Věci nejsou takové, jakými se zdají být.

23.12.2008 00:00
Duchovno

Dva andělští poutníci se zastavili, aby strávili noc v domě bohaté rodiny.

Rodina byla nepohostinná a odmítla anděly nechat v místnosti pro hosty. Místo toho byli ubytováni ve studeném sklepním pokoji. Jakmile si ustlali na tvrdé podlaze, starší anděl uviděl díru ve zdi a opravil ji. Když se mladší anděl udiveně ptal proč, starší odpověděl: "Věci nejsou takové, jakými se zdají být."

Další noc si šli odpočinout do domu velmi nuzného, ale pohostinného farmáře a jeho ženy. Poté, co se s nimi manželé podělili o trochu jídla co měli, řekli andělům, aby spali v jejich posteli, kde si dobře odpočinou. Ráno po svítání našli andělé farmáře a jeho ženu v slzách. Jejich jediná kráva, jejíž mléko bylo jediným příjmem rodiny, ležela mrtvá ve chlévě. Mladší anděl se ptal staršího, jak se to mohlo stát. První muž měl všechno a tys mu pomohl, vyčítal. Druhá rodina měla málo, ale byla ochotna podělit se o vše, a tys dovolil, aby jim zemřela kráva. Proč?? "Věci nejsou takové, jakými se zdají být" odpověděl starší anděl". Když jsme byli ve sklepním pokoji, všiml jsem si, že v té díře ve stěně byla zásoba zlata. Jelikož majitel byl posedlý chamtivostí a neochotou sdílet štěstí, utěsnil jsem stěnu, aby poklad nemohl najít. Když jsme další noc spali ve farmářově posteli, přišel si anděl smrti pro jeho ženu. Dal jsem mu místo ní krávu. Věci nejsou takové, jakými se zdají být.

"Většinou neznáme všechny souvislosti. I když máš víru, potřebuješ také důvěru, že vše, co přichází, se vždy děje ve tvůj prospěch. A to se vyjeví až časem. Někteří lidé přicházejí do našeho života a rychle odcházejí, někteří se stávají našimi přáteli a zůstanou na chvilku. Přesto zanechávají v našich srdcích nádherné stopy - a my nezůstaneme nikdy zcela stejní, protože dobří přátelé nás proměňují!

Včerejšek je historie. Zítřek tajemství. Dnešek, přítomnost je dar. Život je neobyčejný a chuť každého momentu neopakovatelná!


Zdroj: internet

Související články

Jak odhalit tajemství světa

29.9.2006 00:00

Existuje náhoda ?

26.10.2000 00:00

Osud - je nevyhnutelný?

17.10.2000 00:00

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Tady diskutujeme o nastalé ústavní krizi: zda a kdy budou volby, proč to...
"Speciál Melčák"  |  2.9.2009 11:25

Zde je docela dobře vysvětleno, proč některým hodným lidem se dějí...
Marie  |  18.9.2009 18:10

Bytosti se nevyjeví vždy vše co vnímá, spoustu vjemů zůstane v...
Maret  |  2.11.2009 18:25

Aby člověk více vnímal vynalezl si přístroje jako prodloužení nebo...
Maret-pokračování  |  2.11.2009 18:33

Moc hezký a pravdivý článek, stojí za popřemýšlení. Člověk nezná...
Katka  |  6.4.2011 10:44

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *