O stigmatech

24.7.2000 00:00
Duchovno

Lidé, kteří se snaží o prohloubení svého poznání mystickou cestou nebo cestou jógické filozofie, zažívají postupně různé zkušenosti jako mezníky svého vnitřního vývoje. Poznávají například, že na různých místech lidského těla jsou vstupy a výstupy vesmírné síly. Taková místa jsou na dlaních rukou, na ploskách nohou, na čele i jinde.

Jistě jste si všimli, že kněží nebo různí zasvěcenci se modlí s rozpřaženými pažemi, s dlaněmi obrácenými navenek. Takto přijímají průchody uprostřed dlaní blahodárnou božskou sílu z vesmíru. Tou posilují a produchovňují vnitřně nejen sebe, ale přenášejí ji i na druhé jako požehnání nebes. Někteří tímto způsobem léčí nemoci své i jiných, a to tak, že sílu přijímanou z božského vesmírného zdroje zároveň nechávají proudit do nemocného člověka. Sami jsou tak prostředníky.

Čím se člověk Bohu více přibližuje, to znamená více si Boha uvědomuje, tím více této síly může nabírat. Na určitém stupni cesty k Bohu se opravdovým uctíváním Boha objevují někdy více viditelná, jindy jen naznačená znamení na místech těchto průchodů boží síly - stigmata. Často z těchto průchodů tryskají proudy nejnádhernějších vůní různých květin, jako růží, lilií, narcisů, fialek, levkojí, slunečnic, nebo drahých dřev, jako santalu, a exotického koření, například vanilky.

Jsou známé četné příklady křesťanských svatých, kteří měli stigmata v podobě otevřených krvácejících ran. V poslední době tím byla známá Terezie Neumannová z Konnersreuthu.

Zdroj: Míla Tomášová - Za čas a prostor

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Omlouvám se za trojí stejný vstup do diskuze, ale vždy po odesláni mi to...
Primo  |  3.3.2008 12:56

... tak tak, prý nevyzpytatelné = "všeřešící" zaklínající...
hledající a nalézající  |  26.3.2012 18:59

Na stigmatech je nejzajímavější to, že se objevují na místech, kde si...
Zvědavec  |  27.3.2012 09:17

ono to může být úplně jinak. Každá nemoc/postižení nemusí být...
jenže  |  27.3.2012 10:15

Jde zřejmě o extrémní případ hysterie.
!  |  27.3.2012 12:03

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *