Úterý 11.9. 2001

Úterý 11.9. 2001

13.9.2001 00:00  |  Duchovno

Milí čtenáři. Myslím, že na událost, která se stala v tento den, nelze nereagovat: každý člověk, který viděl to, co se stalo, se nějakým způsobem změnil - ucítil nějakou emoci, začal přemýšlet, usuzovat, možná se k něčemu rozhodl, možná se jeho vidění světa a názor na realitu proměnily. I já jsem tímhle procesem prošla. Ptala jsem se ... celý článek

Komentářů: 9 | Poslední komentář: 18.2.2006 19:53

Komentáře

reagovat 16.9.2001 09:31 - David

Raj na zemi lidstvo nikdy samo nevybuduje. Dokud na nasi zemi bude satan a jeho padli andele, necekejte mir a pokoj. Ten nastane jedine s druhym prichodem Jezise Krista, kez by to bylo jiz brzy.

reagovat 19.9.2001 08:45 - Mirek

Jaký je podle Vás rozdíl mezi barbarstvím řízené vládou(bombardování Jugoslávie) a barbarstvím řízeným teroristy (USA)? Děkují.

reagovat 20.9.2001 23:37 - Petr

Podle mne je rozdíl např. v tom, že o tom , co se stalo v NY slyšíme stále a stále dokola a jsou nám líčeny strašlivé osudy jednotlivých lidí, takže se to téměř každého musí nějak dotkonout. To co se dělo v Jugoslávii nám nebylo tak do detailů líčeno, nebyly nám ukazovány zničené budovy a zmařené lidské osudy a více méně se to lidí nijak nedotýkalo.
Další rozdíl vidím v tom, že akci v NY zorganizovali zřejmě teroristi (což jsou lidé všeobecně vnímaní jako zlí, šílení, atd.). Akci v Jugoslávii podpořila zvolená vláda v USA. Případné akce a zabíjení civilistů v Afganistánu bude podporovat vláda USA, 90% obyvatelstva USA (tzv. slušných lidí)a plno dalších normálních obyvatel světa.
Zlo plodilo zlo, plodí zlo a asi nadále zlo plodit bude. Otázka je, kdy lidstvo najde nějakou cestu z tohoto bludného a zhoubného kruhu.

reagovat 21.9.2001 19:46 - Věra

Nejdříve jsem si myslela,že je to pouhý žert,ale žel bohu to byla skutečnost.Zhlédla jsem toto děsivé drama na CNN a nevěřila jsem vlastním očím.Uvědomila jsem si v té chvíli,jak moc miluji svou rodinu a známé,co vše se mi ještě honilo hlavou už nevím,jen to,že jsem stále nad tím přemýšlela a bylo my z toho do breku.

reagovat 7.11.2001 20:36 - Jarmila

Cas se posunul a odhalil tvrdou realitu - "Zlo splodilo opet jen zlo", jako by se lidstvo jako celek vubec nevyvijelo. Toci se to porad dokola, je to zbloudily kruh. Agresivita plodi agresivitu. A kde je vlastne LASKA? Bez ni nikdo nic nepochopi. A tak to je, ale nemusi to byt do nekonecna. Zalezi jen na nasem rozhodnuti cemu dame prednost. Bolesti nebo radosti? Smrti nebo Lasce?

reagovat 17.11.2001 21:35 - Alena

Hledám důvody. Toho dne jsem oslavila narozeniny. Bylo mi 17. Vždycky jsem chtěla, aby den mých narozenin byl něčím významný. Ale tohle jsem nechtěla. Tato událost mě mrzí a přemýšlím, že to mělo být nějaké znamení abych se změnila. Vážně nevím.

reagovat 2.12.2001 04:32 - Veverka

Myslím, že satana a padlé anděly si vymysleli lidé. Proč? Jednoduše proto, aby jiným lidem nahnali strach a dostali je tam kam potřebují. Věřím v energie a v sílu myšlenek. Pozitivní myšlení a tak dále. Také věřím v to, že se vrací to, co vysíláme. Dobro, ale bohužel i zlo.Věřím v lásku.
Jak to tady bude vypadat, záleží jen na nás.
Hlavně se nenechat svazovat strachem a být šťastný.Uvidíte, jak se život potom změní.Tohle opravdu je na popovídání.
Hodně pohody a lásky kolem přeje Veverka

reagovat 28.2.2002 16:28 - Ivan Klimeš

Ano, zlo plodí zlo, tedy i ony události v NY jsou plodem zla. Další pravidlo je to, že zlo (ale i dobro) se vrací ke svému původci, aby poznal důsledky svých činů. Proto je nabíledni původce těchto krušných prožitků - jsou to ti, jež to zasáhlo. A protože je málo, velmi málo těch, koho se to nedotklo, původcem jsou téměř všichni lidé. Každý dostal svůj díl, tolik co mu patří (neboť není na světě nespravedlnost). Jde jenom o to, jak si toto každý jedinec vezme k srdci a začlení to do svého pohledu na svět a Stvoření. Další směr úvah je v opačném čase, tedy v následcích: reagovali na to lidé ve smyslu Lásky, spravedlnosti a čistoty? Podle mne vůbec ne. A takhle je to pořád, neustále více a více roztáčíme kolo zla v této části Stvoření, až jednou otáčky a velikost překročí soudržnost prostředí a dojde ke katastrofě kolosálního a konečného rozsahu, ale na to radši ani nemyslet. Jediným východiskem je ono biblické "kdo do tebe kamenem, ty do něj chlebem", ale to není schopen dělat téměř nikdo. Takže kde, jak a kdy to skončí? Na to si odpovězte každý sám.

reagovat 24.7.2002 13:34 - Mia

Nemam slov, clanok ktory som prave precitala, je presne to, co citim, a vyjadruje moje uvahy o tom, preco sa to vlastne muselo stat.
Tym sa nechcem chvalit a stavat sa na uroven jeho autora. Co sa tyka duchovnej literatury, mam uz co-to precitane, a prave preto vnimam udalosti nasej doby mozno trochu inak nez vacsina ludi.
Uvedomila som si, ze nie je marnostou snazit sa byt laskavou, otvorenou bytostou usilujucou o dobro svojich bliznych. Pretoze tym, ze budem nesebecky a s laskou pomahat tam kde pomoct mozem, dosihanem dva nadherne vysledky: Pomozem niekomu kto pomoc potrebuje, cim pomozem sebe, a tym prispejem k ozdraveniu celej planety. Preto ma boli ked pocujem ludi hovorit, ze jednotlivec je voci "nespravodlivej" spolocnosti bezmocny. Clovek ma moc, ktoru si ani neuvedomuje, moc menit svet puhou myslienkou.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Cas se posunul a odhalil tvrdou realitu - "Zlo splodilo opet jen zlo", jako...
Jarmila  |  7.11.2001 20:36

Hledám důvody. Toho dne jsem oslavila narozeniny. Bylo mi 17. Vždycky jsem...
Alena  |  17.11.2001 21:35

Myslím, že satana a padlé anděly si vymysleli lidé. Proč? Jednoduše...
Veverka  |  2.12.2001 04:32

Ano, zlo plodí zlo, tedy i ony události v NY jsou plodem zla. Další...
Ivan Klimeš  |  28.2.2002 16:28

Nemam slov, clanok ktory som prave precitala, je presne to, co citim, a...
Mia  |  24.7.2002 13:34

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *