Relaxace

12.5.2000 00:00
Duchovno

Ten, kdo ovládl umění relaxace, zůstane uvolněn za všech okolností, ať již řídí vůz městem v době dopravní špičky, ať již poslouchá koncert nebo ať se účastní obchodního jednání, všude je pánem sama sebe, uvolněný a nikoliv napjatý či křečovitě stažený.

Relaxace se stane běžnou a nezávislou na událostech. Aby se dosáhlo tohoto výsledku, tak aby maximum možností bylo na naší straně, je třeba se cvičit v integrální relaxaci vytvářením pro ni nejvhodnějších podmínek.

První z těchto podmínek spočívá v maximálním vyloučení smyslových vzruchů. Odeberte se do místnosti, v níž nebudete rušeni. Dosáhněte u svého okolí, že vás nechají v klidu během několika minut, jež trvá cvičení. Zatáhněte záclony, abyste vytvořili pološero. Pokud byla místnost dobře vyvětrána, není nevýhodné zavřít okno, aby se co nejvíce vyloučily hluky z ulice. Je třeba zajistit i vhodnou teplotu. Často je vhodné se zabalit do lehké, avšak teplé pokrývky, neboť během relaxace teplota těla klesá a pocit zimy by uškodil dobrému výsledku cvičení. Nic vám nesmí vadit při cvičení. Pokud cvičíte oblečeni, alespoň si rozepněte opasek a límec a sundejte obuv.

Nyní je třeba vytvořit prostředí vhodné pro relaxaci. Všichni máme své problémy a své starosti. Je třeba je vyloučit po celou dobu cvičení. Je třeba si říci:
"Úzkost vytváří napětí, které je překážkou pro řešení mých problémů. Základní podmínkou pro jejich řešení je moje uvolnění: toto cvičení je proto v dané chvíli jediná důležitá věc."

Myslete si: "Jsem klidný a uvolněný." Podívejte se do zrcadla a usmívejte se. Připadá vám to dětinské?
Možná! Ale funguje to . . . Jak je možno se o tom přesvědčit, aniž bychom to zkusili?

Autor: tj - čerpáno z Jóga - André Van Lysebeth

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Jo to super vec, souhlasim. ja chodim do Polaria v teplicich, ted je tam pres...
Veronika  |  2.12.2010 10:07

Tak nevím, já jsem v poláriu byla s celou rodinou, ale nějakej super...
Michaela  |  2.12.2010 20:26

Ahoj potrebujete trochu relaxovat, nebo lepe usinat a nebo proste vypnout ?...
relax  |  21.4.2017 22:57

To je v dnešní době docela vzácná věc. Je to asi dost individuální....
sdfg  |  23.12.2017 22:35

Nejlepší pro relaxaci je, myslím takzvaný Jogový spánek = Joganidra....
Karel  |  25.12.2017 21:23

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *