Temná noc duše!

Temná noc duše!

25.7.2007 00:00  |  Duchovno

Mystikové a jógini považují tento stav za největší zkoušku života.... celý článek

Komentářů: 30 | Poslední komentář: 3.6.2016 20:36

Komentáře

reagovat 26.7.2007 22:23 - František

Moc pěkné, jak snadné a současně tak obtížné, že téměř nedosažitelné. Doporučuji knihu MOC PŘÍTOMNÉHO OKAMŽIKU a těším se na Vaše názory a osobní prožitky. Všem lidem pokoj a dobrou vůli, s úctou,láskou a pokorou FrantišekIII."email.cz

reagovat 31.7.2007 15:26 - svetlo

Podívejte na http://svetlo.ic.cz - web o duchovnu!

reagovat 15.9.2007 18:37 - shere.khan

O zkušenosti temné noci ducha u křesťanských světců ale také u lidí označovaných za schizofreniky se dočtete v knize "Mystika a schizofrenie" J. Bendy. Knihu si lze zdarma stáhnout v elektronické podobě a nebo objednat na adrese http://stores.lulu.com/benda

reagovat 26.10.2007 14:58 - Toník

Temná noc duše je možná poslední varování před umlknutím hlasu svědomí a pádem ze kterého není návratu. Hledat Boha sám v sobě je nejjistější cestou k tomu jak se zničit navěky. Další pokušení není zapotřebí.

reagovat 23.11.2007 07:58 - x

a neni ta temná noc duše jen jakási odvrácená strana toho světla? jeho opak v něm obsažený? protože jestli jo, tak vysvobození je nemožné.dík za případnou odpověd či objasnění.

reagovat 8.12.2007 19:12 - chacruna

toník,hledat boha sam v sobe neznamená ve svém egu,ale ve svem duchovnem nitru ktere je společne nam všem -ja sem ty,ty ses ja-znas to nekdy clovek hleda klíč všude možne venku a nakonec zistí že hledá marně==div,ten klíč je v něm...ahoj;-)

reagovat 8.12.2007 19:12 - chacruna

toník,hledat boha sam v sobe neznamená ve svém egu,ale ve svem duchovnem nitru ktere je společne nam všem -ja sem ty,ty ses ja-znas to nekdy clovek hleda klíč všude možne venku a nakonec zistí že hledá marně==div,ten klíč je v něm...ahoj;-)

reagovat 11.1.2008 08:35 - intago

Ze zkušenosti své i jiných jsem napsal

http://mystika.mysteria.cz/temna-noc-duse.htm

reagovat 24.1.2008 16:00 - intago

Ale každá TND jednou skončí a nastane nová etapa mystiky, nazývaná Unio mystica. S tou nemáme osobní zkušenost a je pro nás určitou neznámou. Jen z meditací víme, jaké to Tam je :-) Ta nááádhera, superinteligence superrychlé a dokonalé vnímání nejen lidského, ale hlavně neznámého božského světa, věčně vřícího kotle archetypů... Když vystupuji z meditace, říkám si- tady tak být stále. Zatím to ale nejde :-(

reagovat 24.1.2008 16:18 - janka

Tak uzasne..na zaciatku som si myslela ze by som to nikdy nechcela zazit, teraz si zelam aby to bolo coskoro za mnou..

reagovat 23.3.2008 13:44 - x

Takové unio mystica jsem zažil na LSD!!a o to víc přiblbější mi připadá tento svět a hlavně lidi se svými hysterickopřiblblými názory žijící v něm!!!

reagovat 13.6.2009 21:04 -

To je tak výstižně napsáno! Pád rovnou do pekel. A na mnoho let. A jste přesvědčeni, že už na věky. Přesně tak jsem to prožila jenom s tím rozdílem, že ještě nejsem na konci cesty.

reagovat 2.10.2010 14:23 - jen tak

Díky, myslim, že tenhle článek pomohl už hodně lidem.

reagovat 2.10.2010 16:10 - je

to nesmysl.

reagovat 2.10.2010 18:42 - neznámý

to nesmysl.

proč je to nesmysl?

reagovat 2.10.2010 19:33 - protože

proč je to nesmysl?

to tak nefunguje a je to spekulace na entou.

reagovat 2.10.2010 20:33 - neznámý

to tak nefunguje a je to...

proč to tak nefunguje a o jakou jde spekulaci? Zkus se více rozebrat. Děkuji.

reagovat 2.10.2010 20:44 - nováček v diskuzi

proč to tak nefunguje a o...

Pozitivní myšlení a síla,která se z toho získá,ukáže pravou cestu-Světlo,které přichází z Vesmíru,prosvětluje temná zákoutí duše.

reagovat 2.10.2010 21:11 - neznámý

Pozitivní myšlení a...

Ahoj nováčku,
mám dotaz - pozitivní myšlení a síla se získává z čeho?
Není to snad naopak,že pozitivní myšlení a síla cností pozvedají lidského ducha na vyšší úroveň vnímání odkud je možné již přijímat nadsvědské informace o smyslu našich životů a jejich významu. Je to tak prosté.

reagovat 2.10.2010 21:19 - nováček --i

Ahoj nováčku,
mám dotaz -...

Cnost? ; ne každý tohle slovo zná, i bídný člověk v sobě světlo má.Ten kdo káže o lásce,sám se plácá v nelásce.
Pozitivnímu myšlení se lidé musí učit,protože po staletí byli zašlápnutí do bahna civilizace.A díky tomu,si usnadňovali cestu ke Světlu,vším co se dalo.Jak jsi poznal Ty-své moudro?

reagovat 2.10.2010 21:44 - neznámý

Cnost? ; ne každý tohle...

dozajista máš pravdu v tom co píšeš. Mé poznání bylo následování hlasu vlastního srdce,kdy vlastním vnímáním jsem viděl utrpení nejen lidí ale i zvířat. A tak jsem odložil názory ostatních a začal žít to co jsem cítil,pak přišlo něco o čem se dá těžko vyprávět někomu kdo to nezažil,jen ve stručnosti člověk pak formou prožitku poznává zákonitosti našich osudů,ve kterých má svobodnou vúli výběru,ale následkům se nevyhne a o dalším již raději pomlčím. Pokud se člověk pro tuto cestu rozhodne,může ji nastoupit a pozná sám.

reagovat 2.10.2010 21:54 - Nováček-

dozajista máš pravdu v tom...

Ke mě přišlo poznání,přes osobní utrpení.To počalo,když mě máma odvezla do jiné země,protože se o mě nechtěla starat.Doma jsem měl svého psa,který se trápil a umřel,protože odmítal jíst,stýskalo se mu po mě.Mě se zase stýskalo po něm.Pak toho bylo čím dál víc.A ty máš také pravdu.Lidé si dokážou pomoci,ale zvířata jsou odkázaná na lidi.Přímo nesnáším,když si někdo pořídí třeba psa nedává mu jíst,pít a ještě ho týrá.V mladším věku jsem s kamarády zachraňoval co se dalo.Teď jsem již na invalidním vozíku,píši povídky do časopisů a snažím se učit lidi nebýt pasivními-třeba ovcemi.

reagovat 2.10.2010 22:23 - neznámý

Ke mě přišlo...

je to velice smutný osud,ale vše již je minulostí a na ní se nedá nic změnit,je možné se poučit a jít dál,v tom je svoboda ducha. Já třeba vůbec nejím maso z důvodů,že kvůli našim fyzickým potřebám ze kterých vzešlo naše přesvědčení a návyky musejí předčasně umírat ti jenž chtějí v plném rozpuku života žít zrovna tak jako my. Sám popisuješ jak tvůj pejsek byl vnímaví,že steskem zemřel a tak je to s každým živým tvorem ať jsme si to schopni připustit nebo ne. Proto jsem psal,že jsem odložil názory ostatních a začal se žídit hlasem svého srdce - ono to pak souvisí i z dalšími věcmi a energiemi,které námi procházejí. Pro dnešek se loučím a přeji ti dobrou noc. Je hezké,že se snažíš lidem ukazovat pravdu.

reagovat 10.1.2012 01:55 - Elena

THOLE STOJÍ ZA PŘEČTENÍ

Kniha o lékaři, který při urazu ochrnul od hlavy dolů a dokázal se z toho vyléčit. V knize líčí jak, se mu to podařilo.

http://www.poznani-knihy.cz/detail/436/18164/kuby-clemens-na-ceste-do-sousedni-dimenze

reagovat 8.2.2012 06:40 - Lanoo

Skoro 5 let se škrábu z pekla, lepím kousky, co ze mne zbyly, já, bytost světla, žiju v nejhlubší, nejnepopsatelnější temnotě a jen se tomu už směju jako šílenec, protože východisko nikde žádné - a ani umřít se nedá! A když začínám chápat a uvědomovat si fakt, že mi nepomůže VUBEC NIKDO A NIC ZVENKU najednou se dozvím, díky nebetyčně přesnému popisu pana Tomáše, že to, co prožívám, se nějak jmenuje, zažil to on sám a před ním i po něm mnozí jiní, a není to na věky. Panebože. Kdo to prožil - ví. Temnota přišla, když jsem byla Světlem a vzala mě do nejčernějších hrůz, do míst, co by ani Dante ve svém Pekle nepopsal. Nebyl nikdo, kdo by podal pomocnou ruku a když to někdo udělal, nedala se přijmout. Nebylo nic, čemu bych mohla věřit, nebyla ani důvěra sama. Vše dobré zemřelo, svět se změnil v chladnou poušť, život v bezútěšné plazení se beze smyslu odnikud nikam. Hledám souvislosti...Zoufalá a skoro - nebo už úplně - šílená. Venku není nic. Uvnitř není nic. A jediná jistota, že vše blbě dopadne, že přijde naprostá zkáza a zmar všeho a že to bude trvat věky a nikdy to neskončí.
Je to pár týdnů, co jsem se na všechno vykašlala a dle očekávání je vše - i události, které život přináší - ještě horší. Možná se moc držím minulosti, tak se zkouším pustit - vstříc pádu - a je to těžkééé!
Asi se zabiju, ale nejspíš neumřu.
Možná je "temná noc duše" program, na který člověk narazí, když je hodně "nahoře"; program strachu z budoucnosti a ze smrti, nebo dotknutí se tohoto programu, aby byl zničen. Protože až když je zničen, může být světlo Přítomnosti a přítomnost Světla trvalé.
Tak ahoj, já jdu skočit do té Nejistoty; schválně, co to udělá.

reagovat 8.2.2012 15:53 - suei

Doufám, žes neskočila .... podle mě máš myšlení a emoce obalené nějakým velice negativním vlivem. Vyhledej nějakýho exorcistu.

reagovat 23.5.2014 09:01 - ankoria

Temnou nocí duše procházím už více jak 16 let..našla jsem cestu jak ven...ale ještě mne kousek čeká..a ano..je to peklo...od svých 14 let sem neznala nic jiného...pouze neskonalou a nekončící touhu smrti...

reagovat 23.5.2014 09:05 - ankoria

Temná noc duše je možná...

Jak se zničit? Oh velmi silná slova...jsi Boží tvor, jiskra universa...není třeba hledat Boha, když jsi stále jeho součástí, jde jen o uvědomění si této podstaty...a termín Bůh...je jistou zvráceností člověka se vše snažit pojmenovat, ale upřimně...je to jediná cesta jak z toho ven...pokud jsi nezažil nepochopíš...peklo je proti tomu rajskou zahradou

reagovat 23.5.2014 13:52 - Proboha,

co se tady pise za blaboly?! Hlavu ani patu to nema...

reagovat 3.6.2016 20:36 - Anděl Boží Moci

Je to ten nejkrásnější prožitek, který je mi dán čas od času mou bytostí okusit. Již podstupuji páté kolo. Nebojte se toho a vítejte to. Temná noc Duše=čiré Božství, absolutní splynutí s Bohem, smíření se vším, pochopení nejzazších skutečností, proniknutí do Světla a Pravdy. Jste to vy v plné kráse.

Anděl Boží Moci

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Doufám, žes neskočila .... podle mě máš myšlení a emoce obalené...
suei  |  8.2.2012 15:53

Temnou nocí duše procházím už více jak 16 let..našla jsem cestu jak...
ankoria  |  23.5.2014 09:01

Jak se zničit? Oh velmi silná slova...jsi Boží tvor, jiskra...
ankoria  |  23.5.2014 09:05

co se tady pise za blaboly?! Hlavu ani patu to nema...
Proboha,  |  23.5.2014 13:52

Je to ten nejkrásnější prožitek, který je mi dán čas od času mou...
Anděl Boží Moci  |  3.6.2016 20:36

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *