Totemová zvířata nám můžou pomoci odhalit nové stránky naší osobnosti

20.4.2001 00:00
Duchovno

K poznání sebe sama i okolního neviditelného světa můžeme využít zpodobení svého totemového zvířete, eventuálně i jiné totemové obrazy.

Nemusíme přitom být přesvědčeni o tom, že tyto symboly vynikají nějakou mimořádnou inteligencí, stačí, že jsou archetypálními silami, které sídlí mimo nás a řídí všechny děje v přírodě. Tyto síly jsou nadány zvláštními vlastnostmi, odrážejícími se v chování zvířat i v dalších projevech přírody.

Budeme-li přírodnímu totemu věnovat pozornost a naučíme se ho znát, brzy pocítíme, co v sobě ukrývá. Jen tehdy, když se otevřeme a naladíme na energii, kterou vyzařuje, lépe porozumíme podmínkám, v nichž žijeme, a všem faktorům, které ovlivňují náš život. Naučíme se sdílet jeho moc, jeho "magickou sílu".

Přírodní totemy - zvláště ty, které mají zvířecí podobu - jako by byly symboly zvláštní energie, s jejíž pomocí jsme schopni regulovat svůj duchovní život. Zvíře se tak stává symbolem zvláštní moci, neviditelné duchovní říše, promítající se do našeho života. Zkoumáme-li vlastnosti a chování totemových zvířat, odhalujeme zároveň mnohé z našich vlastních vrozených schopností."

Zdroj: Lexikon zvířecí magie - Ted Andrews

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Vlk, jednoznacne. Ale aj havran sa mi vybavuje spontanne v mysli.
vlcica  |  17.1.2007 16:59

vždycky vnímám bílého vlka, nebo šedou kočku=)
Sarah  |  27.6.2007 07:39

Knížky jsou dost na houby, protože tam jsou návody, které vždycky...
J.  |  27.6.2007 08:11

Mým zvířetem je tygr. Od malicka... V pěti letech jsem od taty dostala...
Maffia From RU  |  22.5.2009 23:20

proč by to byla blbost??Oba jsou to stěhovaví ptáci,kteří se...
Eifi  |  11.11.2010 13:50

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *