Zaručeno je pouze Nic

Zaručeno je pouze Nic

19.4.2006 00:00  |  Duchovno

Opak ničeho je něco. Život je naplněn věcmi. A každá věc je obklopena hraniční linií spojenou s počátky a konci, definicemi a předsudky. Avšak pouze Nic může obsáhnout veškeré bytí, nekonečnou možnost, a proto i přítomnost Boží. Z tohoto důvodu ten, kdo nic neočekává, nemá sice žádnou záruku, za to je však otevřen všem možnostem.... celý článek

Komentářů: 22 | Poslední komentář: 30.4.2010 10:02

Komentáře

reagovat 20.4.2006 19:37 - Dawe

něco podobneho píše ve své knize "Brána k opravdovému zasvěcení" i František Bardon...aby člověk mohl začít nový život musí nechat odejít ten předešlí...a také popisuje jak zastavit myšlenky...s touto knihou se člověk přiblíží božské prozřetelnosti

reagovat 20.7.2006 22:08 - Dana

Musim se priznat,ze tomuto clanku moc nerozumim,a presto je pravdou,ze mi dodal pocitu klidu a bezpeci,dekuji

reagovat 7.9.2008 22:48 - volejte vestce

OCITLI JSTE SE V TIZIVE SITUACI? NABIZIM VAM SVE PORADENSKE SLUZNY (ASTROLOGIE, NUMEROLOGIE, VYKLAD KARET, TAROT, KYVADLO)MUZETE ME ZASTIHNOUT I NA TEELFONU VOLEJTE VESTCE 906 70 90 15

WWW.ZEPTEJSEVESTCE.ESTRANKY.CZ

CARODEJKA MICHAELA

reagovat 8.9.2008 08:10 -

Čarodějko, nevypadáš nijak důvěryhodně.

reagovat 15.9.2008 15:09 - Petr

Článek je podle mého mínění totální blábol. Člověk žasne, čím vším se může někdo živit.

reagovat 1.11.2009 23:36 - Merat

Nic nexxistuje, jak by mohlo, když je v důsledku něco. Tedy nic, v lidské vyznamové podobě. Celé to je nesmysl. Nic není ani tečka, neboli cokoli jioného co by mohlo být. Nikdo nemůže dosáhnout ničeho, snad jen lidské mysli které se smrti noří do nicoty a to tedy do nexxistence, neboť myšlení je hmotné a váže se na přenosy neurotranzmiteru prostřednictvím synapsí mezi neurony, což je materialistická mysl a materie je jen energie a možná to nevylučuje to to, že tato energie se může přenest no jiní energetické podstety existence lidského bytí, která nezaniká, ale pokud je vesmír nekončící, pravděpodobně by se těmito energiemi zaeneretizoval, neboli zadušnil dušemi zemřelých a tudíž by pro ně nebylo místo. Z něčeho musí vždycky vzniknout něco, ale neplatí to pro nesené informace nesené neurotransmitery, i dyž jsou podstatě taky hmotné neboť se na ně váží, tak jako předavaná informace, tedy znaky písmen na ingost, který byl pro dané zdělení použit. I částice atmosféry nesou informace, tžak jako ingoust proto jsou veškeré informace vázané na jakoukoli energii, přičemž je jen energije a z energije může vzniknout jen energie, jiná možnost není. Nic proto není. \nic se nemůže stát ničím a pokud by nic opravdu bylo, cokoli by nexistovalo, nebyl by ani prostor a čas a ani vůle k nim, bylo by vaše vytoužené nic. Cokoli co by bylo jakkoli rozměrné.

reagovat 2.11.2009 13:46 - Merat-pokračování

Cokoli co by bylo jakoli rozměrné by nebylo bylo by nic. Což je snad nepředstavitelné, neboť když si ho přeedstavujete je to nic něco, tredy nic a je to informace vaše hmotné mysli. Ve skutečnosti nic, ale není, tumš dávám vám nic, co z dlaně si vemete rukou. Život je nic není, ten článek je kravina.

reagovat 2.11.2009 13:52 - Merat-pokračování

Jen něco můžě dosáhnout něčeho, jak to mohl někdo vůbec napsat, je snad člověk nic, nebo jeho myšlení je nic, neexistuje.Chce snad daný autor chce umřít, že chce aby jeho mysl dosáhla ničeho, které je prý klíčem ke všemu. Klíčem ke všemu je energie, bez energie si nemůžete představit ani to nic.

reagovat 2.11.2009 13:59 - Merat-pokračování

Energie je i bezpříčinost z něhož vznikla příčinost, jehož součásti je i člověk a jeho myšlení. Energie stvořila energii a ta bezpříčínná energie je prostoročasovůlí, energijí být vůlí energie s vůlí k prostoru a času. Toto je moje ideje modelu univerza, nesmrtelné bezpříčinosti. Dosahujte dál ničeho.

reagovat 2.11.2009 15:09 - pro Merat

Nejsi náhodou autorem onoho citovaného článku? Tvůj projev by tomu odpovídal.

reagovat 14.11.2009 09:59 - Maret-reakce

Nejsi náhodou autorem onoho...

Pokud si myslíte, že jsem hloupý je to vaše věc a ne moje. Možná jste neslyšel o axionech, i když jejich výklad je dosti problematický. Ale ať děláte cokoli, vždy dosáhnete něčeho a to platí univerzálně, i kdyby jst chtěl dosáhnout svoji smrti, dosáhnete něčeho, smrti a vaše energie dosáhne též něčeho-změny. NEVYHNUTELNÉ.

reagovat 14.11.2009 10:25 - Merat

Jak někdo může vstoupit do nicoty neomezených možností, možností nám dává energie, bez ní jsme omezení, a odsozeni k smrti. Omezeně neomezené možností dává jen energie, slunce, voda, potrava, odpočinek a kdoví co ještě. Vztoupit do nicoty můžou jen informace, které nás tvoří, energie zůstavá. E=m*c2

reagovat 14.11.2009 10:49 - Merat

Já netvrdím, že nicota je, nicota není, i prostor je něco, jestli jste četl Životopis vesmíru. A tvrdím, že i nic existuje pouze jako stvořený významový činitel, jehož význam nese mysl, i když je vázán na energii nosičů-transmiterů. I kdýž vše v prostoru odstranite, zůstane vždy něco, neboť vše je v něčem.

reagovat 14.11.2009 11:08 - Merat

Bez člověka by nic a ani nicota, nexistovala, jde o pojmy, a ani práznota, neboť je jen energie prostoročasovůle a prostor v důsledku je plný sebe sama prostoru, i když myslím energiji prostoročasovůle, vejma toho nic není a být nemáže, to už věděli australští domorodci. Vše vzniklo z energie a je energii. Energie má prostor a čas a vůlí a snahu být tím čím jsou. To je mé prohlednutí, i když co kdyby, prostě jsem je přijal, neboť jde o nejpřijatelnější a nejednoduší vysvětlení všeho co sned je a bude. Za vše může energie prostoročasovůle a tou jste i vy. Tomu se nevyhnete. Prostoročasovůle je energii. Je to ideologika, kterou jsem přijal. A i Bůh pokud je nemůže být ničím jiným, ať mi věřicí odpustí jsem pantejista. Jsem malinkou částečkou obrovského vesmíru, který mě stvořil, dost nepatrnou, která nikdy asi nepochopí proč by měla být. Omlouvám se, že vám něco vnucuji.

reagovat 14.11.2009 11:43 - Ká2

Merete - jak to vypadá, právě ty by si potřeboval tu svou mysl vyprázdnit od vší své ideologiky - pak by tam zbylo NIC, kdy by si mohl pochopit VŠE. A toto NIC je možno docílit u tebe stejně jako i u Pepi Vomáčky, který tam má fotbal a hospodské moudrosti. I když možná, že u něj snáz. Toto NIC je univerzální, ostatních ideologií jsou miliardy stejně jako je lidí. Čím víc jsou ty ideologie rozpracovanější, tím víc se vzdalují od toho NIC, které může být naplněno VŠÍM tj. PRAVDOU. Protože vskutku je všude energie, tak každé NIC, PRÁZDNOTA je zaplněna, a ta velká PRAVDA se vejde jenom do prázdné mysli. Chápeš?

reagovat 18.11.2009 22:12 - Maret

Merete - jak to vypadá, právě...

Odpusť mi to, ale nechápu, snažím se, ale pořád si myslim, že mysl vypráznit nejde, tedy tu živou, mrtvá je sama o sobě prázdná, prosta myšlenek, na niž se váže akce. Prostě to nemůžu pochopit. Když se dívám Má mysl není prázdná, je plná obrazu. Mám zavřít snad očí, má mysl řídí mé tělo. Jak jinak mám chápat nic, že z podstaty je významem v mysli a nikde jinde. Je toto to pochopení nic? Mám dojem, že máte na mysli, uvolit se od svých pravd, i toto slovo vymyslel člověk. Uvolit se od od všeho, nevím ale jak. CHCI VNÍMAT, ŽÍT, POZNÁVÁT, BYT PLNÝ, NE PROTO ABYCH BYL CHYTRÝ A MOUDRÝ, ALE PROTO, JEN PROTO, ABYCH MĚL POCIT ŽE ŽIJI A NEJSEM MRTVOLA. CHCI VNÍMAT A REAGOVAT NA KVĚTINY, STROMY, HORY, SNÍH NA NICH, NA LÁSKU A PROŽÍVAT JI, ALE NECHCI ZLOBU A NENÁVIST. NENÍ PRAVDA STROM, I KDYŽ HO VNÍMÁM JEN TAK NEPATRNĚ A JE V MÉ MYSLÍ, JSEM JÍM PLNÝ, KDYŽ JE KRÁSNÝ, A KRÁSNÝ ANI BÝ NEMUSÍ. JE TO ŽIVOT, I KDYŽ NĚKDY TRPKÝ. ODPUSŤ, ALE TOMUTO NEROZUMÍM, PROSTĚ CHCI JEN REAGOVAT A ŽÍT. ŽIVOT JE PRAVDA, DŮKAZ A MUSÍM PODLE NĚČEHO REAGOVAT, TEDY MÍROU VŠE NĚJAK MĚŘIT. BEZ TOHO BYCH NEVĚDĚL CO JE DOBRÉ CO ŠPATNÉ. JE DOBRÉ VŮBEC NA NĚCO REAGOVAT. I MRTVÉ TĚLO REAGUJE NA VLIVY ROZKLADEM. JE TO HLOUPÉ, ALE TOTO JE MIMO MÉ INTELEKTUÁLNÍ MOŽNOSTI. ČLOVĚK MUSÍ MYSLET ABY ŽIL, ABY SE MOH NAJÍT. JAK VYPRÁZDNÍT MYSL, KDYŽ MÁŠ HLAD, NEBO JINOU POTŘEBU, MYSL TI JI ZDĚLUJE. CHÁPU VAŠÍ POSLEDNÍ VĚTU A DĚKUJI ZA NI. MYSL, NEMÁ BÝT NIC, PRÁZNOTA, ALE SNAD OTEVŘENA A HLEDAJÍCÍ JINAK BY K TOMUTO POZNÁNÍ NEDOSPĚLA. JESTLI JSTE MYSLEL TOTO. K TÉTO POSLEDNÍ VAŠI VĚTĚ. JINAT TO POCHOPÍT NEUMÍM.

reagovat 18.11.2009 22:25 - Maret

Když si představite, že nic není, tedy to nic, tak Vesmír může být jen nekonečný. Co by bylo za prostorem a časem a vůlí k nim, když mají tři rozměry a ty jsou něco a co za nimi. Nic, tedy to nic, určitě ne.

reagovat 18.11.2009 22:43 - Maret

NIC UKAZUJE NA TO, ŽE VŠE CO JE JE A TOTO JE AXION. KDYBY NEBYL BYLO BY NIC, ALE KDE A VČEM, MUŽE BÝT JEN V MYSLI, A MYSL SE MŮŽE OD TOHO CO JDE SE OPROSTIT, OPROSTIT MŮŽE. ZŮSTANE TO CO MYSL CHCE, ABY ZŮSTALO A O TOM MŮŽE ČÁSTEČNĚ ROZHODNOUT. ČLOVĚK NENÍ POČÍTAČ, ABY PŘESTAL EVOKOVAT DATA A PŘEDSTAVA, ŽE NIC NENÍ, TEDY TO NIC, JE TEDY VŽDY NĚČÍM V LIDSKÉ PŘEDSTAVĚ, PŘEDSTAVOU NĚČEHO CO NENÍ, TEDY TOHO NIC, A TATO PŘEDSTAVA JE VÁZÁNA NA ENERGII MYSLI, KTERÁ NENÍ NIC JINÉHO NEŽ ENERGIE, TAK JAKO ENERGIE PROSTOROČASOVŮLE.....

reagovat 18.11.2009 22:57 - Maret

MYSLÍM NA TO, ŽE MYSLÍTE TO, ŽE SE MÁ ČLOVĚK PROSTĚ OPROSTIT, ABY TOTO POCHOPIL.

reagovat 21.11.2009 00:58 - Maret

Jen mrtvý mozek je prost myšlenek, prázný, bez myšlenek. Neznamená to to, že mysl je prázdná, sama o sobě, je myslí, tedy mysl jsou myšlenky informace, mozek je zpracovává a sama o sobě je plná, mysl jsou informace, i sám mozek. Jaksi jsem na to zapoměl. Informace=Mysl=Mozek, neboť i energie je pro člověka informace, energie=informace a mozek je jen energie. Jak může být mysl prázdná, mysl jsou informace. Je mysl mozek? Zapoměl jsem na to, že mysl jsou informace co nese mozek, co předává mezi neurony, neurotranzmitery jsou taky mozek, i když i asi ne, neboť nesou informace, a tím jsou i myslí. Je asi třeba nějakým způsobem rozlišit mysl od mozku.

reagovat 30.4.2010 09:32 - Maret

Kdýž není nic, tedy to nic, mimo nás, nemůže být ani bezhraničné, protože není, a je pouze významem v nás.

reagovat 30.4.2010 10:02 - Maret

Pokud je významem v nás, tedy to nic, potom energie nese informaci a má tento význam rozměr, ať už jakoli podivný, ale má.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

NIC UKAZUJE NA TO, ŽE VŠE CO JE JE A TOTO JE AXION. KDYBY NEBYL BYLO BY...
Maret  |  18.11.2009 22:43

MYSLÍM NA TO, ŽE MYSLÍTE TO, ŽE SE MÁ ČLOVĚK PROSTĚ OPROSTIT, ABY...
Maret  |  18.11.2009 22:57

Jen mrtvý mozek je prost myšlenek, prázný, bez myšlenek. Neznamená to...
Maret  |  21.11.2009 00:58

Kdýž není nic, tedy to nic, mimo nás, nemůže být ani bezhraničné,...
Maret  |  30.4.2010 09:32

Pokud je významem v nás, tedy to nic, potom energie nese informaci a má...
Maret  |  30.4.2010 10:02

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *