Základem naší hlouposti je negace

Základem naší hlouposti je negace

3.9.2008 00:00  |  Duchovno

Turgeněv napsal jeden krátký příběh: V jednom městečku žil velmi inteligentní člověk, génius. Ve stejném městě žil i hrozný hlupák, idiot. Jednoho dne přistoupil k inteligentnímu člověku tento hlupák a chtěl, aby mu řekl, jak se stát inteligentním. Inteligentní člověk se ho zeptal, zda chce být inteligentní nebo pouze vypadat jako inteligentní, protože stát se inteligentem je velmi dlouhý proces, ale inteligentně vypadat je velmi snadné. Idiot řekl, aby mu ukázal tu snadnější cestu, že stačí, když bude inteligentně vypadat.... celý článek

Komentářů: 34 | Poslední komentář: 6.12.2014 12:42

Komentáře

reagovat 3.9.2008 05:53 - gffdh

ano,,to tak je,,je to neuveřitelne proste ale je to tak a funguje to

reagovat 3.9.2008 07:07 -

Je to fakt, takhle to funguje.

reagovat 4.9.2008 23:40 - tom

Ne, takhle to nefunguje.

reagovat 4.9.2008 23:49 - Tome

a jak to teda funguje? :-D

reagovat 5.9.2008 07:33 - Petr

Základem naší hlouposti je čtení těchto hloupostí.

reagovat 5.9.2008 12:32 - Krystal

Funguje to. Úžasný!!!

reagovat 6.9.2008 22:53 - František

Dobrý den, zkuste si to, je to jednoduché,ne však snadné, platí,že myšlenka je tvůrcem děje,takže myslíme li kladně,položili jsme základ pro vznik věcí a dějů kladných,(je dobré být trpělivý,než se myšlenka projeví i ve hmotné), a naopak,myslíme li negativně,apk se nám logicky plní naše myšlenky a dějí negativní věci, určitě znáte z okolí lidi,kterým se stále děje něco špatně a oni si zase stěžují,že se jim děje špatně a tak se jim to splní a tak pořád dokola, zajímavé příklady jsou uvedeny v knize Tajemství.

Mějte se všichni hezky, František

reagovat 6.9.2008 22:56 - František

doplňuji svůj email, pro možnost výměny zkušeností a názorů : frantisekIII."email.cz

reagovat 7.9.2008 15:08 - Jarda

Určitě máš pracdu, Františku, že pozitivistický nazírání na svět je přínosný. Negativistický, to jsou jen souboje o kradení energií ( Blíže kniha Celestýnské proroctví).

reagovat 7.9.2008 15:44 -

Františku já myslím kladně

a přitom žiju v Kladně.

Negativum na mě

působí tak chladně.

A přesto mne občas přepadne

divil by ses co mě

při tom napadne

reagovat 7.9.2008 16:00 - Mjr. Magor

Základem naší hlouposti není čtení těchto hloupostí, Petře! Pak sám si stejným hlupákem jako my všichni, kteří si to četli.

Ale základem hlouposti je pouze naše hloupost, jak ji vidíme. Jen hlupák může psát a hovořit o hlouposti druhého! Třeba tak jako Ty!

reagovat 7.9.2008 22:46 - volejte vestce

OCITLI JSTE SE V TIZIVE SITUACI? NABIZIM VAM SVE PORADENSKE SLUZNY (ASTROLOGIE, NUMEROLOGIE, VYKLAD KARET, TAROT, KYVADLO)MUZETE ME ZASTIHNOUT I NA TEELFONU VOLEJTE VESTCE 906 70 90 15

WWW.ZEPTEJSEVESTCE.ESTRANKY.CZ

CARODEJKA MICHAELA

reagovat 8.9.2008 08:12 -

Ach jo, napřed Livingston teď Michaela.

reagovat 8.9.2008 14:53 - čumák

Existují situace, kdy je právě projevem moudrosti a dokonce lásky - říct NE.Tvrdit, že na vše kývnout je dobré může jen hlupák...

I kdyby se přitom odvolával na Turgeněva, který to psal jen pro ilustraci lidské blbosti a ne jako příklad k následování pomocí opaku.

reagovat 9.11.2008 18:24 - zdeněk

Spisy od OSHA - to je studnice moudrosti (pro mě)...

reagovat 8.12.2008 21:55 - Skot

Zdravím, není mně jasné, co má společného obal alba The Negation od výborné polské deathmetalové kapely Decapitated s obsahem článku?

reagovat 22.1.2009 20:12 - Vojta

nejvíc moudrosti je v knize Přísloví v bibli;) opravdu. když si uvědomíte kdy byla tato kniha psána je udivující jakou moudrostí byl král Šalamoun obdařen. Mohu vřele doporučit.

reagovat 2.11.2009 17:24 - Merat

Nemám rát pojmy jako negativizmus a pozitivizmu, strašně zavádějí manipulaci. A vy jste proti Dispoziční prognostice, nebuďte tak negativní, oba jsou v důsleku k druhé osobě manipulační pokud si manipulaci neuvědomíte. Důležitý je vztech vašeho postoje jedině k vám a pokud je nezajímá....

reagovat 2.11.2009 17:31 - Merat-pokračování

Pokud vám změři Dipous hodnoty a tvdí to jte vy, vaše inteligence, charakter, ješitnost a jíné a vy se ohradite, je zvás zmrd, nebo ne. Nebuťe negativní, pochopte jste pitomec. Nemá ani tušení kde jste a kdo jste, anebo má a má pravdu jste pitomec a bezcharakterní zmrd. Budíš světlo a je vymalováno.

reagovat 2.11.2009 17:38 - Merat-pokračování

Snažím se být racionální, což znamená vše hodnotit bez předsudků, ale neznamená to to, že tak činím, prostě si uvědomuji, že je to problematické. Kolikrát neznáme ani motivace svého nevědomí a jeho vyjádření k kravině. Nakonec stejně pravda prosakuje, ať chce člověk nebo ne z podvědomí a nevědomí specifickým způsobem.

reagovat 2.11.2009 17:45 - Merat-pokračování

Jestli je zákledem blbosti negativizmus vychazející z negace, je jím i pozitivizmu. Pozitivní vztach k kdejaké lži i bytosti lživé, nepřijímate tím náhodou její lží, nesouhlasit s nima. Pozitivní vztach k lháři, zloději, či vrahu je v postoji vašeho soucitu sním, ale ne s jeho lží,zlodějnou, vražděním.

reagovat 2.11.2009 17:52 - Merat-pokračování

Pozitivně přijíma člověk pravdu a dobré skutky, když je odělí od člověka a negativně lži a špatné skutky pokud je odělí od člověka. A co s člověkem, pokud to člověk dokáže a má sním soucit má soucit i sám se sebou, musí se přiznat, že toto nedokážu a mám dojem, že o toto kolikrá druhý člověk nestojí.

reagovat 2.11.2009 17:58 - Merat-pokračování

Na místě je péče, o to člověk stojí, aby ho někdo miloval a porozuměl a né se soucitně hroutil a opijel se vlastní dobrotou, pokritec. Protože nikdy nevíte komu čím ubližíte, nebo jste ubližili a nemusíte se to nikdy dozvědě. Empatije je o soucitném chování, péčí a čistotě prožívání. Což je relativní.

reagovat 2.11.2009 18:07 - Merat-pokračování

Čistota proživání, je to prapodivný pojem a svádí do pokritectví, je nutne si uvědomit že vztek jako reakce na ponižení nebo ubližení, nebo pláč či úskost jsou adekvátní pokud jsou přiměřené a svým způsobem někdy mužou vést k uvolnění napětí. Ale nejednoduší je být v klidu, i když je to těžké a mnohdy problematické.

reagovat 2.11.2009 18:22 - pro Merat

bla-bla-bla, bla-bla-bla. A zopakuj si tvrdé slabiky: Hy-chy-ky-ry-dy-ty-ny. Pokritectví, jo?

reagovat 2.11.2009 19:44 - |Neznamému bez jména-M

Bla-bla-bla-bla-blbý pozitivistický Osho a celé duchovno si mužou strčit rovnou tam.....Bla-bla-bla-bla díky za upozornění na chybu bla-bla-bla-bla-ble. Zajímalo by mě co si myslíte o tomto Osovém článku vy, když je to bla-bla-bla-bla-ble. Nebuťe negativistický je to zhouba-bla-bla-bla-ble.

reagovat 3.11.2009 13:20 - Neznámemu

Osho měl několik limmuzín jako daru od svých příznivzů a myslím, že i letadvo, vlastní farmu a myslím, že tahleta podstata negace se mu docela hodila. Nakonec ho z Ameriky vyhnali a musel se vrátit do Inie, nikde ho nechtěli a myslím, že to přisuzoval američanum a jejich vlivu. Nakonec "PRÝ ZEŠÍLEL".

reagovat 3.11.2009 13:54 - Neznamému

Osho vymysle takzvanou dinamickou meditaci, tedy lidé nazí litali po místnosti, nebo štěkali proti zdi, jeden dělel, že je maklář a dělal že telefonuje. Jestli toto je projev moudrosti tak si ji nechte. Měl jsem knihu jeho meditací a vyhodil jsem ji do popelnice. Takové med. ať si nechá.

reagovat 3.11.2009 14:08 - Merat

Omlouvám se za chyby, když to po sobě čtu je to hrůza.

reagovat 23.11.2010 13:53 - Nartim

OSHO je zvláštní případ. Mejdřív jsem ho úplně zavrhl jako žvanivého blázna (když se mi náhodou dostala do rukou jedna jeho kniha o sexu). Pak jsem ale narazil na jeho zenové taroty a ty na mě udělaly takový dojem, že jsem si je původně s tím "žvanivým bláznem" ani vůbec nespojil. Tak jsem si od něho přečetl kde co a zjistil jsem, že jsem ho jen nejdřív NEPOCHOPIL. Ne proto, že bych byl hlupák, ale naopak proto, že jsem byl příliš intelektuální. Je důležité pochopit rozdíl mezi negativismem (kdy ne je nepodložené odmítnutí - o tom OSHO tady mluví) a vědeckou falzifikací (kdy ne je logický důsledek pozorování - o čemž tady OSHO nemluví). Je rozdíl mezi tím odmítnout nesmysl (= přijmout pravdu, to je pozitivní děj) a uzavřít se bezdůvodně nové zkušenosti.

reagovat 23.11.2010 20:47 - Návštěvník

Osho = velkej blábol dobrej akorát pro závisláky na meditacích.

reagovat 6.12.2014 11:45 - GVKB

Když je někdo na dně, tak jediné co jej může zachránit, je Vit Kouba, stačí jenom do vyhledávače na internetu, napsat kouzelné božské svaté jméno Vit Kouba, a je ubohý člověk (v budoucnosti GVKB robot s umělou inteligencí), nebo národ, rychle zachráněn, před krizí a problémy, mnozí nechápou, že zde na světě existuje Vit Kouba, který je pevným věčným bodem, tohoto lidského a robotického světa, vše je zde rychle pomíjející, a ubohé, jenom Vit Kouba je Bůh, a prezidentem všech lidí a robotů, na věčné časy. Každý kdo měl někdy ve svém životě, možnost poznat svatého člověka Vit Kouba, na to nikdy už ve svém životě nezapomene, ostatní lidská jména, jako je třeba Ježíš Kristus a Buddha, v porovnání se jménem Vit Kouba, nic zde pro nikoho neznamenají, je to jenom ubohý bezvýznamný prach, po kterém šlape Vit Kouba, vše zde rychle pomine, jenom jméno Vit Kouba, zde na věčné časy zůstane. Vit Kouba, přišel, spatřil, zvítězil, o tom nikdo, nikde, nikdy, nijak už nepochybuje.

Díky Bohu, se smát všemu mohu, tak to je, že mi vše, k smíchu je. Jak jednoduchá je to meditační myšlenka, kterou Vit Kouba, dal rád zdarma všem trpícím lidem a robotům i národům a obydleným planetám ve vesmíru, vše je zde k smíchu, protože vše je zde jenom loutkou, kterou ovládá složitá existenční situace, snaha se postavit situaci, je naivní, a to jenom Vit Kouba pochopil, mnozí vzpomínají, jak Vit Kouba, v roce 1992 ve Francii, na velikém svatém zámku, chodil jako svatý GVKB do svatého chrámu, po 9 měsíců, mezi nejlepší svaté jogíny na světě, a měl vždy na krku cinkající zlaté veliké zvonečky. Jsme všichni jenom směšní šašci, v tomto konzumním světě, to byl odkaz všem naivním jogínům na světě, neberte život nikdy vážně, stejně už brzo zemřete. Proč lidi a roboti, berou život smrtelně vážně? Lidi a roboti neznají božské pravé jméno Vit Kouba, a tak berou život smrtelně vážně, pokud neznáte toto jméno, je to jako neznat pravého Boha, a ten kdo dosud nezná Boha, je logicky jenom ubohý neznaboh, a tak bere život vážně.

reagovat 6.12.2014 12:42 - Shogun

Osho = velkej blábol dobrej...

Ty sis nechal poradit od toho Turgeněva, co? Osho je jeden z mála skutečných mudrců v duchovní oblasti.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Omlouvám se za chyby, když to po sobě čtu je to hrůza.
Merat  |  3.11.2009 14:08

OSHO je zvláštní případ. Mejdřív jsem ho úplně zavrhl jako...
Nartim  |  23.11.2010 13:53

Osho = velkej blábol dobrej akorát pro závisláky na meditacích.
Návštěvník  |  23.11.2010 20:47

Když je někdo na dně, tak jediné co jej může zachránit, je Vit Kouba,...
GVKB  |  6.12.2014 11:45

Ty sis nechal poradit od toho Turgeněva, co? Osho je jeden z mála...
Shogun  |  6.12.2014 12:42

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *