Vše se děje k našemu prospěchu

Vše se děje k našemu prospěchu

11.6.2010 00:00  |  Duchovno

Opravdu se vše děje k našemu prospěchu? Krádeže, neštěstí, zranění, nemoci nebo smrt přece nemůžeme označit jako pro nás dobré, či dokonce to nejlepší, že?... celý článek

Komentářů: 65 | Poslední komentář: 17.1.2011 18:27

Komentáře

reagovat 11.6.2010 14:18 - Saguaro

Panečku, to jsou ale žvásty. Jestli pánbu potřebuje k našemu úplnému štěstí i zloděje ovcí, koncentrační tábory a genocidu v Dárfůru, tak ať si škubne nohou, dobytek jeden.

reagovat 11.6.2010 21:50 - Lenka - lenkasaa.blog.cz

Saguaro - to nejsou žvásty, zamysli se chvilku nad tím je to pravda. Já jsem se nad tím asi tak 10 minut zamyslela a je to pravda. Když žiješ život tak když se ti řekne, že se vše děje k našemu dobru přijde ti to nesmyslné protože zlo je pro tebe zlo, ale když zemi opustíš tak vlastně uvidíš jak celý život do sebe krásně zapadal a vše bylo k dobru a tak to má být.

reagovat 11.6.2010 22:15 - ctitelka

zajímavá blbost ,ale pokusím si na ní vzpomenout ,až budu bydlet pod mostem -jestli je vše dobré co se děje tak bude lepší když si pán bůh veme doživotní dovolenou a odjede na jinou planetu vytvořit lepší druh lidí

reagovat 11.6.2010 22:51 - aja

koukám, že se tady sešlo pár známých.To abych si ten článek taky přečetla :-)

reagovat 11.6.2010 23:11 - aja

tak jsem si to přečetla a radši bez komentáře.

reagovat 11.6.2010 23:55 - Dan

Zdravím Lenku, kterou už znám odjinud a jejíž názorů si velice vážím; také proto jsem nechtěl ukvapeně článek odsoudit. Jeví se mi ale řekněme ze tří rovin:
1. Absolutní souhlas: Z vesmírného pohledu nelze zřejmě nic namítat - všechno to tady asi opravdu do sebe zapadá, řízeno obecně platnými zákony.
2. Poloviční souhlas: Často používané přísloví "Všechno zlé je pro něco dobré". Přesvědčil jsem se, že v mém životě NĚCO zlého mělo OBČAS i svou dobrou stránku.
3. Nesouhlas: Příklad dědy mi silně zavání vyčuraností. Prosím; tady jde o jeho osobní majetek, je to jeho věc. Ale známe až příliš mnoho "moudrých" staříků, kteří na zoufalé prosby řeknou: To není moje starost. Já jenom tkám koberce.

Na závěr aspoň část z jedné parodické písničky:
Co má být má být
jak říkal pan Aksamit
když přišli mu oznámit
že mu hoří byt
řek pan Aksamit:
Co má být, má být!

reagovat 12.6.2010 01:39 - !

?

reagovat 12.6.2010 17:32 - Daniel

Saguaro - to nejsou žvásty,...

Nebylo by od věci, aby všechno mělo svůj smysl trošku dřív, než opustíme tenhle svět?

reagovat 13.6.2010 09:18 - IGNACIUS

Panečku, to jsou ale...

Takové arci rouhání...
Zasloužíte býti naraženi na kůl,vy bando heretiků,nic vám není svaté

reagovat 13.6.2010 11:10 - Andrea

ono taky záleží na situaci,za jaké se to stalo.Stařík tak mohl být moudrý nebo zbabělý.Pokud šlo o potulného zloděje, který se už nevrátí, pak by nějaké rozčilování atd. stejně nemělo cenu.Měl by se ale zamyslet nad tím, jestli si může svůj majetek lepši zabezpečit.
Ale někdy je moudré včas a důrazně zakročit.Pokud by zloděj byl místní, dá se předpokládat, že by se krádež mohla opakovat- nejen u něj, ale i u jiných.Pak je jistě moudré dohodnout se sousedy, hlídat a pak si to se zlodějem chlapsky vyřídit.No a pak se zas může klidně vrátit ke svým kobercům.
Z věcí, které se nám stanou- i těch špatných- se máme poučit, ne je vždy jen přijímat.

reagovat 16.6.2010 10:38 - Jirka

Na ohlasech pod článkem je vidět, jak obrovským problémem je sdělit něco tak aby to ostatní vůbec pochopili. Když se k tomu přidá nesnášenlivost a nabubřelé ego, je dílo dokonáno...Saguaro bude asi hodně nešťastný člověk, ale je to jeho volba, jeho cesta. Možná mu vyhovuje, takže je to vlastně v pořádku.

reagovat 27.7.2010 00:40 - Proč je to tak složitý...

Opravdu se vše děje k našemu prospěchu?

reagovat 15.8.2010 21:14 - JanaM

Jsem sice narozená v rybách,ale vždycky se mi příčilo, že by náš život byl nějakým způsobem nalajnovaný. Dnes připouštím, že něco na tom je. Odmala jsem si vystřihovala různé návody na výrobky, zajímavé články z ped. a psy. Moji spolužáci mě často vyhledávali, abych jim vysvětlila mat. a čj. A můj nejoblíbejnější film - Rain Man. Pak se mi narodil syn - zdál se hyperaktivní, ale já jsem v jeho třech letech řekla, že je autista - v té době byla diagn. ještě nedokonalá. Další tři roky jsme absol. další vyš. - ano, je to autista ( přesněji Aspergerův syndrom ). Začala jsem studovat na VOŠ, nyní na VŠ. Najednou se mi vše hodí - výstřižky s návody ( přípravy na VV, PČ ), znalosti z psy. i ped., schopnost dobře vyložit látku. Nakonec i "falešné" přísliby zaměstnání se ukázaly za čas jako přínosné. Takže teď už líp beru všechny prohry, protože věřím, že to vše kamsi směřuje ( tedy, doufám, že ne do ...). Možná, že je to jen těžce nabytá živ. zkušenost, ale proč ne...

reagovat 15.8.2010 21:44 - Lou

Jde o to se z kazde zkusenosti ( i negativni) poucit dale.Pak plati, ze vse se deje k nasemu prospechu, ale netvrdim, ze to neni casto bolestive...

reagovat 16.8.2010 08:51 - Murphyho 1. zákon cyklistiky

Ať se děje cokoliv, je to vždy do kopce a proti větru.

reagovat 16.8.2010 09:29 - Saguaro

Na ohlasech pod článkem je...

Milý Jirko :-). Co ty asi tak můžeš vědět o mém štěstí nebo neštěstí? Prd, viď :-)?
Vůbec jsi nepochopil co jsem napsal. V existenci Boha věřím a pevně doufám že se nemýlím. Věřím v Boha dobrého, který buduje a neničí. Nevěřím ale v Supermana který ovládá naše jednotlivé životy, a trestá nás nebo odměňuje. A hlavně nevěřím v Boha, který by záměrně dopouštěl zvěrstva která se kolem nás dějí, nebo v nich dokonce prezentoval jakýsi záměr.
Co opravdu nesnáším jsou jeho vykladači s patentem na "moudrost". Počínaje církví, která z víry v Boha udělala modloslužbu před kýčovitými soškami, konče autory podobných nesmyslů na téma "vše špatné je pro něco dobré". Vše špatné je totiž zcela jednoduše na hovno. Zlu a špatnosti je třeba odporovat ve všech podobách. Pokud odpor proti zlu nezvládnu, musím uznat porážku a dokázat se s ní smířit, ne hledat omluvy v tom smyslu, že nakonec to zlé přece jenom nemusí být až tak hrozné, a něčemu to třeba prospěje. Tahle logika dělá z lidí ovce, a omlouvá naši lenost a neochotu zlu odporovat. Pokud chceš hledat nějaké Boží záměry, hledej je v dobrých a pozitivních věcech, ne v omlouvání a vysvětlování nepravostí.
Ale chápu že rady od "hodně nešťastných" lidí se nedají brát moc vážně, s tím nic nenadělám :-)

reagovat 16.8.2010 21:26 - JanaM

Vlastně bych měla být za ty "ťafky" vděčná, díky svému autistickému synovi dokážů chápat víc, než ti, kteří mají všechno servírované na zlatém podnose. S tím bojem proti zlu je to trošku sporné. Pokud se o to pokušim sama a všichni okolo si budou strkat hlavu do písku, akorát to odnesu. Jak to vidím ve své blízkosti, tak nejlíp se maji ti největší vlezprdelníci a podrazáci. Já mám pravdu, čisté svědomí a ho... A navíc, mám rodinu, tři děti, takže si stokrát rozmyslím, co řeknu nebo udělám.

reagovat 16.8.2010 23:28 - petr

Vlastně bych měla být za...

A co to je to víc? Víš, jak jej dostat do našeho světa?

Když máš pravdu, čisté svědomí máš víc než ostatní, pokud ovšem neupřednostňuješ hodnotu majetku, peněz apod.

reagovat 17.8.2010 11:13 - JanaM

A co to je to víc? Víš,...

To víc je, že se nepitvám v nepodstatnostech, jaké slýchám v okolí - "naši přišli popřát holce k svátku až v něděli,protože měli práci" nebo "nemůžu sehnat ty záclony, co má sousedka". Je fakt, že každý asi potřebuje řešit "cosi" a pokud nemá nic závažného, vyžívá se i ve věcech,které mohou jiným připadat stupidní a zbytečné. To víc znamená také,že si uvědomuju, kolik lidí je na tom hůře ( nezaměstnanost, teď třeba záplavy, rozvody, nemoci, závažné postižení ). Vždycky mě to spolehlivě "odtáhne" od sebelítosti a staqnaci. Abych to upřesnila - můj syn je 11-ti letý autista, ale s mírnou formou ( Aspergerův syndrom ). Pro nezasvěcené ( těch jsou, bohužel, mraky i mezi pedagogy a psychology ..)je to takový malý "nevychovanec, naiva a dětina" a moc špatně se okolí vysvětluje, že za to nemůže naše špatná výchova ani snížené IQ ( naopak, sám se naučil v 5-ti číst,psát a angl. slovíčka ). Za ty roky "soužití" jsem se už naučila chápat jeho myšlení a předvídat reakce ( nebo možné reakce ). Takže "dešifrovat" záměry těch "normálních" nebývá velký problém. Kamarádka říká, že mám věštecké vlohy, ale já si myslím, že je to dobře rozvinutá empatie násobená letitým "vžíváním" se do pocitů aspíka. Když se vrátím k ústřednímu tématu - to zlé ( postižení syna ) se nakonec zúročilo v dobré ( studuju spec.ped., lépe se vyznám v sobě i jiných lidech ). Kdybych řešila jen nějaké záclony, jako moje známé, asi bych byla šťastnější. Čím víc člověk ví, tím víc si uvědomuje,jak je vše složité,nejednoznačné a vzájemně propojené. K čemu je dobré vědět, že mi někdo lže - když mu to řeknu, stejně to popře a nakonec to odnesu sama. Takže řadši mlčím a je mi trapně za toho kecala, ale asi je to na mě vidět ( takhle jsem nebyla přijata po dlouhých příslibech do třech zaměstnání - i když jsem byla naprosto nejvhodnější kandidát ).

reagovat 17.8.2010 12:06 - Saguaro

To víc je, že se nepitvám...

Můj příspěvěk rozhodně nebyl proti lidem s Vašimi názory. Pod všechno co píšete o svém vnímání zlého (postižení) se rád podepíšu. Měl jsem na mysli lidi, co o Vašich potížích budou mudrovat jako Božím záměru, místo aby Vám skočili na nákup nebo jakkoliv jinak pomohli, když to hodně zjednoduším :-).

reagovat 17.8.2010 13:32 - JanaM

Můj příspěvěk rozhodně...

Přesně tak,moje mamka je věřící, sama jsem jako děcko chodila na náboženství, takže aspoň vím, oč jde. Víra je něco jiného než jen chodit do kostela a trpně přijímat "rány osudu jako Boží záměr", vadí mi ta obrovská pasivita a odevzdanost. Můj děda vždycky říkal, že za to , jaký život tady žije, si zodpovídá sám a nebude se žádnému Bohu zpovídat. Lidem s vírou se asi žije snadněji ( lehčeji ), mě tenhle "klid" chybí, ale o to víc se snažím něco dělat a nic nevzdávat. Spíš to beru jako výzvu. Nejsem ale tak "odolná". Já nemám problém pochopit problémy jiných, ale vadí mi, že okolí se většinou ani nesnaží hledat za chováním mého syna duševní poruchu, ale pouze nevychovanost či hloupost ačkoliv je na postižení upozorním ( tedy, pokud je to namístě ). Nejhorší zkušenosti jsem měla s integrací v ZŠ, oč snažší je , udělat z matky zaujatou hysterku, než přiznat, že učitelky jsou mimo a as. zamindrákovaná ( což se prokázalo při výměně obou ... ).

reagovat 17.8.2010 13:33 - petr

To víc je, že se nepitvám...

Jo, to chápu. Nicméně se s tímto jevem asi budete potýkat čím dál častěji (mám na mysli přetvářku, lhaní, neupřímnost, atd.) Nechtějí Vás v zaměstnání, protože si u Vás všimli reakce na jejich lhaní a moc dobře ví, že by jste jim byla nebezpečná. Proto raději vemou druhého lháře a přetvářku. Bohužel je to tak. Nikdo nechce slyšet od cizích pravdu, lidi si ji odvykli poslouchat. Nicméně existují výjimky a vím i o lidech, ač byli cizí, kteří mě příjemně překvapili a byli ochotni poslouchat a respektovat pravdu a na lež reagovali nevrle.

reagovat 17.8.2010 14:25 - JanaM

Jo, to chápu. Nicméně se s...

Je fakt,že bych ani nedokázala pracovat v prostředí plném přetvářky a neupřímnosti. Takže se utěšuju, že nakonec "natrefím" na solidního zaměstnavatele. Jenže jsem silně vázaná na blízké okolí ( musím vypravit syna do školy, pak mám ještě druhačku a deváťačku - holkám nemůžu nechat Aspíka na starost, on funguje celkem spolehlivě, ale při změně navyklého, reaguje nepředvídatelně ..), takže pokud se objeví po dvou letech jediná vhodná práce, zákonitě vás naštve,že ji nakonec dostane největší "hajzlík" a neumětel z okolí ( vychovatel v družině - mistr odborného výcviku a hostinský, ale velký vlezprdelníček ). Je fakt, že já bych tam měla peklo, jde mi o děti a ne o drby donášené paní řed. Ale to už je příliš osobní a takové problémy má každý druhý ( jak jsem se přesvědčila ). Takže už jen doufám, že se to jednou zlomí.

reagovat 17.8.2010 21:17 - petr

Je fakt,že bych ani...

Hlavně a to je důležité, stále si držet silnou vůli a nepodlehnout tomuto tlaku. Jak jednou zjistí, že máte strach, nebo se jim vyhýbáte, sežerou Vás. Pěkně hezky zpříma a úsměvem jim vlepit pravdu do ksichtu ať se hezky chytaj za frňáčky. Neurážet a nebýt agerisivní je podmínka, páč by měli záminku Vás ukamenovat. Znám to taky moc dobře, mám sestru s epileptikem a mírným autismem a přesně jak říkáte vy. Nejbližší okolí jsou větší hovada, než ve vzdálenějších oblastech. Bojí se odchylky Vašeho syna, mají totiž strach, aby to na ně taky nepřeskočilo, jsou to ubožáci. Je mi jich v podstatě líto.

reagovat 17.8.2010 21:48 - JanaM

Hlavně a to je důležité,...

Chápu, že každý není studovaný psycholog ( i když mám hezký zážitek - jedna psy. s tituly před i za jménem ohodnotila syna už ode dveří jako retardovaného a nezviklaly ji ani argumenty, že se naučil sám číst a psát, úplně jí stačilo,když na otázku "Jaká je barva penálu? " odpověděl "bílá" ( byl černý ), marně jsem jí vysvětlovala, že si z ní dělá legraci - aspíci maji bizarní smysl pro humor a ten náš je velmistr ). Vůbec to nezáleží na vzdělání - spoustu "normálních" lidí pochopilo, že je syn jiný a za své chování nemůže a nemůžu za to ani já. Na druhou stranu mě nadzvedne, když vystudovaný pedagog neví a ani nechce pochopit oč jde, a když jsem se snažila cosi vysvětlovat, sklidila jsem jenom shovívavý úsměv ( jen se vykecej.. ). Ještě horší bylo chování asistentky - ta si ani neuděla kurz - pro ni byl Tom jenom nevychovanec a blbeček. Ani v učení nepochopily, že musí jasněji formulavat zadání a strukturovat ho, takže prvnií tři roky jsem si odučila vlastně sama. To, že jsem měla pravdu,se ukázalo s výměnou as. a příchodem nové uč. Třída byla v učení pozadu, ale syn ne ( uč. to řekla i před řed. ). Takže jsem sice měla pravdu, ale as. stejně odešla s nosem nahoru. I proto dál studuju, protože více se věří titulům než lidem....
Ještě dotaz - nepochopila jsem, jestli sestra má autistu s epilepsií nebo je jím ona sama. Je to vysocefunkční autista nebo má Aspergerův syndrom? Tedy, jestli Vám ten dotaz nepřipadá moc osobní.

reagovat 18.8.2010 00:33 - petr

Tak to až tak přesně nevím. Vím jen, že synovec má degerativní epilepsii a lehkou formu autismu. Přesně nevím název. Ta lehká forma se projevuje, že se mu moc nechce komunikovat, musí se mu člověk hodně přiblížit a taky si dělá určitým způsobem z nás srandu. Jsou i dny kdy jen sedí a je mimo, ale zase z toho někdy (když se něco děje zajímavého) je plný života a komunikace, projevů atd. Zatím nemluví, vydává zvuky, umí mávat rukou a vydávat emoční signály mimikou, pomalu se učí chodit a už se i sám napije ze savičky. Je mu pět let a je pěkně mazanej, vychytralej a pohodlnej :-)

reagovat 18.8.2010 00:47 - petr

Chápu, že každý není...

Jinak Ti všichni vystudovaní chytráci, jsou jen cvičené opice. Vesměs se naučí teorii, nalejou do nich plno sebevědomí a to je vše. V praxi pak čumí, rozumujou a povyšujou se. Nakonec se pak dozvíme jak to chodí s tituly třeba v Plzni, že? Kdo ví, jak to funguje jinde. Není nad cit rodičů, zdravý úsudek a rozum. Neštěstí je, když je člověk potřebuje kvůli různým doporučením a papírům. Buď jsou úplně blbý a nebo čekaj až co přihodíte (ano i na postižených chtějí úplatky).
Nejlépe je nikoho nepotřebovat, nebo alespoň co nejméně. Strašně miluju chytráky, kteří se shovívavě usmívají. To je nejarogantnější a nejpovýšenější chování. Styl "Já vím a ty jsi hovno, tak drž hubu". A přesně u těch se mějte na pozoru. Díky jejich škatulkám do kterých Vás "zkušeně" zařadí během pár minut se můžete dostat do mnohem větších problémů. Podcenění situace, nebo špatné zhodnocení stavu člověka a dokonce i v medicíně špatná diagnóza, která může v poho zabít. Dají jiné léky a je průser na světě. To všechno jsem už slyšel, zažil i viděl.

reagovat 18.8.2010 00:53 - petr

Někdy mám pocit, že blbců už je tolik, že se to stává standardem. Ti co používají cit, empatii, šestý smysl apod. jsou vyřazování ze společnosti, protože blbci ovládli svět.
Myslím Ty bezduché, disciplinované, používajíce jen vědu a rozum bez citu a porozumění a nevidíce budoucnost našich dětí. Tak tito se nám snaží diktovat život.

reagovat 18.8.2010 11:32 - JanaM

Někdy mám pocit, že blbců...

Bohužel, tohle je problém ve všech oborech. Kdo "věci" skutečně rozumí, uvědomuje si, že stále se má co učit. Nejhorší jsou sebevědomí pitomečci, ti nikdy ani nepochopí, jak jsou omezení. Znám dost "beden", kteří umí a jsou neuvěřitelně skromní. Ti se však většinou na vedoucí pozice nedostanou, nemají dost drzosti ani ostré lokty. A jsme u cíle - omezenec ( to není jen o IQ či znalostech ) si nikdy "do party" nevybere schopného člověka,proto si dobře uvědomuje, jak by mohl být jeho post ohrožen. Radši podprůměra, vítani jsou zejména pochlebníčnícci a donašeči. Samotné výsledky práce jsou v mnoha oborech obtížně "měřitelné", pokud se už objeví "průser", svede se to na "okolnosti, souhru špatných náhod, dobrý úmysl nebo ve školství na "špatný materiál" ( děti, rodiče - amatéři... )". A kdo to zase odnese???? Takže, proboha, jen nevyčnívat, vítaný je průměr. A tak nám vše vesele upadá. Teda asi si idealizuju období první republiky ( tu teda fakt napamatuju.. ), ale mělo něco do sebe, co se týče náročnosti na výkon i slušnost ( z dnešního pohledu až přehnaná ). Je fakt, že moje prababička rodičům vykala, moje babička měla problém s "vhodným" ženichem, mamka byla od táty bita i když za něco nemohla. Já už jsem byla na tátu drzá ( hlavně v pubertě ), ale pořád jsem ho poslouchala a moje nejstarší dcera ( 14 let ) občas zapomíná, že jsem "taky" máma a ne kámoška. Teda, od tématu jsem hodně odběhla. Jinak pokud chce mít sestra jistotu,zda je malej autista, je nejlepší zkusit týdenní pobyt na psychiatrii v Praze - Motole ( Mudr. Schmidttová ). Jednou berou krev a udělaji i vyš. na metabolické poruchy, potom CT, EEG, neurologii ( úžasná paní dr.Zumrová - sama má taky aspíka - už dospělého ). Vyš.jsou pouze dopoledne, takže lepší varianta je zajistit si v Praze bydlení mimo nem. a jen docházet. Rozhodně je tohle lepší, než se spoléhat na různá SPC ( Tom byl brán jako ADHD, i když z dnešního pohledu vím, že je celkem "okatý" aspík ).

reagovat 18.8.2010 11:52 - JanaM

Pro další "vedení" malého jsou dobří v Aple Praha ( Thorová, Jún, Čadilová ) nebo v Brně ( ZŠ v Štolcově ulici - Žampachová ). A zkusit se spojit s rodiči podobně postižených dětí - dokáží poradit víc, než někteří "rádoby odborníci". Vlastně to teď vypadá, že si tady nějaká flustrovaná matka v domácnosti léči svoje mindráky, ale za ty roky jsem si fakt prošla peklíčkem. Je to ale moje chyba, byla ( a ještě hodně jsem ) příliš "slušná". Kdybych uděla "rambajs" jako jiní rodiče ( kvůli maličkostem ), mohla jsem se dřív zbavit špatné as., jenže jsem pořád myslela na to,jestli tím neublížím synovi. A perlička nakonec. MOje as. č. 2 měla základní vzděl. a kurz. Brzy jsem pochopila, že autismu moc nerozumí, ale po předchozí čertici jsem byla vděčná aspoň za slušné chování ( stejně bych neměla u řed. šanci na výměnu ). Naštěstí přišla suprová uč.,která před řed. řekla, že třída toho moc neuměla, jen Tom ano, protože jsem ho učila doma. Ovšem největším zklamání pro mne bylo odmítnutí, když jsem se ucházela o asistenci ve školce u chlapce vietnamské národnosti - autisty. Nabízela jsem i hodiny českého jazyka, protože jazyková bariéra byla patrná. Chlapec již asistentku měl, ale paní řed. nechala otevřenou možnost výměny na konci školního roku. Bohužel, později jsem se dozvěděla o tom, že jsou přítelkyně. Učitelka upozorňovala na problematické chování asistentky, ale bylo jí naznačeno, že není šance na změnu. Takže as. chlapce krmí, když odmítne jíst sám, hraje si s ním, když nechce pracovat s dětmi a hlavně ruší pokyny dané učitelkou chlapci. Pro autistu velice žádoucí vedení... Rodiče jsou nešťastní, já bez práce a paní řed. nepostižitelná. A moje as. se zákl. vzděl. si v pololetí otevřela pusinku na naši řed. s tím, že není spokojená s úrovní výuky a od září odchází i s nimi do jiné školy ( u nás stejně končila ). Ukázalo se, že problém není dvojka z ČJ ( zasloužená ), ale chl. probl. chování ( které pokračuje i na nové škole - přešel už v pololetí ).

reagovat 18.8.2010 12:00 - JanaM

A as. má práci ve školce u svého udajně autistického ( krk dám za to, že je to jen ADHD ) synovce ( stejná řed. jako u Vietnam. aut. ). A já? Každý den musím vodit syna k autobusu do školy( mám strach, jak to bude zvládat ), takže pracovat jinde, než v onon městě nelze. Mám super brigádu ( už 9 let ) - roznáším noviny za 2.500. Bezva, ne? NO, radši už končím nebo se ozve nějaký nespokojenec, že tady "zalepuju" stránky svými osobními problémy ( což je pravda ). Takže musím věřit tomu, že tohle "zlé" bude pro něco dobré. Hlavně musím začít u sebe.

reagovat 18.8.2010 14:06 - petr

Na to znám pár trefných pořekadel. A věřím že fungují. Na každou svini se vaří voda. A boží mlýny melou pomalu, ale melou jistě. A můžu říct, že jsem měl to štěstí vidět, kdy se bodobné svině vařili. Nezoufejte a věřte v lepší zítřky, jako já. Nesmíme to vzdát, ale naopak je třeba neustále do nich rýpat. Jejich zvýšená nervozita pak funguje jako katalyzátor pro boží mlýny.

reagovat 18.8.2010 21:55 - JanaM

Na to znám pár trefných...

Moje oblíbené přísloví je také "Na každou svini se vaří voda." Teda, na některou se na můj vkus vaří už klokotem a moc dlouho. Tedy, docela s klidem pozoruju, jak si pan vych. dělá v družině, co chce. A paní řed. ho nedokáže vyrazit, po čtyřech letech by to byl problém.. Rodiče už pochopili, že nemaji cenu stížnosti u řed., a tak jsou chlapi na pivo, slíbí pár facek, pokud jim sáhne na dítě, vypijou čtyři piva a pan vych. jim udělá pět čárek... Ty Boží mlýny melou, moje kamarádka to taky říká a trpělivě čeká. Já jsem spíš typ oko za, zub za zub hned a teď. A co děláš Ty? Brouzdáš po internetu v jednu v noci......

reagovat 19.8.2010 11:25 - petr

Hledám lidi, kteří to ještě maj v hlavě v pořádku. Teď jsem nedávno švihnul z prací a mám čas se ohlédnout zpátky a popřemýšlet o budoucnosti. Prostě klasická přerovnávačka priorit a hodnot. Chci začít dělat něco co mě bude více naplňovat. Práce obchodníka není úplně hrozná, ale když se člověk párkrát setká s praktikami, kterých se štítí začne přemýšlet nad smyslem této práce.

reagovat 19.8.2010 11:47 - jim

Vy si všichni mylně naivně myslíte,že se zlo od našich zákonodárců našich velezrádců děje v náš prospěch?Zapomente rychle na to!Jak říká Satan Č.R.:,,Nikoli nezemřete jen na mě hezky všichni mlčky dřete".Tak se honem rychle vzpamatujte z jejich hypnosy falešné Ústavy Č.R. a okamžitě jděte proti nim ne sametově,ale v plně ozbrojeném Českém Národním Povstáním......

reagovat 19.8.2010 11:49 - jim

Jen tak se zbavíme Satana Č.R. Václava Klause nadobro!!!!!!

reagovat 19.8.2010 11:58 - jim

Vláda Č.R. je dábolva rozháráná fena,která je nenasytná jako supy mrchožouti nás mrch občanů Č.R. a mají stále málo!Je to od vlády Č.R. v čele s panem presidentem Č.R. Václavem Klausem prachsprostá Nicota.Povinně se všichni zotročení občané Č.R. podívejte na film Nekonečný příběh,The neverending story,Nikdy nekončící příběh,však my to těm zrůdám natřem a budem.Tam to Hovado Nicota Václav Klaus je dokonce pěkně i v barvách a celkem i roztomilý jako deviant co číhá na kořist,kterou ihned jako had uštkne.Však to všichni dobře víte už 23 let za jeho pochybné činnosti na Pražském hradě.No ne?

reagovat 19.8.2010 12:00 - jim

Pozn. Vždyt je to od nás pan prase Č.R Prase pěkně krmené.

reagovat 19.8.2010 12:05 - Saguaro

Omlouvám se všem normálním, že jsem tuto diskusi neúmyslně založil. Netušil jsem, že vyjádřením názoru k článku se automaticky zakládá diskuse s volným prostorem pro vyšinuté.

reagovat 19.8.2010 12:14 - jim

Omlouvám se všem...

Ano Saguáro Jaguáro Ty Klausovo kurevský fáro.Všichni kdo věří licoměrné Bestii Č.R. Václavu Klausovi jsou opravdu,ale opravdu vyšinutí a Ty evidentně taky......

reagovat 19.8.2010 12:37 - JanaM

Ano Saguáro Jaguáro Ty...

Jime, a Ty si myslíš, že je to jenom Klaus? Do vedoucích pozic se přece slušný člověk nedostane a pokud ano, tak je to jen otázka času, kdy ho "korytáři" odrovnají nějakou tou aférkou. Navíc jen málokdo "u moci" neztratí hlavu a nezapomene na slušnost. Víš, co by nastalo po Novém českém národním povstání? NIC. Zase by se časem dostali k moci ti "všehoschopní". Kdy v minulost se vedlo "podrobeným" lidem dobře? Pokud chceš něco změnit, začni od sebe a ve svém okolí. Ale ne násilím, to nikam nevede...

reagovat 19.8.2010 12:42 - ctitelka M.

Jime Ty jsi taky pěknej brbloun!

reagovat 19.8.2010 12:44 - petr

Vláda Č.R. je dábolva...

ach jo :-(

reagovat 19.8.2010 18:06 - jim

Lidi dobry.Mám Vás všechny rád.Jen se všech všude zastávám.Petře neboj se,brzy těm sviním z Pražskýho hradu zklapne jejich vlastní past.Janičko jsi super!Přesně tak.Však ta čubka vláda Č.R. bude tak ale tak vymrdaná,že to nevydejchá a to už brzy.Je to jen otázka času.Máš ve všem pravdu,proto brblám ctitelko M a budu Tvůj ctitel jim...

reagovat 21.8.2010 16:19 - ctitelka M.

Takový druh optimismu může být i nebezpečný,že. Tvoje řeč je stejně přímá jako Střelcův symbolický šíp. Ráda Tě čtu.

reagovat 21.8.2010 17:12 - jim

Takový druh optimismu může...

Ahoj ctitelkoM.Děkuji.Někdo už konečně musí otevřít hubu proti tomu ksindlu co nám vládne.Vše myslím vážně a píši pravdivé informace,aby lidé netápali v bludu Vám od nich předkládanou vnucovanou falešnou Ústavou Č.R.,to je jen návod jak lidi okrást a zabít.Všichni právníci a soudci mohou zahodit své diplomy oni jsou katové vlády Č.R. a na vysokých školách se učili jen zase ten ksindl a i ksindl jsou jejich falešné tituly.V té pravé Ústavě Č.R. jsou ta pravá práva a toho se ty svině z Pražského hradu bojí.Snažím se o to,aby se už konečně doopravdy dělo něco pro nás a v náš prospěch.Nebýt my občané Č.R. jen mrzskou potravou pro pana prof. ing. predátora Č.R. ANTIPRESIDENTA Anti Krista Václava Klause c.s.c.Tvůj ctitel jim

reagovat 21.8.2010 21:38 - Eva

Ahoj ctitelkoM.Děkuji.Někdo...

Jime,větší nebepečí než Klaus ja Barack Obama. Klaus jde aspoň některými názory proti proudu těch,kdo chtějí uchvátit pouze koryta a podeporují skutečnou sodomskou špínu homosexuálních svazků. Najdi si www.svobodní třeba i tebe jejich konstriktivní kritika osloví.

reagovat 21.8.2010 23:15 - jim

Jime,větší nebepečí...

Evo,neber jméno pana presidenta U.S.A. Baracka Obamy do úst.To je naděje nejen pro Ameriku,ale i pro všechny ostatní.Jenže hodného člověka jako je on ti zlí presidenti jako je ta pizda Č.R. Václav Klau au aus nebudou poslouchat.Ti chcou jen zlo pro svůj vlastní finanční prospěch s jejich falešným majestátem a falešnou prestiží přes naše mrtvoly at seš lezba,baba,buzna,nebo muž.Těm je jedno koho okradou lichvou a koho zabijou exekucí.Barack Obama na toto nemá žaludek a ve světě kde vládne zlo,tak má smůlu...

reagovat 21.8.2010 23:42 - John

Evo,neber jméno pana...

Jime a co rikas na to, ze chce ten hodny Barrack postavit mesitu hned vedle pomniku obetem 11.9? Tohle dela hodny clovek?
Zlaty Vaclav Klaus. Ten by tohle neudelal.
Svet potrebuje republikany, ne demokraty jako BO.

reagovat 22.8.2010 01:49 - jim

Jime a co rikas na to, ze...

DŽONE DEMIDŽONE,klíd.Není důležiá nějaká bysta ta je pomíjivá.At si postaví co kde kdo jen chtějí.!!!,,Pro Obamu jsou nejdůležitější živí lidé."!!!Na mešitu a pomníky Ti Ty Pičo mrdám!

reagovat 22.8.2010 01:52 - jim

Ty Pičoviny za naše prachy a naše mrtvoly staví ta Tvá pizda Č.R. zlatý Václav Hajzl Klaus!Hi chachacha demidžone!

reagovat 22.8.2010 16:16 - JanaM

Ty Pičoviny za naše prachy...

Jime, u nás není absolutistická monarchie, takže Klaus není hlavní zlosyn. To bys musel "rozšířit pole působnosti" i politiky, lobisty, "podnikatele" a další, kteří ovlivňují dění ve státu. A kdybys je všechny "vystřelil na Mars", věř tomu, že by se z řad podrobeného národa zase vykrystalizovali další prevíti, takže myslím, že zbytečně ztrácíš čas utopistickými úvahami. Nebylo by lepší snažit se udělat něco pro lidi ve Tvém okolí, můžeš začít třeba v komunální politice a za pár let můžeš být i prezident ( a pak se zase objeví nějaký nový Jim a bude si stěžovat na toho "hajzla" )...............

reagovat 23.8.2010 15:30 - jim

Jime, u nás není...

Ne,ne,ne!Já jsem byl,jsem a budu jeden jediný jim!Já tu jsem abych bojoval proti všem vládám,presidentům a na to abych se stal já presidentem atributem zla,tak at na to honem všichni zapomenou.Já jako president bych byl pro všechny velký přepych a mě si ta lidská verbež co chodí k volbám volit své zrádce nezaslouží!

reagovat 23.8.2010 15:33 - K.

Ne,ne,ne!Já jsem byl,jsem a...

To uz Te Jime zase vypustili z klece? Ja jsem myslel, ze mate vychazky jen vecer :)))
A co Ti dnes radil Chocholousek?

reagovat 26.8.2010 20:38 - Mnezis

Chápu, že je demokracie, ale všechno má své meze, Jime. Nadávat je strašně jednoduchý! Mám dojem, že nemáš práci, rodinu, tudiž za nic a nikoho nezodpodíváš. Takže když to jinak neumíš, najdi si "stránky" s podobně zaměřeným lidma. Fakt je to ubohý.... A klidně mě pošli do kurev, od Tebe mě to neurazí, mám pro "postižené" lidi pochopení....

reagovat 31.8.2010 10:16 - ctitelka M.

Jime své řečnické schopnosti jsi určitě získal v minulém životě,za to Václav Klaus nemůže,tak je využij! Je otázka jestli to zvládneš i na veřejnosti,nebo jen přez počítač. A asertivita a dokonalá mimika je taky důležitá

reagovat 31.8.2010 14:01 - jim

Jime své řečnické...

Milá Holka.Kdybys věděla co nevíš.Tak bys koukala co dělám a přitom to co vím z mého nejen minulého života,ale i z toho budoucího.Tak to je pro svět taková zbran,že až se naseru.Nevydýchají to ti co po nás šlapou.

reagovat 4.10.2010 20:41 - Dara Rolins se vyhýbá Krainové! Konec přátelství?

Když se Dara Rolins v červenci vzpamatovávala z autonehody, při níž svým vozem usmrtila motocyklistu, byla modelka Simona Krainová její velkou oporou. Ale teď? Žádné společné objetí nebo úsměvy do objektivů, jen chladné obcházení a přehlížení. Dokamarádily snad? Co je za tím? A co na to Jan Tleskač?

reagovat 4.10.2010 21:45 - Jan Tleskač

si hraje s ježkem v kleci a sere na vaše bulvární tlachy.

reagovat 4.10.2010 22:19 - Míra

si hraje s ježkem v kleci a...

Kecáš... ježka v kleci už má dávno Losna...

reagovat 10.11.2010 21:32 - markéta

zajímavá blbost ,ale...

jakej by byl život kdyby byl jen krásnej?nikdy by sis toho krásnýho nevážila nebejt toho špatnýho. na planetě nežije nic co má snadnej život

reagovat 17.1.2011 15:33 - alexandra

dobry den chte la bych neco proti hlasum

reagovat 17.1.2011 15:34 - alexandra a proti magiim neco mi poradte

neco proti magiim

reagovat 17.1.2011 18:27 - Mary

jakej by byl život kdyby byl...

Snadnej život mají paraziti. Přeber si to. :-)))

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Kecáš... ježka v kleci už má dávno Losna...
Míra  |  4.10.2010 22:19

jakej by byl život kdyby byl jen krásnej?nikdy by sis toho krásnýho...
markéta  |  10.11.2010 21:32

dobry den chte la bych neco proti hlasum
alexandra  |  17.1.2011 15:33

neco proti magiim
alexandra a proti magiim neco mi poradte  |  17.1.2011 15:34

Snadnej život mají paraziti. Přeber si to. :-)))
Mary  |  17.1.2011 18:27

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *