Snaha vymazat utrpení biologickými a vědeckými či pseudovědeckými prostředky

20.7.2000 00:00
Duchovno

Nejstarší z těchto prostředků je asi alkohol a nikotin. Postrachem dnešních rodičů jsou drogy. Pamatuji se na nadšení, které ve vlně zavládlo po prvních aplikacích Chlorpromazinu, prvního z tzv. psychofarmak. Konečně měli lékaři v rukou lék na utišení psychosomatického utrpení! Dnes se léků této skupiny spíše hrozím.

Hlavně proto, že příliš mnoho lidí zbavují v nejrůznějších situacích duchovní i tělesné svobody a navlékají jejich mozku i srdci svěrací kazajku, že poskytují medvědí službu milionůn umírajících, kterým nedovolí v posledních okamžicích života svobodné plnění lidského úkolu, a s plným vědomím litovat svých chyb a hříchů. A to raději nemluvím o jejich modifikacích, které už jsou a mohou ještě přijít a které mohou cíleně měnit vědomí a myšlení lidí.

Snahu odstranit námahu a netrpělivost čekání korunuje úspěchem moderní technika a automatisace jako plod neuváženého trhání ovoce ze stromu poznání. Odstranění bolesti a utrpení slibují, oprávněně či neoprávněně, nejrůznější druhy reklamy nejrůznějších zásahů a cest, způsobů, ověřených či neověřených, jak odstranit to či ono kolečko či mechanismus v komplexu utrpení. Jejich vyznavači je dovedou často dryáčnicky nabízet a prodávat.

Do této skupiny je možno zařadit i různé metody a postupy okultismu, které nám nabízejí např. zbavení se utrpení nejistoty. Dále sem patří manipulování sebe či druhého násilným nebo podloudným vstupem do nevědomí v době, kdy stráž vědomí je odlákána jinam a neplní svou hlídací funkci. Děje se to v podstatě dvěma způsoby, a to sugescí či autosugescí, nebo její účinnější formou, hypnosou či autohypnosou. Za zbavení úzkostí, nejrůznějších potíží, bolestí a strachu zde platíme daň ztrátou skutečné svobody.

Žít na světě tak, abych se měl dobře, aby mě nic netrápilo a abych vždy dosáhl toho, co považuji za dobré pro sebe. Netrpělivost a nedočkavost nutí takového člověka uznat za dobrý každý prostředek, který vědecko-mystickou cestou slibuje věčnou harmonii bez cesty utrpením. Proto prodělává technický a petrochemický průmysl horentní rozvoj, proto se tak bouřlivě rozjela automatizace, průmysl se smrtí nenarozených, na startovní čáře stojí průmysl se smrtí starých, nepotřebných a brzy i nevhodných, k drogám přibyly subliminální techniky, jejichž pomocí může být ovlivněno a zneužito nevědomí nesčíslného množství lidí.

A tak se dále šíří lhostejné myšlení a chování mnohých. Trpně očekávají nejen rány politické, ekonomické, kulturní, ale i navrácení zdraví od lékařů, vědců, léčitelů, bylinek, techniky, politiků, ekonomů, sekt či vůbec jiných faktorů, metod a postupů, aniž by se snažili zaměnit pohodlnou pasivitu za aktivní životní postoj. Zcela podle zavádějícího hesla z dob komunismu: Lid má právo na zdraví!

Zdroj: MUDr. Jaroslav Debef - Aurikulotherapie, Votobia

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

PO přečtení Vašeho článku Věda v Řádu z r.l994,který jsem našla...
Jarmila  |  28.8.2009 09:38

Bolest a utrpení nejdou dohromady se svobodou. Autor je mimoň.
 |  28.8.2009 14:13

Radku,věřím Vám a mohu se zeptat,ten přístroj jste si koupil osobně?Je...
Kalinová  |  28.11.2009 20:58

RADKU , JAK SE TEN PŘÍSTROJ JMENUJE, POTŘEBOVALA BYCH TAKY POMOCT DEKUJI....
jana  |  28.6.2011 12:34

http://www.subliminalset.eu/subliminální%20technika/subliminální%20techni...
??  |  28.6.2011 13:07

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *