 -

Super článek!! Jen tak dál.

reagovat 7.7.2007 11:16 -

Super článek!! Jen tak dál.

reagovat 7.7.2007 11:17 -

Super článek!! Jen tak dál.

reagovat 31.7.2007 22:33 -

Pěkný článek

reagovat 1.8.2007 09:16 - Jana

1. 7. 2007 07:39:50, Bič na blbce:No, kdyz nakej "chytrej" neco pronese a vetsine lidi se to nelibi nebo s tim nesouhlasi tak ten "chytrej" zas neni treba tak uplne chytrej jak si mysli...:)

reagovat 9.8.2007 18:10 - Koudyr

Úžasné jak se z něčeho, co všichni podvědomě vímě, dá vytvořit něco, nad čím se spousta lidí pozastaví a pronese: "To je geniální."

Jak tak vidím autoři těchto článků jsou bezstarostní lidé, protože vědí jak žít a mají přesný návod. Jinak to je všechno o tom co a jak působí na člověka, nikoliv jak člověk může působit na to ... takže teď se budu bát, že mi autor rozbije "hubu", ale nakonec když přežiju budu odměněn bezstarostností :D

reagovat 18.9.2007 13:23 - apoštol

To je absurdní: Hodnotný život je možný JEN v jistotě, kterou poskytuje spravedlivé postavení před Bohem. To však lze získat jen způsobem, který určil On sám. To už pro spoustu samospravedlivých a pyšných (nábožných i bezbožných) lidí je nepřijatelné a hledají nějakou vlastní cestu. Lidské názory nemohou zrušit existenci Boha a platnost Jeho zákonů a NIKDO se osobnímu setkání s Ním nevyhne. Je možné a nutné znát Ho osobně už teď a prožít kvalitní život v souladu s dokonalou Boží vůlí. Opravdu všechno ostatní je ubohost a promarněný život. Setkejte se s Ním. Napište mi (UcednikJezise"seznam.cz).

reagovat 15.1.2008 22:14 - Andy

Článek výborný, zcela pravdivý, cítím to stejně...prostě nevaž se, odvaž se!!!

Kdo neriskuje nic nezíská a kdo nežije podle svého, nikdy se nedočká satisfakce a spokojenosti sám ze sebe...

povolte si opratě...žijem jenom jednou:)))

reagovat 16.1.2008 09:58 - Anna

No to je mi guru...

Tak jako tak nám přece nic jiného nezbývá.

reagovat 5.9.2010 12:32 - Mary

Vynikající článek. Pravdy bývají jednoduché. Škoda, že si hodně lidí kazí svůj život sledováním, co ti druzí (si koupili, a nemají se líp než my?) a nestarají se více sami o sebe. Byli by šťastnější. Ale když novináři a jiná svoloč vyrábějí ve společnosti dusno, aby lidi byli naštvaní už předem a už jen z titulků, je to fakt těžké prolomit.

reagovat 5.9.2010 12:37 - Guy

Vynikající článek. Pravdy...

Ano, pěkný článek. přesně na něj sedí ten náš bývalý socializmus v zadrátované republice: sociální jistoty a práce. Na oplátku drž hubu a neříkej vůbec svůj názor, stejně ti není nic platný.A běda jestli se chceš podívat,jak žijí lidé jinde! Nelze! Mohl bys srovnávat, začal bys být neposlušný a to my nepotřebujeme!

reagovat 6.9.2010 11:02 - hana

mě v celku nechává v klidu, co mají ti druzí a že bych se bála smrti?Vlastně na ni nemyslím.

reagovat 12.9.2010 19:21 - Mary

mě v celku nechává v...

Mě také nezajímá, kdo co má.A pokud to budu chtít, pořídím si to také. Jednoduchý.

reagovat 12.9.2010 20:13 - Petr

Mary, pokud jednáš sama za sebe, je to OK. Mně je taky šumák, co má druhý a co nemám já. Horší je, když člověk musí rozhodovat za své děti. A v tom případě mi není lhostejné, když děcko nosí hadry od Vietnamců a ostatní děti se mu pošklebují.

reagovat 12.9.2010 20:37 - Markéta

Mary, pokud jednáš sama za...

A proč ti to není lhostejné Petře? Myslíš že je důležitý jestli má člověk hadry od Vietnamce nebo značkový?
To vůbec není důležitý, důležitý je jak se postaví do života ......já jsme znala mnoho lidí kteří měli super moderní hadry a děti se jim nesmály ve škole, naopak obdivovaly je.......a nic z nich nebylo .....skončili jako nevzdělaní chudáci, jako nádeníci.

reagovat 12.9.2010 20:56 - hana

A proč ti to není...

jenže děti jsou zlé a v dnešní době se vážně posmívají, že ten druhý je "socka", pokud nemá stejné věci, jako oni.A člověk(dítě obzvlášť) těžce nese, když se mu někdo posmívá.
Vzdělání, postoj k životu a pod. je něco jiného, tam máš pravdu.

reagovat 12.9.2010 20:58 - hana

jenže děti jsou zlé a v...

bohužel, to, že jsou děti zlé a posmívají se druhým, musely někde okoukat.Většinou mají tento názor od rodičů.

reagovat 12.9.2010 21:09 - Markéta

bohužel, to, že jsou děti...

přesně tak.....opakují názor rodičů ......ale to by právě měl svý děti člověk naučit, že není důležitý mít lepší hadry......nebo se chcete za každou cenu líbit nějakým blbečkům co maj špatný hodnoty?

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Mary, pokud jednáš sama za sebe, je to OK. Mně je taky šumák, co má...
Petr  |  12.9.2010 20:13

A proč ti to není lhostejné Petře? Myslíš že je důležitý jestli má...
Markéta  |  12.9.2010 20:37

jenže děti jsou zlé a v dnešní době se vážně posmívají, že ten...
hana  |  12.9.2010 20:56

bohužel, to, že jsou děti zlé a posmívají se druhým, musely někde...
hana  |  12.9.2010 20:58

přesně tak.....opakují názor rodičů ......ale to by právě měl svý...
Markéta  |  12.9.2010 21:09

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *