Zákon analogie: Jak nahoře, tak dole

Zákon analogie: Jak nahoře, tak dole

26.4.2001 00:00  |  Duchovno

"To, co je dole, je stejné jako to, co je nahoře. A to, co je nahoře, je stejné jako to, co je dole, aby se uskutečnila zázračná díla jedné jediné věci." Tato výpověď, která se většinou traduje ve zkráceném pojetí slovy "jak nahoře, tak dole", je klíčem k hermetické filozofii. Vychází z předpokladu, že všude ve vesmíru, nahoře i dole, "jak na zemi, tak na nebi", v makroskopickém i mikroskopickém prostředí, na všech úrovních jevových forem, platí stejné zákony.... celý článek

Komentářů: 2 | Poslední komentář: 2.9.2009 21:05

Komentáře

reagovat 27.2.2007 20:48 - Mirka Malůšková

vypovídající - oslovující povídání o tom, co nás potkává v denních situacích a co považují mnozí z nás za náhodu. obzvláště spojení významu nahození situace s náhodou je velmi zajímavé a řekla bych i svým způsobem přesné. Chce to hlavně p o z o r n o s t, která nám tyto souvislosti objasní. A rovněž psát si zápisky, případně si hodně dobře pamatovat, co se nám děje. Pak přijde chvíle, kdy někde uvnitř se propojí příčina a následek a my pochopíme, proč se tak stalo. Zjednoduší se Vám denní vnímání života a stává se i kouzelnější. Zodpovídáte-me si sami za sebe. Nic se bez nás neděje. Je to námi zapříčiněno, co nás potkává. Vraťte se do nepříjemných situací v životě a možná přijdete na to, proč se tak stalo a o co se Váš život změnil a možná i zlepšil. Vždy platí jedna zásada - nic není tak zlého, aby nemohlo být hůře a také, že vše zlé je k něčemu dobré. Zdravím všechny a pište!!!

reagovat 2.9.2009 21:05 - Mivyk

Výborný článek, se kterým souhlasím. Na toto téma doporučuji přečíst si např. Fritjofa Capru, Stanislava Grofa - např. Psychologie budoucnosti a také Filosofie věčnosti Aldouse Huxleyho.Text Smaragdové desky:

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

vypovídající - oslovující povídání o tom, co nás potkává v...
Mirka Malůšková  |  27.2.2007 20:48

Výborný článek, se kterým souhlasím. Na toto téma doporučuji...
Mivyk  |  2.9.2009 21:05

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *